Troid, İnsilün Direnci ve Pco Hastaları ve Zayıflama

tatlım haftanın 5 günü uygulanıyo ve 2 gün ara veriliyo 5 günün her gününde tek tip besleniyorsun 1. gün patates günü o gün sadece patates yiyorsun 2. gün sebze günü ve sabah tabağında hangi sebzeler varsa aksama kadar o sebzeleri yiyorsun 3. gün et günü yine aynı kural gecerli sabah hangileri ile baslarsan onlarla devam 4. gün meyve günü muz haric hangi meyve ile baslarsan aksamı o sekilde kapatıyorsun 5. gün yumurta günü biz bu güne yoğurt ve sütte ekledik(lihyt) bu sekilde diyetin özeti ...
zaten formdada mevcut incilidenizin eklediği bi diyet 5 günde 5 kilo diyeti diye gecio ben veriyorum umarım sizlerde verebilirsiniz..

hayatım sonra sağlığımızdan olmayalımda

bacım ya tebrik ediyorum valla yarı yarıya düşmüşsün valla eski ve yeni halini merak ettim

bu arada senin troidin yavaşmı hızlımı çalışıyor birde ne ilacı kullanıyorsun

saol canım benim diyet basarı bölümünde hikayem var resimlerde var ordan bakabilirsin
ay canım ya keske hızlı calıssa troitim kilo vermeye ne vardı o zaman ama maalesefki degil ilacımın adı euthyrox

kızlar, dün diyetisyenimle görüştüm
diyete başladığım 2 hafta içerisinde 900 gr vermişim, bunun 700 gr yağdan gitmiş, kas ve su oranım değişmemiş...bana az gibi gelmişti ama diyetisyenim çok memnun kaldı beni de çok motive etti sağolsun..opuyorumnanaktan
yeni listem ilkine nazaran daha bi geniş, en azından artık haftada 2 kez sütlü tatlı veya dondurma yiyebilicemhihoyyyt
şu an 63.2 civarındayım, ilk hedefimiz 60, bakalım başarabilecek miyimbilmiyorumkismile

şeker ilacı alan arkadaslar hastalıgınız hangı testlerden sonra ortaya cıktı..ne tahlılılerı yapıldı sizlere

kızlar, dün diyetisyenimle görüştüm
diyete başladığım 2 hafta içerisinde 900 gr vermişim, bunun 700 gr yağdan gitmiş, kas ve su oranım değişmemiş...bana az gibi gelmişti ama diyetisyenim çok memnun kaldı beni de çok motive etti sağolsun..opuyorumnanaktan
yeni listem ilkine nazaran daha bi geniş, en azından artık haftada 2 kez sütlü tatlı veya dondurma yiyebilicemhihoyyyt
şu an 63.2 civarındayım, ilk hedefimiz 60, bakalım başarabilecek miyimbilmiyorumkismile

canım dıyetnı bızede yazsana

arkadaşlar bende pkosluyum şeker yüklemesi yaptırdım normal çıktı
ilaç kullanmana gerek yok dedi doktor ama ilk gittiğim doktor yükleme
yapmadan direkt kullan ilerde şeker hastalığına sebep olur dedi ben
kullanmadım sizlerde yükleme yaptırarakmı kullandınız ilacı yoksa yapmadanmı?
biri başka bişey diyo biri başka çok sıkıldım vallaha pofffffbenneyaptımki

bana şeker yüklemesi yapıldı daha sonra yarım saatte bır kan alındı o şekilde bu ilaca başlamam gerekdiğini sölediler

bana şeker yüklemesi yapıldı daha sonra yarım saatte bır kan alındı o şekilde bu ilaca başlamam gerekdiğini sölediler

hımm banada yapıldı yükleme doktor normal dedi ama kan falan alınmadı
ilk gittiğim doktor kabus gbi bişeydi ne hastasılığı olduğunu bile anlamadım eve
geldim netten baktım sonra başka bi doktora gittim saol cevabın için

