Tüp bebek sonrası gebelik hamilelik belirtileri nelerdir

nilu çok teşekkürle fikir verdiğin için en iyisi zamanı gelene kadar beklemek acele edip de stres yaratmayım hiç hem kendime hem eşime. madem bu kadar bekledik azıcık daha sabır ... elimizden gelen tek şey dua etmek. Rabbim herşeyin hayırlısını versin.

arkadaşlar selam. transferimin ( transfer günü hariç ) 6.günü bugün. ilk 2-3 gün ağrım bayağı hissettiriyordu kendini.şimdi ise daha hafif ve şişkinliğim var. Göğüslerimde de şişkinlik biraz sızlama var . ilk denemem 2 tane transfer edildi 8 hücreli. sorun eşimden kaynaklanıyor. ilk 4 gün sadece yattım yemek ve wc ihtiyacı dışında kalkmadım şimdi ise dikkat ediyorum ama çok korkuyorum. o süreci tekrar yaşamak o stres gözümü korkutuyor işin maddi kısmı bir tarafa manevi olarak yıpranıyoruz. ne dersiniz idrar tahlili yapsam mı 1-2 gün sonra daha 5 gün var kan tahlilime. yoksa sabır mı edeyim bilemedim ??[/QUO TE]

transferini nerde hangi doktora yaptırdın canım inşallah bebişin sana tutunmuştur benimde
9. günüm hiçbir belirtim yok ama yarın idrar testi yapıcam inşallah dualarımız kabul olur

arkadaşlar merhaba. bugün transferin 9.günü. cuma günü herşey belli olacak. bazı arkadaşlar bu süreçte iğne kulandıklarından bahsetmişler.Ben sadece transferden önceki dönemde iğne kullandım. Benim gibi transferden sonra iğne değil de ilaç kullananlar var mı???

Ben ilk tüp bebekte 11gün idrar testi yapmıstım negatif cıkmıstı tel edip sordum yarın yinede gelin dediler kan verdim ertesi gün negatif cıktı, hemsire sen idrarda negatif dediginde anlamıstım sana söyleyemedim dedi demekki birgün öncesinden belli olabiliyo, bence yinede yapma idrar testini kişisine göre değişiyo cünkü bazılarında adet gecikmesi olmadan cıkıyo bazılarında bir ay gecince en güzeli tahlil günü geldiginde gidip kan vermek.

gönülcelencim ben transfer sonrası haftada bir olmak üzere iki kez igne oldum prolutan ismide onun haricinde ignem yoktu. İlac olarak elevit-coraspirin-estrofem-crinone jel sabah aksam-birde 4gün kullanılacak bi antibiotik vardı. Şuanda 9 haftalık hamileyim igneye devam ediyorum haftada bir, eleviti hergün 1 tane alıyorum, coraspirin 1 tane, estrofemi kestik. Umarım yardımcı olabilmisimdir.

arkadaşlar merhaba. bugün transferin 9.günü. cuma günü herşey belli olacak. bazı arkadaşlar bu süreçte iğne kulandıklarından bahsetmişler.Ben sadece transferden önceki dönemde iğne kullandım. Benim gibi transferden sonra iğne değil de ilaç kullananlar var mı???

Son düzenleme:
Bu arada unutmadan hamilelik belirtisi diye bisey yok, boşuna kendinizi dinlemeyin cünkü transfer sonrası kullanılan ilacların yan etkisiyle hamilelik belirtileri aynı, gögüstelrde agrı, şişkinlik, bulantı gibi. Yanlız bende ilk tüp bebekte olmayan tek fark transfer sonrası geceden sabaha kadar 3 kez idrara cıkıyordum. Vücuttaki suyu atıyordum desem ilkinde neden o sekilde atmadım?

selam canım.. benim de test günüm 24'ü. karnım ve kasıklarımda hafif ağrı var 1 hafta nasıl sabredeceğim bilemiyorum.. inşallah hayırlı haberlerini alırız hem kendimizin hem isteyen herkesin.

