toksik insanlarda cazip olan bişeyler mi var sizce?

sino2023

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2023
2.938
6.192
kızlar selam, iyi akşamlar
son zamanlarda çok bunalmış hissediyorum kendimi. ve bu bunalmışlık beni bazı sorgulamalara itiyor
son birkaç senede çevremde gözlemlediğim bi durum var
böyle nerde memnuniyetsiz, ortam geren, sorun çıkarmaya çok meyilli (ve çıkaran) insan görsem bu insanların etrafında birileri
resmen pervane olmuş durumda
bakıyorum yani bu tarz insanlar hiç yalnız kalmıyor. daima arayanları soranları ilgilenenleri falan var
özellikle bi yaş grubu için konuşmuyorum, gözlemlerime genç, yaşlı, kadın erkek insanlar dahil
ama gerçekten çok iyi kalpli, iyi niyetli, düşünceli nahif , kalp kırmaktan kaçınan kişiler varsa
onlar da genelde yalnız kalıyorlar .
hayatımızda tutmamamız gereken insanlara nedense bi yapışma durumu var galiba
insanların onaylanma ihtiyacından mı kaynaklı bunlar bilmiyorum ama onaylanma ihtiyacı da çok ciddi bi konu
mesela sosyal medya en çok bu ihtiyaçtan besleniyor gibi gibi
en son bende patlama noktası olan 2 kişi oldu. bi tanesi 50li yaşlarında, evladının en zor zamanında bile yanında olmayan ,
yakın arkadaşlarından birinin cenazesine katılmayıp bi de üstüne cenaze sahibine "size kırgınım " falan diye haber göndermeye kalkan biri
diğeri de genç bi arkadaş, kadın ve inanılmaz toksik biri . daha fazla zarar görmemek için arkadaşlığımı bitirme noktasına geldim
ama görüyorum ki etrafından insan eksilmiyor, işi gücü yolunda gidiyor (itibarını zedeleyecek vukuları olmasına rağmen )
2-3 tane çok yakın olduğu insan var, özür dilerim ama onlara da köpek gibi davranmasına rağmen onlar ısrarla bu arkadaşa yapışıyor vs
mesela bu arkadaşa yaklaşma hatasına bende düştüm zamanında , sonra şeyi farkettim
işte özellikle iyi geçinmeye çalışıyorum, onun ağzından çıkan en ufak olumlu şey bile bi lütuf gibi geliyor
baktım ruh haline göre şekillenmeye başlıyorum, farkına vardım ve uzaklaştım
tüm iyi niyetime rağmen tavırları aşırı rahatsız edici olmaya başlamıştı, ufaktan uzadım ben de

ailemin içinde bile var ya , anneannem sert yapıdaki , sorun çıkarmaya meyilli teyzeme karşı her davranışına
ekstra dikkat ederken teyzemden çok daha nahif, iyi kalpli ve iyi niyetli annemi senelerce harcamaktan hiç çekinmemiş
ve hala da çekinmiyor
annem 10 iyilik yaptıysa 1 tanesini bile görmez anneannem. teyzem 1 tane iyilik yapsa sanki
amerikayı yeniden keşfetmiş gibi davranıyor. gibi gibi örnekler
dedim ya her yerde var böyle insanlar, aile, akraba, arkadaş, sosyal çevre vs

son zamanlarda çok düşünür oldum bu durumu . nedir yani toksik insanlar mı çekiyor milleti?
acaba bunlar memnun olmadıkça insanlar kendilerini kanıtlama ihtiyacı mı hissediyorlar ?
onların ilgisini almak daha mı cazip geliyor insanlara ?
biz de böyle mi olalım valla anlam veremiyorum
bunalmışlıkla bu konuyu açıp öyle bi içimi dökmek istedim. dert mi bu diyebilirsiniz ama belki bundan muzdarip başkaları da vardır

Evet, var. :KK53:
Benim toksik bir ilişkim var. Sadece ona karşı toksiğim, günün sonunda yine de bir şekilde yanımda kalıyor. Ama bizimki kısır döngü, ben benim istediğim gibi olmayınca çıldırıyorum. O da inatla istediğim gibi yapmıyor. Birbirimizi yiyoruz ama ayrılan yok. :KK53:
Ben seviyorum onu, neyini derseniz cevap veremem. Ona sorsak toksik Rosa'da ne var diye ne cevap verir bilmiyorum.

