Trip atmaktan normal konuşmayı unutan eş

Fırsatını bulduğunuz ilk anda " neyin var? Bu aralar canın çok sıkkın gibi" diye bir hâl hatır sorun. Sonra " seni anlıyorum, zor şeyler yaşadın ama bu tavırların beni çok üzüyor. O yaşadığın şeylerin sorumlusu ben değilim" diyin.

Bu minvalde tatlı tatlı bir konuşun bence .
Ben çözülmeyecek bir durum görmedim.
Çok yapıcı yorum yazmışsınız teşekkür ederim ama eşim tatlı dilden anlamıyor ne yazık ki çok müsemma gösterdim her dediğine yine ben kötü oldum ben hatalı oldum
Zaten genel olarak çok tatlı dilli güleryüzlüyüm ona karşı
Sorun onu beni hiç alttan almayıp bide suçum yokken üstüme gelmesinde
Durup dururken bir insana neden böyle oturuyosun bile denir mi işte eşim böyle biri
Gerçekten teşekkür ederim bütün yorumlara
Yapıcı olanlar baş tacım 🙏🏻

Bu benimde taktiğimdir hiç bi zaman için alttan almam biri keyfimi kaçırıyosa o yüzden eşim daha hiç kavga çıkarmamıştır. Bir kere konuşun uyarın artık tahammül edemiyorum deyin,sonra değişmezse öyle olmaz böyle olur diyerek size yaptığının aynısını yapmaya başlayın susmayın adım atsa söylenin konu ne olursa olsun bıktırın kavgadan korkmayın konuşmazsa konuşmasın. Başka yolu yok uzman desteği almıyorsa dinsizin hakkından imansız gelir taktiiği uygulayacaksınız.
Çok doğru söylüyorsunuz zaten ilk zamanlar ben almıyordum alttan o baya pasif kalıyordu ne zaman hamile kaldım çok kötü geçti hep kusuyordum o zaman bıraktım onla uğraşmayı takatim kalmadı ona laf yetiştirecek
Ben cevap vermediğim için böyle oluyor bunu iyi biliyorum
Kavga etmeye bir isteği olur insanın
Bende o da yok kendimi zorluyorum

Selamlar ben 25 eşim 29 yaşında 4 senelik evliyiz çok severek evlendik eşimle

Size danışmak istediğim bir konu var.
Eşim önceden kavga ettiğimizde pasif bir duruş sergilerdi ben daha fevriydim (ilk 6 ayımız) sonrasında bu fevri yanımı törpüledim ılıman çözüm odaklı yaklaşıyorum her konuya
Ve ailesiyle alakalıda birçok konu oldu hiçbir şekilde bık bık kafasının etini yemem şu bunu yaptı bu bunu dedi
Kendi sorunumu kendim konuşarak çözerim

Fakat asıl konum burda başlıyor ki eşim artık her şeye ama inanın her şeye pürüz çıkartıyor aklınıza gelebilecek her şeye
Her şey kendi istediği gibi olsun istiyor
Olmayınca yer yerinden oynuyor
Hadi diyorum kavga çıkmasın umursama hiç üstüne durmuyorum konuşup konuşup sussun diye
Ama beni bu sefer öyle kışkırtıyor ki sinirden her gün başım çatlar derecesinde ağrıyor

İnsan her şeye söylenir mi? Mesela alışverişe gidelim diye kaç gündür başımda söylendi, gittik ama keşke gitmez olsaydım söyleniyor söyleniyor hiç susmadan yok oraya bakma yok çok baktın yok buraya da mı girceksin
Hadi artık al hadi artık çabuk karar ver hadi hadi hadi
Hiç durmadan böyle konuşuyor
En sonunda hiç cevap bile vermeden alışverişi hızlıca yaptım ne aldım neye ne kadar verdim gram anlamadım öyle çıktık

35 dakka sürmüş alışveriş yani saatlerce gezen ve aşırı müsrif şeyler alan biri asla değilim
eve geldik çocuğu yatıracağım uyku saati az geçti gelip gidip söyleniyor hadi uyut artık neden uyumuyor neden neden neden artık saçlarımı yolacağım sinirden öyle çığlık çığlığa bağırmak istiyorum. Kızım etkilenir diye sesimi de çıkartamıyorum artık her şeyi anlıyor
Bir insan her şeye söylenir mi söyleniyor hemde saniye durmadan