meraba selinemre
benim de test günüm 24 ocak.nasıl geçiriyorsun günlerini.geçmek bilmiyor bi türlü.testi erken yapmayı düşünüyor musun

baharcım selam,
walla kendimi işe verdin 4 gün dinlendim 10 gün raporum vardı evde hiö zaman geçmiyor iyice takıyorum kafaya diye işe erken başladım zaten işim masa başı ayaklarımı uzatıp oturuyorum . tek tek gün sayıyorum kendini çok dinlersem bir sürü belirti hissediyorum ama göğüslerimde şişkinlik var benimkiler küçük olduğu için kendimi silikonlu gibi hissediyorum :KK70: hafif kasık ve bel ağrım var ama varla yok arası . bol bol dua ediyorum elimi karnıma koup bebişlerle konuşuyorum ama çok sabırsızlanıyorum eşime söz vermesem 40 kere gidip test almıştım eczaneden ama 24'ünden önce yapmayacağıma ve moralimi bozmayacağıma söz verdim .
benim 1.kalite 2 emb. transfer edildi. bakalım hayırlısı .. sen ne durumdasın ? inşallah hem sen hem ben hem de tüm bekleyenler hayırlı haberler alırız.

arkadaşlar selam. transferimin ( transfer günü hariç ) 6.günü bugün. ilk 2-3 gün ağrım bayağı hissettiriyordu kendini.şimdi ise daha hafif ve şişkinliğim var. Göğüslerimde de şişkinlik biraz sızlama var . ilk denemem 2 tane transfer edildi 8 hücreli. sorun eşimden kaynaklanıyor. ilk 4 gün sadece yattım yemek ve wc ihtiyacı dışında kalkmadım şimdi ise dikkat ediyorum ama çok korkuyorum. o süreci tekrar yaşamak o stres gözümü korkutuyor işin maddi kısmı bir tarafa manevi olarak yıpranıyoruz. ne dersiniz idrar tahlili yapsam mı 1-2 gün sonra daha 5 gün var kan tahlilime. yoksa sabır mı edeyim bilemedim ??[/QUO TE]

transferini nerde hangi doktora yaptırdın canım inşallah bebişin sana tutunmuştur benimde
9. günüm hiçbir belirtim yok ama yarın idrar testi yapıcam inşallah dualarımız kabul olur

öznurcum ben ankaradayım .anatolia'da bülent hoca yaptı transferimi ilk denememiz daha öncesinde de aşılama vs hiç bir denememiz olmadı . ilk denememizi mikro yaptık bakalım bekliyorum erken yaptırmayı düşünmüyorum eşime de söz verdim sabırla bekliyorum 24'ünü.sen nasılsın ?

baharcım selam,
walla kendimi işe verdin 4 gün dinlendim 10 gün raporum vardı evde hiö zaman geçmiyor iyice takıyorum kafaya diye işe erken başladım zaten işim masa başı ayaklarımı uzatıp oturuyorum . tek tek gün sayıyorum kendini çok dinlersem bir sürü belirti hissediyorum ama göğüslerimde şişkinlik var benimkiler küçük olduğu için kendimi silikonlu gibi hissediyorum :KK70: hafif kasık ve bel ağrım var ama varla yok arası . bol bol dua ediyorum elimi karnıma koup bebişlerle konuşuyorum ama çok sabırsızlanıyorum eşime söz vermesem 40 kere gidip test almıştım eczaneden ama 24'ünden önce yapmayacağıma ve moralimi bozmayacağıma söz verdim .
benim 1.kalite 2 emb. transfer edildi. bakalım hayırlısı .. sen ne durumdasın ? inşallah hem sen hem ben hem de tüm bekleyenler hayırlı haberler alırız.

