Tükendimm bittiiimm biri elimden tutsun ALLAH rızası için

sura38

Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2013
34
3
Konuya nasıl başlayacağımı ne diyeceğimi bilemiyorum birisi beni 3yıl önce ki hayatıma geri dönderse.o lanet olası hastalıkla lösemiyle hiç tanışmamış olsaydım.bu yaşta bu kadar sınav fazla değil mi?sabrım yok tükendim bitti ,konuşmaya mecalim yok:KK43:hayat bir insanın üstüne bu kadar gelmez ki ben ne yaptım suçum neydi.yaşıtlarım günlerini gün yaparken ben niye bu kadar düşüncelere gark oldum. iyileştim iyileştiğim günede lanet olsun,ilik nakli olduğum günede lanet olsun. insanların bir hayalleri var mutlular mesutlar. hastalık benden gülüşümü çaldı ağız dolusu kahkahalarımı çaldı geri versin biri bana.kısır döngüdeyim ne olur bana yardım edin geçirdiğim hastalık yüzünden hiç bir zaman anne olamayacağım.bir mucize olursa bel ki.hani şu tv de ilik nakli bekleyen çocuklar için üzülmeyin öyle iliği bulunca hayat güllük gülistanlık olmuyor.bu insanları bir sürü sorun bekliyor ileriki safhalar için hiçbir zaman anne,yada baba olamayacaklar.bunun yüzünden hayatları her gün zehir olacak.karşılarına bir seçenek çıkacak yaa bu hayatı böyle kabullenip yaşamak yadaa donasyon düsenecekler.Buda hiç kolay değil dinimizce caiz değil.Ama yapanları kınamıyorum bende ilerde yaptırmayı düşünüyorum.Allahım bu genç yaşta beni kanser ette ben kısır olayım demedim.bu benim tercihim değil yapılacak bişi yok.sendeliyorum sendeliyorum çok yıprandım.kulaklarım uğulduyor.ailemle sorunumu paylaşınca milyonlarca insan var bebeği olmayan sadece sen değilsin diyor .o her milyonun içinde olmak zorundamıyım kanser olurum ben,kısır olurum ben.hiç bir zaman anne olamayacağım için sevgilisi tarafından terkedilen yine ben.yaşamak bana ağır geliyor yaa,galiba başaramadım güçlü olmayı.cümleler dağınık ve kopuk zaten ekranı suanda göremiyorum ağlamaktan yorgun düştüm.yine sığınacağım siz vardınız o yüzden yine burdayımm her zaman ki gibi.:KK50:

Konuya nasıl başlayacağımı ne diyeceğimi bilemiyorum birisi beni 3yıl önce ki hayatıma geri dönderse.o lanet olası hastalıkla lösemiyle hiç tanışmamış olsaydım.bu yaşta bu kadar sınav fazla değil mi?sabrım yok tükendim bitti ,konuşmaya mecalim yok:KK43:hayat bir insanın üstüne bu kadar gelmez ki ben ne yaptım suçum neydi.yaşıtlarım günlerini gün yaparken ben niye bu kadar düşüncelere gark oldum. iyileştim iyileştiğim günede lanet olsun,ilik nakli olduğum günede lanet olsun. insanların bir hayalleri var mutlular mesutlar. hastalık benden gülüşümü çaldı ağız dolusu kahkahalarımı çaldı geri versin biri bana.kısır döngüdeyim ne olur bana yardım edin geçirdiğim hastalık yüzünden hiç bir zaman anne olamayacağım.bir mucize olursa bel ki.hani şu tv de ilik nakli bekleyen çocuklar için üzülmeyin öyle iliği bulunca hayat güllük gülistanlık olmuyor.bu insanları bir sürü sorun bekliyor ileriki safhalar için hiçbir zaman anne,yada baba olamayacaklar.bunun yüzünden hayatları her gün zehir olacak.karşılarına bir seçenek çıkacak yaa bu hayatı böyle kabullenip yaşamak yadaa donasyon düsenecekler.Buda hiç kolay değil dinimizce caiz değil.Ama yapanları kınamıyorum bende ilerde yaptırmayı düşünüyorum.Allahım bu genç yaşta beni kanser ette ben kısır olayım demedim.bu benim tercihim değil yapılacak bişi yok.sendeliyorum sendeliyorum çok yıprandım.kulaklarım uğulduyor.ailemle sorunumu paylaşınca milyonlarca insan var bebeği olmayan sadece sen değilsin diyor .o her milyonun içinde olmak zorundamıyım kanser olurum ben,kısır olurum ben.hiç bir zaman anne olamayacağım için sevgilisi tarafından terkedilen yine ben.yaşamak bana ağır geliyor yaa,galiba başaramadım güçlü olmayı.cümleler dağınık ve kopuk zaten ekranı suanda göremiyorum ağlamaktan yorgun düştüm.yine sığınacağım siz vardınız o yüzden yine burdayımm her zaman ki gibi.:KK50:

