Tomris, Umay ismi nasıl?

Arapça, Farsça, Almanca vs. olacağına elbette Türkçe olsun. Anne babadan birinin ırkı değilse böyle isimler çok saçma.
İyice Arap kültürü sardı her yanı, kimliğimizi, özümüzü kaybettik.
Gökçe, Gökçen beğendiklerim arasında, yazayım dedim.
Son olarak köpek ismi ile alakası yok, köpeğim var, hangi isimleri köpeklere veriyorlar gayet hakimim konuya.

Ablamın kızı olacak bu isimler nasıl? Türk kökenli ve yaygın olmadıkları için ben beğeniyorum ablama önerdim ama arkadaşım diyor ki Tomris köpek ismi gibi. Nesi köpek yahu
İkisi de çok güzel isimler mesela Tomris Uyar, Umay Umay ne özel kadınlar ❤️ Hem nadir olan isimler hem de çok özeller bence ❤️

Ben de ikisini de cok begenirim. Tomris'e daha yakinim sanirim. Tandiigim, bildigim tum Tomrisler cok ozel kadinlardi ❤️ Cocuga Turkce isim verme isteginizi de takdir ediyorum, nasip olursa ben de oyle yapacagim 🌻

Arapça, Farsça, Almanca vs. olacağına elbette Türkçe olsun. Anne babadan birinin ırkı değilse böyle isimler çok saçma.
İyice Arap kültürü sardı her yanı, kimliğimizi, özümüzü kaybettik.
Gökçe, Gökçen beğendiklerim arasında, yazayım dedim.
Son olarak köpek ismi ile alakası yok, köpeğim var, hangi isimleri köpeklere veriyorlar gayet hakimim konuya.
Harika yazmışsınız helal olsun her yerde arapça kökenli isimler bende bıktım 🤷🏼‍♀️

Benim iki ismim var, birisi Fulya.. İsmim Türkçe kökenli değil. İtalyan kökenli bir isimmiş, bunu ilk öğrendiğimde baya garip hissetmiştim.. Ama beğenirim ismimi, illa Türkçe olacak diye de tuhaf isimler koymaya gerek yok bence..

Ablamın kızı olacak bu isimler nasıl? Türk kökenli ve yaygın olmadıkları için ben beğeniyorum ablama önerdim ama arkadaşım diyor ki Tomris köpek ismi gibi. Nesi köpek yahu
Tomris eski isimmiş gibi geliyor kulağa da Umay şu ara çok moda yeğenimin adı şu sıra yaygın olarak konulan bir isim

X