canım ya inşallah güzel haberlerimizi veririz burdan.
işin yorucu değilse ii yapmışsın evde hiç vakit geçmiyor bi türlü.ben öğretmenim.sürekli ayakta kaldığım ve merdiven inip çıktığım için 2 hafta rapor aldım.
sorma,bende sürekli kendimi dinliyorum.3-4 gündür kasık ağrım vardı benim özellikle de geceleri sanki adet olacakmışım gibi.ama bugün ağrım sızım kalmadı.iyiye mi kötüye mi işaret bilemedim.allahım herkesin gönlüne göre versin inşallah.

benimde 2 tane 1.kalite transfer edildi.allahım günleri değil saatleri sayıyorum ya o kadar.ilk denemem negatifti.allahın takdiri ama yıkılmıştım.bu sefer daha cesaretliydim başlarken ama yaklaştıkça korkuyorum.hayırlısı artık bol bol dua

Son düzenleme:
hadi bakalım inşallah hayırlısı ...benim ağrı falan bir var bir yok ama adet günüm yaklaşıyor ya paranoyak oldum iyice adet mi olucam diye. yani ağrım olsun sevineyim mi olmasın üzüleyim mi bilemedim! sen de işin yorucu ise iyi yapmışsın rapor almakla.ben de saat sayıyorum her hafta su gibi geçer ne zaman başlar ne zaman biter farketmem bile ama bu hafta hala geçemedi. daha perşembe :KK43: son 4 gün diyorum Allah'ım sabır ver hayırlısını ver diyorum dua ediyorum.başka birşey de gelmiyor elimizden zaten
inşallah iyi haberlerimizi paylaşırız canım.. ben önce yaptırmayacağım ama kesin kararlıyım

hadi bakalım inşallah hayırlısı ...benim ağrı falan bir var bir yok ama adet günüm yaklaşıyor ya paranoyak oldum iyice adet mi olucam diye. yani ağrım olsun sevineyim mi olmasın üzüleyim mi bilemedim! sen de işin yorucu ise iyi yapmışsın rapor almakla.ben de saat sayıyorum her hafta su gibi geçer ne zaman başlar ne zaman biter farketmem bile ama bu hafta hala geçemedi. daha perşembe :KK43: son 4 gün diyorum Allah'ım sabır ver hayırlısını ver diyorum dua ediyorum.başka birşey de gelmiyor elimizden zaten
inşallah iyi haberlerimizi paylaşırız canım.. ben önce yaptırmayacağım ama kesin kararlıyım

günler aylar ne çabuk geçer normalde ama olsun bak perşembeyi de yedik.kaldı 3 gün.yatcaz kalkcaz yatcaz kalkcaz gecivercek inşallah.ama ben bu gidişle dayanamıcam heralde.
cumartesi yaptırayım diyorum.aslında bi tarafım da ağır basıyor yok bekle diye.bakalım artık hayırlısı.

forum da baya bi gezindim.hamile kalan arkadaşların yorumlarına.yarısı ağrının olması tutunduğunu gösteriyor diyor.yarısı benim ağrım oldu ama sonuç negatifti diyor.bünyeye göre değişir mutlaka ama
afalladık artık dediğin gibi ağrımız olsa bi türlü olmasa bi türlü.rabbim hakkımızda hhayırlı olanı versin inşallah.
sabırlar arkadasım.dualarım seninle ve sonuç bekleyen herkesle ......

Son düzenleme:
olmadı arkadaşlar. sonuç negatif:KK43: ilk denememdi. açıkçası umutlanmıştım ama nasip değilmiş. bilmiorum doktorum ne tepkı verecek. tedavi sürecinde herşey süper ilerliyodu. ikinciyi ne zaman yapıyolar en erken? deneyimli arkadaşlar ne önerir bu konuda???

arkadaşlar ya eşim inanılmaz üzüldü. sizlerin eşleri de aynımıydı? inanın haberi öğrendiğimde tutmadığından çok eşimin çok üzüleceğine üzüldüm ben ya. biz birde kimseye söylemedik bu olayı. sadece eşim ve ben biliyoruz. o da zorladı bizi baya. moral bozukluğunu kimseye anlatamamak gerçekten çok zor:KK43:(((((

baharcım bugün cuma hayırlısı bekleyelim pazartesiye kadar sıkalım dişimizi :)
gönülçelen çok üzüldüm ama hayırlısı böyleymiş demek ki bir dahaki sefer inşallah. eşine de sana da ümitsizlik yakışmaz arkadaşım toparlayın kendinizi...