Allah sana ve bu durumu yaşayan herkezee Sabıır versınn Guc versiiin ... Eminim zordur senin duygularını anlamakta öyle ama bu hayatta hepımızz bi sınavdan gecıyoruz farklı farklı ne olursun isyaan etmee Allah ol derse herşey olur Allah senın karşına güzellikler çıkarsın başka sınavlar yaşatmasıın inşallahh :KK19:

her seye ragmen yasamak guzel degıl mı? neden ısyaan edıyosun etme mutlu olmaya calıs omrunun sonuna kadar bebek doguramayabılırsın ama omrunun sonuna kadar bı bebege anne olabılırsın senden daha kotu durumlarda olanları dusun üzme kendını kımın derdı yok kımın hastalıgı yok Rabbım daha buyuk acılar dertler vermesın kendıne hakım ol mutlu olmaya calıs sadece terk edıle senmısın hemde dengesızın bırı ıcın bu kadar ısyan etmene gerek varmı yolu bellıymıs senı herhalınle sevecek ınsanlar vardır unutma :KK54:

Allahım sana sabır versin öncelikle cok geçmiş olsun umarım sağlığına kavuşursun en kısa zamanda ama nolur isyan etme Allaha belki benimde bebeğim olmıcak belki karşındaki kişinin olmayacak onu Allah bilir ve o kadar cok imkansız denilen doğumlar oluyor ki hiç ümitsizliğe kapılma sen önce sağlığını düşün seni cocuğun olmayacak diye terk eden sevgilin içinde üzülme hayırlısı böyleymiş demekki bak sana bir şey anlatacağım bi tanıdığım bayan var 50 60 arası bi tane oğlu varmış cocuğu 30 küsür yaşında trafik kazasında ölmüş cocuğunun acısından kadın hala ağlıyor 10 senedir.Allah veriyorsada,vermiyorsada vardır bi hikmeti her zaman buna inanmışımdır
daha bir sürü örnek verebilirm sana isyan etme Allaha

Öncelikle çok geçmiş olsun.

Yaşadıklarınız tabii ki kolay şeyler değil,hayat acısıyla da tatlısıyla da bizim için...
İnsanlar sevdiklerini kaybederek,kollarını,bacaklarını kaybederek yaşamaya devam ediyorlar.Çünkü hayat her şeye rağmen yaşamaya değer.
Çocuk sahibi olmayı belki de çok istiyorsunuz ama olmamanız sizin için belki de daha hayırlıdır.
Güzel tarafından bakmaya çalışın...

Anne olmak isteyen birisi olarak düşünün, bu hastalığı yenemeseniz anne babanıza ne büyük bir acı bırakmış olacaktınız geride...Ama mutlu olmalısınız ki onlar sizinle beraber hala...
Çocuğunuz olmadığı için sizi bırakan adama gelince, şükredin ki iyi günde olduğu kadar kötü gününüzde de yanınızda olmayı başaramayacak bir adamın gerçek yüzünü evlenmeden önce Allah görmeyi nasip etmiş size ve ondan kurtulmuşsunuz.Dilerim ki yarın bir gün; sizi sadece siz olduğunuz için sevecek birisi karşınıza çıkacak ve yine mutlu olacaksınız.

Hem belki; içinizde bu anne olma isteğini; annesiz babasız kalmış bir kimsesize aile sıcaklığı vermeyi tercih ederek tatmin edersiniz.Evlat edinir, hem hayır işler, hem de bir insana aile sıcaklığını vermenin mutluluğunu ona baktığınız her gün tekrar yaşar kendinizi çok daha iyi hissedersiniz.