Benim toksik bir ilişkim var. Sadece ona karşı toksiğim, günün sonunda yine de bir şekilde yanımda kalıyor. Ama bizimki kısır döngü, ben benim istediğim gibi olmayınca çıldırıyorum. O da inatla istediğim gibi yapmıyor. Birbirimizi yiyoruz ama ayrılan yok. :KK53:
Ben seviyorum onu, neyini derseniz cevap veremem. Ona sorsak toksik Rosa'da ne var diye ne cevap verir bilmiyorum.
ya acaba o insanlar da nolursa olsun bu insanlar yanımda kalıyor diye mi düşünüyor
ama benim örneklerim sizinkinden çok daha ileri boyutta
hani hakikaten tek bi kişiye özel öyle davransalar başka bişi var herhalde der geçerim
mesela o bahsettiğim kadın arkadaşın iş yaptığı toksik bi herif var
adam kurumsal hayatın içindeki klasik mobbingci, üslupsuz, ukala şerefsizlerden biri
bazen adamın yazdığı maillere, mesajlara şahit oluyordum
en sonuncu vakada 3 kişiydik , bu adam mesaj attı kıza işle ilgili. mesajın sonuna o kadar üslupsuz bi cümle eklemiş ki
terbiyesiz der geçersiniz bak o derece
hatta diğer arkadaş şey dedi, "önce konuşmasını öğrensin, ne demek istemiş geri zekalı mı diyor bize" gibi bi anlam çıkardı :KK70:
bana da biraz o mana gibi geldi
ama kız hiç öyle düşünmedi, yok ya öyle demek istemedi o aslında şunu kastetti deyip işle ilgili bi açıklama yaptı
ki yine de öyle bi cümle kurulmazdı Rosa , emin ol kurulmaz yani
sonra kız da cevap yazarken baktım bi kendini kasıyor, göndermeden önce 10 kere okuyor
kelimeleri dikkatli seçmeye çalışıyor falan
hatta öteki arkadaş, hayırdır niye bu kadar düşündün aşık mı oldun herife diye takıldı
kız da diyor ki, hayır öyle bişey değil ama adamda bi büyü var falan dedi
ki bana göre düpedüz kızın da onaylanma ihtiyacına dayalı bişeydi
adam hiçbişeyi beğenmeyen memnuniyetsiz bi tip ya hani, böyle bi insana kendini ve işini beğendirmek ona çok değerli geliyor onun çabasıydı bence bu
kurumsal hayatın içindeki biri olarak kızın dikkatli yazmaya özen göstermesini
kelimelerini seçmeye çalışmasını anlayabiliyorum
ben kötü üslupla konuşmam kendimi bozmam , kibarlığımdan ödün vermem falan demişti
ama yine de garip ya . öyle tiplerin takdirini daha değerli ve önemli görüyor sanırım insanlar
büyü var demesini, adamı memnun edebilirse kendini işinde daha yeterli hissedecekmiş duygusuna bağladım ben

Son düzenleme:
Çok güzel analiz etmişsiniz ama şu bir gerçek ki onların ruhu, iç dünyası her zaman huzursuz.
Yani o nahif ve iyi niyetli insanların işleri ne kadar yolunda gitmese de, iç huzuru yakalıyorlar ama dediğiniz tiplere dünyaları verseniz mutlu olamazlar.
Ayrıca hep başkalarının sahip olduklarında gözleri.
Kendilerinin altından tahtları olsa, milletin çulu, çaputuna göz dikerler.

