Makarnalar Ton Balıklı Nefis Makarna (Resimli)

leadangel

Tuğkanın annesi
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2009
2.007
5
Makarnaların en lezzetlilerinden ton balıklı makarna hem lezzetli hemde çok paratik

makarna pakette yazan tarife göre haşlaır fazla eritilmez biraz diri bırakılır

1 paket boncuk makarna
1 büyük kutu ton balığı
1 kase siyah zeytin
marul
taze soğan
tuz
zeytinyağ

Haşlanan Makarnamızı süzüp biraz zeytinyağı gezdirilir.zeytinlerimizin çekirdekleri çıkarılıp ikiye bölünür. marullarımız doğranır taze soğanda doğranır bütün malzemeler karıştırıldıktan sonra ton balıkları ezilerek makarnanın üzerine serpilir ve yeterince tuzu atılır

Son düzenleme:
selam canım paylaşımın için teşekkürler.opuyorumnanaktan . Bende tonbalıklı makrna yapıyorum fakat ben ton balıklarını kavuruyorum Nasıl mı ?

makarnayı süzdükten sonra .,
önce yağ ile birlikte salçamı kavuruyorum.daha sonra üzerine yağı biraz süzülmüş ton balığını katıyorum ve ezmeden kavuruyorum birlikte.onun üzerine ince kıyılmış maydonoz,nane atıyorum. Biraz da kekik,karabibe ve tuz atıyorum . en sonrada süzülmüş makarnayı döküyorum tencereye harmanlıyorum hepsini birlikte. Gerçketen çok süper oluyor benim damak tadıma uyuyor. Ah şimdi olsa da yesem acıktım zaten ama hala işteyim

Ton balikli lezzetlere bayilirim...:asigim:
Her firsatta farkli tatlar ile denemekten cekinmiyorum...
Ellerine saglik canim...
Makarnalida enfestir eminim...cokacimcoook

selam canım paylaşımın için teşekkürler.opuyorumnanaktan . Bende tonbalıklı makrna yapıyorum fakat ben ton balıklarını kavuruyorum Nasıl mı ?

önce yağ ile birlikte salçamı kavuruyorum.daha sonra üzerine yağı biraz süzülmüş ton balığını katıyorum ve ezmeden kavuruyorum birlikte.onun üzerine ince kıyılmış maydonoz,nane atıyorum. Biraz da kekik,karabibe ve tuz atıyorum . en sonrada süzülmüş makarnayı döküyorum tencereye harmanlıyorum hepsini birlikte. Gerçketen çok süper oluyor benim damak tadıma uyuyor. Ah şimdi olsa da yesem acıktım zaten ama hala işteyim

baharatlı salçalaı yemekler benimde favorim bende en kısa zmanda öyle denemeliyim cokacimcoook

Ton balikli lezzetlere bayilirim...:asigim:
Her firsatta farkli tatlar ile denemekten cekinmiyorum...
Ellerine saglik canim...
Makarnalida enfestir eminim...cokacimcoook

evde yemek olmayınca en basit yemeklerden
ben ton balığı yemezdim makarnayla alıştım

Ben de içine minik minik turşu doğruyorum bir de limon kabuğu. Özellikle limon kabuğu çok yakışıyor ton balığına.

Bu tarifi az önce denedim ve çokkk güzel oldu,ben salçalı sosa defne yaprağıda ekledim :)

bende yapıyorum ton balıklı makarna ama böyle yapmıyorum haşlanıp süzülen makarnayı kızdırdığım eşit miktarda margarin ve ayçiçek yağına atıyorum iyice yağını yediriyorum daha sonra ayrı bı kapta ton balığı mısır ve de mayonezi karıştırıyorum ve makarnayla buluşturuyorum harika bir lezzet oluyoo kesinlikle denemelisiniz

Tn balıgını Seven herkes bence aşagıdaki tarifi denemeliii süperrr bi lezze eşim iki günde bir bu makarnadan istio

Malzeme

Bi paket boncuk makarna
Yogurt
Bikaşık mayonez
Konserve mısır
Dereotu
Salatalık turşu
Bi kutu ton balıgı

Makarnayı Tavuk bulyonla haşlıyorum Daha sonra makarnayı süzüp üstüne Biraz soguk su döküyorm Tencereme sıvıyag koyup ocaga alıyorum Üstüne makarnaları ekliyorummm Şimdiiiii gelelim sosuna

Ayrı bi kapta İki kase yogurt bi kaşık mayonez Mısır Küp küp dogranmış salatlk turşusu Dereotumu karıştırıyorm Makrnam biraz ılındıktan sonra Bu iki müthiş lezzeti birleştiriyorummmm Afiyettt olsnnnnnn:KK23:

tatlımm denedim şimdi yedik kızlarla çok beğendi herkes gerçekten çok pratik ve leziz bi tarif teşekkürleer :KK56:

X