Tüp bebeğe başlıyorum

Sürece hakim değilim psikolojik destek için geldim :)) Bu zamana kadar yaşadığın olumsuz deneyimleri bir kenara bırakarak bebeğini hayal ettiğin egzersiz saatleri ayarla kendine :) Dua etmek, sana iyi gelen bir müzik açmak, kokusunu sevdiğin bir mum-tütsü yakmak vb. sana iyi gelen şeyleri dene ve kullan. Bebeğini karnında hayal et, doğduktan sonra eşin-bebeğin ve seni hayal et gibi gibi burası senin hayal gücüne kalmış. Buna psikolojide güvenli yer, hayal gücü egzersizi vb. deniyor araştırma yapıp kendini geliştirebilirsin stresini kontrol etmene yardımcı olur umarım. Sağlıkla kavuş bebeğineee :)))

öncelikle asla stres yapma. stres çok etkiliyormuş. tabi zor biliyorum ama ilk kural bu :))
bir de mümkünse tüm testlerini eşin ve sen baştan yaptır.
sonra süreç uzayıp gidiyor insan yoruluyor.
benim de yaşım 28 amh değerim düşük çıktığı için direkt tüp bebeğe yönlendirildik ne olduğunu anlamadan transfer oldum ve tabii ki tutmadı :)) şimdi düşününce ne kadar bilinçsizmişiz diyorum
ilk deneme başarısız olunca bazı testler yaptırmaya karar verdik ve mesela kan pıhtılaşması sorunum olduğunu öğrendim.
hemen kan sulandırıcı başladık.
sonra eşimde morfoloji bozukluğu varmış onu öğrendik o da ilaca başladı hemen
d vitmanini çok önemliymiş ve benim d vitaminim yerlerdeymiş :) ve daha birçok vitamin testleri...
şimdi tüm takviyeleri kullanıp öyle 2.denemeyi yapıcaz
tüm bunları öğrenmek 6 ayıma mal oldu tecrübe işte hep :)
napalım geç olsun güç olmasın artık

Merhaba kızlar, ilk defa yazıyorum buraya yeniyim. Uzun zamandır tüp bebek konularını takip ediyorum birde ben yazmak istedim.🤗

Asıl konuya gelecek olursam, 28 yaşındayım 2 senelik evliyim. Aşırı adet sancısı ile gittiğim kadın doğum kontrolünde kistlerimin olduğunu ve acilen bebek sahibi olmam gerektiğini ertelediğim hergün bebek sahibi olma şansımın düşeceğini ve belkide çocuk sahibi olamayacağımı öğrendim. Evliliğim sadece 6. Ayındaydım.

Evet, sağ yumurtalığımda çikolata kistim var 🥹 Amh değerim düşük 0,58 her adet dönemimde sadece 3 adet yumurtam oluşuyor. Mart ayında hsg filmi çekindim Allahtan tüplerim açık çıktı.

Hsgden sonra dr bana doğal yolla denemem için 3 aylık süre verdi. Her ay negatifi gördüm, hsgden dolayı sanıyorum adetlerim aşırı düzensiz hale geldi. ☹️ Bu süreçte Dr Mfk karışımı olan women plus kullanmaya başladım. Şuanda beklemedeyim. Temmuzda dr adet dönemimde gelmemi tüp bebeğe başlamamız gerektiğini açıkladı. O kadar stresliyim ki, bu süreç başlamadan beni korkutuyor. Varsa bi tavsiyeniz seve seve okurum, şimdiden teşekkür ederim 🙏
Hayırlısı olsun inş, aramıza hoşgeldin canım :) Öncesinde bende hiç araştırmamıştım öyle cumburlop girdik bu işe :p göbekten iğneler veriyorlar kendi kendine yapıyorsun ben öyle kan görmeye dayanamayan bir kişiyken kendi kendine iğne yapmak insana garip geliyor başlarda eşim hazırladı ilaçları ben vurdum :p Artık bir süre sonra alışıyorsun ilaçlar haplar vs. prp hsg çekimleri sonrası histeroskopi ameliyatı vs. o bu derken yarın transferim var hayırlısıyla ama bitmedi 3 günde bir kalçadan iğne , özel karışım serum, haplar, vajinal haplar vs. çilemiz bitmiyor anlayacağın ama sakın korkma bir zaman sonra alışıyorsun zaten canım hayırlısıyla inş. bu süreçlerden sonra bebişlerimizi kucağımıza alınca inş. hepsine gülüp geçeceğiz :p Şimdiden bol şanslar dilerim sakın stres yapma gevşe sürekli rahat ol 👍😘🥰