Örnek vereyim birkaç tane 2 gün önce annemin çok önemli işi vardı çağırdı
Eşimde yatıyordu 2 de gideriz dedi öğlen tamam dedim ama oradan çarşıya geçeceğiz çocuk var tam uyku saati annemde öğlen uykusuna yatırırım diye kızımı uyutmadım biraz erken kaldırdım 1 gibiydi kalktı ama gidene kadar pişman etti beni neden benim dediğim saatte kaldırmıyorsun
Şunu neden böyle yapıyorsun
Bunu neden böyle yapıyorsun
Ben sana böyle yapma dememiş miydim
Beni hep söylediğim saatten erken uyandırıyorsun
Sadece istediği şeyler olduğunda çok geçimli biri
HAYIR lafına tahammülü yok
Annesinden böyle görmüş yetişmiş annesi çok oğulcu 2 oğlu var 2 si de hiç hayır demek ne demek bilmiyor

Bunların dışında parasının tamamını eve çocuğa harcar ev işlerinde yardımcı olur sofra kurup kaldırır kendi öz işlerini bana yaptırmaz
Bunlar tabiki normal şeyler ama bazısı bunları bile yapmıyor (arkadaşlarımdan ve burdan okuduğum konulardan öyle biliyorum) diye kendimi avutuyorum
İnanın her gün başım ağrıyor her gün migren atağım tutuyor çok söylenmesi trip atması en ufak şeyden trip konusu çıkartıyor böyle artık konu kapansın diye özür dilediğim bile oluyor
Hep onun dediği olacak
Hep istediği yapılacak yoksa tripler kendi kendine durup durup söylenmeler ve benim artık gram kalmayan tahammülüm sinir krizlerine dönüyor tek kaldığımda yada banyoda zaman geçirdiğim zaman ağlayabiliyorum

tepki vermemin sebebi çok büyük kavga edip çocuğun duymasını engellemek
Ne yapılabilir çift terapisi hariç
Eşimin öfke ve birçok travması var çocukluktan kalan ama kesinlikle psikoloğa psikiyatra gitmez
Hanımlar kırmadan eleştirmeden yerime koyarak düşünür müsünüz ne yapmalıyım bu tavırlarına karşı 🙏🏻 bende bağırıp çağırıp karşılık mı vermeliyim yoksa susup görmezden mi geleyim? Dipnot: Ayrıca 3 sene sevgili gezdik evlenmeden yani çok severek onun aşırı ısrarları sonucu evlendik. Görücü usulü değil.
Çözüm yolları kapalı:KK70: o olmaz bu olmaz sen de psikolog olmadığına göre bu süreç nasıl çözülecek ki

Çok yapıcı yorum yazmışsınız teşekkür ederim ama eşim tatlı dilden anlamıyor ne yazık ki çok müsemma gösterdim her dediğine yine ben kötü oldum ben hatalı oldum
Durup dururken bir insana neden böyle oturuyosun bile denir mi işte eşim böyle biri
O zaman bazı yorumlardaki gibi siz de onun gibi davranın, bakalım nolacak?

Çok doğru söylüyorsunuz zaten ilk zamanlar ben almıyordum alttan o baya pasif kalıyordu ne zaman hamile kaldım çok kötü geçti hep kusuyordum o zaman bıraktım onla uğraşmayı takatim kalmadı ona laf yetiştirecek
Ben cevap vermediğim için böyle oluyor bunu iyi biliyorum
Kavga etmeye bir isteği olur insanın
Bende o da yok kendimi zorluyorum
Siz bi açılın söylenmeye başlayın stresinizi attığınızı gördükçe hoşunuza gitmeye bile başlar içinizde kalıp kanser olcağınıza dışınıza vurun bari rahatlayın tek yol bundan geçiyor. Ben ilk eşimde böyle normal bi insandım idare eden taraftım bana neler neler yaptı ve ayrıldım sonra kendime söz verdim ve kimseyi idare etmiyorum böyle daha güzel oluyor başa dönün.

