Transferimde yaptigim hatalar

Ben de katılıyorum harfiyen. Ben çok sıkıştım o kadar sıkışmışım ki doktor bu nasıl mesane dedi. Sıkışmanın rahimi görmelerinde büyük faydası var. 1 saat hiç kalkmadım transferden sonra. 20 dk yeterli dediler ama ben yine de kalkmadım. Sıkışıklığım transferden sonra 15 dk daha tuttum daha sonra Ördek istedim yatakta yaptım . Taksiyle eve dönerkende arabanın arka koltuğuna uzandım. Ve eve gittiğimde hep yattım sadece wc ye kalktım. Yemeğimi ilk gün yatağımda yedim. Doktorum böyle önerdi. Çok şükür ki tutundu 🙏🏻

Merhaba sağlıkla kucağınıza almanızı dilerim. Ben de ayın 26sında dondurulmuş 2 tane 3. Gün embriyosu transferi oldum. Transferin ilk gününden itibaren adet olacakmışım gibi ağrılarım var. Onun dışında meme ağrım var sizin akıntı var mıydı benim transferden önce vardı ama kesildi hemen sonra
Ne zaman test gününüz acaba benimde büyük ihtimalle yarın taze 3. Gün embriyosu transferi yapılacak biraz korkuyorum ...

1-sigara hakkında fikrinize katılıyorum en azından tutunana kadar sigara ve sigaralı ortamdan uzak durulmalı.
2-sizin ani kalkışınızın engel olduğunu düşünmüyorum hepi topu 2 saniye filandır.
3- sıkışma ile transfer edilmesi bir metod olabilir fakat sıkışık olarak gelmeyipte transfer olup tüp bebeği tutan var aklınızda olsun.
4-farkettiniz mi bilmiyorum psikolojinin nötr yada mümkünse pozitif olması diğer tüm tutunmadaki yeme içmenin önüne geçiyor. insallah sağlıkla kucağınıza alacaksınız.mümkün olduğunca poztitifi çağırın. negatifi uzaklaştırın.
Tesekkurler aynen cok faydali duygusal olarak iyi hissetmek rahat olmak

Ben de katılıyorum harfiyen. Ben çok sıkıştım o kadar sıkışmışım ki doktor bu nasıl mesane dedi. Sıkışmanın rahimi görmelerinde büyük faydası var. 1 saat hiç kalkmadım transferden sonra. 20 dk yeterli dediler ama ben yine de kalkmadım. Sıkışıklığım transferden sonra 15 dk daha tuttum daha sonra Ördek istedim yatakta yaptım . Taksiyle eve dönerkende arabanın arka koltuğuna uzandım. Ve eve gittiğimde hep yattım sadece wc ye kalktım. Yemeğimi ilk gün yatağımda yedim. Doktorum böyle önerdi. Çok şükür ki tutundu 🙏🏻
Masallahhh Alalh kucaginiza sag salim almayi nasip etsin ne hoş 10ncu hafta olmuş bile heyecanli bir surec

Allah tamamınıza erdirsin öncelikle çok sevindim sizin adınıza. Ama şuraya dikkat Çekmek istiyorum. Transfer sonrası sürekli yatmakla yada yarımsaat yatmakla tutunması asla ilgisi yok emin olun, buyuzden kendini suclayıp, insanları da yanlış yönlendirmeyelim bence.
transferden 25.dk sonra bildiğiniz koşa koşa çişe gitmek zorunda kaldım okadar sıkısmıştım, ve hemen ardından giyinip 1.5 saatlik araba yolculuğundan sonra eve geldim sadece o akşam dinlenip ertesi günden itibaren rutin günlük hayatıma kendini fazla zorlamadan devam ettim. Üstelik 2 kedim 1 köpeğim var, hiç oturabilme şansım olmadı, yanımada kimseyi istememiştim.
Çok şükür ilk denememde tutundu kızım🤲🏼
benim tek önerim transfer olanlara bu süreçte olanlara, sadece günlük rutin yemek düzeninizden cıkmayıp, sürekli yatakta yatmamanız olacaktır. Böylece hem sürekli tuttu mu tutmadımı diye düşünmez, hemde rahminize kan akışını sağlamış olursunuz.
Rabbim bu yolda olan herkese yardımcı olsun, her isteyene nasip etsin 🤲🏼☺️

Çok uzun canım hatta kalp atışına kadardı sormadım. Ama negatif sonucta sonra kestirdi. Vucıdum kızarık kaşıntılı döküntü döktü. Ayak bileklerim ödem. Bazı yerlerde kemik agrısı oldu kortizon yan etkisi olarak. Her doktorun çalışma sekli farklı. Bşr daha kullanmayı da düşünmüyorum. En fazla 5/8 mg
Cok ilginc baska doktora gittiginizde sorun bu prednol okadar uzun kullanmam nedendir diye moralini yuksek tut canim ve gercekten rahat olmak cok faydali bol bol dua et birde etrafinda seni motive eden insanlarin olmasida cok iyi olur

