Toksik ilişki

Bilemiyorum, çok yara alıp üzülmüş, aldatılmış. Sende mi yapıcaksın diyip gözleri doluyor, karnım ağrıyor koşuşturuyor. Sevgisi saygısı onun olsun benden uzak olsun yeter.
hee aynen, benimki de aldatılmıştı. Niyeyse bu uçkuruna düşük malların hepsi aldatılmış ondan böyle olmuş :KK45:bi tanesi de demiyor ki yok yaa benim şahsi karaktersizliğim bu.

Kız inanma allasen aldatılmayı dert eden insan böyle yalan dolan çevirir mi? Seni de imkan bulduğunda aldatacağına adın gibi emin değil misin?

intiharla tehdit etmek ne kadar ezikçe yaa... hıı aynen eder intihar kesin, sen de inan... elin üçkuruşluk sümsüğü gelmiş yapışmış kariyerli okumuş etmiş kıza vampir gibi emiyor ruhunu. nasıl müsade edersinj? kanın mı canın mı? kes bitir, numaranı değiştir, sil at, nesi zor bu kadar? ilginç. bi de şuna sebep ailene de hır gür çıkarıyormuşsun, yazık. böyle başarılı bir kadından beklenmeyecek hareketler.
Annemle konuştu zaten.
Annem açık açık söyledi, kızıma iyi gelmiyorsun, ben ilişkinizi onaylamıyorum. Bizi çok yıpratıyor ve bu hayatına sen girdiğinden beri kızım bu halde vs vs dedi, düzelteceğim diye dil döktü anneme.

Abi güldürme ya ldsfjsdflfd
40 lık heriflerde yok lan bu tripler. Anası çantasına muz süt koymayı birkaç yıl evvel kesmiş, aldatıldım terkedildim hüğğğğ gadınlara güvenilmez ayağı çekiyor sen de yiyon asıl tuhaf olan o. Ne oldu sana böyle?

Eklentiler

• Screenshot_20230306-122852_Telegram.jpg
    Screenshot_20230306-122852_Telegram.jpg
    22,4 KB · Görüntüleme: 64
Annemle konuştu zaten.
Annem açık açık söyledi, kızıma iyi gelmiyorsun, ben ilişkinizi onaylamıyorum. Bizi çok yıpratıyor ve bu hayatına sen girdiğinden beri kızım bu halde vs vs dedi, düzelteceğim diye dil döktü anneme.
hiç bir umuda sarılmanı tavsiye etmem. bir erkek onuruna yedirip de intihar edicem tehditi savunuyorsa ondan hiçbir şey olmaz, bir kere sana "sen kimsin" diyebilen biri yaa ne bekliyorsun ne düzelecek yazık günah kendine çektirdiklerine. sana bu insan ne verebilir ya da ne verdi ki? ilişkide senden koparıp aldığı enerjinin yerini ne doldurabilir. çile çekmek için mi aşk yaşıyorsun..

40 lık heriflerde yok lan bu tripler. Anası çantasına muz süt koymayı birkaç yıl evvel kesmiş, aldatıldım terkedildim hüğğğğ gadınlara güvenilmez ayağı çekiyor sen de yiyon asıl tuhaf olan o. Ne oldu sana böyle?
Valla vicdanım, birazda annesinin babasının anlatması. İşte oğlumuz zor büyüdü, çok çile çekti vs.
En son dün senin travmalarını ben mi çekicem, 24 yaşında insanım ben bu yaşa sen bana bunları yap diye mi geldim dedim takmış kasedi başa sarıyor, benim hayalimdeki kadın sensin diye.
Hayır bir deanneme hikayesini açmış, annem hikayesini gördü dünyanın lafını saydı bana.
Bugün şey dedi, annen evden kovmadı mı resti çek gel yeni bir şehire hayat kurmaya gidelim. Yok yaaa dedim.

