TÜP BEBEK BAŞLANGICI İÇİN BESLENME PROGRAMI ve DİYET.

cdm16

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2023
80
28
44
Kızlar selam. Tüp bebek tedavisine başlayacağız. başlangıçta özel bir diyet ve beslenme programı gerekliymiş. beraberinde spor ve yürüyüş tabiki.
Daha önce böyle bir beslenme programı yapan yada diyetisyenden yardım alan varsa bilgilerini paylaşabilir mi? listeleri varsa ekleyebilir mi?
şimdiden teşekkürler.

Kızlar selam. Tüp bebek tedavisine başlayacağız. başlangıçta özel bir diyet ve beslenme programı gerekliymiş. beraberinde spor ve yürüyüş tabiki.
Daha önce böyle bir beslenme programı yapan yada diyetisyenden yardım alan varsa bilgilerini paylaşabilir mi? listeleri varsa ekleyebilir mi?
şimdiden teşekkürler.

Selamm, tüp bebek tedavisi ile şükür pozitifi gördüm ama öyle liste veya özel diyet demedi doktorum.
Sadece paketli gıdalar ve sağlıksız şeyler yeme dedi oda zaten doğal.

Selamm, tüp bebek tedavisi ile şükür pozitifi gördüm ama öyle liste veya özel diyet demedi doktorum.
Sadece paketli gıdalar ve sağlıksız şeyler yeme dedi oda zaten doğal.
çok sevindim hayırlısı olsun inşallah. ilk deneme midir? özel beslenme programı olduğunu duydum. o sebeple sormak istedim. özellikle dikkat ettiklerin oldu mu? yada yemekten vazgeçtiklerin?

çok sevindim hayırlısı olsun inşallah. ilk deneme midir? özel beslenme programı olduğunu duydum. o sebeple sormak istedim. özellikle dikkat ettiklerin oldu mu? yada yemekten vazgeçtiklerin?

Teşekkür ederim canım.
Evet ilk denemeydi (5nci gün pgtli embriyo)
Yumurtalarım toplandı/ 1 ay bekledik/ ikinci adetimle transferim oldu.
İnşallah rabbim sana ve isteyen herkese sağlıklı hayırlı gebelikler nasip etsin.
Asla kızartılmış ürünler yemedim/ fast food yağlı yemekler yemedim/ şekeri attım tamamen (yani sağlıksız ne varsa hayatımdan sildim)
Onun dışında bol boş ceviz/ avokado/ somon/ yeşil mercimek/ kabak çekirdeği tükettim.
Günde 1,5 litre su içtim ve yarım saat yürüdüm.
İçecek olarak sadece su tükettim. Kahve çay içmedim hiç.

Teşekkür ederim canım.
İnşallah rabbim sana ve isteyen herkese sağlıklı hayırlı gebelikler nasip etsin.
Asla kızartılmış ürünler yemedim/ fast food yağlı yemekler yemedim/ şekeri attım tamamen (yani sağlıksız ne varsa hayatımdan sildim)
Onun dışında bol boş ceviz/ avokado/ somon/ yeşil mercimek/ kabak çekirdeği tükettim.
bu programına ne kadar öncesinde başladın? yürüyüş ve spora başladım. yiyeceklerim olabildiğince organik. hergün organik yumurta tüketiyorum. avokado vs. ancak yakın bir arkadaşımdan da duyduğum şu ki çok fazla kilo vermek gerekiyormuş. hayırlısı inşallah.

Teşekkür ederim canım.
[/QUOTE masallah allahim anali babali buyutmeyi nasip etsin.darsi bizlere .çalıştınız mı yoksa calisiyormuydunuz

bu programına ne kadar öncesinde başladın? yürüyüş ve spora başladım. yiyeceklerim olabildiğince organik. hergün organik yumurta tüketiyorum. avokado vs. ancak yakın bir arkadaşımdan da duyduğum şu ki çok fazla kilo vermek gerekiyormuş. hayırlısı inşallah.

Kilonuz sağlıklı ise kilo vermeye hiç gerek yok.
Eğer fazla kilonuz varsa vermeniz gerekebilir.
Yumurta toplamadan bir hafta önce felan başladım.

Merhabalar ben opu dan yaklaşık 4 ay kadar önce infertilite alanında uzman bir diyetisyenden destek aldım o şekilde başladım sebepsiz düşüklerim vardı ve PGT’den sağlıklı embriyo gelmiyordu bu denemede çok şükür 2 tane geldi

toplam süreç ne kadar sürdü? rica etsem anlatırmısın

Eşimle ben öncelikle gerekli kan testlerini verdik.
Eşim sperm testi verdi.
Ben hsg çektirdim.
İkisindede sorun çıkmadı.
Reglimin ikinci günü alttan muayene için gittim ve ilaç başladık yumurta büyütme için.
İğneler ve hap kullandım yaklaşık 10-13 gün.
Bu süre boyuncada ara ara gittim kontrol ettiler nekadar büyüdüğünü.
Sonunda çatlatma iğnesi oldum ve ertesi gün anestezi ile topladılar yumurtaları.
Doktorum gün gün nasıl geliştiklerini yazdı.
30 tane toplanmıştı.
Beşinci güne 30dan 11 kaldı.
11den 4ünü pgtye gönderdik.
İkisi sağlam geldi ikisi transfer edilemez.
9u dondurduk yani.

Yumurta toplama sonrasında adet oldum (3-4 gün sonra)
Ondan sonra İKİNCİ adetimle birlikte tekrar gittim reglin ikinci günü.
Yine ilaçlar felan verdi rahim kalınlaşmasını takip etmek için.
Adetimden 2 hafta sonra felan transferim oldu işte 1 nisanda.