Bu zor günleriniz geri de kalacak inşallah, buna inanın bulutlar aralanacak ve güneş tekrar göz kırpacak size...
Tekrar geçmiş olsun.

Rabbim yardımcın olsun. Her şey gönlünce olur umarım. Yazdıklarını okuyunca benimkiler de dert mi diyor insan. İnşallah en kısa zamanda Allah u Teala senin sıkıntılarını alır.

Allahim bunu yasayan herkese sabir saglik versin.

Canim kardesim arkadasim , yapma sen umut dolu ol olki bizde umut dolu olalim

Bizde bu hastaliga yakalanirsak umutsuzluga kapilmayalimm ..

Senin en guzel kahkahalarin guluslerin asklarin sevinlerin gelicek sabirr..

Hayatta neler yasiyoruz bi bilsen .. Herkesi derdi cok sabrimiz az.

Ama allah dua edin der kucuk seyler isteme.

Nekadar buyuk istersen okadar yakinsin cok dua hep yakin olmaktir.

Hayallerin umutlarin dualarin heep buyuk hep yeserek bi fidan kadar canli olsun. Allah yardimcin olsun

canıımm nolur üzülme sen isyan etme dua et ki derdini buraya bile olsa anlatacak gücün var elinde olan güzelliklerle meşgul ol hayata güzel bak illa anne olmak için doğurmak gerekmiyor nice öz anneler değil fedakarlık sevgilerini bile vermekten acizler güzel şeyler düşün canım Allah yardımcın olsun en kalbi duygularımla öpüyorum seni
benim için bir kez gülümser misin?
:KK54:

cok gecmis olsun...
iyilesme surecini umutsuzluga kapılmak yerine yasamın guzelliklerinden faydalanarak gecirmeye calıssan daha iyi olmaz mı?
ailenin dediklerini tekrarlamayacagım, bazı kadınlar biyolojik nedenlerle bazıları ise dogru erkek karsılarına cıkmadıgı icin... sen olsan onlara hangi tavsiyelerde bulunurdun? hayat bundan ibaret degil ki.
sizin degerinizi bilemeyen kisinin arkadasından da gozyası dokmenize degmez, belki ileriki yaslarda bu hastalıga yakalansaydınız hepten yarıyolda bırakacaktı. aman uzak dursun oyleleri.
hem yarın kimin basına ne gelecegini bilmiyoruz. ne mutlu ki ailen yanında, burada ne hikayeler okuyoruz...
bence saglıgınıza nasıl kavustuysanız bu sureci de olumlu bir sekilde atlatacaksınız, ben sizde bu dirayeti goruyorum.
su an cok duygusal bir anınızdasınız. elbet bu gunler gececek.
hatta sizi seven hep yanınızda olan birisi ve anne baba ozlemi olan bir cocuga da acacagınız sıcak bir yuvanız olacak...

hayatta ki değeriniz varlığınız sadece anne olmak üzerine mi kurulu?

dıyelım kı ımkansız hamıle kalman seni gercekten ama gercekten seven bir insan bunu aramayacaktır sevgılım hamıle kalsın dıye bır

ınsanla evlenmezsın sadece sevgıyı pekıstırır bır bebek ama olmayan seylerı var etmez..

önemli olan kalbin ve sensin.. karartma gönlünü daha fazla...

ilerisini düşünme su an yapacagın en buyuk hata bu olur... belkı bende cocuk sahıbı olamayacagım ne bılıyorum?

ama dusunmuyorum ilerisini gelecek bir bilinmezlik ne kadar düşünsem de ağlasam da bilemem ve olacagı değiştiremem o yüzden

kendını toparlamaya odaklan şu negatıflıgı ustunden atmaya çalış.. psıkolojık destek alıyor musun?

Allah bu hastalığı geçiren herkese şifa versin.

Arkadaşım üzülme diyorum neden?

Tanıdığım insanları düşünüyorum. Etrafımda doğurganlık yaşı geçmiş daha evlenememiş insanlar var, evlenip boşanmış olanlar var.
Dahası evlendikten sonra çocuğu olmayanlar var. Bu örnekleri bu durumu yaşayan çok insan var tek değilsin demek için vermiyorum. Bu insanlar hayattan hala zevk alabiliyor. Hala mutlu olabiliyor hatta çok çok mutlular. Hayat herşeye rağmen güzel. Şu an erkek arkadaşının yaptığı öküzlükten dolayı mutsuzluğu çok daha yoğun hissetmen normal.

