Trıkotılomanı / Saç Yolma Takintisi Olanlar

Cozen cok kisi duydum. Bir sure kazitmayi dusunebilirsiniz belki eliniz gitmemeye alisana kadar ve protez uzun tirnak takilabilir. Veya ellerinize yag surun veya en en etkilisi istek geldigi anda ellerinizi yoracak bir mesgaleye gecin. ama yumusak bir is olmamali örgü gibi. Mesela tahta kazima, sivilce sıkma, sertce ip baglama vs. ne bulursaniz.

Biraz iç dokmek istedim. Selam küçükler, büyüklerim, yaşıtlarım. 🤚🏼 21yasim. Birkac senedir bununla tedavısıyle basa cıkmaya cabalıyorum. Bnmle aynı mucadeleyi vermeye cabalayanlar varsa bu alanla toplanabılırız. Trıkotıllomanı sadece saç değil Kaş kırpık koparma veya bedenin cesıtlı yerlerının kıllarını koparma olarak nitelendırılebılır. Travma sonucu ortaya cıkma olasılıgı yuksektır. Genellıkle küçük yas da meydana gelıyor. Kapali degılım ancak sal basortu kullanımına elimi alıstırıyorum iyilesme surecı bıtene dek. Erkek arkadasımda skıntı etmese de bnm icin problem bu. Eglenirken bile engel cogu şeye aman basortu kayar cıkar telası. Pardon ama cnsellk de bile problem oluyor kafama elı degınce aman dıyorm dur yapma kayacak dusecek :KK70: kellık durumu olmasa bu kadar kapamaya calısmam ama. Bir gün duzelecek. İcimi dokmek ıstedımde :) yararlı oldu.
Ayrılık kaygısı mi yasiyorsunuz ?Travma olarak ne yaşadınız ?Geçmiş olsun .inşallah kurtulursunuz

Çok geçmiş olsun. İnşallah kurtulursunuz. Ben olsam kesinlikle saçımı 3 numaraya vururdum. Çok yakışıyor bazı kadınlara. Kaşları da kazıtıp kontür mü ne diyorlar ondan yaptırırdım, tabi ilaçlarınızı falan da ihmal etmeyin. Sizi destekleyen anlayan bir sevgilinizin olması büyük şans.

25 senedir trikim... Çok güzel bandanalarım var. Zenci tarzı bağlıyorum.. Öneririm. Şal başörtüsü yerine bandana tercih edebilirsiniz.

Yani burada tabii ki yazabilir dertlesebilirsiniz ama hastalik konuları biraz kendine özgüdür ayni durumu yaşayanlarin bile yöntemleri farklı olabilir.
Mesela eliniz saciniza gidince uzun saçınız oldugunu hayal ederek koparmayi engelleyebilirsiniz sevgilim beni guzel gorsun diyerek ya da peruk da alabilirsiniz koparmak istediğinizde perugu koparin kendi sacinizi değil aklıma bunlar geldi
Bende trikotillomani hastasıyım. 39 yaşındayım. 19 yaşımdan beri kurtulamadım. Son 5 yıldır peruk kullanıyorum. Engelleyebilmenin hiç bir yolu yok buna ikna oldum sonunda. Kafamın üzeri iki yan taraf tamamen kel:KK43:

ben de kas ve kirpiklerimi yoluyorum. Ama oyle abartili sekilde degil uzultulu stresli anlarimda veya birseyleri dusunurken daldigimda. Kasimda da kirpigimde de kellesme falan yok ama yine de rahatsizim yoldugum icin

ben de kas ve kirpiklerimi yoluyorum. Ama oyle abartili sekilde degil uzultulu stresli anlarimda veya birseyleri dusunurken daldigimda. Kasimda da kirpigimde de kellesme falan yok ama yine de rahatsizim yoldugum icin
Kaç yaşınızdasınız? Ne kadar zamandır böyle? Benim 20 yıl içinde en fazla 1 ay durabildim dokunmadan. Eğer başlarındaysanız lütfen yardım alın, ben çok küçüktüm ve ailem pek ilgili değildi.İnternet yoktu hastalık olduğunu bile son 5-6 yıldır öğrendim

Kaç yaşınızdasınız? Ne kadar zamandır böyle? Benim 20 yıl içinde en fazla 1 ay durabildim dokunmadan. Eğer başlarındaysanız lütfen yardım alın, ben çok küçüktüm ve ailem pek ilgili değildi.İnternet yoktu hastalık olduğunu bile son 5-6 yıldır öğrendim
31 yasindayim sanirim lise yillarindan beri boyle asiri degil gorsel olarak etkilemiyor beni. Dedigim gibi stresli ve dusunceli oldugumda yapiyorum sadece

Bende Kaş ve saçlarımın şakak kısmını açarım zaman zaman kopararak. Annemden geçti annemin bazen hiç kaşı kalmaz. O sadece kaş çekiyor ben şakaklarımdan da koparıyorum. Bazen aklıma gelmiyor bazen elim hep orada.

Benimde eşim kaşlarını çekiyor canı sıkkın olduğu zaman bi bakıyorum iki kaş arasi acayip açılmış. Bir süre yapmiyor sonra yine bakıyorum açılmış. Bende sac diplerimle oynaya oynaya yara yapiyorum kabuk tutuyor sonra o kabuklari kopariyorum kaniyor acıyor 🥺😥 elimden geldigince kendimi frenlemeye çalışıyorum suan daha iyi durumdayim azalttım baya ama üzüntülü olduğum dönemlerde cok kötü oluyo gercekten. Sanki sacimla oynadikca rahatliyorum gibi

Biraz iç dokmek istedim. Selam küçükler, büyüklerim, yaşıtlarım. 🤚🏼 21yasim. Birkac senedir bununla tedavısıyle basa cıkmaya cabalıyorum. Bnmle aynı mucadeleyi vermeye cabalayanlar varsa bu alanla toplanabılırız. Trıkotıllomanı sadece saç değil Kaş kırpık koparma veya bedenin cesıtlı yerlerının kıllarını koparma olarak nitelendırılebılır. Travma sonucu ortaya cıkma olasılıgı yuksektır. Genellıkle küçük yas da meydana gelıyor. Kapali degılım ancak sal basortu kullanımına elimi alıstırıyorum iyilesme surecı bıtene dek. Erkek arkadasımda skıntı etmese de bnm icin problem bu. Eglenirken bile engel cogu şeye aman basortu kayar cıkar telası. Pardon ama cnsellk de bile problem oluyor kafama elı degınce aman dıyorm dur yapma kayacak dusecek :KK70: kellık durumu olmasa bu kadar kapamaya calısmam ama. Bir gün duzelecek. İcimi dokmek ıstedımde :) yararlı oldu
Subliminal dinle youtubedan, oyalanacak iş bul ve evde hiç durma. Böylece koparacak zaman bulamayacaksın, elinin alışkanlığı kaybolacak zamanla. Kalemle oyna hep, ucunu aç kapat tık tık ellerin yorulsun. Cımbız al vücut tüylerini çek, ellerini yor yani çok zora düşünce. Böyle iyileşen gördüm, daha gençsin düzelir 🙏🏻

X