Tüp bebek hikayem mutlu son

cdc-34

Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2021
7
33
31
26 yaşında evlendim 2019 nisan 6 ay sonra bebek istedikten sonra doktora gittiğimde 1 sene beklememiz gerektiğini öğrenerek rahatlıkla çıkmıştım doktordan tabi aylar geçiyor hiç birşey yine yok son ayında hiç gecikme olmadığından hemen 4 gün anlamıştım eczaneden test alıp silik çıkınca bir umut belirdi sonra hemen hafta sonu hastaneye gidip hamile olduğumu ve kese olduğunu söylediler Haziran ayinda 2 günde bir kan verip degerime bakıldı 1 hafta sonra da gel kalp atışı için denildi tabi heyecan tavan hastaneden çıkar çıkmaz ailemizi aramıştık sevinçten hastaneye gitmeme iki gün varken halsizlik tavan yaptı pembe lekeler gelmeye başladı yerleşme kanaması diye düşündüm 1 gün bekledikten sonra artık o kadar sancım arttı ki zor gittim kanama çoğalmış renkli ultrasonda bebek görülmedi boş gebelik denildi kendiliğinden düşük olacak deiler hiç birşey yapmadan eve geldik 1 gün 2 gün derken o kadar ağrı vardiki ağlamaktan duramiyordum gece hastaneye gittik doktor olmadığı için başka yere gittik takside iki büklüm o kadar sallandim ki hastaneye geldik kürtaj denildi doğum haneyi görünce bı anda ağrım kalmadı tabi istemedim eve dönmek istedim kaynanama gittik orda tuvalete gittim ki düştü o kadar rahatladım ki anlatamam sonra yarım saat sonra yine aynı tuvalete gittim yine bir parça düştü yine hem ağlıyorum hem rahatladigimi hissediyorum sonra uyuya kalmışım sonunda tekrar 3 ay korunun öyle gelin dediler tabi 6 ay oldu 8 ay oldu yok tüp bebek merkezi ne başvurduk bir şok amh değeri 0,63 hemen tüp bebek yapın aşılama bile gereksiz denildi tabi o zaman cam ve sakura hastanesinde başladık evraklara eşimde test verdi düşük çıkınca 2.şok bize onay vermediler varikosel teshis konuldu ve hemen ameliyat oldu nisan ayinda ondan sonra biz Eylül'de tüp bebek yaptırdık 8 yumurta toplandı ama hiç kalmadan transfer dahi olamadım 3 ay geçsin bir daha deiler yine yaptık bu kez 5 yumurtadan 1 tane kaldı transfer oldum fakat yine olumsuz oldu tabi bu arada eşimin değerleri normale dönerken yine düşük çıkıyordu Ocak ayı da negatif aldıktan sonra biraz beklemek istedik nisan ayı falan internetten sürekli araştırırken mfk diye bir doktor görüp vitaminlerini kullandık 3 ay kullanın 3 ay bekleyin falan diyordu yine hepsini yaptık yine bir sonuç alamadık tabi 10 ay olmuştu artık Allah'ın hakkı 3 dedik bir daha denemeye karar verdik bu arada tüp bebekte tanıştığım bir arkadaşım bahçeci fulya da 5 tüp bebekte olumlu sonuç alınca denemek istedik görüştük 2ay ilaç tedavisinden sonra gittik tedavi başlandı tabi amh değerim 0,5 lere düşmüştü 4yumurta toplandı tabiki yine negatif sonuç aldık umitlerimiz tükendi bu kez eşimin değerleri düşük ama biz bu değerle tüp bebek yapıyoruz denildi bize ürolog doktorundan randevu almanız istendi aldık tabiki ama bu kezde eşimin varikosel tekrarlamış değeri yüksek olduğu için ameliyat olması için hızlı olmak gerekir denildi bide tabiki yılbaşı fiyatlar artıyor araştırdık yardım ettiler ocak 13 ünde tekrar ameliyat oldu Bülent hocaya yarım saat sürmüştü önceki ameliyat bu sefer 1 buçuk saat sürdü ve korktum ama çok iyi olduğunu söylediler çıktık o akşam tabiki benimde adet tarihim Ocak 10 olarak değişmişti tüp bebek iğne ve ilaclardan önceki denemelerden sonra hep geçtiği için çok önemsemedim 10 gün gecikme hep yaşamıştım tabi bugün yarın derken 20 gün olunca şüphelenip eczaneden eşim 2 tane test almış hemen yaptım tabi yapar yapmaz 2 çizgiyi görunmeye başladı şaşırdım ben bakmicam eşime sen bak dedim 2 çizgi ve çok belirgindi biz yine test yanlış diyip sabah ilk yapayım daha net olur dedim sabah yine bı anda 2 çizgi ama o kadar artık inanamıyorum ki test yanlış kötü bir test dedim yine aldım eczaneden yine sabah yapayım diyorum yaptım yine aynı artık tamam dedim hemen sağlık ocağına test verdim beklemek tabi daha zordu 1 gün sonra 20bin civarı yine insan inanamiyor yine hastaneye gidip kalp atışı duyduktan sonra inandım 3 tüp bebekten 2tanesinde transfer olmamisken hiç umudum yoktu birde eşim ameliyat olurken ben hamileymişim birde 6 ay sonra tüp bebek deneriz derken çalışmaya bile karar vermiştim kafam dağılsın hemde fiyatlar bu kadar yüksekken çok zorlanmistik ama şimdi kendiliğinden hamile olduğumda hiç birşeyden ümit kesilmeyecegini herşeyin zamanı olduğunu bir kez daha anladık insanın içinden son kez yaparım artık tüp bebek derken o his bambaşkaymis evlat hasreti hiç umudunuzu kaybetmeyin şimdilerde 13haftalikken yazıyorum haftaya cinsiyet öğrenmeye gideceğiz bu arada 4yillik evli 31 yaşında oldum buraya kadar okuduysan hakkınızı helal edin bazen ne olursa olsun herşeyin zamanı varmış
Güncelleme
Şimdilerde çocuğumu kucağıma almış 2 aylık bı oğlum mucizem var Allah'a şükürler olsun isteyen dileyen kimsenin kucağını boş bırakmasın herşeyde var bir hayır elinden geleni yap takdiri ilahi herkes çok acele ettin kendiliğinden oldu bak dedi ama illaki ilaçların ve iğnelerin ameliyatların faydası olduğuna inanıyorum bu sınav hiç bitmiyor bence hamileyken her doktorda ayrı heyecan doğum öyle simdide büyürken valla her zaman herkese dualar ediyorum