Cok ilginc baska doktora gittiginizde sorun bu prednol okadar uzun kullanmam nedendir diye moralini yuksek tut canim ve gercekten rahat olmak cok faydali bol bol dua et birde etrafinda seni motive eden insanlarin olmasida cok iyi Olur
Allahım isteyen herkese nasip etsin inşallah

Cok ilginc baska doktora gittiginizde sorun bu prednol okadar uzun kullanmam nedendir diye moralini yuksek tut canim ve gercekten rahat olmak cok faydali bol bol dua et birde etrafinda seni motive eden insanlarin olmasida cok iyi olur
Merhaba, öncelikle hayırlı olsun Hhhifa! Kese ve bebeği gördünüz mü? Sizinle hemen hemen aynı haftadayım.

Merhaba, öncelikle hayırlı olsun Hhhifa! Kese ve bebeği gördünüz mü? Sizinle hemen hemen aynı haftadayım.
Sizinde hayirli olsun insallah evet keseyi gecen hafta gorduk ama kalp icin bayram sonrasina dedi doktor beklemedeyim sizin goruldumu ayrica aserme ve bulantilar var mi

Sizinde hayirli olsun insallah evet keseyi gecen hafta gorduk ama kalp icin bayram sonrasina dedi doktor beklemedeyim sizin goruldumu ayrica aserme ve bulantilar var mi
Teşekkür ederim.5+6 iken gitmiştim , kese ve yolk göründü, bebek ve kalp için haftaya gel demişti. Randevum yarın. Çok hafif bulantı oluyor, Aşerme vs. gibi şeylerim olmadı hiç. Erken belki bunlar için.

Teşekkür ederim.5+6 iken gitmiştim , kese ve yolk göründü, bebek ve kalp için haftaya gel demişti. Randevum yarın. Çok hafif bulantı oluyor, Aşerme vs. gibi şeylerim olmadı hiç. Erken belki bunlar için.
Hayirli haberler alirsiniz insallah biraz daha bekleyin baslayabilir insallah cok zorlamaz sizi bulantilar benim baya skntili geciyor ikiz oldugundan belki

Merhaba arkadaslar çok uzun anlatmayacağım sadece tüp bebek yaptırmak isteyen arkadaşların kafasındakisorulari gidermek icin bildiklerimi yasadiklarimi paylaşmak istedim
İki tup bebek gecirdim 6 yillik evliyim ilk yilimizda hamile kaldim 3 aylikken kalbi durdu
2018 kasimda ilk tup bebek basvurumu universite hastanesine yaptik cok uzun islemler sonucu 2020 kasimda ilk tup bebek denemem yapildi tabiki sonuc olumsuz oldu sonra bir yil dinlendim evde kurler vs denedik olmadi ikinci tup bebek denemem 31 mayista 2021 de basladi ve tuttu elhamdulillah simdi bastan neler yasadim bana gore ikincisinin tutmasindaki sebep neydi onlari anlatacagim
Evet ilk tup bebek denememde cok fazla aksilik yasadim kendi sayfamda yeni konular acip paylastim bunlari uzun uzun anlatmak istemiyorum ve 5nci gun dondurulmus embriyo transferi olacagim gune geldik doktorum biraz sıkışık olarak gelmemi istedi ben cok tutabilen biri degilim evden cikmadan tuvalete girdim nasilsa gelir diye ama heyecandan gelmedi doktorumda cok yogun biri benim sıkışık gelmemem onu azıcık kızdırdi sanirim keske biraz sıkışik olsaydin dedi tabi benim biraz moralim bozuldu sonrada heyecandan idarara sıkışamadim bir iki saat bekledik ardindan tamam transfere alindim embriyolar koyuldu ben bu sfer okadar su içmisim ki baya zorlandim yataga yatirdilar bir kere ordek verdiler bi saat ayaga kalkilmamasi gerekiyo deniliyor cunku ardindan yine baya sıkıştım fazla su içmisim farkinda olmadan hasta bakici hanima seslendim ama cıkmişti sanirim gelen olmadi bende dayanamayip kalktim ayaga bence bu bi hataydi ikincide akillandim herneyse sonra eve geldik bende kabizlik var genel olarak yasadigim bi durum ve bir kac kere ikindim tuvalette buda ikinci hataydi bence ilk tup bebegin tutmamasinda bunlarin etkisi vardi elbette baska sorunlarda vardir mesela esim sigara kullaniyodu bende iciyordum cok nadir tup transfer oncesi tamamen kestim icmedim birdaha bunlarda hata gordugum seyler ve hazir gida cok tuketiyordum kolay olan seyler bunlarda sakıncalıymış cok busekilde birincisi tutmadi
İkinci tup bebek deneyimim: busefer daha bilincliydim.
Evet ilk gitmeden hemen olacak diye bir dusunceye girmedim yavas seyreder surec diye dusunuyordum ama cok kisa bir surede yumurta toplama yapildi ve 3ncu gun taze transfer edildi iki tane yumurta gelistirdi doktorum ben biraz uzuldum fakat ayni zamanda psikolojide doktora yapan bir hemsire hanim olumlama terapisi yapti endorfin masajini onerdi ve rahatlamam icin benimle konustu telefonlarimi aldi aradi sordu benim bazi sorunlarim olan konulari konustuk cok rahatladim transfer gunu geldi catti ben cokk korkuyordum sıkışık olmaktan ve hasta bezi aldim yani bu yataga serilenlerden hastanede veriyor ama uc tane daha serdim afedersiniz altimada yapsam bi saat dolmadan kalkmayacaktim okadar dikkat ettim bu konuya bu arada araya bisey eklemem gerek ben ikinci tup denememden once yuruyuslere ve rejime basladim sadece iki kilocuk verebildim ama cok yurudum cok dikkat ettim yediklerimede transfer gunu ve sonraki 5 gun ananas birer dilim yenilmesi gerektigini duymustum onu uyguladim halen devam ettigim avokado var birde tutunmada etkiliymis kizlar esim 10 aydir sigara icmiyor buarada bununda cok etkisi var herneyse transfer yapildi ben tabiki bir saat kalkmadim yememe icmeme dikkat ettim kahve cikolata ve hazir paketli gida tuketmedim cay icmedim ilaclarimi saatti saatine kullandim ve hic agirlik kaldirmadim evde baya dikkat ettim acikcasi hareket ettim ama yormadim kendimi bukadar arkadaslar insallah sizede faydasi olur Allah isteyen herkese nasip etsin insallah saglikla dogmayi nasip etsin hepimizin bebisleri
Canim merhaba insallah sağlıkla kucağına alırsın.. bende bu ay tüp bebek yaptıracağım inşallah çok mu sıkışık olmak gerekiyor tuvaletini tutabildin mi transferden sonra 1 saat ?
Birde doktor evde kaç gün yat dedi ben çalışıyorum da bi sıkıntı olur mu acaba

