Tükenmişlik

Bende yaklaşık son 2 aydır bu moddayım. Gerçekten artık içim sıkışıyor mutsuzluktan. Kafamda bir sürü düşünce var. Sanki hiçbir şey yolunda gitmiyormuş, hiçbir şeyde başarıya ulaşamamış gibi hissediyorum. Kendi kafamdaki o başarıya ulaşmak içinde bir çaba sarf etmeye gücüm yokmuş gibi hissediyorum. Ya da çabalasamda bir işe yaramayacakmış gibi hissediyorum. En basitinden her akşam yarın diyete başlayacağım, değişime ihtiyacım var diye kendimi gazlayıp o duygusal boşluktan ve mutsuzluktan yemeklerle, abur cuburlarla mutluluk arıyorum. Terapiye başlamak istiyorum ama o da çok pahalı.
Ayy benim de içimi dökesim varmış resmen 😬
Çözümü bizde bitiyor aslında. Az silkelenip kendimize gelmeliyiz ama ona da gücüm yok sanki.
Aynen bende böyleyim . Keyif almıyorum hiç bir şeyden .. bunaldım artık .. şuan bile işteyim sırf laf olmasın diye yapıyorum işi hatta bazen aman 🤦‍♀️ yapmamayım yetişmesin kovulacaksam kovulayım laf işitmeye bile kendimi savunmaya bile enerjim yok . Dün haklıyım patronun karşısında söylendi bir şeyler söyledim ama baktım çıkmıyor sesim haklısınız diyip geçtim ..

Anlıyorum.
Oluyor maalesef zaman zaman…
Allahım korusun hasta olma, kendine dikkat et.
En önemlisi sağlık.
Sağlık evet kendimi bir şey olduğunda savunmaya bile enerjim yok .. patron dün söylendi bir şeyler söyledim ama sesim çıkmadı baktım dinlemiyor o da haklısınız diyip geçtim resmen haklıyım ama sesim çıkmadı enerjim yok

Ulkede olan hersey beni cok kotu etkiliyor, haberlere bakmadigim halde. Ekonomik sikintilar, tacizler tecavuzler, kadina siddet cinayetler, patlamalar depremler, daha sayamadigim bircok sey. Ister istemez bunlar bizim beynimize, bilinc altimiza, genetigimize kodlaniyor. Surekli gergin ve mutsuz oluyoruz.
Sokaga cikasim gelmiyor, erkeklerin hepsi sapik gibi gelmeye basladi. Kizinin elinden tutmus babasini bile gorsem, acaba yanindaki adam kim, cocuga birsey yapar mi diye dusunuyorum.
Trafik desen ayri cile, sen istedigin kadar dogru kullan bi magandaya denk gelmeyecegin ne malum, Allahım korusun.
Bilmiyorum keyifsizlik var herseyde. Rahat rahat disari cikip kafelerde gezidigimiz, ozgur oldugumuz zamanlar yavas yavas bitiyor gibime geliyor.

Ulkede olan hersey beni cok kotu etkiliyor, haberlere bakmadigim halde. Ekonomik sikintilar, tacizler tecavuzler, kadina siddet cinayetler, patlamalar depremler, daha sayamadigim bircok sey. Ister istemez bunlar bizim beynimize, bilinc altimiza, genetigimize kodlaniyor. Surekli gergin ve mutsuz oluyoruz.
Sokaga cikasim gelmiyor, erkeklerin hepsi sapik gibi gelmeye basladi. Kizinin elinden tutmus babasini bile gorsem, acaba yanindaki adam kim, cocuga birsey yapar mi diye dusunuyorum.
Trafik desen ayri cile, sen istedigin kadar dogru kullan bi magandaya denk gelmeyecegin ne malum, Allahım korusun.
Bilmiyorum keyifsizlik var herseyde. Rahat rahat disari cikip kafelerde gezidigimiz, ozgur oldugumuz zamanlar yavas yavas bitiyor gibime geliyor.
Kalmadı eskisi gibi bir beklentim yok belki söyledikleriniz de etkiliyordur bilemem haklısınız herkes böyleymiş. Yaşananlar üstüste geldi geliyor dayanamıyorum artık herhlde patlamaktan korkuyorum

X