Trıkotılomanı / Saç Yolma Takintisi Olanlar

corekotlu

Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2020
523
176
24
Biraz iç dokmek istedim. Selam küçükler, büyüklerim, yaşıtlarım. 🤚🏼 21yasim. Birkac senedir bununla tedavısıyle basa cıkmaya cabalıyorum. Bnmle aynı mucadeleyi vermeye cabalayanlar varsa bu alanla toplanabılırız. Trıkotıllomanı sadece saç değil Kaş kırpık koparma veya bedenin cesıtlı yerlerının kıllarını koparma olarak nitelendırılebılır. Travma sonucu ortaya cıkma olasılıgı yuksektır. Genellıkle küçük yas da meydana gelıyor. Kapali degılım ancak sal basortu kullanımına elimi alıstırıyorum iyilesme surecı bıtene dek. Erkek arkadasımda skıntı etmese de bnm icin problem bu. Eglenirken bile engel cogu şeye aman basortu kayar cıkar telası. Pardon ama cnsellk de bile problem oluyor kafama elı degınce aman dıyorm dur yapma kayacak dusecek :KK70: kellık durumu olmasa bu kadar kapamaya calısmam ama. Bir gün duzelecek. İcimi dokmek ıstedımde :) yararlı oldu.

Ben de ne demek istediğinizi tam anlamadim ama sorum şu:
Bu teşhisi doktor mu koydu kendiniz internetten mi arastirdiniz? Eger doktor koyduysa bunun icin bir uzman desteği de alıyorsunuzdur diye düşünüyorum. Doktorunuz ne dedi?
Eger kendiniz arastirip kendinizce teshis koyduysaniz da lütfen bir uzmana başvurun demek isterim.

Cinsellikte başörtü kayması derken ?? :KK64:
Ya sacımda kellıkler oldugu icin gorunmesini istemedigimden kapatıyorum basımı.cnsel bi yakınlasmamız oldgnda da eli kafama gidince degınce basortu kayıyor.keske böyle rahatszlıgm olmasaydı da o anda bile rahatı cekınmedn davranabiılseydm manasında vurguladm :KK43:

Ben de ne demek istediğinizi tam anlamadim ama sorum şu:
Bu teşhisi doktor mu koydu kendiniz internetten mi arastirdiniz? Eger doktor koyduysa bunun icin bir uzman desteği de alıyorsunuzdur diye düşünüyorum. Doktorunuz ne dedi?
Eger kendiniz arastirip kendinizce teshis koyduysaniz da lütfen bir uzmana başvurun demek isterim.
Demek istediğim böyle bi takıntısı olan ben gıbı olanlar da yazsın dertleselım manasında idi. Tedavi görüyorum tavsıyeleriniz cok kibar cok naziksiniz:)

Inandigin icin mi kapaniyosun, sacinda ki kelligi gizlemek icin mi cok anlayamadim.
Aynen öyle. Gızlemek için. Baslıgı acma sebebimde böyle bi takıntıya sahip fazla insan var ama utanıyorlar ozellıkle de kadınlar basortu ile kapanmayı kellık alanları gızlemeyı tercıh edebılıyor. Varsa burada ben gibi bu hastalıkla ugrasan yazarlarsa dertlesırız dedımdı

Yani burada tabii ki yazabilir dertlesebilirsiniz ama hastalik konuları biraz kendine özgüdür ayni durumu yaşayanlarin bile yöntemleri farklı olabilir.
Mesela eliniz saciniza gidince uzun saçınız oldugunu hayal ederek koparmayi engelleyebilirsiniz sevgilim beni guzel gorsun diyerek ya da peruk da alabilirsiniz koparmak istediğinizde perugu koparin kendi sacinizi değil aklıma bunlar geldi

Ya sacımda kellıkler oldugu icin gorunmesini istemedigimden kapatıyorum basımı.cnsel bi yakınlasmamız oldgnda da eli kafama gidince degınce basortu kayıyor.keske böyle rahatszlıgm olmasaydı da o anda bile rahatı cekınmedn davranabiılseydm manasında vurguladm :KK43:
Yani siz sevgilinizle yakınlaşınca başınızda başörtüsü hiç çıkmasın istiyorsunuz doğru mu anladım? Üzgünüm ama bu hiç normal değil.