Boşan be

Ben de gözlemlerini çok beğendim. Herkes aman ağzımızın tadı bozulmasıncı.
Ata sözleri bile sana taş atana ekmek at cart curt. Yani toplumsal ahlaki değerlerimiz, doğrularımızın açıklarıyla besleniyo bu tipler bence. Bi de yanlarına özgüvensiz insanlar denk geldiyse kesin kabahat bendecilerden iyice coşuyolar.

ya acaba o insanlar da nolursa olsun bu insanlar yanımda kalıyor diye mi düşünüyor
ama benim örneklerim sizinkinden çok daha ileri boyutta
hani hakikaten tek bi kişiye özel öyle davransalar başka bişi var herhalde der geçerim
mesela o bahsettiğim kadın arkadaşın iş yaptığı toksik bi herif var
adam kurumsal hayatın içindeki klasik mobbingci, üslupsuz, ukala şerefsizlerden biri
bazen adamın yazdığı maillere, mesajlara şahit oluyordum
en sonuncu vakada 3 kişiydik , bu adam mesaj attı kıza işle ilgili. mesajın sonuna o kadar üslupsuz bi cümle eklemiş ki
terbiyesiz der geçersiniz bak o derece
hatta diğer arkadaş şey dedi, "önce konuşmasını öğrensin, ne demek istemiş geri zekalı mı diyor bize" gibi bi anlam çıkardı :KK70:
bana da biraz o mana gibi geldi
ama kız hiç öyle düşünmedi, yok ya öyle demek istemedi o aslında şunu kastetti deyip işle ilgili bi açıklama yaptı
ki yine de öyle bi cümle kurulmazdı Rosa , emin ol kurulmaz yani
sonra kız da cevap yazarken baktım bi kendini kasıyor, göndermeden önce 10 kere okuyor
kelimeleri dikkatli seçmeye çalışıyor falan
hatta öteki arkadaş, hayırdır niye bu kadar düşündün aşık mı oldun herife diye takıldı
kız da diyor ki, hayır öyle bişey değil ama adamda bi büyü var falan dedi
ki bana göre düpedüz kızın da onaylanma ihtiyacına dayalı bişeydi
adam hiçbişeyi beğenmeyen memnuniyetsiz bi tip ya hani, böyle bi insana kendini ve işini beğendirmek ona çok değerli geliyor onun çabasıydı bence bu
kurumsal hayatın içindeki biri olarak kızın dikkatli yazmaya özen göstermesini
kelimelerini seçmeye çalışmasını anlayabiliyorum
ben kötü üslupla konuşmam kendimi bozmam , kibarlığımdan ödün vermem falan demişti
ama yine de garip ya . öyle tiplerin takdirini daha değerli ve önemli görüyor sanırım insanlar
Benimki kişiye özel toksiklik :) Başkalarına karşı oldukça "normal" bir insanımdır. :KK70:
Ya şimdi şöyle, kışkırtılmış toksiklik varsa benimki gibi, yani istediğini bulamayınca yapıyorsa; o zaman biraz hırs yapıyor demektir. Alamadıkça insan vites artırıyor.
Ama sebepsiz toksiklik benim alanım dışında. Direkt kötü insan deyip geçiyorum. Böylelerini çeken insanları da anlamıyorum. Ben çekmem şahsen.

Çok güzel analiz etmişsiniz ama şu bir gerçek ki onların ruhu, iç dünyası her zaman huzursuz.
Yani o nahif ve iyi niyetli insanların işleri ne kadar yolunda gitmese de, iç huzuru yakalıyorlar ama dediğiniz tiplere dünyaları verseniz mutlu olamazlar.
Ayrıca hep başkalarının sahip olduklarında gözleri.
Kendilerinin altından tahtları olsa, milletin çulu, çaputuna göz dikerler.
teşekkür ederim
son dönemde algıda seçicilik edip bu tip insanları özellikle fazla fazla gözlemlemiş de olabilirim
ve konuda bahsettiğim kişilere gerçekten dünyayı da versek mutlu olmazlar
özellikle o kadın arkadaşta bunu deneyimledim artık öküzün altında buzağı aradığı bi konu oldu
yuh yani
ben de sessizce uzaklaştım ay bi kafam rahatladı