Merhaba kızlar, ilk defa yazıyorum buraya yeniyim. Uzun zamandır tüp bebek konularını takip ediyorum birde ben yazmak istedim.🤗

Asıl konuya gelecek olursam, 28 yaşındayım 2 senelik evliyim. Aşırı adet sancısı ile gittiğim kadın doğum kontrolünde kistlerimin olduğunu ve acilen bebek sahibi olmam gerektiğini ertelediğim hergün bebek sahibi olma şansımın düşeceğini ve belkide çocuk sahibi olamayacağımı öğrendim. Evliliğim sadece 6. Ayındaydım.

Evet, sağ yumurtalığımda çikolata kistim var 🥹 Amh değerim düşük 0,58 her adet dönemimde sadece 3 adet yumurtam oluşuyor. Mart ayında hsg filmi çekindim Allahtan tüplerim açık çıktı.

Hsgden sonra dr bana doğal yolla denemem için 3 aylık süre verdi. Her ay negatifi gördüm, hsgden dolayı sanıyorum adetlerim aşırı düzensiz hale geldi. ☹️ Bu süreçte Dr Mfk karışımı olan women plus kullanmaya başladım. Şuanda beklemedeyim. Temmuzda dr adet dönemimde gelmemi tüp bebeğe başlamamız gerektiğini açıkladı. O kadar stresliyim ki, bu süreç başlamadan beni korkutuyor. Varsa bi tavsiyeniz seve seve okurum, şimdiden teşekkür ederim 🙏
Merhaba canım suan ben de tüp bebek tedavisine yeni başlamıs biri olarak söylüyorum ne kadar zor olsa da kendini strese sokmamaya gayret et zor bılıyorum ama mecburuz herseyın güzel olacagını düşün dua et dua her kapıyı açar olmazları olduran Allah tır zaten bunu biliyoruz insallah bu yolda Allah hepımıze kolaylık versin tavsıye verebılecegım nokta, strese gırmemeye calıs vitamınlı seylerle beslen her karanlığın arkası aydınlıktır bunu unutma 🌺güzel düşünelim güzel olsun 🥰

öncelikle asla stres yapma. stres çok etkiliyormuş. tabi zor biliyorum ama ilk kural bu :))
bir de mümkünse tüm testlerini eşin ve sen baştan yaptır.
sonra süreç uzayıp gidiyor insan yoruluyor.
benim de yaşım 28 amh değerim düşük çıktığı için direkt tüp bebeğe yönlendirildik ne olduğunu anlamadan transfer oldum ve tabii ki tutmadı :)) şimdi düşününce ne kadar bilinçsizmişiz diyorum
ilk deneme başarısız olunca bazı testler yaptırmaya karar verdik ve mesela kan pıhtılaşması sorunum olduğunu öğrendim.
hemen kan sulandırıcı başladık.
sonra eşimde morfoloji bozukluğu varmış onu öğrendik o da ilaca başladı hemen
d vitmanini çok önemliymiş ve benim d vitaminim yerlerdeymiş :) ve daha birçok vitamin testleri...
şimdi tüm takviyeleri kullanıp öyle 2.denemeyi yapıcaz
tüm bunları öğrenmek 6 ayıma mal oldu tecrübe işte hep :)
napalım geç olsun güç olmasın artık
Merhaba birsey sormak istıyorum pıhtılasma durumunu nasıl öğrenırız biz mi istıyoruz bakılmasını yoksa doktor mu yonlendırır daha once hıc baktırmadım ben de tüp bebege basladım ılk denemem olacak bu arada aynı yaştayız :))))

Sürece hakim değilim psikolojik destek için geldim :)) Bu zamana kadar yaşadığın olumsuz deneyimleri bir kenara bırakarak bebeğini hayal ettiğin egzersiz saatleri ayarla kendine :) Dua etmek, sana iyi gelen bir müzik açmak, kokusunu sevdiğin bir mum-tütsü yakmak vb. sana iyi gelen şeyleri dene ve kullan. Bebeğini karnında hayal et, doğduktan sonra eşin-bebeğin ve seni hayal et gibi gibi burası senin hayal gücüne kalmış. Buna psikolojide güvenli yer, hayal gücü egzersizi vb. deniyor araştırma yapıp kendini geliştirebilirsin stresini kontrol etmene yardımcı olur umarım. Sağlıkla kavuş bebeğineee :)))
Ay ne kadar güzel öneriler, içim açıldı 😇🤗

X