Alttan aldıkça tepenize binmiş. Benim eşim arada ufak tefek şeylere karışmaya çalışırsa kaynana git başımdan diyorum. Ki yolda, merkette, dış mekanda falan yapacak dünyasını şaşırtırım üç gün kendine gelemez. Az dişli olun yahu.
Bnm eşimde çok konuşunca bazı şeylere karışınca git başımdan taşaklı kaynana giyip bağırmak istiyorum ama utanıyorum 😂 o lafı yüzüne demekten jzjsjsjs

Arkadaşlar malum yarın bayram iş güç geç görürsem mesajları şimdiden özür dilerim konuyu açıp kaçtı demeyin 🙏🏻 geç cevap verebilirim
Öncelikle güzel düşüncen üçün çok teşekkür ederim 🙏🏻 Bu adam narsist benim eski sevgilim de aynıydı.Bencil, baskıcı,aileci ve paranoyak.Ayrıldım ve kurtuldum.Ama sans yorum yapaman. Sevgili başka,eş başka.Konuyu takipteyim kesinlikle!!

Huzursuzluk çıkmasın aman dedigi gibi olsun nolcak dedikce herseyde dedikleri olsun istiyorlar. Duruma göre bazen alttan alıp bazen de hiç geri adım atmıyorum.

Eşim birseyi neden böyle yaptın, şöyle yapsana diye üstlendiğinde; ben öyle uygun gördüm sen dedigin gibi yaparsin diyorum. Bazen daha da sinir etmek icin her yigidin yogurt yiyişi farklıdır yapacak birsey yok hersey istedigin gibi olamaz diyorum. 😃 Ya da baktim vazgeçmiyor sürekli söyleniyorsa yeter artik diye bağırıp ben yuksek sesle soylenmeye başlıyorum bu sefer neden kızıyorsun ki diyor, uzunca bir süre söylenme moduna girmiyor.

Selamlar ben 25 eşim 29 yaşında 4 senelik evliyiz çok severek evlendik eşimle

Size danışmak istediğim bir konu var.
Eşim önceden kavga ettiğimizde pasif bir duruş sergilerdi ben daha fevriydim (ilk 6 ayımız) sonrasında bu fevri yanımı törpüledim ılıman çözüm odaklı yaklaşıyorum her konuya
Ve ailesiyle alakalıda birçok konu oldu hiçbir şekilde bık bık kafasının etini yemem şu bunu yaptı bu bunu dedi
Kendi sorunumu kendim konuşarak çözerim

Fakat asıl konum burda başlıyor ki eşim artık her şeye ama inanın her şeye pürüz çıkartıyor aklınıza gelebilecek her şeye
Her şey kendi istediği gibi olsun istiyor
Olmayınca yer yerinden oynuyor
Hadi diyorum kavga çıkmasın umursama hiç üstüne durmuyorum konuşup konuşup sussun diye
Ama beni bu sefer öyle kışkırtıyor ki sinirden her gün başım çatlar derecesinde ağrıyor

İnsan her şeye söylenir mi? Mesela alışverişe gidelim diye kaç gündür başımda söylendi, gittik ama keşke gitmez olsaydım söyleniyor söyleniyor hiç susmadan yok oraya bakma yok çok baktın yok buraya da mı girceksin
Hadi artık al hadi artık çabuk karar ver hadi hadi hadi
Hiç durmadan böyle konuşuyor
En sonunda hiç cevap bile vermeden alışverişi hızlıca yaptım ne aldım neye ne kadar verdim gram anlamadım öyle çıktık

35 dakka sürmüş alışveriş yani saatlerce gezen ve aşırı müsrif şeyler alan biri asla değilim
eve geldik çocuğu yatıracağım uyku saati az geçti gelip gidip söyleniyor hadi uyut artık neden uyumuyor neden neden neden artık saçlarımı yolacağım sinirden öyle çığlık çığlığa bağırmak istiyorum. Kızım etkilenir diye sesimi de çıkartamıyorum artık her şeyi anlıyor
Bir insan her şeye söylenir mi söyleniyor hemde saniye durmadan

