Transfer sonrası beta hcg değerinin düşüp yükselmesi

SERUM86

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2020
7
4
Kızlar merhaba 5. Gün embriyo transferi sonrası transferin 9. günü beta hcg testi yaptirdim ve sonuç 140 cıktı. Aynı zamanda ohss olduğum için hastaneye yatirildim ve hergun beta hcg takibi yapıldı. Sırasıyla beta hcg değerlerim
1. Gün 140
2 gün ara sonrası 3. Gün 101
4. Gün 127
5. Gün 110
6. Gün 98
7. Gün 101
2 gün ara sonrası 10. Gün 64 dü
Beta hcg değerim 64 e dusunce hastaneden taburcu ettiler ve taburcu edildikten sonraki 4. Gün değer kontrolü yapıldı ve değerimin 184 e çıktığını öğrendim. 2 gün sonra tekrar tahlil yapıldı ve değerim 475 cıktı. Ertesi gün tekrar tahlil yapıldı ve değerim 530 cıktı.
Doktorum çok şaşırdı sağlıksız geceliktir diye düşündü ve kürtaja karar verdi degerimin 530 ciktigi gun kurtaj yapti. Ancak doktorum da şaşkındı değerimin sonradan düzene girmesine. Benim aklımda da soru işareti kaldı boyle birşey yaşayıp sonradan sağlıklı bir şekilde hamileliği ilerleyen var mı? Çok ağladım çok üzüldüm. Doktoruma güvenmekte hata mı yaptım acaba

Kese olusmadan kurtaj oluyo mu

Kürtajdan sonra tekrar değere bakıldı mı?
Yarın tekrar değere bakılacak önce dış gebelikten şüphelenmişlerdi ama progestan ve e2 değerim çok yüksek olduğu için büyük ihtimal rahimde sağlıksız bir gebeliktir diye düşündü doktorum

Yarın tekrar değere bakılacak önce dış gebelikten şüphelenmişlerdi ama progestan ve e2 değerim çok yüksek olduğu için büyük ihtimal rahimde sağlıksız bir gebeliktir diye düşündü doktorum
Ben böyle bir şey yaşamadım ama burda gördüğüm kadarıyla ilginç geldi durum. Yarın bakalım ne diyecekler.

Ben böyle bir şey yaşamadım ama burda gördüğüm kadarıyla ilginç geldi durum. Yarın bakalım ne diyecekler.
Doktor da çok şaşırdı anlam veremedi en sonunda da sağlıksız bir gebelik bu diyip kürtaj yaptı.

500lu rakamlarla kese görülmesi İmkansiz zaten kimdi doktorun

Keseyi göremedi ultrasonda ama yine de kürtaj yaptı. Şimdiye kadar kesenin görülmesi gerekiyordu dedi. Dış gebelikten de şüphelendi ama progestan ve e2 yüksek olduğu için rahimde sağlıksız bir gebelik bu dedi.
500 degerlerde kese gorulmezki doktorunuz ya konusuna hakim degıl yada panik. Dıs gebelik olabilir deseydı bıle bı nebze anlardım🤷🏼‍♀️

Bi yanlışlık olmalı bu değerle zaten kese görülmez nasıl kurtaja aldı
7. Hafta olduğu için kesenin görünmesi gerekiyordu dedi. Bir de ilk başta değerler hep aynı gitti sonra çok düştü ve uzun bir süre sonra da düzene girince ya dış gebelik ya da sağlıksız bir gebelik dedi. Ama progesteron değerim yüksek olduğu için bu sağlıksız bir gebelik dedi

7. Hafta olduğu için kesenin görünmesi gerekiyordu dedi. Bir de ilk başta değerler hep aynı gitti sonra çok düştü ve uzun bir süre sonra da düzene girince ya dış gebelik ya da sağlıksız bir gebelik dedi. Ama progesteron değerim yüksek olduğu için bu sağlıksız bir gebelik dedi
Kese yokken nasil kurtaj yaptı kimyasal olunca kanamayla atıyo zaten kendisi

Merhaba arkadaşlar benimde tüp bebek transferim oldu 5. Gün embriyosu blast yani 10. Gün kanda 295 çıktı 12. Gün 1142 çıktı değerin bu kadar artış göstermesi beni korkuttu aranızda böyle bi durum yaşayan var mı ? :/

Sagliksiz gebelikte progesteran da dusuk olmaz mi ki

Merhaba arkadaşlar benimde tüp bebek transferim oldu 5. Gün embriyosu blast yani 10. Gün kanda 295 çıktı 12. Gün 1142 çıktı değerin bu kadar artış göstermesi beni korkuttu aranızda böyle bi durum yaşayan var mı ? :/
Kac tane embriyo konulmustu acaba cogul gebelikmi

X