Tedavi gördüğünüzü söylemişsiniz. Boncuk veya postiş kullansanız başörtüsü kullanmaktan daha pratik olur hem tedirgin de olmazsınız. Kendinizi iyi hissetmenize de yardımcı olur baya.

Böyle bi takıntı var. Sac koparma takıntısı olan kadınlr genelde saklıyor gizliyor çünkü koparmadan ötürü kellik olusuyor. Ben gibi kadın arkadaslr varsa belki yazarlar dertlesiriz manasında paylasım yaptım.
ağır bir travmanız olmalı çocukluğunuzda ya da yakın zamanda.birdenbire saçlarınızı koparmaya başlamış olamazsınız.psikiyatr artı psikolog desteği alın aynı zamanda da dermatoloğa gidin.saç çıkmayabiliyor çünkü bazı yerlerde tekrardan

Yani burada tabii ki yazabilir dertlesebilirsiniz ama hastalik konuları biraz kendine özgüdür ayni durumu yaşayanlarin bile yöntemleri farklı olabilir.
Mesela eliniz saciniza gidince uzun saçınız oldugunu hayal ederek koparmayi engelleyebilirsiniz sevgilim beni guzel gorsun diyerek ya da peruk da alabilirsiniz koparmak istediğinizde perugu koparin kendi sacinizi değil aklıma bunlar geldi
Bu nacizane davranıs ve fikirleriniz beni gülümsetti gerçekten isime yarayacak oneri sundunuz:) ya ne kadar düzgünce yazıp tam ıcımı dokememısde olsam paylasımıma.beni anlayıp yardımcı oldugunuz için mutlu oldm :)

ağır bir travmanız olmalı çocukluğunuzda ya da yakın zamanda.birdenbire saçlarınızı koparmaya başlamış olamazsınız.psikiyatr artı psikolog desteği alın aynı zamanda da dermatoloğa gidin.saç çıkmayabiliyor çünkü bazı yerlerde tekrardan
Gerçekten doğru tahmınleriniz.basit ve kolay donemlerden gecmez hicbi ınsan ama sahsi olarak acılara dayanma gucumuz bir değil ve kimisi bu hayatın suzgecinden ilerlerken degısk sekıllerde yıpranııyo. Bazıları konuma nefret emojılerı koymaya baslamıs. Burada anlattıgım şey hastalıgın kendi öz hayatıma yansıttıgı sıkıntılardı. Bazı insanlar kaostan beslenir dimi :) dünya hassas kalpler icin bazen cehnnemdir. Derdini gulerek anlatsan kızar aglasan amma zırladın derler. Yaranmayacaksın zaten kımseye. Kendin gibi değerli cümlelerin icin tesekkurum az gelır sana guzel ınsan

Gerçekten doğru tahmınleriniz.basit ve kolay donemlerden gecmez hicbi ınsan ama sahsi olarak acılara dayanma gucumuz bir değil ve kimisi bu hayatın suzgecinden ilerlerken degısk sekıllerde yıpranııyo. Bazıları konuma nefret emojılerı koymaya baslamıs. Burada anlattıgım şey hastalıgın kendi öz hayatıma yansıttıgı sıkıntılardı. Bazı insanlar kaostan beslenir dimi :) dünya hassas kalpler icin bazen cehnnemdir. Derdini gulerek anlatsan kızar aglasan amma zırladın derler. Yaranmayacaksın zaten kımseye. Kendin gibi değerli cümlelerin icin tesekkurum az gelır sana guzel ınsan
bazıları acısını başkalarından çıkarır onları yıpratır ama sen kendi saçlarından çıkarmışsın.umarım kısa zamanda düzelirsin bir çözüm bulup.hayat kısa sorununuzunda çözümü var yeterki ihmal etmeyin üstüne gidin tedavisini olun

X