Örnek vereyim birkaç tane 2 gün önce annemin çok önemli işi vardı çağırdı
Eşimde yatıyordu 2 de gideriz dedi öğlen tamam dedim ama oradan çarşıya geçeceğiz çocuk var tam uyku saati annemde öğlen uykusuna yatırırım diye kızımı uyutmadım biraz erken kaldırdım 1 gibiydi kalktı ama gidene kadar pişman etti beni neden benim dediğim saatte kaldırmıyorsun
Şunu neden böyle yapıyorsun
Bunu neden böyle yapıyorsun
Ben sana böyle yapma dememiş miydim
Beni hep söylediğim saatten erken uyandırıyorsun
Sadece istediği şeyler olduğunda çok geçimli biri
HAYIR lafına tahammülü yok
Annesinden böyle görmüş yetişmiş annesi çok oğulcu 2 oğlu var 2 si de hiç hayır demek ne demek bilmiyor

Bunların dışında parasının tamamını eve çocuğa harcar ev işlerinde yardımcı olur sofra kurup kaldırır kendi öz işlerini bana yaptırmaz
Bunlar tabiki normal şeyler ama bazısı bunları bile yapmıyor (arkadaşlarımdan ve burdan okuduğum konulardan öyle biliyorum) diye kendimi avutuyorum
İnanın her gün başım ağrıyor her gün migren atağım tutuyor çok söylenmesi trip atması en ufak şeyden trip konusu çıkartıyor böyle artık konu kapansın diye özür dilediğim bile oluyor
Hep onun dediği olacak
Hep istediği yapılacak yoksa tripler kendi kendine durup durup söylenmeler ve benim artık gram kalmayan tahammülüm sinir krizlerine dönüyor tek kaldığımda yada banyoda zaman geçirdiğim zaman ağlayabiliyorum

tepki vermemin sebebi çok büyük kavga edip çocuğun duymasını engellemek
Ne yapılabilir çift terapisi hariç
Eşimin öfke ve birçok travması var çocukluktan kalan ama kesinlikle psikoloğa psikiyatra gitmez
Hanımlar kırmadan eleştirmeden yerime koyarak düşünür müsünüz ne yapmalıyım bu tavırlarına karşı 🙏🏻 bende bağırıp çağırıp karşılık mı vermeliyim yoksa susup görmezden mi geleyim? Dipnot: Ayrıca 3 sene sevgili gezdik evlenmeden yani çok severek onun aşırı ısrarları sonucu evlendik. Görücü usulü değil.
Aşkım ama sen önemli detayı sonuna yazmışsın. Annesi oğulcu ve böyle görmüş diyorsun çok çenesi düşük yetiştirmiş herşeyi ayağına getirmiş bir anne anne oğul ilişkisi böyle evlilikleri mahf ediyor. Öncelikle eşinin bunu kabul etmesi lazım ki” sen onun annesi değilsin “ bunu kafasına kazıması gerekiyor Eş anne değil! Sadece çocuğunun annesi. Büyük sıkıntı yani insana cinnet geçirtir benim eşim arada böyle söyleniyor ama onun farklı sıkıntıları var bukadar değil.. piskoloğa gidin beraber insan dayanamaz ve seni çok soğutur kendisinden. Çok konuşan erkek düşünemiyorum Allahım sabır versin.

Aşkım ama sen önemli detayı sonuna yazmışsın. Annesi oğulcu ve böyle görmüş diyorsun çok çenesi düşük yetiştirmiş herşeyi ayağına getirmiş bir anne anne oğul ilişkisi böyle evlilikleri mahf ediyor. Öncelikle eşinin bunu kabul etmesi lazım ki” sen onun annesi değilsin “ bunu kafasına kazıması gerekiyor Eş anne değil! Sadece çocuğunun annesi. Büyük sıkıntı yani insana cinnet geçirtir benim eşim arada böyle söyleniyor ama onun farklı sıkıntıları var bukadar değil.. piskoloğa gidin beraber insan dayanamaz ve seni çok soğutur kendisinden. Çok konuşan erkek düşünemiyorum Allahım sabır versin.
Çok teşekkür ederim
Malesef kv’de babasızlar diye üstlerine titremiş
Yoksulluk fakirlik çektikten sonra elleri para görünce
Ne isteseler yapmış
Kendi giymemiş giydirmiş, bunu sadece o söylemiyor onu tanıyan herkes kv’yi böyle anlatıyor
Kv’min de tek kötü yanı bu tarafı
Yoksa annemden hiçbir farkı yok bana yaklaşmasında
Tekrar yapıcı yorumun için teşekkür ederim 🙏🏻