E kendinizden pay biçin. Erkek arkadaşınız saçma sapan bir insan, üstelik size de iyi davranmıyor ama kopamiyorsunuz. Belki yörenizde yanınızda size hakettiginiz değeri veren biri olsa onu erkekten bile saymazsiniz.
Bence olay kader motifinden. İnsan çocukken hangi duyguya alisiksa büyüyünce de onu çekiyor. Bizim ülkemizde çoğu anne baba birbriini sevmez, muhabbet etmez, bir evin içinde öyle saçma salak ömür tüketirler. Bol bol da çocuk doğurup 'cocugum için çekiyorum' derler. Bu ailede buyuyen cocuk da ne yapsın, kendini önemsiz hissettiren kişilere karşı bir şeyler hisseder çünkü önemsiz hissetmek onun güvenli alanı olmuştur.
Benim yorumum bu. Anası babası ağzına eden insanlar genelde kendi ağzına edecek insanları baştacı yapıyorlar. Farketmeseler de çoğu buna meyilleniyor

Konuyu okumadım konu başlığına cevabım evet 🐱 aile ortamında kaosa alışan insanlar yetişkin iken böyle ilişkileri daha güvenli bulur. Yanlarında tanıdık bir ortamda oldukları için daha iyi hissederler
örnek olarak verdiğim kadın arkadaş da devamlı annesine yaranmaya çalışan biri mesela
annesinden çekinir, annesinden asla yardım isteyemez
annesini memnun etmek için uğraşır
anneye pamuk ama başkalarına zehir desem yalan olmaz
annesi de inadına gibi o yaklaştıkça iter falan
tuhaf ya

Bende çoğu naif görünen insanların ne kadar çıkarcı ve numaraci oldugunu kesfetmekteyim bu aralar.Yani iyiyim naifim lafını duyunca kaçasim geliyor😂Kim kötüyüm derki.Bence iyi insan olmak temiz kalpli olmak herkesin iyiliğini düşünen cici kız candy olmak değilde olay.İnsanlar kimi kendine yakın buluyorsa kiminle kendini güçlü hissediyorsa onunla yakın oluyor sanki.Ki bundanda çok emin değilim çünkü ben bir davranış bilimcisi değilim.Bazi çok iyi dediğiniz insanlarda mesela sürekli dertleriyle negatif elektrikleri ile sürekli sorunlu iliskileri ile kaçacak delik aratiyorlar.Bize iyi gelmeyen ile başkası güzel iliskiler kurabiliyor da.Bunun kesin bir ayrımı yok Bunlar göreceli.Benimde bir arkadaşım çok iyi olduğu için fedakar olduğu için etrafını çok düşündüğü için aranıp sorulmadigindan insanlar toksik zaten iyi insan yaranmaz moduna geçti İşin aslı sürekli karşılık beklemesi sürekli hesap yapması ( Ben kibarim ben iyiyim dünya hassas kalpler için cehennem) modunda kalması ve çok iyi bir insan olduğu için herkesin ona iyi davranması gerektiğine inanmasi yüzünden çekilmez biri .Çünkü hayat denilen yerde herşey var ve her insanda iyilikde kötülük te mevcut.Hiçkimse sırf iyi değil hiç kimse sırf kötü değil

