Lekeler, Çiller Tritone forte kullananlar var mı?

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

mytwins

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2010
117
1
Arkadaşlar uzun araştırmalar sonucu bu kremi aldım içeriği yurtdışında çok övülen ve benim bir türlü getirtemediğim meladerme çok benziyor.Aranızda kullanan var mı??Kızartıp soyma falan yapıyor mu yoksa rengi mi açıyor acaba.Yanında da solante pigmenta spf 50 güneş koruyucu aldım onun da içeriği güzel baya,inşallah faydaı olur.İkisinde de niasinamide(B3) var.Bunu özellikle istiyordum çünkü lekelerle ilgili bir araştırma okumuştum ve bu maddenin renk açmada çok önemli etkisi olduğu yazıyordu.Kojik asit,arbutin vs de var içlerinde...

ben de tritone fort ile unitone arasında kaldım.. bi eczacıya sordum o unitondan daha iyi sonuç alıyorlar dedi.. bi seti var unitonun leke açıcı krem ve yüz yıkama jeli var ama eczacıda fiyatı 100 dü nette 75 di netten spariş vericem bir de tritone nin 50 faktörlük güneş koruyucusunu.. şimdi aklım karıştı acaba tritone fort mu alsam hangisi daha iyi ? sen unitone un içeriğine de baktın mı?lumiskin diye bi madde varmış ve lekelerde etkiliymiş.. bi de bunlara benzer neostrata diye bi krem de var.. hangisi daha etkili acaba

Canım içerikleri benziyor aslında ben de ikisi arasında kaldım ama baya bir araştırdıktan sonra tritona karar verdim niacinamide var içinde.Zaten tritone ve unitone adları değişerek satılmış sanırım bir ara.Yurtdışında satılan meladerm diye bir krem var para iade garantili ben bir türlü getirtemedim Türkiyeye.ma meladermde iki haftada etkin sonuç diyor bunda ise 6 ayda:KK43:(AAma bunun içeriği ona çok yakın bir de aldığım güneş kremi de lekeler için çok methediliyor baktımki drlar öneriyor aldım bakalım başladım kullanmaya yazarım gelişmeleri.İkisine 150 Tl civarı verdim.Güneş kremine pahalı diye yorumlar yazılmış ama ben sebamed kullanıyordum onun 75 liğine 5o tl civarı ödüyordum bu krem 150 lik ve 75 lira pahalı değil yani gramajı fazla.

:) msjından sonra siparişimi değiştirdim ve tritone fort + tritone 50 güneş kremi aldım.. solante ile tritone aynı fabrikanın ürünü bu arada ben de 150 lira ödedim ikisine.. yarın elimde olacak burada eczanelerde yoktu o yüzden netten almak zorunda kaldım.. gelişmeleri beraber paylasırız.. umarım iyi olur

Ben de netten aldım ikisini de...İnşallah iyi gelir bu kremler.Bir de ben acaba soyma yapıyor mu diye merak ediyorum???Kızarıklık falan bir de soyma yaparsa kötü işte:KK43:(

soyulama yapmıyomus sanırım cilt hekiminde okumuştum.. tretin le beraber kullanılmasımnı önermiş o yüzden tretinle beraber daha çabuk etki ediyomuş. akşam tretin 2 saat sonra tritone sabah güneş koruyucu.. tek başına kullanıldığında sonuç alamayanlar böyle kullanınca sonuç almaya başlamışlar.. ben de alıcam tretin haftada 2 3 kere kullanırım.. çalışıyosan sende cuma günü kulansan belki hafta sonu soyulur.. hemen soyuyomu tretin onu da bilmiyorum ki..
birde aklıma bişey geldi.. benim burnumun üstünde çocukluğumdan beri çiller vardı geniş geniş baya çoklardı.. burun ameliyatı oldum alçı vardı 3 4 gün.. alçıyı çıkardıklarında leke çil mil hiçbişi kalmamıştı.. çok şaşırmıştım naptı dr böle diye.. bişey yapmadım alçıdandır demişti.. şimdi elmacık kemiklerinde ve bıyık bölgemde var. ama burnumda tekrar çıkmadı bile.. yüzümü alçıya alıp bi hafta bekleyesim var yaa :KK70:

mytwins nasıl gidiyor tritone kullanımın faydasını görmeye başladın mı ? güneş kremini sevdim hafif renkli ama sarımsı gibi rengi.. emiliyo ve paarlamıyo onda da renk açıcı özellikler var fort kremin güneş kremi hali gibi içeriği o yönünü çok sevdim.. fort herhangi bi kaşıntı yanma soyulma yapmadı bende yağlı baya çok az kullanmak yetiyo.. 2 gündür kullanıyorum ama psikolojik mi bilmem yüzüm daha aydınlanmış geliyo neyse ilerleyen zamanlarda daha net belli olur.. tretinde aşırıya kaçmadan ufaktan kullanıyorum