Son düzenleme:
Maşlllaah sağlıkla kavuşun mucizenize🌸🌸 Rabbim ol derse olur. Sabırla bizde bekliyoruz. Çam sakurada tüp bebek tedavısıne başladık. Haftaya eşimle gidip istedikleri belgeleri teslim edeceğiz. Sonra galıba ilaç raporları cıkacaak. Bizlerede dua edin. Siz hamılesınız dua kapınız açık🌸🙏🏻

maşallah harika bir hikaye.bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ederim,böyle hikayeler hep umut bizlere💜Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲

Bende 11.gün test yaptım değerim 236 çıktı ve daha sonra 2.test de 346 oldu ve şimdi cuma günü kese görünüme gideceğim fakat korkuyorum daha önce dış gebelik geçirdim ve sol tüpüm alındı bu tüp tedavisinden öncede sağ tüpümü de doktor transfer öncesi yaktığını söyledi sıvı birikintisi var dedi bebeği zehirleyeceğini söyledi ve şimdi herşey yolunda ama vajinal tablet kullanıyorum 3 defa günde ama her aldığımda sancı yapıyor korkuyorum

Maşlllaah sağlıkla kavuşun mucizenize🌸🌸 Rabbim ol derse olur. Sabırla bizde bekliyoruz. Çam sakurada tüp bebek tedavısıne başladık. Haftaya eşimle gidip istedikleri belgeleri teslim edeceğiz. Sonra galıba ilaç raporları cıkacaak. Bizlerede dua edin. Siz hamılesınız dua kapınız açık🌸🙏🏻
Bende çam sakuraya gidiyorum aşılama yapıldı ama olmadı malesef ikincisini yaptırmalıyım hiç bilmiyorum

2 aşılama olmadan gecirmiyorlar biliyorum banada direk tüp bebek demişlerdi aşılama yapmadan

2 aşılama olmadan gecirmiyorlar biliyorum banada direk tüp bebek demişlerdi aşılama yapmadan
Hayır arkadaşım böyle bir kural yok, tüpü kapalı ya da hasarlı, yumurtalık rezervi bitmek üzere olan hastaya kim aşılama yapabilir, herkesin tedavisi başka. Ben 6 aylık evliyken direkt tüp bebek dendi bu problemlerden dolayı, iyi ki tecrübesiz doktor elinde aşılama ile umutlanmadım

Benimde rezerv az olduğu için direkt tüp bebek yapıldı ama arkadaşın sonuçta aşılamaya başlanmış sanırım

Bende çam sakuraya gidiyorum aşılama yapıldı ama olmadı malesef ikincisini yaptırmalıyım hiç bilmiyorum
Merhaba bende cam sakura ya gidiyorum zeki hocaya benim 23.gün gelmemı ıstedıler sonra rahım fılmı için gün verıcekler acaba tüp bebek denerız i nezman dicekler ya da ben tüp bebek için mi tahlıllerı yapıyorum kusura bakma çok uzağım bu konuya öğrenmeye anlamaya çalışıyorum aşamalar nasıl yardımcı olabılırmısın ?

Merhaba aşamaları nasıl rahım için gün almaya gıdecegım ben doktorla hiç görüşmedim sadece bu tahlıllerı yaptır dedi rahım fılmı içinde gün almaya gıdecegım biraz sürecı anlatırmışın ?

Merhaba aşamaları nasıl rahım için gün almaya gıdecegım ben doktorla hiç görüşmedim sadece bu tahlıllerı yaptır dedi rahım fılmı içinde gün almaya gıdecegım biraz sürecı anlatırmışın ?
Hangı surecı tüp bebek mi??
Rahım filmi için günü cam salurada gev verırler. Tavsıyem dısarda cektırmenız..

Bilemıyorum bir kan almak için çağırdılar sonra adetlıyken sımdı 23.günüm de gıdecegım sonra da rahım fılmı ne gün verıcekler . Eşime yapılan başka hastanedeki sperm i kabul etmediler yeniden istediler onu da bır buçuk ay sonraya ama bi kaç hastane söledı onları kabul edermıs olmazsa başka hastanede tekrar yaptırıcaz ben mecburen orayı beklemek zorundayım nakilli olduğum için kımse rısk e girmiyor cm sakura da her bölüm var bakalım rica minnet belki biraz öne aldırırım

Evet tüp bebek benım şimdi tüp bebek mi olacak onu bile bılmıyorum. Birde rahım için bazı yerler çok acılı oluyormuş narkoz filan o konuda bılgınız var mı ?

Rahim filmini özelde cektırdım. Ağrılı değil korkmayın. Adet sancısı gibi bir sızı hissediyorsunuz. Bende öyle oldu şahsen

Merhaba bende bugun cam sakuraya gittim tup bebek dediler surec nasil ilerliyo acaba testlerimi falan yaptim rahim filmini esimin testlerini tamamladik tup bebek dedi

X