Tüp bebek düşünüp kararsız olanlar... mutlu sona ulaşan tüp bebek maceram...

Spor önemli ve eşim spor salonuna ve yüzmeye gitti düzenli. 42 yaşında, hayatında hiç sigara kullanmamış biri.

Merhaba arkadaşım senin ikinci tüp bebek deneme de nasıl değişiklikler oldu doktorun neyi değiştirdi ekstra tetkik istedi mi
Merhaba ilkinde 5. gün taze transfer yapıldı bu defa embiriyolar 3. gün donduruldu. Adet olunca histereskopi yapıldı rahime çizik atıldı. Adeti bekliyorum transfer için. Allah benim ve bebek isteyen herkesin yardımcısı olsun

Çok sevindim Allah sağlıkla kucağınıza almak nasip etsin 🙏 insan burda kendine bir umut ararken bunları okumak gerçekten insanın içine su serpiyor. Eşinizin azospermisiyle nasıl oldu peki? Ameliyatla bulundu sperm? Bu süreçten de bahseder misiniz rica etsem?
Çok sevindim yaa kucağına da al inşallah canım çok güzel ilerlesin amin :KK200:

37 yaşındayım 10 yıllık evliyim ve ilk gebeliğim. Azospermi sorunuyla yola çıktık 2019 sonunda 1 aşılama 2022 yılbaşında 1 transfersiz tüp bebek denemesi ve son olarak bu ay (2023 Ocak) donmuş 3 günlük 2 embriyo transferi yapılan tüp bebek... Ve 10. Gün erken idrar testim pozitif 🥰 12. Gün kan testim pozitif, HCG değerim 231.6... 14. Gün HCG 445.3 2 gün sonra tekrar kan vericem. 1 hafta sonra ultrason muayenesinde keseyi görmeyi ümit ediyoruz.

Transfer sonrası 1 gün yattım ama sonra sağlık ocağına ve eczaneye gitmek zorunda kaldım. Evde İstirahat halinde ve dikkatli davrandım. Et, yumurta, çerez fındık fıstık badem, ananas avokado yedim... bu dönemde Çok fazla hap ve günde 3 iğne kullanmak ve 12. Günü yani testi beklemek en zor olandı. Kadınlar kulübü bu süreçte en çok okuduğum forum oldu; bilgi verdi, ümit verdi, motive etti...

8. Gün idrar testi yaptım negatif çıktı hiç moral bozmadım çünkü erkendi. 9. Gün yerleşme kanaması başladı ve ben o gün sevinçten ağladım. 11. Gün iki erken test yaptım biri sabah biri akşam ikisinde de çift çizgiyi gördüm. 11 gün gün içinde yaklaşık 10 defa mutluluktan ağladım. YıllardırHer ay ümitlenmek ama hüsrana uğramak çok zordu... Hayatta ilk defa iki çizgiyi görmek muhteşemdi...

Kan testine kadar kimseye söylemedim. Ben de eşim de inanamıyorduk çünkü. Nolur nolmaz diye temkinliydik... Test ve çıkan HCG değeri bizi çok rahatlattı. Bugün 14. Gün ikinci defa kan testi verdim ve değer 445... Çok mutlu ve heyecanlıyım. Genelde istirahat halindeyim.

Ultrasongününü sabırsızlıkla bekliyorum. İki embriyonun da tutmuş olması temennim ama tek ya da çift önemli olan sağlıklı olması... Darısı İsteyen ve çocuk sahibi olmak için uğraşan herkesin başına...
Çokkk sevindim ya kucağınıza da sağlıklı bir şekilde alın inşallah 🙏 :KK200:

Merhabalar , ben dün aşılama oldum . Tutmazsa tekrar aşılama deneyelim mi yoksa vakit kaybetmeyelim tüp bebek tedavisinemi başlayalım diye araştırma yapıyorum. Tüp bebek maliyeti hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim arkadaşlar 🙏🏻☺️

10 yıllık evlilik... aralıklarla toplamda 4 yıllık uğraş ve nihayet...

Bizde azospermi vardı Acıbadem de sperm arttırıcı haplar ve gonal f iğneler ile normal birleşme ile denedik, sonra sperm arttırıcı haplar ile yine gonal f iğnelerle 1 aşılama, sonra sperm arttırıcı haplar ve iğnelerle bir transfersiz tüp Bebek denedik embriyo 4. Gün gelişimini durdurduğu için transfer iptal oldu. Acıbademde Tedavi gonal f, fostimon iğnelerle olmuştu. 1 yıl sonra bir arkadaşımızın da tedavi olup pozitif sonuç aldığı İstanbul tüp Bebek merkezine aret kamar a gittik.memnun kaldık, çok titiz çok tecrübeli... Klomen hapla yumurta büyütme sonucu güzel yumurtalar elde edildi sanırım 6 ya da 8 taneydi, sonra 4 adet, 3 günlük 7-8 hücreli embriyo elde edildi 1 ay dondurulup sonra transfer edildi. o 1 ayda pek çok hap ve iğne kullandım transfer sonrası da tabi. 37 yaşındayım ilk gebelik ve Sonuç pozitif çok şükür. kan testi yapalı 3 gün oldu henüz ultrasona girmedik. Koruyucu haplar ve iğneler devam...
Darısı başınıza...
Merhabalar tedavi sonucu herhangi bir gelişme oldu mu acaba?

X