Ben henüz bir değişiklik gözlemleyemedim maalesef,ama daha çok erken umarım ondandır.Ben sadece dudak üstüne sürüyorum tüm yüzüme değil bir de elmacık kemiğimin üstünde minik kahverengi lekeler var bir iki tane onlarda deniyorum.Ama ordakiler farklı lekeler onlar kahverengi çil gibi.Güneş kreminin de etkisini anlayamadım pek ben sebamedden de memnundum.Ama bunu kullanınca bir iki tane kabarcık belirdi yüzümde ondan mı bilmem.Çok hassas alerjik bir cildim var benim alışması zaman alıyor kremlere.İnşallah faydasını görürürüz.ben kortizon içerikli bir krem vardı elecon diye onu kullandım bir müddet baya beyazlamıştı lekeler bırakınca geri geldi şimdi ikisini bir kullanıcam nette bakınırken de tretin tritone bir de steroid içeren elocon ya da locoid miydi neydi tam hatırlamıyorum öyle bir krem kullanılmalı yazmıştı dr.Gerçekten de çok beyazlatıyor lekeli yerin rengi açılıyor ama kortizonlu işte azıcık kullanıyorum günde bir kez ama o bölgede tüylenme yapıyor maalesef.Yani benim dudak üstüm zaten sorunlu yer tüyler çok çabuk çıkıyor.

Bir de ben tretinden korkuyorum soyucu kremleri çok kullandım belki 20 kat soydurmuşumdur lekeli bölgeyi ama sonuç yok.Yine geri geldi lekeler hem de daha da koyulaşarak.Soyma işlemi bana yaramdı yani:KK43:

Ya ben bu güneş kremiyle anlaşamıyorum :S yüzüme dokunmazsam iyi de dokunursam soyuluyo üstüne makyaj yapmak zaten imkansız :KK43: nası bi krem anlayamadım solante de böyle mi ? dışarıya çıkarken kullanmak için başka bitane alsam iyi olacak sanırım hamiltonun yüz için olanını istiyorum o da 30 faktörmüş 2 saatte yenilemek gerekiyo.. ne alıcam ben bilemiyorum.. buna 75 lira verdim koruyuculuğu için bişey diyemem ama tlfonla konuşurken telefonun ekranına yapışmış o derece :KK43: dışarı cıkıcam lekelere kapatıcı kullanmam lazım kullanamıyorum koruyucusuz da dışarı çıkamam :KK43:

ben solanteden memnunum yani bir etkisi oluyormu bilmem ama sürdükten sonra emiliyor hemen üstüne kapatıcı da uyguluyorum bir sorun olmuyor.Seninki nasıl bir soyulma onu anlamadım krem kalıp gibi olup omu soyuluyor yoksa derin mi soyuluyor??Acaba tretinin etkisi falanmı yani kullanmaya başladığından beri oluyosa güneş kremindendir ama deri soyuluyorsa tretindendir.Ben şimdi elecon kullanmaya başladım beraberinde süper tabi beyazladı lekeli yerler kapatıcı sürmeden de çıkabiliyorum en azından ama bırakınca eski haline dönecek bir müddet tritone-elecon beraber kullancam.

sevindim yaa leker açıldı diyosun acaba tritonun mu etkisi eleconun mu .. güneşten iyi korursan gelmez bence geriye lekeler.. yüzüm soyulmuyo su anda yani ondan değil nasıl anlatayım böyle kir çıkar gibi oluyo.. fortun üstüne de sürünce öyle oluyo.. cildin yağlanırsa da atıyo.. garip yani..
elecon da mı denesem acaba? sen onu ne zaman sürüyosun gece tritone sürüyoz sabah mı sürüyosun eleconu ? bende lokoid var ama aynı etken madde değil sanırsam bunlar elecon almak lazım dimi

kızlar solentanın diger ürünlerinı bilemıyorum ama solante acnes olan ürünü kremı sürüp yedirirken krem bayatmış gibi ufalanıyor. kremı çok çok az sürüp yedirmeye çalışılmamalı. acnesi sürdükten sonra ciltte parlama yapış yapış olma gibi bı durum yok hafif bı krem fakat ufalanma gibi bı problemı var. hamılton 30+ solisyon kullanıyorum 250 ml aldım bu kremdede sivilce yapmaz dıyor ama ufak ufak toplu iğne ucu kadar beyaz sivilceler yapıyor. sürünce ne bı ufalanma ne parlama var çok hafif bı krem buda sivilce yaptı ondan memnun kalamadım. la roch posey çok fazla ciltte beyazlık bırakıyor onuda bılgi olsun dıye yazayım dedim.