E kendinizden pay biçin. Erkek arkadaşınız saçma sapan bir insan, üstelik size de iyi davranmıyor ama kopamiyorsunuz. Belki yörenizde yanınızda size hakettiginiz değeri veren biri olsa onu erkekten bile saymazsiniz.
Bence olay kader motifinden. İnsan çocukken hangi duyguya alisiksa büyüyünce de onu çekiyor. Bizim ülkemizde çoğu anne baba birbriini sevmez, muhabbet etmez, bir evin içinde öyle saçma salak ömür tüketirler. Bol bol da çocuk doğurup 'cocugum için çekiyorum' derler. Bu ailede buyuyen cocuk da ne yapsın, kendini önemsiz hissettiren kişilere karşı bir şeyler hisseder çünkü önemsiz hissetmek onun güvenli alanı olmuştur.
Benim yorumum bu. Anası babası ağzına eden insanlar genelde kendi ağzına edecek insanları baştacı yapıyorlar. Farketmeseler de çoğu buna meyilleniyor
bi düzeltme yapayım, o şahıs benim erkek arkadaşım değil :)
kendisiyle uzun zamandır bir ilişkim yok, ara sıra görüşmeler halinde bişiler yaşadığımızı söylemiştim zaten
ve konuyu açtığım gün gelen yorumların da etkisiyle kendisini hayatımdan tamamen çıkarma kararı aldım
en son attığı mesaja cevap vermedim falan filan hani sahiden bitti
çünkü insan bi noktadan sonra dayanamıyor
ve kendisine açıklama dahi yapmadan içimden yeter artık deyip onu geride bıraktım
düşün ki ben mutlaka bi açıklama yapardım, öyle sessizce gitmezdim. bu sefer gittim sahiden. haberi yok ve umurumda değil

çocuklukla ilgili kurduğun bağa katılıyorum
ama ben ailemden ilgi ve sevgi görmeyen bi çocuk olmadım hiçbir zaman
annemle de babamla da aram gayet iyi
ha tamam hiçbir zaman mıç mıç olmadık ama annem de babam da hep beni memnun etmek için bişiler yaptı
yapmaya da devam ediyor , bunun da farkındayım
hani öyle bi önemsiz hissettirilme durumu yaşamadım aileden
belki de toksik bişeyin içine çekilip bi yerden sonra farkına varıp uzaklaşmamın sebebi budur
evet o hataya düştüm ama çıktım da sonuç olarak. bahsettiğin tarzda insanlar gerçekten hiç çıkamayıp daha da dibe batıyor olabilir

kızlar selam, iyi akşamlar
son zamanlarda çok bunalmış hissediyorum kendimi. ve bu bunalmışlık beni bazı sorgulamalara itiyor
son birkaç senede çevremde gözlemlediğim bi durum var
böyle nerde memnuniyetsiz, ortam geren, sorun çıkarmaya çok meyilli (ve çıkaran) insan görsem bu insanların etrafında birileri
resmen pervane olmuş durumda
bakıyorum yani bu tarz insanlar hiç yalnız kalmıyor. daima arayanları soranları ilgilenenleri falan var
özellikle bi yaş grubu için konuşmuyorum, gözlemlerime genç, yaşlı, kadın erkek insanlar dahil
ama gerçekten çok iyi kalpli, iyi niyetli, düşünceli nahif , kalp kırmaktan kaçınan kişiler varsa
onlar da genelde yalnız kalıyorlar .
hayatımızda tutmamamız gereken insanlara nedense bi yapışma durumu var galiba
insanların onaylanma ihtiyacından mı kaynaklı bunlar bilmiyorum ama onaylanma ihtiyacı da çok ciddi bi konu
mesela sosyal medya en çok bu ihtiyaçtan besleniyor gibi gibi
en son bende patlama noktası olan 2 kişi oldu. bi tanesi 50li yaşlarında, evladının en zor zamanında bile yanında olmayan ,
yakın arkadaşlarından birinin cenazesine katılmayıp bi de üstüne cenaze sahibine "size kırgınım " falan diye haber göndermeye kalkan biri
diğeri de genç bi arkadaş, kadın ve inanılmaz toksik biri . daha fazla zarar görmemek için arkadaşlığımı bitirme noktasına geldim
ama görüyorum ki etrafından insan eksilmiyor, işi gücü yolunda gidiyor (itibarını zedeleyecek vukuları olmasına rağmen )
2-3 tane çok yakın olduğu insan var, özür dilerim ama onlara da köpek gibi davranmasına rağmen onlar ısrarla bu arkadaşa yapışıyor vs
mesela bu arkadaşa yaklaşma hatasına bende düştüm zamanında , sonra şeyi farkettim
işte özellikle iyi geçinmeye çalışıyorum, onun ağzından çıkan en ufak olumlu şey bile bi lütuf gibi geliyor
baktım ruh haline göre şekillenmeye başlıyorum, farkına vardım ve uzaklaştım
tüm iyi niyetime rağmen tavırları aşırı rahatsız edici olmaya başlamıştı, ufaktan uzadım ben de

