Tüp Bebek Folik Asit

Mirkinaz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2019
115
90
Selam kızlar,tüp bebek tedavinizde folik asit olarak ne kullandınız acaba. Doktorum bana folbiol verdi onu kullanıyorum. Ama dozu yüksek sanki 5 mg. Sizler neler kullandınız

Ben tüp bebek tedavisi görmüyorum ama infertilite bölümünde tedavi görüyorum folbiol kullanıyorum folik asit olarak ama 3 günde 1 tane içiyorum doktor öyle icmemi söyledi araştırdığım kadarıyla da dozu yüksekmis ondan 3 günde 1 dedi sanirim

Evet baya yüksek geldi banada. Acaba dedim tüp bebek farklı bi durum ya bu yüzden mi böyle yüksek veriliyor.

Evet folik asit yüksekliğinin down sendromuna sebep olduğunu anlatan bir video izledim prof Melih Atahan Güvenden .

Selam kızlar,tüp bebek tedavinizde folik asit olarak ne kullandınız acaba. Doktorum bana folbiol verdi onu kullanıyorum. Ama dozu yüksek sanki 5 mg. Sizler neler kullandınız
Canım ben de tüp bebek tedavisi oldum ve kullandığım süre zarfı boyunca folidoce kullandım 🌺

Folidoce verdi canim öyle pahali bir şey vermedi üstelik bende dedim hani vitamin çok olsun dedim bu sana yeter dedi

İlk başlarda prenatal life kullanıyordum gebeliğimde mide bulantısı yapınca Decavit pronatale ve ocean plus kullanıyorum .5 mg fazla değil ki niye bu fikre vardınız . Doktorunuz en iyisini bilir ☺️

Normalde 400-600 mcg alınması yeterli diye okudum sürekli nette. Bu yüzden araştırıyorum.
İlk başlarda prenatal life kullanıyordum gebeliğimde mide bulantısı yapınca Decavit pronatale ve ocean plus kullanıyorum .5 mg fazla değil ki niye bu fikre vardınız . Doktorunuz en iyisini bilir ☺️

Evet baya yüksek geldi banada. Acaba dedim tüp bebek farklı bi durum ya bu yüzden mi böyle yüksek veriliyor.
İlk gebelik düşündüğüm de de sağlık ocağı vermisti. Tüp bebekle ilgili değilde devlet bir tek onu karşılıyor ondan olabilir diğerleri 40 50 60 tl öyle gidiyor

İlk gebelik düşündüğüm de de sağlık ocağı vermisti. Tüp bebekle ilgili değilde devlet bir tek onu karşılıyor ondan olabilir diğerleri 40 50 60 tl öyle gidiyor
Bence onla alakası yok, özelde tedavi görüyorum ben. Sırf devlet karşılıyor diye vermemişlerdir.

X