Tüm Ayrıntılarıyla bir Yumurta Dondurma Tecrübesi

Daisykiz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2021
14
34
38
Bende tüp bebek tedavisine başlıyorum duygularım çok karışık yazdıklarınızı okuyup çok ağladım ama iyi geldi... Çok çok tşklr yaşadıklarınızı paylaştığınız için🤗
Ah ne demek, empati kurabildigimize, duygulariniza hitap ettigime cok sevindim. 🤗
Ister aglayin ister gulun ama bu sureci kendinize yuklenmeden, duygularinizi bastirmadan ve sevdiklerinizin destegiyle atlatin diye diliyorum. En iyi sekilde gececegine eminim; destek isterseniz ben hep burada olacagim.

Daisykiz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2021
14
34
38
Arkadaslar hangı merkezde yaptırdıgınızı , memnun kalıp kalmadıgınızı da yazın lutfen kafam cok karısık. Ankaranın yabancısıyım hangı merkez hangı doktor nasıl bulacagımı bılmıyorum , cok yardımınız olur
Ben Centrum'da yaptirdim yazdigim gibi ve cok memnun kaldim. Ama Ankara'da bir kac merkez daha var, icinize hangisi sinerse. Forumlarda birkac yerdeki tecrubelerini paylasanlar vardi. Ozelden donenler olmustur umarim.

Daisykiz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2021
14
34
38
canım bu guzel yazın bana cok faydalı oldu. Ankaranın yabancısıyım. hangı hastaneden raporu cıkardıgını yazar mısın , bende orada ugrasayım
Faydali olduguna cok sevindim canim. Ben bir universite hastanesinden aldim heyet raporuyla, cikmasi birkac hafta aldi. Ama bir cok hastane veriyor, artik cok yayginlasti. Bence once tup bebek doktoruna git, o seni yonlendirsin bildikleri bir yere.

Daisykiz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2021
14
34
38
Bende yumurta dondurma işlemi yaptırmak istiyorum ama güvenemiyorum merkezlere sitelerinde yumurta donasyonu yazısını görünce.
Sanki yumurta dondurma işleminden hemen sonra veya çözdürmek istediğim zaman bikaç yumurtama iyi çıkmadı deyip başkalarına satacaklar şüphesi kemiriyor beni
Yok yok olur mu, hepsi tek tek kayitli ve devlete de bildiriliyor. Hatta kullanmamaya veya suresini uzatmamaya karar verirsen Saglik Bakanligindan kisiler gelip imha ediyormus. Icin rahat olsun, bilinen guvenilir merkezlere git sen de.

Efsun 45

Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2019
91
24
Ya beni cok duygulandirdiniz. Sizi oyle iyi anliyorum ki. O guzel yureginiz hic solmasin.
Ben de evliyken esimden cocuk istememistim zaten cok ciddi sorunlarimiz oldugundan. Bosandiktan sonra uzun sure de o taraflara kafa hic yormadim ama sonra cocuk istedigime karar verdim. Bu defa da yumurta dondurma isleminden korktum, cunku bilinmezlik vardi isin ucunda. Yaziyi yazmamin nedeni de tam da buydu: ben korkudan ve bilinmezlikten kac sene bekledim, baska hemcinslerim de benzer durumlari yasamasin.
Embriyonun tutma olasiligi cok daha yuksek, bence iyi yapmissiniz. Eger evliliginizden suphe duymaya devam ederseniz de yumurta dondurursunuz ayrica. Bence siz en buyuk adimi atmissiniz zaten, daha fazla kendinize yuklenmeyin. Ve ne zaman hazir hissederseniz de embriyoyu kullanirsiniz. Biliyorum biz kadinlarin zaman baskisi var biyolojik saatten dolayi ama sizin fiziksel ve ruhsal sagliginiz herseyin ustunde. Siz ne zaman hazir hissederseniz. Sevgiler
Teşekkür ederim güzel sözleriniz için😊 umarım bir an önce asgari bir beyle (çok iyisi olmuyo o cinsin o yüzden) evlenirsiniz de embriyo olur yumurtanız:) dileklerimiz de amma tıp jargonlu oldu artık ahaha. Sevgiler.

Bu arada klavyem sorunlu olduğu için mikrofona konuşarak yazmıştım mesajları o yüzden bazı cümleler anlamsız şimdi biraz göz gezdirdim de:) rutin bir konferans sırasında rezerv vs falan demişim mesela. "rutin bir doktor kontrolü" olması gerekiyor onun. bu tarz hatalar var kusura bakmayın:)

BURCUCUK84

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2021
3
0
37
çok güzel anlatmışsınız ben de devlet hastanesine gittim. bana da uygun olduğumu söylediler. ve bende çok korkuyorum işten izin almam gerekecek ve ben ne kadar izin almalıyım bilmiyorum. sonrasında kaç gün de bu işlem yapılacak ve op iğneelr beni en çok korkutan şeyler diyebilirm.