ailemin içinde bile var ya , anneannem sert yapıdaki , sorun çıkarmaya meyilli teyzeme karşı her davranışına
ekstra dikkat ederken teyzemden çok daha nahif, iyi kalpli ve iyi niyetli annemi senelerce harcamaktan hiç çekinmemiş
ve hala da çekinmiyor
annem 10 iyilik yaptıysa 1 tanesini bile görmez anneannem. teyzem 1 tane iyilik yapsa sanki
amerikayı yeniden keşfetmiş gibi davranıyor. gibi gibi örnekler
dedim ya her yerde var böyle insanlar, aile, akraba, arkadaş, sosyal çevre vs

son zamanlarda çok düşünür oldum bu durumu . nedir yani toksik insanlar mı çekiyor milleti?
acaba bunlar memnun olmadıkça insanlar kendilerini kanıtlama ihtiyacı mı hissediyorlar ?
onların ilgisini almak daha mı cazip geliyor insanlara ?
biz de böyle mi olalım valla anlam veremiyorum
bunalmışlıkla bu konuyu açıp öyle bi içimi dökmek istedim. dert mi bu diyebilirsiniz ama belki bundan muzdarip başkaları da vardır
Deveye diken sendromu bu. Millet ezikliginden ve daha iyisine layık olmadığını düşündüğünden bunların etrafında pervane.. ya da aman ağzımızın tadı kaçmasın diye bunlara karşı bu kadar verici.

Ben de gözlemlerini çok beğendim. Herkes aman ağzımızın tadı bozulmasıncı.
Ata sözleri bile sana taş atana ekmek at cart curt. Yani toplumsal ahlaki değerlerimiz, doğrularımızın açıklarıyla besleniyo bu tipler bence. Bi de yanlarına özgüvensiz insanlar denk geldiyse kesin kabahat bendecilerden iyice coşuyolar.
heh bak çok güzel bi konuya değindin: özgüvensizlik
belki yanlarında toplaşan kişiler sahiden özgüvensizdir

ben de seviyesizin seviyesine düşmemeye özen göstermeye çalışırım
ama bi noktadan sonra o insanların yanlarından uzaklaşabildiğimi farkettim
" bunların araları yakında bozulur, böyle tavırlara kim katlanır " dediğim insanlara bakıyorum bi süre sonra
daha da çok yaklaşıyorlar onlara
hani ben araları bozulur anlaşamazlar diye tahmin ederken o insanlar daha çok yaklaşmış oluyorlar
ve çok garibime gidiyor

ama merve , öyle bi manipüle ediyorlar ki öyle drama queenler ki bunlar,
bi yerden sonra "ya acaba ben de şu lafı etmese miydim " diye düşünürken buluyorsun kendini
sanki bi tek kendilerinin dertleri sorunları var gibi davranıyor böyle insanlar, onu farkettim

Korktum sizden konu sahibi didik didik etmişsiniz çevrenizi 😂Aslında belkide gevşemek gerek minimum u beklemek.Hayat iyiyiz diye iyilik getirmez.Aslolan kendimize yatirim zaten.Belki o cevrenizdekilerin de sizinle ilgili saptamalari vardır.Belki sizde onlara göre iyi insan kategorisinde değilsinizdir.Ben mesela hep kendimden çıkarım yola Hani boğa et yemiyor diye beni es geçmek zorunda değil.Yoluna çıkarsam saldirabilir 🙏 Gibi tutmalı ilişki ve beklentileri nacizane .Yalnız isem anlasilamiyorsam her anlamda önce kendimden çıkarım yola