Susma. Alışverişte bin tane şey mi söylüyor, bırak hadi dönüyoruz yeter seninle uğramam de. Benimkide çok söylenir. Ben dinlemiyorum, kendi istediği olsun ister kendi bildiğimi okuyorum. Tamam tamam diyip yapıyorum. Oda anladı. Deliriyor ve umrumda değil.
Birgün artık taştım söylendi, susmadı ve evde peşimden gelip konuşuyor. Sus dedim susmadı, bağırdım ve çocuk kucağımda. Git dedi odayı kastederek. Hazırlandım, oğlumu hazırladım. Sözünü dinliyorum, biz gidiyoruz sana güle güle. Söylenmenle mutluluklar dedim. Ondan beri sus deyince susuyor. Ses çıkarmadıkça yada tepki vermedikçe ileri gidiyorlar. Küçük çocuk gibi sınır testi yapıyorlar. Çocuk etkilenir mi diyorsun, köy beşiğe çocuğu ve emziği ağzına git yan odada cevabını ver ama ver.

Çok teşekkür ederim
Malesef kv’de babasızlar diye üstlerine titremiş
Yoksulluk fakirlik çektikten sonra elleri para görünce
Ne isteseler yapmış
Kendi giymemiş giydirmiş, bunu sadece o söylemiyor onu tanıyan herkes kv’yi böyle anlatıyor
Kv’min de tek kötü yanı bu tarafı
Yoksa annemden hiçbir farkı yok bana yaklaşmasında
Tekrar yapıcı yorumun için teşekkür ederim 🙏🏻
Kv giymedim giyinirdim lafını boşuna söylüyor elbette annelerin hakkı ödenmez .. ama bu zaten ebeveynlerin yapması gereken şeyler benimde evladım olsa önceliğim o olur. Böyle şeyleri sürekli dillendirmeye bu lafı kullanmaya gerek yok bence.. annenden farkı olmaması güzel sevindim bu arada. Rica ederim

Sakince bir anda bak böyl eböyle yapmaya başladın, ben böyle böyle hissediyorum. Neden böyle oluyor sence? Bunu nasıl düzeltebiliriz?
dediğinizde ne diyor?

Bence susmayın ya, sustukça ezmiş sizi. Biz de evlendiğimizde ilk 1 2 ay benim eşim de ev işlerine karışıyordu, onu oraya koyma, bunu böyle yapma, neden onu aldın neden bunu aldın fln. Baktı ki ben karşılık veriyorum ve tartışıyoruz , bıraktı sonradan, şimdi nadiren, birşey için , şunu neden böyle yaptın dicem de simdi kızacaksın diyor gülerek. Karşılık verin bence, kendiniz yazmışsınız, ben susunca daha beter oldu diye.

Sakince bir anda bak böyl eböyle yapmaya başladın, ben böyle böyle hissediyorum. Neden böyle oluyor sence? Bunu nasıl düzeltebiliriz?
dediğinizde ne diyor?
Ben sakince çok konuştum ve sessizliği seçmiştim
Burda konu açtıktan sonra arkadaşların tavsiyesi üzerine susmamayı ve bana ne denli karşılık veriyorsa x5 karşılık vermeye başladım
Biraz daha azaldı bu söylenmeleri
Sanırım cidden ben çok içime gömüldüm diye üzerime çıkmaya çalıştı
Şimdi hiçbir şeye susmuyorum o söyleniyorsa arkasından ben iş yaparken bile söyleniyorum.

X