TUĞÇE IŞINSU

Arkadaşlar çıkmazda oldugum bir süreçte gittim iş ve özgüven eksikliği var diye zaten telefonda azarlıyor adresi söylüyor zar zor çat diye suratınıza kapatıyr telefonu hiçbir faydası olmadı aradım 2.kez gelmen gerekiyor ama o zamana kadar ol der olurdu sanırım o kitaptan şunları yap dedi yaptım fakat maddi durumdan ötürü gidemedm reklamını öyle bir güzel yapıyo ki ben insanları 2.kez cagırmyrm kendileri geliyorlar vs. diye neyse 2.kez şansımı deniyim dedm bu sefer tılsım önerdi ilkinin işe yaramadıgını söylediğimde buda nişanlımın ailesiyle aniden tartışma oldu aramızda ondan dolayı gittim. oturmamla kalmam bir oldu yine aynı tavır (ilkinde de yapmıştı) ayaktayken daha cantanız nerde ücreti 350 TL biliyorsunuz değil mi evt cantam nişanlımda parada cebimde isteseniz şimdi verim dedim cevap vermeden oturdu adresimi felan aldı girmemle çıkmam bir oldu zaten anlicağınız oda bir işe yaramadı demem o ki çaresizlik bizi böyle sacma sapan (sözde) insanlara itiyor onlarda böylece kendi lehine cevirip kullanıyorlar. Birde yalandan yok ödevleri yapın ciddi olmamdan cekinip fayda görün sizn iyiliğiniz için felan sacma sapan seyler uyduruyor ruh hastası Baska bir terapist gittim açıkca hakkında yorum yapma dedi neden oldgunu anlarsınız 🙂herkes tugce ışınsu magduru zaten Bana gelenlern dedi
Tüm yorumlari okuyamadim, ancak kah Kk'de olsun, kah diger sosyal medya mecralarinda olsun, herkes bu kadindan sikayetci. Kimi kendini azarladığından, kimi paragözlülüğünden dem vurmuş, daha neler neler... ben de açıkçası Tuğçe Işınsu'nun kendine bir çeki düzen vermesi taraftariyim. sonuçta azarladığı insanlardan ekmek yiyor. Kazandığı parayi bu insanların sayesinde kazanıyor... kaldi ki yaptığı is dolayisiyla manevi derinligi olmasi gerekiyor, dünyevi hırslardan uzak olmasi da. Aksi takdirde işi zor. Son karar kendisine kalmış tabii.

Kitaplarinda anlattığı kadarıyla kendisi hayat boyu sınavlardan geçmiş, evsiz kalmış, parasiz kalmış vs. . Ama bence hayatta şu anına kadar gelen en son (ve belki de en zor) sınavı da bu kötü davrandığı insanlarla olacak. Bu para hırsı ve kibrinden dolayı hayata karşı bir sınav verecek. Ve bu sınavı veremeyip, kendini düzeltmediği takdirde, belki de bir daha Tuğçe Işınsu'yu görmeyebiliriz piyasada. Yani, bilmiyorum ama içime boyle doğuyor. (Herhangi bir yerde bunu söylemek de istemiyorum, zaten tartismayi seven bir insan degilim.)

Bir de, eger bu yaziyi okuyorsa, şunu da bilsin, hosuna gitmeyen yorumlari engellemekle insanlarin bedduasini da engellemis olmuyor. Sonucta kendisi sık sık bahsettigi kul hakkina zaten girmis oluyor insanlara kotu davranarak. Allahin adaleti cok buyuk. Ne kadar okuma, rituel, regresyon yaparsa yapsin, Allahin adalet terazisi şaşmaz... Gunahina girdigi insanlar ne olacak? Kendi her ne kadar "bana nazar degmez" kabilinden laflar dese bile zaten nazardan degil, Allahin gazabindan cezasını çekecek gibi geliyor bana. Zira cok kalp kırmış bir insan. (Kimsenin günahı bizi ilgilendirmez gerci, sadece gozlemlerimi ve gelecege dair tahminlerimi aktarmak istedim, hepsi bu.)

Öte yandan, bana soracak olursaniz kitaplarini okudun mu diye, evet, okudum, okuyorum da... Ama onun kitaplarini sanki bana bazi dualari özet gecen bir kitap gibi okuyorum. Biraz da hayattaki sorunlariyla nasil basa çıktığını ogrenmek için... zira yasadigi sorunlarin benzerlerini gecmiste ben de yasadim, halen de yaşıyorum, misliyle hem de. Dolayisiyla icimde bir merak oldu, "o öyle zengin, isi gücü yerinde vs. iken ben nasıl hala yerimde sayiyorum" diye. Biraz da bu merak ve kiyas duygusu kitaplarını okumaya itiyor beni açıkçası. Ama hazediyor muyum kendisinden, hayir.

Yani bana git ondan danışmanlık al deseniz, öldürseniz de beni, almam. (Tövbe büyük sözüme, Allah da düşürmesin eline ama. Denize düşen yilana sarılırmış zira...) Zira karsimda ters konusan biri olmasina tahammul edemem 🙄😬 açılır, açılır bir tane gererdim herhalde 😅🤣 büyük konuşmayayım ama...

Not: yorumum biraz fazla elestirel olabilir, kabul ediyorum, ancak saygi cercevesinde yorumuma yorum yaparsaniz, iletisim kurmamiz daha kolay olur. Diye düşünüyorum.

X