Bende çoğu naif görünen insanların ne kadar çıkarcı ve numaraci oldugunu kesfetmekteyim bu aralar.Yani iyiyim naifim lafını duyunca kaçasim geliyor😂Kim kötüyüm derki.Bence iyi insan olmak temiz kalpli olmak herkesin iyiliğini düşünen cici kız candy olmak değilde olay.İnsanlar kimi kendine yakın buluyorsa kiminle kendini güçlü hissediyorsa onunla yakın oluyor sanki.Ki bundanda çok emin değilim çünkü ben bir davranış bilimcisi değilim.Bazi çok iyi dediğiniz insanlarda mesela sürekli dertleriyle negatif elektrikleri ile sürekli sorunlu iliskileri ile kaçacak delik aratiyorlar.Bize iyi gelmeyen ile başkası güzel iliskiler kurabiliyor da.Bunun kesin bir ayrımı yok Bunlar göreceli.Benimde bir arkadaşım çok iyi olduğu için fedakar olduğu için etrafını çok düşündüğü için aranıp sorulmadigindan insanlar toksik zaten iyi insan yaranmaz moduna geçti İşin aslı sürekli karşılık beklemesi sürekli hesap yapması ( Ben kibarim ben iyiyim dünya hassas kalpler için cehennem) modunda kalması ve çok iyi bir insan olduğu için herkesin ona iyi davranması gerektiğine inanmasi yüzünden çekilmez biri .Çünkü hayat denilen yerde herşey var ve her insanda iyilikde kötülük te mevcut.Hiçkimse sırf iyi değil hiç kimse sırf kötü değil
tabi ki kimse %100 iyi değildir
aralarında iyi gözüken sinsiler de olabilir
ama gözle görülür biçimde kendisine resmen köpek çeken insanın afedersin g.tünden ayrılmayan birini gördüğümde
ne var bunda bu kadar bu saçmalıklara katlanıyor demekten kendimi alamıyorum
şey düşüncesinde değilim
bunların yanında toplaşan insanlar çok iyi çok kalpli falan demiyorum
şuna şahit oluyorum, toksik kişi x olsun, en yakın arkadaşı da y olsun mesela
y , x'i arıyor. x telefonu açmıyor. y bu defa 50 kere daha arıyor :KK70:
o da bi tuhaf. neden 50 kere ararsın o an seni istemiyor işte ?
kapısına gitmiş bir gün x'in. x kapıyı açmıyor, bu defa y telefon ediyor.
x o telefonu da açmıyor. ya sen neden kapısına gittin ki mesela? garip .
hiç yaşamadım ben bu 2 örnekteki olayı ama yaşasam asla y gibi davranmam.
evet dediğin gibi her bir kişinin özeline derinine dalsak onlardan neler çıkar

Korktum sizden konu sahibi didik didik etmişsiniz çevrenizi 😂Aslında belkide gevşemek gerek minimum u beklemek.Hayat iyiyiz diye iyilik getirmez.Aslolan kendimize yatirim zaten.Belki o cevrenizdekilerin de sizinle ilgili saptamalari vardır.Belki sizde onlara göre iyi insan kategorisinde değilsinizdir.Ben mesela hep kendimden çıkarım yola Hani boğa et yemiyor diye beni es geçmek zorunda değil.Yoluna çıkarsam saldirabilir 🙏 Gibi tutmalı ilişki ve beklentileri nacizane .Yalnız isem anlasilamiyorsam her anlamda önce kendimden çıkarım yola
ay valla didikledim ya :KK70: dedim ya bunaldım bu aralar diye
sardım herhalde
ama çok hoşuma gidiyor sizlerden fikir almak
düşüncelerim zenginleşiyor resmen , bakış açım genişliyor bi değer katıyor bence yorumlamak

X