Ben transferden sonra öyle sürekli yatmadım.
Sadece aynı gün dinlendim.
Ertesi gün uçak yolculuğu yaptım ve günlük hayatıma devam ettim.

Bakalım inşallah pazartesi ilk defa ultrasona gideceğim kalbini görmek için🥹🥹

Eşimle ben öncelikle gerekli kan testlerini verdik.
Eşim sperm testi verdi.
Ben hsg çektirdim.
İkisindede sorun çıkmadı.
Reglimin ikinci günü alttan muayene için gittim ve ilaç başladık yumurta büyütme için.
İğneler ve hap kullandım yaklaşık 10-13 gün.
Bu süre boyuncada ara ara gittim kontrol ettiler nekadar büyüdüğünü.
Sonunda çatlatma iğnesi oldum ve ertesi gün anestezi ile topladılar yumurtaları.
Doktorum gün gün nasıl geliştiklerini yazdı.
30 tane toplanmıştı.
Beşinci güne 30dan 11 kaldı.
11den 4ünü pgtye gönderdik.
İkisi sağlam geldi ikisi transfer edilemez.
9u dondurduk yani.

Yumurta toplama sonrasında adet oldum (3-4 gün sonra)
Ondan sonra İKİNCİ adetimle birlikte tekrar gittim reglin ikinci günü.
Yine ilaçlar felan verdi rahim kalınlaşmasını takip etmek için.
Adetimden 2 hafta sonra felan transferim oldu işte 1 nisanda.

Ben transferden sonra öyle sürekli yatmadım.
Sadece aynı gün dinlendim.
Ertesi gün uçak yolculuğu yaptım ve günlük hayatıma devam ettim.

Bakalım inşallah pazartesi ilk defa ultrasona gideceğim kalbini görmek için🥹🥹
Her ay saati saatine nerdeyse gelen adetim nisanda gelmedi. tarlusal içtim. adetim nerdeyse 1 ay dır gecikti. sanırım stres. o sebeple tedavide ertelenmiş oldu. adetim gelirse sonraki adette başlayacağız inşallah.

Her ay saati saatine nerdeyse gelen adetim nisanda gelmedi. tarlusal içtim. adetim nerdeyse 1 ay dır gecikti. sanırım stres. o sebeple tedavide ertelenmiş oldu. adetim gelirse sonraki adette başlayacağız inşallah.

Üzülmeyin. Benimkide ikinci sefer çok gecikti.
Sadece sakin olmaya çalışın.
Pozitif olmaya çalışın. Moral ve düşüncede çok önemli.
Tabiki ilaçları felan zamanında eksiksiz kullanın ama rahat olmaya çalışın.
Ben tedaviye başlamadan önce hiç olacakmı bilmediğim halde bebek zıbını felan almıştım olmuş gibi🥹

Üzülmeyin. Benimkide ikinci sefer çok gecikti.
Sadece sakin olmaya çalışın.
Pozitif olmaya çalışın. Moral ve düşüncede çok önemli.
Tabiki ilaçları felan zamanında eksiksiz kullanın ama rahat olmaya çalışın.
Ben tedaviye başlamadan önce hiç olacakmı bilmediğim halde bebek zıbını felan almıştım olmuş gibi🥹
Dualarımız birbirimizle. hakkımızda hayırlısı olsun inşallah.

şimdiden teşekkürler.
Ben tedaviden önce kendimce yaptım birisiyle ilerlemedim eşimde hatta bende hayatımızdan paketli gıdayı çıkardık daha doğal beslendik et süt ağırlıkli değil daha çok balık ve sebze ağırlıklı et nadir yedik oda ızgara sadece. Evde meyve suyunu dahi kendim yaptım 3 ay böyle devam ettik sonra hamileliğim boyunca da aynen devam ettim çok rahat bir hamilelik geçirmiştim. Darısı size inşallah.

Ben tedaviden önce kendimce yaptım birisiyle ilerlemedim eşimde hatta bende hayatımızdan paketli gıdayı çıkardık daha doğal beslendik et süt ağırlıkli değil daha çok balık ve sebze ağırlıklı et nadir yedik oda ızgara sadece. Evde meyve suyunu dahi kendim yaptım 3 ay böyle devam ettik sonra hamileliğim boyunca da aynen devam ettim çok rahat bir hamilelik geçirmiştim. Darısı size inşallah.
Çok sağolun. amin inşallah

Merhaba doktorumun önerisi ile yumurta toplama sürecinde düzenli yürüyüşe başladım fırsat buldukça da zum a yaptım yani kısaca hareket ettim Kahve kaliteyi kötü etkiliyor diye tüketmedim çay da çok az. Karbonhidrat az protein ağırlıklı beslendim. Ve en önemlisi transfere karar verildiğinde her gün avakoda ve taze sıkılmış nar suyu tükettim🙏 İnşallah sizede faydası olur🍀

Merhaba doktorumun önerisi ile yumurta toplama sürecinde düzenli yürüyüşe başladım fırsat buldukça da zum a yaptım yani kısaca hareket ettim Kahve kaliteyi kötü etkiliyor diye tüketmedim çay da çok az. Karbonhidrat az protein ağırlıklı beslendim. Ve en önemlisi transfere karar verildiğinde her gün avakoda ve taze sıkılmış nar suyu tükettim🙏 İnşallah sizede faydası olur🍀
Bende adet olunca başlıyorum çok heyecanlıyım gerçekden nasıl ilerlicek insan merak ediyor en önemlisi emeklerimizin boşa gitmemesi doktor bana dedi protein ağırlıklı beslen yürüyüş yap falan

X