trençkot boyama yardım!

Caulfield-

Guru
Kayıtlı Üye
31 Mart 2008
8.769
1.120
kızlar; cok sevdıgım sıyah trenchcoat var .ama rengı attı .fume rengı gıbı oldu .
aynısını pıyasadan da bulamıyorum .o yuzden kumas boyama fırmasına verıp,ya da kendım boyamak ıstıyorum .
kumas boyama nasıl yapılır boya nereden alınır bılmıyorum .
ve rıske gırmek de ıstemıyorum .en ıyısı boyatmaya vermek .
ancak nereler de boyatılır onu da bılmıyorum:KK50:
kuru temızlemeye sordum yapmıyorlarmıs .
ben nereye boyatabılırım .bakırkoy cıvarın da bıldıgınız bır yer var mı ?

Son düzenleme:
cnm bende sıyah kotumu hep kumas boyasıyla boyarım kaynatırım suyun ıcınde ıyıce kullnım seklını sor sen yınede alırsan eger cunku ben o pantolunum artık eskıdıgı ıcın atmıstım ondan sonrada uzun surte kumas bayasıyla bı gıysı falan boyamdım ama harıka sımsıyah oluyodu pantolonum :KK1:

cnm bende sıyah kotumu hep kumas boyasıyla boyarım kaynatırım suyun ıcınde ıyıce kullnım seklını sor sen yınede alırsan eger cunku ben o pantolunum artık eskıdıgı ıcın atmıstım ondan sonrada uzun surte kumas bayasıyla bı gıysı falan boyamdım ama harıka sımsıyah oluyodu pantolonum :KK1:

canım yanıtın ıcın tesekkur ederım .
kumas boyasını nereden alabılırım ?
ve kullanım seklı nasıl ?
camasır makınesınde kullaıldıgını duymustum dpogrumudur

ben pardesümü boyamıştım çok da güzel oldu

ama yanlışlıkla makinede kalan siyah çorabın da rengi bulaştı,tabi bu benim suçum

onun dışında gayet hoş oluyor cnm....

ben pardesümü boyamıştım çok da güzel oldu

ama yanlışlıkla makinede kalan siyah çorabın da rengi bulaştı,tabi bu benim suçum

onun dışında gayet hoş oluyor cnm....

ahh canım yaa nasıl boyuyorsunuz bır de ben anlasm sunu .
camasır makınesınde mı boyadın sen ?
ka drecede boyadın ?
ve nereden aldın boyyı nerelerden bulabılırım ?

Eskiden toz boyalar vardı, kazanda-tencerede kaynayan suya önce bu boyayı atıyorduk, sonra da boyayacağımız eşyayı bu suya atıp bir süre kaynatıyorduk. Şu an değişik şeyler var mı bilmem, bu dediğim 15 yıl önce ben çocukkendi :)

Tuhafiyecilerde satılıyo
zaten kullanma talimatı yazıyo üstünde
ben 5 yıl önce boyadım
makinenin gözüne boya bi göze de tuz ve sirke koymuştum sanırım

Tuhafiyecilerde satılıyo
zaten kullanma talimatı yazıyo üstünde
ben 5 yıl önce boyadım
makinenin gözüne boya bi göze de tuz ve sirke koymuştum sanırım

tesekkur ederım cnm .
bır kutu boya yeterlı olur sanırım .
camasır makınesınde on yıkama programı fılan var ya
boyayı hangı bolume koyacagız :KK1:
kullanma talımatın da bu kadar ayrıntılı yazıyor mu ?

canım yanıtın ıcın tesekkur ederım .
kumas boyasını nereden alabılırım ?
ve kullanım seklı nasıl ?
camasır makınesınde kullaıldıgını duymustum dpogrumudur

cnm camasır makınasında kullnmadım ben ya makıneyı mahvetmez mı ??
kullnım talımatını hatırlamıyorum cnm sorsan solerler ben anneme yaptırıyodum cunku :)
bu arada annem kocaman bı tencerenının ıcınde suyu kaynatıyodu sonra pantalonu atıyodu sonra boyayı sanırım sen sor yıne de bı boyayı da hanı aktarcılarda olur ya da tuhafıyelrrde de olabılır ıplık falan satan yerlerde