Bunun dışında duruma göre evlat edinmek de kimsesiz bir yavruya sahip çıkmak annelik yapmak da annelik duygusunu tattırabilir insana bence. Hem de daha yüce gönüllü bir anneliktir bu.

Hepimiz bir süreliğine bu dünyaya misafiriz. Geldik gideceğiz. Hepimizin ayrı ayrı sınavları var. Seninki de buymuş be arkadaşım. Zor zor kolay demiyorum ama hayattan zevk almana engel değil. Neler yapabilirsin hayattan zevk almak için? Yaşını işini bilmiyorum ama.

Eğitim hayatında kariyerinde ilerlemek için uğraşıp mesleki başarılarınla mutlu olabilirsin.
Eğer ticaretle uğraşıyorsan ya da uğraşmayı düşünüyorsan işinin en iyisi olabilirsin.
Kız arkadaşlar çok değerlidir onlarla bol bol vakit geçirip sosyalleşebilirsin.
İlgi alanına göre dans, satranç, spor, resim gibi belli konularda kurslara gidip kendini geliştirebilir ve sosyalleşirsin.

Bunun yanında sana eğer okumadıysan 2 kitap tavsiye edeceğim bunlar hayatının yönünü değiştirebilir hatta lütfen oku sana iyi geleceğine eminim. İmkansız denileni imkanlı kılmayı sana öğretebilir.
Secret ve
Meleklerle Yaşamak

Mutsuz olmayı bir kenara bırak lütfen sen lösemiyi yenmiş bir insansın kendine gel. :)

Merhaba öncelikle cok büyük gecmis olsun.Benim esimde kanseri yendi. 27 yasindayim ben . Bundan 6 sene önceydi .
Cocugunuz olmayacak dediler,spermlerini dondurmayi teklif ettiler ama esim Kabul etmedi. Yüzde bir ihtimal verdiler cocugumuzun olmasina ve olursada yüzdeyüz sakat olur dediler.
Allahin sorgusuna sual olmazmis, tedavisinden iki üc yil sonra hamile kaldim ve sapasaglam bir erkek bebek dünyaya getirdim.
Demem o ki : bu sizin sinaviniz lütfen kendinizi yipratmayin,kalbinizi ferah tutun,gerisini Allaha birakin.. Isimiz ALLAHA kalmissa olmus bil !

Bu arada sizin dogurganliginizi korumak adina hic bir sey yapmadilar mi ?

hiçbirşey yaşamadan da çocuğunun olmayacağını öğrenebilirdin, bu senin alın yazın nolursa olsun böyle olacakmış. Yaşananlar için yapacak bişey yok ama yaşanılıcak şeyler için yapılacak çok şey var..

kimimizi aşkı dert ediyoruz, kimimiz aileyi, kimimiz işi herkesin bir derdi var belkide bunların en ağırı gibi gözükende hastalık ama bi laf var olanla ölene çare yoktur diye oyüzden boşuna daha da yıpratma kendini.. Hayatın bizlere ne getireceği belli olmaz der eskiler, zamanla bunada bi çare bulunur, hayırlısını dilerim :KK14:

Canım kardeşim bunların hepsi imtihan.İnşaallah gönlünü ferahlatır güzel Allah'ım. Allah mutlaka senin için de güzel mükafatlar hazırlamıştır. Gönlün ferah olsun.

Son düzenleme:
Canım benim, Allah bize yaşattığı hiçbir şeyi sebepsiz yere yaşatmaz.
Bütün bunların senin başına gelmesinin illaki bir sebebi bir hayrı vardır.
Diyeceksin ki, daha ne olsun, bu mu hayır, isyan ediyorsun... etme...
Allah o şerre hayrını da koymuştur, şu anda görmüyorsun ama gün gelecek fark edeceksin sebebini.

Allah acıyı acıyla unutturmasın, inan bana anne olamayacağım diye üzülüyorsun elbette, üzül ama isyan etme.
Evlatlarını toprağın altına koyan da var, Allahım kimseye yaşatmasın.
Hayatta her şeyin bir çaresi var, sen iyi ol, isyan etme, kendine bak...
İnan bana bi anne şefkatine muhtaç binlerce çocuk var bağrına basacağın.