kızlar eleconu bende okudum hem buradan hem bı sıteden dr leke için 2 3 krem yazmış içerisinde eleconda vardı tretin falan vardı. sonuçları takıp edecegım çok takıntı yaptıgım leklerım var sizi takıpteyım memnun kalırsanız bende başlayacagım. elecon gözümü korkuttu deriyi inceltebılıyo ve sürülen bölgede kıl artışı yapabılıyo kalıcı leke yapabılıyor diyor bılgilerinde. burada bıyık üzeri için bı arkadaş elecon kullandı çok memnun kaldıgını yazdı okumuş muydunuz?

kujum şimdi hangi güneş kremini kullanıyosun ? elecon bilmiyorum birazdaha tritone kullanıyım geçmezse onada başvururum :) egzama sedef kaşıntı falan demiş bilgilerinde ama bende okumuştum lekelerim bununla geçti diyen vardı.

Tritonenin etkisi olduğunu sanmıyorum çünkü eleconu daha önce de kullanmıştım hemen 3-4 günde açıyor lekeleri beyazlatıyor.Ama dediğim gibi kortizonlu tüyler kesinlikle olması gerekenden daha önce çıkıyor.amaaan razıyım vallaha napim böyle dolaşmaktansa.Ben sabah tritone+solante.Öğleden sonra yine tritone çünkü eve gelince kapatıcıyı falan yıkıyorum hemen.Gece yatmadan önce tritone bir iki saat sonra üstüne ince bir tabaka halinde elecon.Ama bırakınca leke geri geliyo işte ben de şu an en azından tritone etkisini gösterene kadar kullanıcamki psikolojik olarak kendimi rahat hissedeyim:)

kujum şimdi hangi güneş kremini kullanıyosun ? elecon bilmiyorum birazdaha tritone kullanıyım geçmezse onada başvururum :) egzama sedef kaşıntı falan demiş bilgilerinde ama bende okumuştum lekelerim bununla geçti diyen vardı.

Ben de burda okuduktan sonra kullandım zaten bununla ilgili bir başlık vardı bir iki kişi kullanıp memnun kalmışlardı bayaa ama onların lekesi sonradan geri geldimi bilmiyorum.

Renk açıcı kimyasal hiçbir ürünü yaz aylarında kullanmamalısnız kaş yapıyım derken göz çıkarmayın doktorların ısrarla belirttiği bir şey bu.1.si lekeleriniz fazlasıyla geri dönüş yapar 2.si ise cilt kanseri riskini çok yüksek seviyede arttırmış olursunuz.Yaşadığınız yerin iklimine göre; en iyi ihtimalle eylül-ekim ayından sonra kullanmaya başlamalısınız.

Marduks nasıl gidiyor durum??Bir gelişme var mı??Özellikle tretinle beraber kullanıyosunya onu merak ediyorum soyulma falan oluyo mu??

canım bende söylediğim kremlerin hepsi var kafama göre bı ondan bı digerinden kullanıyorum

Marduks nasıl gidiyor durum??Bir gelişme var mı??Özellikle tretinle beraber kullanıyosunya onu merak ediyorum soyulma falan oluyo mu??

çok iyi gidiyor :) çok mutluyum şu an yüzümden.. çok koyuydu benim lekelerim bi iki küçük güneş lekesi için kimyasal piling yaptırmıştım yanmıştı resmen elmacık kemiklerimin üstü kapkara duruyordu bir de bıyık (ayhan ışık gibim ) çene bölgesi.. 1 2 yıldır kapatıcılarla geziyodum ama ne kapatıcı profesyonel kapatıcılar almıştım fondotenin altına..çalışıyordum bi de off ne kötüydü
şimdi 2 3 hafta oldu galiba bu kremlere başlayalı evdeyim bu arada çalışsam böyle düzenli kullanamzdım güneş kremini falan.. ilk önce etrafından küçülerek silikleşmeye başladı lekelerim ben ilk önce tüm yüzüme kullanıyodum şimdi sadece lekelerin üstüne kullanıyorum (sadece geceleri).. tretini haftada 2 kere kullanıyorum sadece bi kere üst üste kullanmıştım hafif soyulmuştu da böyle haftada iki-üç kere kullanırsan bişey olmuyo ben bi de bepanten ya da fito kremle karıştırıp sürüyorum öyle soyulmasın diye inceltiyorum yani.. inanıyorum bi kaç haftaya eser kalmayacak lekelerden yaz da başladı korumak çok önemli güneşten bi anda herseyi mahfedebilir eskisine çevirebilir :KK43:
şuanda görenler hemen anlıyo o derece yani naptın sen oluyolar :)

X