Tüp bebek sonrası gebelik hamilelik belirtileri nelerdir

[OTE=narsude;19267213]saol canım tesekkur edrım ınsallh bu guzel duyguyu bı gun bende yasarım....[/QUOTE]

İnşallah canım sende tadarsın bu duyguyuuuu.. Rabbim hakkımızda hayırlı olan şeyleri yaşatsınn...Moralini bozma sakınn.. Allah yardımcımız olsun..

benimde 31 mayıs. Ama ben dayanamayıp keseyi grmek için pazatesi başka bir doktora gitcem. cunku sadece hamılesin dediler başka muayene yapmadılar. merak ediyorum.

benimde 31 mayıs. Ama ben dayanamayıp keseyi grmek için pazatesi başka bir doktora gitcem. cunku sadece hamılesin dediler başka muayene yapmadılar. merak ediyorum.

aynen canım bende çok merak ediyorum ama beklememiz lazım belki şimdi erken olduğu için gözükmez 2 hafta geçiyo sonuçta üstünden belki keseyle kalp aynı anda görürüz inş

selam gittinmi bu gun doktora ne dedi.benim son gunlerde kasik agrilarim artti siz de nasil gidiyor

selam kizlar nasil gidiyor hamilelik pek sesiniz cikmiyor. ben 25 mayista gittim doktora keseyi görduk cok iyi dedi bu cumada kalp atislari icin gidicem insallah duyarim sagliklidir bebegim

selam kizlar nasil gidiyor hamilelik pek sesiniz cikmiyor. ben 25 mayista gittim doktora keseyi görduk cok iyi dedi bu cumada kalp atislari icin gidicem insallah duyarim sagliklidir bebegim

selam bende bugun gittim,:)
:nazar::emir_bebek: keseyi ve içindeki bebeği gördük
kalp atışı da var dedi doktorum çok şükür
10 gün sonra tekrar gidicem bende
ayrıca keseyi görme ücreti de ödedik 100 TL :KK53:
sizden böy:KK53:e bi ücret alındımı muayene ücreti adı altında?
tüpbebek yaaaa herşeyi parayla :KK52:
bu arada benim doktorum hiç bişey demedi şuna dikkat et buna dikkat et diye:KK76:
senin doktorun bişeyler dedi mi?

bu arada benim doktorum hiç bişey demedi şuna dikkat et buna dikkat et diye:KK76:

tüp bebek olayı transferi gerçekleştirene kadar canım
sonrasında normal gebelik takibi sayıldığı için ücrete tabii oluyo
sen 100 vermişsin ben 150 verdim kalp atışlarını görmeye gittiğimizde 10 günü geçmediği için kontrolden sayıldı bakalım bu ay da son kez gidecem ilaçları kesin bırakacağımızı netleştireyim
sonra doğuma kadar başka bi dr gitmeyi düşünüyorum zaten

selam bebeginin iyi olduguna sevindim doktor agir is yapma sakin yürü arada kendini dinlendir dedi ucrete gelince ben almanyada yaptirdim burda gidince ucreti hemen vermiyorsun sonradan fatura gelir ne kadar gönderecegini bilmiyorum
ben normalde cuma 27 mayista gidecektim ama daha önce az kanamam ve cok agrim olunca 25 mayisa aldilar simdi iyiyim bazilarinda oluyor böyle bebek iyi dedi

selam kızlar.. benimde bugun transferimin 3.günü... 2 gün kasık ağrılarım var.. belim ağrıyor.. Ama bugun sadece sol tarafımda ağrı var.. benim test günüm 11 haziran.. benimle aynı gün yada yakın olan var mı??

tüp bebek olayı transferi gerçekleştirene kadar canım
sonrasında normal gebelik takibi sayıldığı için ücrete tabii oluyo
sen 100 vermişsin ben 150 verdim kalp atışlarını görmeye gittiğimizde 10 günü geçmediği için kontrolden sayıldı bakalım bu ay da son kez gidecem ilaçları kesin bırakacağımızı netleştireyim
sonra doğuma kadar başka bi dr gitmeyi düşünüyorum zaten

Benden kese görmek için ücret almadılar 10 gün sonra kalp atışlarını dınlıcez ondanda almıcaklarmış. kalp atışını dinledikten sonra işleri bitiyomuş. Sonrası paralımış aman zaten almasınlar 5000 TL mi aldılar. bir muayene 190 TL imiş.

selam kızlar.. benimde bugun transferimin 3.günü... 2 gün kasık ağrılarım var.. belim ağrıyor.. Ama bugun sadece sol tarafımda ağrı var.. benim test günüm 11 haziran.. benimle aynı gün yada yakın olan var mı??

