Tükendimm bittiiimm biri elimden tutsun ALLAH rızası için

duayla nuayla olacak is degil seninki..kendine ceki duzen ver..ve guven..hayat bir cocuk drgildir..anliyrum ama gayette acik yaziyorum..seni seven oyle sever..iyi aksamlar

Su an gözlerim doldu.. Yaklasik 6 ay kadar önce kuzenimi lösemiden aniden kaybettim. Cok gec teshis, aniden. 16 yasinda güzeller güzeli, melek gibi bir kizdi. Sesi hala kulaklarimda.. Ben hala acisini yenemedim ki ailesinin acisini onlardan baska kimse bilemez. Cok isyan ettim evet.. Yanlis..
Ona sorsaniz eminim yasamak isterdi, ne olursa olsun yasamak! Hayatta kalmak, yasamak! 16 yasinda hic bir sey yasayamadan gitti.. Ben ölecegim, di mi? Ben ölmek istemiyorum diyerek gitti..
Emin olun kimse sizin acinizi ve zorluklarinizi kücümsemiyor ama herkesin size söylemek istedigi tek sey var: Hayattasiniz! Ve cok sanslisiniz! Ne olursa olsun, hayattasiniz, ötesi yok! Bir takim kontrol edemeyeceginiz saglik problemleri, riskler disinda, aslinda hayatiniz tamamen sizin elinizde! Yasadiklarinizi bir lanet, bir kötü kader olarak görmektense, LÖSEMIyi yendiginiz icin kendinizi cok sansli hissedin ve hayatiniza simsiki tutunun, verdikleri yasam mücadelesini kaybeden minicik cocuklari, ne kadar yasamak istediklerini, yasamaya ne kadar haklari oldugunu, arkalarinda ne kadar acili anne babalar biraktiklarini düsünün ve elinizdeki hayatin sonuna kadar hakkini verin!
Üzerinizdeki bu aciyi, isyani atmak, üzgün kalbinizi iyilestirmek icin belki de yapabileceginiz en iyi sey sizin yendiginiz hastalikla savasan diger insanlara, o minicik kalplere destek olmak, aktif olarak calismak, canla basla bir seyler yapmak, o yolda yürümek. Korktugunuz, görmek duymak istemediginiz herseyle yüzlesmek. Belki de kötü kader olarak gördügünüz bu hastalik ve yasadiklariniz size bambaska bir yol, bambaska ve cok güzel bir Hayat kazandirir, güzel insanlar kazandirir. Belki de size bu hastaligi yendiginiz, bu kadar cesur ve koca yürekli oldugunuz icin asik olacak güzeller güzeli bir insan kazandirir. Hayat bu, sürprizlerle dolu! Belki kendi cocugunuz belki olur, belki de bagriniza basacaginiz bir 'cocugunuz' olur, ya da onlarca cocugunuz olur.. Bekleyin ve görün. Canla, basla, güzellikle mücadele verin. Belki de size ihtiyaci olan insanlar var, sizin vereceginiz umuda, ya da kisacik bir mutluluga bile ihtiyaci olan insanlar, minicik cocuklar var bir yerlerde sizi bekleyen.. Hadi..
Önce iyice bir düsünün, kendinizi toplayin, yüzde yüz bu aciyi, hüznü hemen yenemeseniz bile bir yerden tutup hem hayatinizin hakkini verin, hem de birilerinin hayatini degistirin.. Bir de bakmissiniz ki, hayatiniz coktan degismeye baslamis.. Ve kendi hayallerinizi, hedeflerinizi de unutmayin! Vücudunuza, ruhunuza cok iyi bakin, sevin, sevinin ki ne bu hastalik tekrardan, ne de baska bir hastalik sizi ziyaret etmesin..
Bol sans!

X