Sıkıntılı bir insan olduğumu düşünmüyorum, ben uzun ilişki insanıyım, diğer ilişkilerimde daha öncesinde hiç böyle şeyler yaşamadım, bana garip geliyor.
Mesela önceki ilişkilerimde gezerdik tozardık, anlaşmazlıklarımızı konuşarak çözmeye çalışır, çözemezsek uzak dururduk.
Görüştüğüm her insana saygı duydum onlarda bana saygı gösterdi. Bir ilişkim dışında problemli ilişkim yok yani.
Medenice bitti hepsi, en tartışmalı olduğum ilişkide dahi gelip özür dilediler, bende diledim defteri kapattık.
Güven veririm güven alırım kısaca. Öyle havaii tiplerden değilim.
Belki de haklısınızdır düşüncenize saygı duyarım.
Benim anlamadığım, bana her zaman kötü davransa ben iletişimi daha kolay keserim ama o öyle değil, bir iyi bir kötü oynayıp dengemi şaşırtıyor. Kolay kanıyorum. Dün artık tamamen kesmek istedim ve normalde yapmayacağım şeyi yapıp her yerden engelledim, bugün iş için odama geldi, şu engeli aç diye hafif sitem etti, upuzun birşey yazmış, bak ben böyle böyleyim ama senin yüzünden böyleyim diye. Yine suç bana kalınca ben yukarıda aldım soluğu.

Sıkıntılı biri olmasanız ev, aile hayatınız böyle olmaz. İş hayatıma kimse bu kadar özel hayatını yansıtmaz. Birde daha bir sene olmamış ilişkide ailelerle içli dışlı olmanızda anormal. Neden annenizle sosyal medyada takipleşiyorlar? Önceki ilişkiler demişsiniz ama daha 24 yaşındasınız, kaç tane ilişki yaşayıp aa eskiden böyle olmamış diyorsunuz. Yaşınız daha çok genç.

Dengenizi şaşırtmıyor. Adam en başından kokmuş, siz kokuyu alarak devam etmişsiniz. Up uzun yyazı yazmışmış, e okumayın? Bahane bulup, uzak tutun kendinizden.

Belki kendime itiraf edemediğim umuttur. Bilmiyorum.
Bir yerde çok mutlu ederken 10 katı mutsuz ediyor, ben düzeleceğine dair bir inanç taşımıyorum ama her seferinde bu umudu bana sokmaya çalışıp bir anda geri alıyor.
İşi bırakmak istemiyorum, borcunu ödeyelim işten çık iş sana iyi gelmiyor o yüzden böyleyiz diyor.
O işi birakirsan hayatin boyunca pişman olursun, kesin bilgi yayalim

Lisede sevgilisi kantine başkasıyla gitti herhalde
Yok uzak mesafe ilişkisi yaşamış, kız bunu herkesle aldatmış gitmiş gelmiş konuşmayı kesmiş vs. Bana yansıtıyor herşeyi, güvenemiyorum diyor. Eee nasıl yürüyecek bak olmuyor diyorum, hayalimdeki kadını bırakmamı istiyorsun yani diyor.

Sıkıntılı biri olmasanız ev, aile hayatınız böyle olmaz. İş hayatıma kimse bu kadar özel hayatını yansıtmaz. Birde daha bir sene olmamış ilişkide ailelerle içli dışlı olmanızda anormal. Neden annenizle sosyal medyada takipleşiyorlar? Önceki ilişkiler demişsiniz ama daha 24 yaşındasınız, kaç tane ilişki yaşayıp aa eskiden böyle olmamış diyorsunuz. Yaşınız daha çok genç.

Dengenizi şaşırtmıyor. Adam en başından kokmuş, siz kokuyu alarak devam etmişsiniz. Up uzun yyazı yazmışmış, e okumayın? Bahane bulup, uzak tutun kendinizden.
Yorumunuz biraz haddinizi aşıyor.
Sıkıntılı vs demek için beni çok iyi tanımanız gerek.
Bir anda kapılmış olabilirim, belki ilgisinden etkilenmiş yanlış kararlar almış olabilirim ama sıkıntılı biri değilim.
Sıkıntılı olmasam bu işte başarılı olamazdım, işime yansıyan tek konu artık bunalmış ve tehditlerinden bıkıp usanmış olmam, patronum benim işime yansıdığı için değil, yanlış kararlar vermemi istemediği için bu ilişkiyi onaylamadı, kaldı ki benimle bu konuşmayı yapmadan 1 gün önce 10 yıllık üstümden daha büyük bir başarı elde edip tebrik edilmiştim.

