Toz böcekleri her yerde!!!

floryn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2023
14
2
30
Arkadaşlar evde beyaz yürüyen tozlar var mutfağın her yerinde psikolojim alt üst oldu çözümü var mı önerileriniz neler 😭

Sanirim gün ışığında görülen beyaz minik tozlardan bahsediyorsun yastıkları havasını alirken çıkar gunes ışığında belli olur
Bahsettigin buysa çok normal ve önüne geçilmez bunun illaki oluyor

380D2BAA-77DB-4312-83FA-9DD8BD052415.jpeg

Toz böceği değiller ama toza benzediği için bence doğru isim.

Un, unlu mamul, hayvan yemi yani kısaca hububat bulunan yerlerden gelirler.

Alışveriş yaptığınız ekmek fırını, pastane, yufkaci vs bunları bir gözden geçirin.

Evde kuş varsa kaynağı yemi olabilir. Pencere önüne konuyorlarsa yine kuşlar taşıyıcı olur.

Kaynağı tespit etmeniz gerek aksi halde çok kısa sürede sayıları korkunc derecede çoğalır. Nem, nemlenmis hububat ürünü, nemli kağıt ürünleri bunları çok severler. İlaç kar etmez tabii çünkü hayvanlar ilaca bağışık.

Civarınizda veteriner kliniği var mı? Size iki önerim olacak kullanmanız için.

Etrafımızda güvercin besleyen çok ve evde kedimiz var bu böcekleri gördükten sonra hayvana geçmesinler diye anneme bıraktım evet veteriner kliniği var önerilerinizi bekliyorum

Etrafımızda güvercin besleyen çok ve evde kedimiz var bu böcekleri gördükten sonra hayvana geçmesinler diye anneme bıraktım evet veteriner kliniği var önerilerinizi bekliyorum
Kediye zarar vermez merak etme ama sınır eder orası kesin.

Klinikten bulunabilirse blotec (uzun zamandır bulamıyoruz)bulunmuyorsa ivermektin etken maddeli enjeksiyonluk çözelti alın genellikle 50ml olurlar. Avromec, ivermec adı fark etmez en ucuzunu isteyin.

100 ml lik bir sprey şişesi içine 80 ml su 20 ml enjektorle çektiğiniz ivermektin ekleyip çalkalayın.

Öncesinde böceklerin olduğu mintikalari ıslak mendille silin ki toplayabildiginizi toplayın. Sonrasında tüm yuzeyleri hafif nemlendirecek şekilde spreyleyin.

İşlem bitince koli bandı ile şeritler şeklinde tuzak hazırlayın. Bandın yatay iki ucunu yapışkan kısmı dışa bakacak şekilde birleştirin. Bu şekilde uzun şeritler halinde tuzaklar hazırlayıp yüzeylere yapıştırın. Sabah toplarsiniz.

Bunun dışında K-Othrine edinin bunu ziraat ilaclari satan yerlerden internetten bazi aktarlardan alabilirsiniz. Bunu da ilacın kendi tarifine uygun sekilde hazırlayıp önceden silip supurdugunuz yerlere, parkelere, duvar parke birleşim yeri, iç dış pencere pervazlari gibi her yere sıkın. Bir hafta yer silmek yok.Sonrasinda muhtemelen bir süre ortaya çıkmayacaklar. Normalde k othrine tek başına işe yarıyor ama sizin buzdolabına kadar bulaştığı için gida ile temas eden yerlerde kullanmak sıkıntılı olur. Bu yüzden ivermektini o bölgelerde kullanıyoruz.

Son olarak güvercin besleme meselesi biraz sorun yaratır, tanıyorsunuz sahiplerini kafes dezenfeksiyonu için uyarın. Tanımıyorsaniz ama yerlerini biliyorsanız belediyeye haber vermeniz gerek. Burada tek sorun aslında çatılarda güvercin beslemek yasak, işin içine belediye girerse kuşlara el koyabilirler veya kümesleri bozup kuşları yuvasız bırakabilirler. Kediniz olduğuna göre hayvanları seviyorsunuz belli ki, bu yüzden ben yapılabilirse temizlik için uyarmayı tercih ederdim.

çok teşekkür ederim deneyeceğim umarım kurtulurum 1 haftadır ilaçla sil süpür psikolojim alt üst olmuş durumda .Güvercin besleyen komşularım ile konuşacağım umuyorum ki onlarda önlemini alır

çok teşekkür ederim deneyeceğim umarım kurtulurum 1 haftadır ilaçla sil süpür psikolojim alt üst olmuş durumda .Güvercin besleyen komşularım ile konuşacağım umuyorum ki onlarda önlemini alır
Bizim bir ara banyolarda vardı. Toz gibi renkleri siyahtı,yürüyünce böcek olduğu anlaşılıyordu.
Meğerse banyoların havalandırmalarına güvercin girmiş, güvercin bitiymiş
Havalandırma dan güvercinler çıkartıldı. Evi ve havalandırmayı ilaçladık. Bir günde kurtulduk

Bizim bir ara banyolarda vardı. Toz gibi renkleri siyahtı,yürüyünce böcek olduğu anlaşılıyordu.
Havalandırma dan güvercinler çıkartıldı. Evi ve havalandırmayı ilaçladık. Bir günde kurtu
Havalandırma dan güvercinler çıkartıldı. Evi ve havalandırmayı ilaçladık. Bir günde kurtulduk
2 kere ilaçladık fakat bir etki görmedik ne güzel hemen kurtulmuşsunuz 😊

X