slm arkadaşlar hepnize geçmiş olsun dıyorum öncellikle yazılarınız cok dıkkatımı çektı bir şeyler sormak istiyorum ben de ne yapasam kılo veremıyorum dıyet yapıyorum her akşam yuruse ve jımlastık aletlerıne gıdıyorum ayrıca bıber hapı kullanıyorum gene yok geneyok arkadaşım bıber hapından okadar cok kılo verdki anlatamam bende ona özendım 2 . kutuyu içiyorum.yok yok yok kılom fazla degıl aslında ama göbegım cok fazla var ve benı rahatsız edıyo bıraz kılo verırsem göbegımde toplanır dıye dusunuyorum . ben ne yaparsam yapım terlemıyorum ve adet duzensızlıgım var 2 aydır gene ılaca başladım micro gyonon içiyorum bunun etkısı olabılırmı kılo veremememde ılacın bana hiç bir yan etkısı yok demişiniz d 35 cok yedırıyor yada ysmn sıvılce falan yapıyor dıye boyle bır etkısı yok bu hapın adetımı duzenlesın dıye içiyorum acaba benım tıroidlerım calışmıyor olabılırmı ne gıbı belırtılerı var yada hangı doktora gıtmem gerekır annem seker ve tıroid hastasıydı .şeker irside tıroıdde ırsı olabılırmı bılgı verırsenız sevınırım.

şekerde troidde ırsı olabılıyor endokrıne git ve tahlıllerını yapdır agdetlerinin düzensiz olmasıda kılo yapıyor

kujum tşk ederim cvbın için bi gidip baktıram içim rahat etsın neden kılo veremedıgımı dusundukce kafayı yıyecem ınanki

slm kujum şimdi evımın yakınındakı bır tıp merkezını aradım endokrın bölumu yokmuş orda ama genel cerrahıde bu testlerı yapbılırmış dedıler ve randevu aldım yarın sabah gidecem inş saol arkadasım

benimde tiroitim yavaş çalışıyor ve insülüin direnci var..insülin için hastalığı ilk ogrendıgımde glucophage verdı dr 2 ay kullandım 8 kg verdım 60 a ındım..3 senedir 60 dan 1 gr asagıya onemıyrm ramazanda 58 olmustum yenıden aldım tabı...ozelllıkle kılıo karın bolgemde cok sukur kalca basen gıbı yerlerımde bısey yok yanlız gobegım var..ama boyum 165 cm 5 kg fazlam var..

benım tıroıtımde yavas calısyo kılo alma sorunum var tefor kullanıyorum dıyetısyene gıdıcem ama bu glucophage banada yararmı acaba dr soruyum bu hafta gıdıcemhastanesınde tahlılerın sonucun dr gosterıcem hayırlısı ya su hastalıktan inşaallah kurtuluruz kızlar

arkadaşlar bu insulin direncine hangi tahlille bakılıyor
bende az yediğim halde kilo alıyorum troidlerimde sorun yok ama şekerle başım dertte
evlendiğimde 65 kiloydum şimdi 80 e dayandım 1,5 yılda bu kadar kilo aldım ve devam da ediyo

İnsülin direncinden benim kadar çeken var mıdır bilmiyorum... Yıllardır kilo vermeme engel en önemli etkendi, dolaşmadığım dahiliyeci endokrinci kalmadı ama bir gün insülin direnci konusunda uzman bir profesör tanıdım, mükemmel bir doktor. Onu tanıyana dek, ne kadar uğraşsam çok az kg verip fazlasıyla geri alıyorken, onunla yola çıktıktan sonra insülin direncinden kurtuldum ve 27 kg verdim, ne yazık ki daha bu kadar vermem lazım düşünün yani başlangıçtaki halimi! Son on yıldır mücadele ettiğim bir konuda başarılı olmamı sağladı. Buradan doktor adı tavsiye edebiliyor muyuz bilmiyorum, buna izin varsa ismini yazabilirim. Eğer tip 2 diyabetliyseniz ve insülin direnciniz varsa en doğru adres o doktor bence.

X