Geçen muhabbet ettik ama yok anam olmaz bununla benimki baya adam gibi bir çocuktu seninki ergen işin gücün mü yok sen kafayımı yedin kendini hasta ediyorsun bu yaşta 2 ilac icmek ne demek

Havlayan köpek ısırmaz o yüzden o intihar edicem tehditleri falan boş bunda bi anlaşalım önce. Cidden bu numaraları nasıl yiyosunuz hala?
Bunu gerçekten utanarak yazıyorum ama benim bile bir dönem böyle bir mallık yaptığım oldu ahaha :KK70:
Gidersen kendimi intihar ederim hüüğ demiştim. Ama 19 20 yaşında falandım sanırım. O yüzden kendimden biliyorum intihar falan etmeyecek öyle bir dünya yok.

İşin güzel,önün belliki açık,patronun seni seviyor. Gözünü seveyim ne işten çıkması? Çok pişman olursun bak. Ayrıca dua ette bu iş evliliğe gitmesin. Elle tutulur hiç bir yanı yok. Sende farkındasın bunun. Neden evlenip başını yakmak peşindesin?

YenGEnC belki bu konuyu bu sitede en iyi sen biliyorsun.
İstifa kabul edilmemesi gibi bir durum elbette yok, bunu bana yapamaz, ben yazılı olarak mail attığımda ya da bildirdiğimde kabul etmek zorundalar.
Ama ben bu işi bırakmak istemiyorum, bu iş benim şansım, patronum benim şansım. Hani biri elinden tutar öne çıkarır ya benim için o adam o anlama geliyor. %50 benim başarımsa %50 adamın beni her toplantıya, her müşteriye göstermesi kısaca onun çabası. Bu kadar şeyi bırakmaya içim elvermiyor, burası benim için bir okul gibi. Oturuyorum saatlerce ingilizce çalışıyorum ya adamın çocuğuyla aynı ingilizce kursuna gidiyorum. Bu imkanı biri için tepmek istemiyorum, onun gitmesini istiyorum. Ama bu da bana yanlış geliyor. Patronum zaten ailevi meselelere inanmadı, kafanı topla gel konuşuruz duruma bakarız dedi.
İyi de böyle de olmuyor.
Daha çok dibe batiyorsun.
Üstelik bu adamın elinde seni babası gibi seven o patronu seninle kötü yapacak, belki de seni kovduracak (ki tekstil camiasında dedikodu tez yayılır,belki seni mimletip iş bulmani zorlaştıracak) , bugün 'gel yavrum' diyen ailenin yarın kapılarını sana kapatmasına neden olacak kozlar var ve bu adam utanmadan seni zaten her zaman bunlarla tehdit ediyor.
Yani kaybedeceğin şey sadece psikolojin değil. Bu adamdan kurtulmazsan elindeki avucundaki ve çevrendeki her şeyi kaybedebilirsin.
Nasıl hala içinde sevgi olabilir, anlamakta zorlanıyorum.
Ben 32 olacağım, tüm kız arkadaşlarım da hep benimle dertlesir, bunca sene tonla toksik ilişkiye tanık oldum. Kurtulmanın tek yolu karar verip asla görüşmemek/ görüşme kanallarını kesmek/ gerekirse ortak arkadaşlarla bile iletişimi kesmek.
Böyle yapanlar gayet de kurtuldu toksiklerinden. Ne 'o beni birakmaz' diyenlerin altı ayda adı unutuldu. Çoğu da şimdi başkalarıyla yeni hayatini kurdu
Burada esas olan kadının da asla cevap vermemesi. Kadınlar da az değil, zehirli ilişki sevdalısı. Bizim bir kız vardı, yine klasik adamın şantaj yaptığı, özelini duyurmakla tehdit ettiği. Üstelik onlarda şiddet de vardı. Bizim iş yerinin avukatı kızın haline çok üzüldü,çocuğu aradı 'uzaklastirma cikarticaz hakkinda şöyle şöyle yapicaz,bırak kizi' diye..çocuk kanıtlarla öyle şey anlatti ki olayın aslı adam kızı terkettiğinde bizim kız da dükkanına gidermis, adam ayrılıp hayatına birini alsa bulup kızla olay çıkarırmis. Hatta bizim kız bile adama şantaj yapmış ailene şunu şunu söylerim diye 😂😂 oysa bize anlatılan sadece kızın kurtulmak istediği,adamın peşinden koştuğu. Ne zaman ki kız iletişim yollarını kapattı,adamdan kurtuldu (simdi başkasıyla evli ve çoluk çocuk sahibi. Gayet de mutlu)
Bir başka yakın arkadaşım sonradan evli ve çok çocuklu olduğunu öğrendiği toksikten hesapta kurtulmak istiyordu. Adam hem evli hem şiddet gösteren hem de tehdit eden serefsizin tekiydi. Kız da hesapta kurtulmak istiyordu,şehir değiştirdi. Bir gün bana diyor ki 'benim sehrime geldi söyle böyle'
'nasil geldi?' dedim, 'hani numaranı değiştirmistin?'
Yok şöyle yaptı böyle yaptı, atti bir şeyler ama ayan beyan ortada. Kız adamla konuşmuş, şu sehirdeyim demiş 😐 (kız şu an başkasıyla sözlü, Ağustosta evlenecek)
Gibi gibi gibi...tek çare adamla iletişimini sıfıra indirmek. Ulaşmaya çalışsa da izin vermemekz ortak arkadaş bir şey anlatacak olsa onu da susturmak.
Benim de vardı ayrılınca musallat olan, kendimi öldürürüm diyen bir gerizekalı (ki öldüğünü duysam haberlerde uzulecegim biri değil) . Üstelik o şehirde tek sosyal çevrem çocuğun arkadaslariydi . Harika bir arkadaş grubu vardı, aile gibilerdi, gruptaki çocukların sevgilisi kızlardan aynı evde yaşadığım biri bile vardi ,cidden çok severdim. Ama sirf çocukla bağım sifirlansin diye onlarla da konuşmayı sonlandırdim. Üstelik kucuk şehirdeydik, onların takıldığı muhitlerin otobüsüne bile binmedim, sonuç olarak kısa sürede kurtuldum:)
tek çare bu yani. Sen konuşmaya devam ettigin sürece ne bu ilişki biter , ne psikolojin duzelir