Canim merhaba insallah sağlıkla kucağına alırsın.. bende bu ay tüp bebek yaptıracağım inşallah çok mu sıkışık olmak gerekiyor tuvaletini tutabildin mi transferden sonra 1 saat ?
Birde doktor evde kaç gün yat dedi ben çalışıyorum da bi sıkıntı olur mu acaba
Allah razi olsun canim bence cok fazla sıkışık olma hissedersin zaten o dereceyi tutamayacak kadar olursan biraz yap diyorlar mesanenin cok dolu olmasida iyi degilmis zaten transferden sonra ordek veriyor hasta bakici yapiyorsun mecburen transferde cok baski uygulaniyo cunku rahmi net gorebilmek icin doktor aslinda cok yat demedi hatta bugun dinlen yarin normal hayata donebilirsin dedi bende yatmadim cok fazla sadece dikkat ettim mesela supurge yapmadim ama lavobalarimi yikadim ve yemegimi yaptim ama cok fazla kendimi zorlamadim anliyacagin sen kendini daha iyibilirsin yapip yapmayacagin isleri

Allah razi olsun canim bence cok fazla sıkışık olma hissedersin zaten o dereceyi tutamayacak kadar olursan biraz yap diyorlar mesanenin cok dolu olmasida iyi degilmis zaten transferden sonra ordek veriyor hasta bakici yapiyorsun mecburen transferde cok baski uygulaniyo cunku rahmi net gorebilmek icin doktor aslinda cok yat demedi hatta bugun dinlen yarin normal hayata donebilirsin dedi bende yatmadim cok fazla sadece dikkat ettim mesela supurge yapmadim ama lavobalarimi yikadim ve yemegimi yaptim ama cok fazla kendimi zorlamadim anliyacagin sen kendini daha iyibilirsin yapip yapmayacagin isleri
Anladim canım sagol bilgiler için:) birde sen ozeldemi yaptırdın ilaclar ve tüp bebek toplam ne kadar ödediniz birde iğneleri vurmaya başladığından itibaren kaç gün sonra transferin gerçekleşti

Anladim canım sagol bilgiler için:) birde sen ozeldemi yaptırdın ilaclar ve tüp bebek toplam ne kadar ödediniz birde iğneleri vurmaya başladığından itibaren kaç gün sonra transferin gerçekleşti
Yok devlet canim yani uni hastanesi toplam 8 bine yakin ucret cikti sizin nerede yapilacak ben 2 haziranda basladim igne vurunmaya ama gonalf 175lik ilerledik cok yuksek doz vermedi doktorum cok fazla gelistirmedi yumurta gun asiri gidip muayene oldum toplam on gun surdu 11 haziranda opu islemi oldum uc tane yumurta toplandi 14 haziranda iki tane yumurta transfer oldum yani toplamda 15 gunde hersey oldu sonraki 14 gunde bekleme suresi sonucu 1 ay surdu diyelim

X