Tüketici Hakem Lütfen Yardım

Bigjetplane

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2019
703
551
32
Merhaba herkese,
Acil bir durum var. Şöyle ki annemler 3 ay önce bir ustayla anlaştılar evin iç kapılarını değiştirmek için. 7 kapının 3 tanesini adam standart ölçüde değil daha küçük getirmiş. Standart kapı ölçüsü 80 ken 3 kapıyı sığmayacağı gerekçesiyle 70 genişliğinde ve daha kısa getirmiş, eski kapılardan kalan boşluğu da doldurmak için kenarları köpükle dolduruyor. O ölçüde istemiyoruz gerçekten çok dar eşya geçmez bişey geçmez, adamla da konuştum ama normal kapı getirseydim oralara kenarlardan(duvarlardan) almak zorunda kalacaktık o kadar yerimiz yok diyor ama var yeri. Yani kesinlikle düzeltmiyor bu durumu. Üste çıkmaya çalışıyor. Bizimkiler de yaşlı resmen aptal yerine koyuyor insanları. Elimizde de sözleşme formu var 7 ad ... marka kapı diye. Ölçü falan yok detaylı olarak. Bu durumda fotoğraflarla tüketici heyetine başvursak kazanır mıyız? Lütfen yardım edin annemler bu duruma baya üzüldüler, başkasına yaptırırız diye vazgeçmişler artık ama haklarını aramak istiyorum.

Ustayla yapmış olduğunuz sözleşme gereği gibi ifa edilmemiş. Sözleşmenin illa yazılı olmasına gerek yok yani biz ölçüleri yazmadık sözleşmeye o yüzden elimiz kolumuz bağlı diye düşünmeyin. Tüketici hakem heyetine başvurun çünkü haklısınız. Ayıplı ifa var ortada.

Ustayla yapmış olduğunuz sözleşme gereği gibi ifa edilmemiş. Sözleşmenin illa yazılı olmasına gerek yok yani biz ölçüleri yazmadık sözleşmeye o yüzden elimiz kolumuz bağlı diye düşünmeyin. Tüketici hakem heyetine başvurun çünkü haklısınız. Ayıplı ifa var ortada.
Çok teşekkür ederim cevabınız için, içim rahatladı. Sabahtan beri üzülmüşler, napalım kabul edelim modundalardı uğraşamamışlar adamla ödemeyi de önceden yaptıkları için elleri bağlı. Tekrar sağolun 🙏🏻

X