cnm camasır makınasında kullnmadım ben ya makıneyı mahvetmez mı ??
kullnım talımatını hatırlamıyorum cnm sorsan solerler ben anneme yaptırıyodum cunku :)
bu arada annem kocaman bı tencerenının ıcınde suyu kaynatıyodu sonra pantalonu atıyodu sonra boyayı sanırım sen sor yıne de bı boyayı da hanı aktarcılarda olur ya da tuhafıyelrrde de olabılır ıplık falan satan yerlerde

tesekkur ederım cnm .
benım trenckotun astarı renkı sanırım boyadıgım da o da sıyah olur:KK1:

yurtta kaldığım dönem birkaç arkadaş da boyadı

biim makinelere bişey olmadı valla

ama hangi gözdü kaçta yıkadım falan

hatırlamıyorum o kadarını işte:KK1:

tesekkur ederım cnm .
benım trenckotun astarı renkı sanırım boyadıgım da o da sıyah olur:KK1:

cnm benım kullndıgım toz kumas boyasıydı sımsıyah yapıyo ama cok memnun kalırsın ama dedıgım gıbı kesınlıkle sor nasıl kullnıldıgını ben tam hatırlamıyorum gordugumu soledım annem yaptıgı ıcın bı de uzun zaman oldu ben kumas boyası almayalı
bu arada astarın sıyah olmasınını bı onemı yoktur sanırım ıcınde olcak sonucta onemlı olan dısı umarım ıyı sonuc alırsın

bende boyamıştım bir kotumu öyle aktardan almıştım makinaya atılmıyo elde yıkıycaksın canım ilk yıkamayı kuruduktan sonra makinya atabilirsin ben boyadım çok kötü koktu ya zamanla kokusu gidiyo ama ilk başlarda kötüydü kokusu :s

ay bu makineye atmicaksın yazanlar yalan borcum mu var size
attım makineye hatta kaç arkadaş aldık attık bişey olmadı biz böyle bu şekilde boyadık

olmasa demeyiz heralde

bende boyamıştım bir kotumu öyle aktardan almıştım makinaya atılmıyo elde yıkıycaksın canım ilk yıkamayı kuruduktan sonra makinya atabilirsin ben boyadım çok kötü koktu ya zamanla kokusu gidiyo ama ilk başlarda kötüydü kokusu :s

aa neden kotu koktu kı boyadan mı ?
kuruduktan sonra ben de yumosla makıne de bır kez daha yıkarım kokmaz o zaman sanırım :44:

ay bu makineye atmicaksın yazanlar yalan borcum mu var size
attım makineye hatta kaç arkadaş aldık attık bişey olmadı biz böyle bu şekilde boyadık

olmasa demeyiz heralde

cnmcım makıneyı ben de duymustum .google da arattıgım da makıne de yıkayanlar da cıkıyor .
makıne daha pratık gıbı .at makıneye boyasın ama ıste makıne de nasıl olur hangı goze koyulur boya
bılemedım.hele ben bır alayım uzerın de vardır yıkama talımatı .
tesekkurler kızlar

böle boyamayı ilk defa duyuyorum ooo ben herşeyimi boyarım o zaman :KK64:

böle boyamayı ilk defa duyuyorum ooo ben herşeyimi boyarım o zaman :KK64:

cnm ben kendım boyamadım .hıc boyama yapmdıgım ıcın rıske gırmedım .
boyanın fıyatını sordum 25 tl dedıler ,kuru temızlemeye sordum o da 25 tl ye boyarız dedıler .
ben de kuru temızlemeye verdım .bugun alıcam

ceket almıştım ve pelerin onları boyadım anlatayım.
önce tuhafiyeye git 2 liraya ben iki kutu aldım toplam 4 tuttu yani.
sonra boyayı sıcak su ile ıslat az su ile.
sonra tencerede suyu kaynat boyayı tencereye ilave et .
kıyafeti nemlendir ve sonra tencereye kıyafeti koy.
45 dk kadar karıştıra karıştıra pişir.
cıkarınca soğumaya bırak.
sabitlemek için bir kaşık sirke koy.
su ısınınca.

X