trabzon set (kayseri)

zbs

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2012
107
30
merhaba arkadslar,
kayseride ıkamet edıyorum ev alacagımz ıcın trabzonn setımıde satmak ısıtoyrm,
133 gram agırlıgında tam set(bıleklık,gerdanlık,yuzuk,kupe) kayseri dısına satmayı dusunmuyrm ,
alamk ıstıyen arkdslarla ıstedıgı her sarrafa gıdıp baktırabılırler,
ck az kullandım zaten 5 senelık evlıyım calıstıgım ıcın toplamda 4 kere takmamısımdır.
fıyat vermem dogru olmaz kur sureklı degısıyo, ama sarraftan alıcagnızdan ck daha uygun olacagı kesın.
ılgılenen arkadslar ozelden yazabılır
(urun resımdekının aynısdır, el ormesıdır)

Eklentiler

• trabzonhasirset2.jpg
    trabzonhasirset2.jpg
    43 KB · Görüntüleme: 339
merhaba arkadslar,
kayseride ıkamet edıyorum ev alacagımz ıcın trabzonn setımıde satmak ısıtoyrm,
133 gram agırlıgında tam set(bıleklık,gerdanlık,yuzuk,kupe) kayseri dısına satmayı dusunmuyrm ,
alamk ıstıyen arkdslarla ıstedıgı her sarrafa gıdıp baktırabılırler,
ck az kullandım zaten 5 senelık evlıyım calıstıgım ıcın toplamda 4 kere takmamısımdır.
fıyat vermem dogru olmaz kur sureklı degısıyo, ama sarraftan alıcagnızdan ck daha uygun olacagı kesın.
ılgılenen arkadslar ozelden yazabılır
(urun resımdekının aynısdır, el ormesıdır)
Neden kuyumcuya satmiyosun

Kuyumcu 1000liraya aldiysa atiyorm500lira ya geri aliyor ve geri 1000 lirayada satabilio
Bnm bir kolyem vardi 800 civari aldik 200ze grri sattim ama geri gidip sordum 800den daha bi fazla

Kuyumcu 1000liraya aldiysa atiyorm500lira ya geri aliyor ve geri 1000 lirayada satabilio
Bnm bir kolyem vardi 800 civari aldik 200ze grri sattim ama geri gidip sordum 800den daha bi fazla

arkads nedenını gayet net acıklamıs.kuyumcuyu kazandıracagıma bırının ısıne yarasın

Allah Allah benm mantığıma yatmadı
sonuç olarak arkadaşın aldığı sene altın çok çok düşüktü kaç sene önce almış.bu sene çok yükseldi. muhtemelen aldığı fiyattan çok çok kar edecek hatta.
benmde trabzon vardı kuyumcuya sattım kasım da aldım 2 ay sonra sattım 300 tl gibi bi zararım oldu o da altın yükseldiği için. hatta kuyumcu eritti. bende başkasına satar sandım. şu an kimse trabzon alamaz dedi o yüzden vitrine koymamın anlamı yok dedi eritti yani.

Ben de sattım yakın zamanda, zarar yerine oldukça kar ettim.
Belki taşlı model olduğu için, işçilikten fazla düşülmüştür.
Böyle şeyler görülmeden, biçilmeden alınmaz diye düşünüyorum.

Ben de sattım yakın zamanda, zarar yerine oldukça kar ettim.
Belki taşlı model olduğu için, işçilikten fazla düşülmüştür.
Böyle şeyler görülmeden, biçilmeden alınmaz diye düşünüyorum.
taşı sadece gramdan saymıyor
örneğin setiniz 100 gr geliyor diyelim hepsi
taşını söküyor tartıyor 1 ya da 2 gr geliyor hepsi
bu durumda 98 gr dan hesaplıyor taşı katmıyor yani o çöp oluyor orada zarar olursa olur. altın çok yükselmesine rağmen bende 300 tl zarar ettim normal yani.şimdi burada bu hanımefendi seti 20 bine almışsa 15 bine satmayacak ki örnek veriyorum yani ama ikinci el ürünlerimizi yok fiyatına satıyorz ben bunu anlamadım.

taşı sadece gramdan saymıyor
örneğin setiniz 100 gr geliyor diyelim hepsi
taşını söküyor tartıyor 1 ya da 2 gr geliyor hepsi
bu durumda 98 gr dan hesaplıyor taşı katmıyor yani o çöp oluyor orada zarar olursa olur. altın çok yükselmesine rağmen bende 300 tl zarar ettim normal yani.şimdi burada bu hanımefendi seti 20 bine almışsa 15 bine satmayacak ki örnek veriyorum yani ama ikinci el ürünlerimizi yok fiyatına satıyorz ben bunu anlamadım.
Anladım şimdi.
Benim modelim taşsız olduğu için böyle tartıldığını bilmiyordum.
Ama dediğim gibi 3 sene önce alındı, inanın bırakın zararı kar bile ettim 2bin lira civarı.
E set alındığında altının gramı 80 tl idi, şuan 100küsür.
Böyle şeylerde alındığı yere bozdurulmasından yanayım her zaman için.
Adam ürününü biliyor, ne kadar zaman kullanıldığını hesaplayabiliyor dolayısıyla en düşük işçiliği alıyor.
Şahsen bizimki eşimin tüm sülalesinin alışverişinin yapıldığı kuyumcudan alındı, adam işçilik bile eklemez hiçbir şeye.
O sebeple hiç ama hiç inandırıcı gelmedi konu, sizin gibi düşünüyorum.
Nereden emin olacağız, pırlanta olsa sertifika var.
Altın ele geçmeden değer biçilmez ki.

valla bunların gümüşleri var altın suyuna batırıp aynı altın gibi satıyorlar... kuyumcudan baska yerden almam...

yanlış anlaşılmasın ben arkadaşınkine sahtedir değildir demiyorm ama kendi şehrinde yüz yüze satsa dahi kendiside zarar eder o da bilsin diye yazıyorum altın şu an kara geçmiş durumda bana yarı fiyatına verirse alayım :KK70::KK70:

X