Tekrar ediyorum ki sen de bunu kendine hep tekrar et.... Allah acıyı acıyla unutturmasın kimseye, öpüyorum seni.

Hayat bir sınav ne hayat biter ne sınav. Herşey insanlar ıcın.ınsan ne oldum degıl ne olacağım demeli. Senin yapmam gereken hayata sımsıkı tutunman.şükret kı sen bol kahkaha atabıldın çocukluğunu yaşadın. Ya o kucucuk yavruları düşün. Bu acıdan bak. Onlar senin yaşadığın o guzel günleri hıc yasayamayacaklar.bunun ıcın şükret.annelıkten bahsettın.annelik o kadar yüce bı duygukı sadece 9ay karnında taşımakla ana olunmuyor maalesef. Öyle olsaydı bi suru anası cocuk olmazdı. Bi bebek evlat edınıp butun hayatını ona ada.emin ol 9ay karnında taşiyanlardan daha mutlu olursun. Herkesin basına gelebilir rabbım dert verıtosa dermanınıda verir. Seni terkeden sevgili ıyıkı de gıtmıs neye düşkün olduğunu rbbım sana göstermiş cok sanslısın ve emin ol hayatına bırı girecek hastalıkta sağlıkta ıyı günde kotu diyecek.ozaman bu yazdıklarına bakıp guleceksın.

Cevap veren herkese teşekkür ederim her şeyin üst üste gelmesi beni çok yıprattı.galiba en iyisi geleceği düşünmemek ve anı yaşamak 1saniye sonram belli değilken neyin endişesini yaşıyorum o da ayrı bir dava.Ama Allahım yaşadıklarımı düşmanıma bile vermesin.

öncelikle çok geçmiş olsun. ama bu kadar isyan niye...
veren de allah alan da allah. size ikinci defa hayatı bahşetmiş.yatıp kalkıp şükretmek lazım. yaşıtlarınızın da başka başka dertleri var.
ayrıca bugün sağlıklı olanaın yarın hasta olmayacağının garantisi yok...
hiçbir sıkıntısı olmadığı halde evlat sahibi olamayan insanlar var. yani sebebini bile bilmiyorlar ama allah vermiyor. vermiyor çünkü olunca haklarında hayırlı olmayacak..... anne babalarını kesen, doğrayan evlatlar bile var.
ha şimdi diyeceksiniz ki sizin tuzunuz kuru. benim annemde over ca hastasıydı. hastasıydı diyorum çünkü atlattık allahın izniyle. ne hastalığın adını anıyoruz ne de bizden kötürdüklerine lanet yağdırıyoruz. bir sınavdan geçtik ve çok şükür atlattık....
size de hayatın size verdiklerini düşünüp şükretmeniz gerektiğini söyleyebilirim sadece.
kalın sağlıcakla......

Merhaba öncelikle cok büyük gecmis olsun.Benim esimde kanseri yendi. 27 yasindayim ben . Bundan 6 sene önceydi .
Cocugunuz olmayacak dediler,spermlerini dondurmayi teklif ettiler ama esim Kabul etmedi. Yüzde bir ihtimal verdiler cocugumuzun olmasina ve olursada yüzdeyüz sakat olur dediler.
Allahin sorgusuna sual olmazmis, tedavisinden iki üc yil sonra hamile kaldim ve sapasaglam bir erkek bebek dünyaya getirdim.
Demem o ki : bu sizin sinaviniz lütfen kendinizi yipratmayin,kalbinizi ferah tutun,gerisini Allaha birakin.. Isimiz ALLAHA kalmissa olmus bil !

doğurganlığı korumak için doktorlarım sadece yumurta toplama işlemi yapabiliriz dediler bekarım onun için bir sürü prosedur gerekli Türkiyede bu konu pek gelişmemiş.O anda duygusal davranıyorsun ,dakikalarla savaşıyorsun yaşayabilmek için.Acıkcası o zaman dediğim tek sey Rabbim verecekse ol demesi yeter mesele ne sperm ne yumurta.Bu hastalığı geçirip aynı tedavileri görmüş bazı insanların çocuğu var bazılarının yok bunu bizzat kendim gördüm.Kısır döngüdeyim ben ne olacağım diye.:KK50:

X