SELAM BENIMDE TEST GUNUM 11 haziran 28 mayisda transferim oldu

Selammm kızlar, bende 11haziran da sonucumu öğrenicem, meğer günler ne uzunmus diyorum geçmiyo sayıyorum sayıyorum aynı... Bu 3. denememiz inşallah bu sefer olur , hepimize bol şanslar , allah yardımcımız olsun

evet canım bende de kasık ağrısı, kramp, gaz sancısı hersey karışıyo birbirine , dünden beri kramplar arttı,korkuyorum adet mi olucam diye, ama herkeste oluyormus bu , polyanna yı bir beden geçmemiz gerekiyo bu işte:)) moral hep tavan olmalı

Kızlar benim transferim 31 mayıstaydı ve test günü 11 haziran dendi.. Akidecikname canım senin transferin 28 mayıs olduğu halde 11 haziran denmiş.. ayrıca bi yerden bulduğum belirtilere bi bakın.. Sizde hangileri var :)
1) Öncelikle bilmemiz gereken kan testinin kesin sonuç vermesi için illaki adet tarihimizin geçmesi gerekmez. Embriyo rahminize düştükten yaklaşık tam bir hafta sonra kan testinde görülebilir. Yumurtlama tarihinizi adetinizin 14.günü olarak hesaplarsak ve siz o zamanda hamile kaldıysanız adetinizden 10 gün önce bile sonuç alabilirsiniz.

2) Kan testiniz pozitif çıksa bile önemli olan 2 gün sonra değerinizin iki katı artmasıdır. (Benim de başıma geldiği üzere önce test pozitif çıkıp daha sonra değer düşebilir. Buna biyokimyasal gebelik denir ve sonuç negatifle sonuçlanır.) Kan testi yaptırdıktan iki gün sonra tekrar test yaptırmayı unutmayın.

3) Kan testinde 0-20arası değer negatif,
20-30 arası değer pozitif olmakla beraber dış gebelik riskli,
30+ değer pozitif kabul edilir.

4) Gebelikte ilk belirti göğüslerde şişkinlik ve belirleşen damarlardır. Göğüs üzerindeki damarlar gittikçe koyu mavi bir renk alırlar ve dışardan belli olurlar. Göğüslerde hassasiyet de olabilir.

5) Vajinadan ıslak bir akıntı gelmesi ve rahim ağzında yumuşama da ilk önemli belirtilerdendir.

6) Sebebi açıklanamayan ve hemen geçmeyen, bazen günlerce süren baş ağrısı ve halsizlik,

7) Özellikle sabahları hissedilen mide bulantısı,

8) Kasıklarda ağrı,

9) Rahim içinde adet sancısına benzeyen kısa süreli kıramp ve sancılar,

10) Sık idrara çıkma hissi ve idrarı yaparken duyulan sancıya benzer bir acı,

11) Ciltte, özellikle yüzde sivilcelenme,

12) Değişken ruh hali, vb hissettiğimiz duygular bize hamile olduğumuzu anlatmaya çalışıyor olabilir...

evet canım bende de kasık ağrısı, kramp, gaz sancısı hersey karışıyo birbirine , dünden beri kramplar arttı,korkuyorum adet mi olucam diye, ama herkeste oluyormus bu , polyanna yı bir beden geçmemiz gerekiyo bu işte:)) moral hep tavan olmalı

benimde kasık ağrılarım çok fazla ama kasık değildi tam ortası yani rahim gibi.. VE ağrı değilde gerilme ağrısı gibi.. bide gögüslerim aşırı damarlaştı. tabi ilaçlarda yapıyo bunu o yüzden bişey diyememmm :KK43:(( inşallah hepimiz hamileyizdir.. ve burda test günü hepimiz hamileyiz deriz.. :):KK49:

Benim transfer 30 mayıstı o gün sayılmıyor, 11 haziran (yani 12.gün )kan testi istediler. Yanlız kendimizi kandırmayalım çünkü teste kadar çok belirgin bir belirti olmuyomuş, tabi insan umutlanmak istiyor o ayrı...Bence bu günlerin tadını çıkaralım başka türlü çekilmeyecek. Şöyle nazlanalım falan:))
İnşallah güzel haberlerimizi paylaşıcazzz :))

Benim transfer 30 mayıstı o gün sayılmıyor, 11 haziran (yani 12.gün )kan testi istediler. Yanlız kendimizi kandırmayalım çünkü teste kadar çok belirgin bir belirti olmuyomuş, tabi insan umutlanmak istiyor o ayrı...Bence bu günlerin tadını çıkaralım başka türlü çekilmeyecek. Şöyle nazlanalım falan:))
İnşallah güzel haberlerimizi paylaşıcazzz :))

papatyacım valla doktor dedi bana 11 haziran diye.. belki 12 haziran pazar gününe geliyor diye olabilir..

X