Saç Uzatma Yöntemleri Toplanın kızlar çok önemli!

qwer43

Guru
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2012
127
1
Merhabalar öncelikle şu Çam Terebentini olayına bir el atmak istiyorum çünkü herkes kafasına göre konuşuyor ve bundan sonuç alamayanlar var.
Ben iki sene önce Çam Terebentini kullandım hatta şöyle açıklıyim;
Çocukluğumdan beri hiç saçlarımı uzatmamıştım ama hiç yani hep küt ve kahküldü annem hep oğlan çocuğu traşındadır ve saçları kıpkızıldır neyse abim kuzey ırakta askerlik yaptığı için bundan 4 sene önce annem abimi televizyonda görünce cart curt saçlarını o anki hiddetle çekiyor ve oradan bir daha hiç saç çıkmıyordu annemin ve benim saç özelliklerimiz şu;
Annem: Saçları 35 küsürüne kadar hiç beyazlamadı simsiyahtı bir anda boyattı kızıla ve 20 küsür senedir hep kızıl saç telleri çok kalın değil orta halli
Benim: Saçlar açık kestane hatta güneşte kızıldı kendi doğal saçlarım ama aşırı kalın saç tellerim vardı düşünün ayda 4 kere incelttirirdim saçlarımı

Neyse bir tanıdıkla konuşup anneme çam terebenmtini aldım onu 3-4 ay kullandı ve inanılmaz şekilde saçları uzadı bende aaa bu nedir diyerek kullandım ama inanmayacaksınız saçlarım 6 ayda belime geldi hatta kestkçe uzuyordu. Geçen sene üniversiteyi kazanmamdan dolayı Hataya geldim ve bir anda saçlarımı cart curt kestim o an rahatladım oh be diyerek ama gel gelelim bu son 1 aydır bunalımdayım.

ÇAm terebenti kızlar saçınıza çok iyi gelir kepek yağmaz saç kremi kullandırmaya gerek bırakmaz mucizedir ama şu var ben kullandıktan sonra saçımı kesince bir daha uzama yaptırmadı demekki bu konuda bir takım yan etkisi var...

Şuan saçlarıma zeytinyağı yapıyorum bu ikinci günüm ama lk günden saçlarımda bir parlama oldu dahada dolgunlaştı tavsiye eder miyim? bilmiyorum 2 ay kullanmam lazım sizede yanlış bilgi vermek istemem.

Ama şunu diyim eğer getirtme şansınız varsa Antakyadan Defne sabunu alın özellikle cilde çok iyi geliyor ama saçada iyi geliyor annem şuan onu kullanıyor, abimde kelleşmemek için kullanıyor iyi geldi mi? hemde çok , erkek arkadaşım benim bonus ve inanılmaz saçları dökülüyordu 1 kere kullandı benim zorumla ve saçların dökülmesi azaldı bence deneyin çok faydalılar

Kullandığım ürünler:
Cilt için: Defne sabunu, yoğurt-limon maskesi, ayrıca limon maskesi ve Watsondan aldığım hassas ciltler için kil maskesi (hepsi haftada birer kez ama defne sabunuya yüzümü hergün yıkıyorum) fakat ben makyaj yapmıyorum kızlar bence şu pudrayı vs. hayatınızdan çıkarın. Zaten beyaz tenliyim ve cildimde bir prüz yok.

Saçlarım için: Elidor şampuanıma çam terebentini karıştırdım, şuan zeytinyağı maskesi ama sadecezeytin yağı.
Z.yağından önce :Bronze hair Serum kuaförümden aldım 13 lira civarıydı saçlarınıza işlem ypıyrsanız tavsiye ederim
Avonun bademli saç kremi: çok kullandım iki sene önce yaklaşık 3 sene kullandım hataya gelince bıraktım aslnda güzeldi ama ne bileyim yağlı duruyordu saç bir süre sonra

Yazacaklarım bunlar kızlar ve eğer güzel bir cilt istiyorsanız gerçkten bol bol su için faydasını göreceksiniz. Sorularınızı cevaplarım eğer sorunuz olursa. Bunları neden yazdım çünkü umut tacirliği yapanlar var burda fazlasıyla cidden saçlarınızın uzamsını istiyorsanız onlara iyi davranın hiçbir işlem yapmayın doğal haline bırakın bol bol bakım yapın kimisi diyor işte boya saçı yakıyor falan ben saçımı boyatıyorum boya iyi geliyor saçıma dökülmesini durdurdu yani insanlara şu şöyle şu böyle yapar demeyin herkesin saç yapısı farklı hergün düzleştirip yakıcağınıza saçlarınızı ayda bir dip boyası yapın daha mantıklı ayrıca ben kınayı çok araştırdım saç gözeneklerini kapatıyormuş çoğu insan bunu söyledi kuaföründen aktarına kadar yardımcı olduysam ne mutlu...

X