Tüp Bebek Folik Asit

Mirkinaz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2019
113
87
Selam kızlar,tüp bebek tedavinizde folik asit olarak ne kullandınız acaba. Doktorum bana folbiol verdi onu kullanıyorum. Ama dozu yüksek sanki 5 mg. Sizler neler kullandınız

olurbigun

Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2021
610
431
Ben tüp bebek tedavisi görmüyorum ama infertilite bölümünde tedavi görüyorum folbiol kullanıyorum folik asit olarak ama 3 günde 1 tane içiyorum doktor öyle icmemi söyledi araştırdığım kadarıyla da dozu yüksekmis ondan 3 günde 1 dedi sanirim

Mirkinaz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2019
113
87
Evet baya yüksek geldi banada. Acaba dedim tüp bebek farklı bi durum ya bu yüzden mi böyle yüksek veriliyor.

Os_gul

Guru
Pro Üye
9 Temmuz 2008
1.434
1.708
Evet folik asit yüksekliğinin down sendromuna sebep olduğunu anlatan bir video izledim prof Melih Atahan Güvenden .

pastelkiz

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2017
2.476
3.140
Selam kızlar,tüp bebek tedavinizde folik asit olarak ne kullandınız acaba. Doktorum bana folbiol verdi onu kullanıyorum. Ama dozu yüksek sanki 5 mg. Sizler neler kullandınız
Canım ben de tüp bebek tedavisi oldum ve kullandığım süre zarfı boyunca folidoce kullandım 🌺

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-11-2021

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 23 gün kaldı.

Bebeğiniz kilo aldıkça ve derisinin altında yağ birikimi artırkça, bebeğinizin vücudu daha yuvarlak hatlı ve daha dolgun bir görünüm alacaktır. Bebeğinizdeki bu tombulluk normal ve sağlıklıdır. Bunun ilerideki bir obezite ile alakası yoktur. Braxton-Hicks kasılmalarının - Yalancı doğum ağrılarının - plasenta yardımıyla kan dolaşımına yardımcı olduğuna inanılmaktadır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Kapikulpu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2019
1.525
1.329
Folidoce verdi canim öyle pahali bir şey vermedi üstelik bende dedim hani vitamin çok olsun dedim bu sana yeter dedi

Nasipp61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2019
2.245
1.861
İlk başlarda prenatal life kullanıyordum gebeliğimde mide bulantısı yapınca Decavit pronatale ve ocean plus kullanıyorum .5 mg fazla değil ki niye bu fikre vardınız . Doktorunuz en iyisini bilir ☺️

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-03-2022

Hamileliğimin 21. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 133 gün kaldı.

Şu anda bebeğiniz minyatür bir bebek gibi görünüyor. Bebeğinizin yüzü, kapalı gözleri, burun delikleri ve şekillenmiş ağzıyla çok huzurlu görülüyor. Bebeğinizi ultrasonda baş parmağının veya parmaklarının ağzına kaydığını ve emme pratiği yaptığını görebilirsiniz. Eğer emzirmeyi planlıyorsanız bu konuda eğitim veren kurum veya organizasyonlara katılabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın