tüm bu bakımlar yaşlanmayı geciktirir mi?

A

ateş böcüğü

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi ateş böcüğü
kızlar benm merak ettğim bişi war..ben 20 yaşındayım çok fazla makyaj yapmıorum sadece göz makyajı yapıyorum bi de burnumdaki parlamayı önlemek için burnuma oudra sürüorum föndoten kullanmıorum hiç.her sabah we akşam yüzümü temizleyip tonikleyip nemlendiriorum..arada maskeler falan yapıorum kirpiklerime yağ sürüorum.bütün bu bakımlar cildi yorup daha çabul yaşlanmasına daha erken kırışmasına neden olur mu?yokssa tam tersi mi etki yapar.çünkü mesela anneannem hiç bakım falan bilmezmiş ama cildi hala bbek gibi.yani bazen bu kadar nemlendirme bu kadar sık yıkamak falan cildi yorarmış gibime gelio yanılıo muyum acaba

cildi çok yormak doğru değil, ama bu yaptıklarının cildi yoracağını sanmıyorum, maskeyi max. haftada 1 yapıyorsundur herhalde? göz çevresi en erken kırışan yer, göz makyajı yapıyorsan kesinlikle iyice temizlemeli ve nemlendirmelisin. benim annemin de cildi çok güzel, ama annem rujdan öte makyaj hiç yapmamış. ayrıca onların zamanında hava daha temizmiş, yediklerini şeyler daha doğalmış. bunların hepsi cilt için de önemli etkenler. hiç yüzüne birşey sürmesen bile gün sonunda tonikle temizlediğinde ne kadar kir çıkıyor, yediklerimizdeki yağlı hormonlu şeyler, sivilce, yağ bezesi şeklinde geri dönüyor. yani bence eski zamandakilerin ciltleriyle kendimizinkini kıyaslamak çok doğru değil canım, temizleme ve nemlendirme de kesinlikle yapılması gereken şeyler. a.s.

makyaj yapmaman en iyisi canım,cildi en çok o mahfeder.Haftada bir maske yapmanın sakıncası olacağını sanmam

cildi çok yormak doğru değil, ama bu yaptıklarının cildi yoracağını sanmıyorum, maskeyi max. haftada 1 yapıyorsundur herhalde? göz çevresi en erken kırışan yer, göz makyajı yapıyorsan kesinlikle iyice temizlemeli ve nemlendirmelisin. benim annemin de cildi çok güzel, ama annem rujdan öte makyaj hiç yapmamış. ayrıca onların zamanında hava daha temizmiş, yediklerini şeyler daha doğalmış. bunların hepsi cilt için de önemli etkenler. hiç yüzüne birşey sürmesen bile gün sonunda tonikle temizlediğinde ne kadar kir çıkıyor, yediklerimizdeki yağlı hormonlu şeyler, sivilce, yağ bezesi şeklinde geri dönüyor. yani bence eski zamandakilerin ciltleriyle kendimizinkini kıyaslamak çok doğru değil canım, temizleme ve nemlendirme de kesinlikle yapılması gereken şeyler. a.s.

canım aynen katılıyorum...
ben ten makyajı yapmam ama akşam yıkadıktan sonra bebakla silince hala kir çıktığı oluyor...hava kirliliği çok büyük bir etken, yiyeceklerimiz de öyle...

cilt sağlığı için aslında hap-vitamin destekleri var, abartmamak kaydıyla onlar da faydalı. herşeyin doğalını yememiz imkansız...:KK43:(

ates böcüü cnm, senin yaptığın bakımı ben de yapıyorum, bence ideali bu zaten. temizlemezsek olmaz yani. 20li yaşlarda göz çevresini de nemlendirmek şart. özellikle öğrencilil yıllarında ilk kırışıklar oluşur göz çevresinde. çok fazla okuma yaptığımızdan. ben onu da hafif bir nemlendiriciyle hallediyorum. sanırım başka bişiye gerek yok =):1hug:

eskiler şimdiki gibi abartı makyaj kullanmıyolardı
aşırı sigaralı egzos dumanlı kirli bir havayada maruz kalmıyolardı
öyle değilmi:nazar:
bunları düzenli yapman aksine eğer doğru ürünlerle ise cildini daha sağlıklı yapar
helede peeling cildimizin ölü deriden arındırılıp dahada nefes almasını sağlıyoryerimseniben

bunları düzenli yapman aksine eğer doğru ürünlerle ise cildini daha sağlıklı yapar
helede peeling cildimizin ölü deriden arındırılıp dahada nefes almasını sağlıyoryerimseniben

Iste bu
günde iki defa cilt temizlemek, haftada bir maska, ama maskenin daha derine temas etmesi icin daha iyi faydasi olmasi icin maskeden önce peeling tavsiye ederim haftada bir.

Bunun haricinde yaptigin yanlis bisey yok, cilt geceleri hücre yenilemesi yasar.. terler .. bu yüzden temizlemek gerekir, üstelik temizledikten sonra sürdügümüz nemlendirici daha cok fayda eder, gece yatmadanda gün boyunca olusan kir biriikiminden kurtulur, yine gece sürecegimiz nemlendiricinin daha yararli olmasini salariz.. a.s

biraz da yapısal
ben 15 yaşından beri fondötenli makyaj yapıyorum 34 yaşındayım küçükken yıkamazdım bile şimdi kaliteli kullanıyorum ama önceden pazardan bile alırdım üniversitedeken ama bi kırışıklık yok gözümde
yalnız dudak üstüne epilasyon yaptırdım iz kaldı çok moralim bozuk
birde kırışıklık kremi arıyorum kaliteli bilen varsa başlayalım artık diyorum yazarmısınız 35 yaş üzeri olan varsa ya da annelerinizin kullandığı ürün varsa

arkadaşlar temizleme ve nemlendirme için hangi ürünleri kullanıyorsunuz?

X