hiçbir şekilde denk değilsiniz ya olan size oluyor baksanıza, ayrıca bu kişi 19 yaşında mı ben mi yanlış anladım? Eğer 19 yaşındaysa sizin böyle ergenlerle ne işiniz var? 2 üniversite okuyup liseyi bile adam akıllı bitiremeyen birisiyle şahsen ben muhattap olmazdım. Zorunluluk sebebi ile okuyamaz ancak kendini geliştirir bunu anlarım ama gördüğüm kadarıyla öyle bir durum söz konusu değil. Bir kendinize bakın bir de karşınızdakine lütfen!

Yorumunuz biraz haddinizi aşıyor.
Sıkıntılı vs demek için beni çok iyi tanımanız gerek.
Bir anda kapılmış olabilirim, belki ilgisinden etkilenmiş yanlış kararlar almış olabilirim ama sıkıntılı biri değilim.
Sıkıntılı olmasam bu işte başarılı olamazdım, işime yansıyan tek konu artık bunalmış ve tehditlerinden bıkıp usanmış olmam, patronum benim işime yansıdığı için değil, yanlış kararlar vermemi istemediği için bu ilişkiyi onaylamadı, kaldı ki benimle bu konuşmayı yapmadan 1 gün önce 10 yıllık üstümden daha büyük bir başarı elde edip tebrik edilmiştim.

Sıkıntılıyı, belliki böyle kasvetli, kavga sever anlamında kullandım. Ki anlattıklarınızdan bu çıkıyor. Sevgilinizle olan ilişkiniz ev aile hayatınızı olumsuz etkilemiş mi? Etkilemiş. Ailenize sarıp durmuşsunuz. İş hayatınızı etkilemiş mi? Etkilemiş. Sizde kendiniz için "ben de az değilim eski sevgililerine taktım" yazmışsınız. Kopmama izin vermiyor diye bir şey yok. Bir ilişki bittiyse, bitmiştir. İletişimi keseceksiniz. Yanınıza geliyor görüşmek için, o zaman bahane bulup erteleyeceksiniz konuşmalarını. Sizin hatanız var bu yaptıklarınızda. "O benim kafamı karıştırıyor, o beni bırakmıyor" diye şey olur mu hiç.

X