öznurcum ben ankaradayım .anatolia'da bülent hoca yaptı transferimi ilk denememiz daha öncesinde de aşılama vs hiç bir denememiz olmadı . ilk denememizi mikro yaptık bakalım bekliyorum erken yaptırmayı düşünmüyorum eşime de söz verdim sabırla bekliyorum 24'ünü.sen nasılsın ?

ilk denemem iki tane transfer oldu diyince merak ettim doktorunu benim doktorum yasa gereği 1 tane embriyo yerleştirdi sadece 10. gün idrar testim negatifti bugün yeniden baktım yine negatif yarın kan testi vericem bakalım bir umut beklemekteyim sakın erken yaptırma insanın ister istemez moreli bozuluyor

olmadı arkadaşlar. sonuç negatif:KK43: ilk denememdi. açıkçası umutlanmıştım ama nasip değilmiş. bilmiorum doktorum ne tepkı verecek. tedavi sürecinde herşey süper ilerliyodu. ikinciyi ne zal man yapıyolar en erken? deneyimli arkadaşlar ne önerir bu konuda???

ilacı bıraktıktan yaklaşık 1 hafta sonra adet göreceksin bu birinci sayılıyor 3. adetinde yeniden tedaviye başlayabilirsin canım benimde tutmadı gerçi kan testim yarın ama bugünde idrarda negatif çıktı eurofertil istanbulda yaptırmıştım ben. bu arada kimseye söylememeniz iyi olmuş biz hayır dualarını alalım diye herkese söylemiştik herkes arıyo sonuç ne oldu diye tutmadı demek çok zor gerçekten

Gönülcelen sakın ümitsizlige kapılma zaten ilk tüp bebekte tutma ihtimali zor diyolar benim 2. denemede tuttu hemde 1 emb. yerlestirdiler. 2 tanede dondurduk nolur nolmaz diye ama Allaha cok sükür gerek kalmadı. Bizde sizin gibi kimseciklere söylememistik iyide etmissiniz. çünkü herkes sizi cok sıkıstırcaktı iyi niyetle arayanlar bile o sıra insana batıyo, bazı seyleri anlatmaktan yoruluyosun. Esinle sen birbirinize destek olun. Biz öyle yapmıstık. Sorun bende oldugu icin (pko'luyum) kendimi cok sucluyordum esimde bebeklere benden daha düskündür, bi bebegi severken üzülüyodum falan, ama hep o beni teselli etti. Şimdi sizde aynı seyi yapacaksınız dayanacak baska kimseniz yok birbirinizden başka. Zor bi durum ama atlatacaksınız. 2. tedaviye 3 ay sonra baslanıyo ben hemen yaptırmıstım. Eger imkanlarınız yeterliyse bence zaman kaybetme olayın sıcaklıgıyla hemen yaptır derim ben.

arkadaşlar ya eşim inanılmaz üzüldü. sizlerin eşleri de aynımıydı? inanın haberi öğrendiğimde tutmadığından çok eşimin çok üzüleceğine üzüldüm ben ya. biz birde kimseye söylemedik bu olayı. sadece eşim ve ben biliyoruz. o da zorladı bizi baya. moral bozukluğunu kimseye anlatamamak gerçekten çok zor:KK43:(((((

olmadı arkadaşlar. sonuç negatif:KK43: ilk denememdi. açıkçası umutlanmıştım ama nasip değilmiş. bilmiorum doktorum ne tepkı verecek. tedavi sürecinde herşey süper ilerliyodu. ikinciyi ne zaman yapıyolar en erken? deneyimli arkadaşlar ne önerir bu konuda???

Canım merhaba öncelikle sonuncun negatif çıkmış buna çok üzüldüm ama her işte bi hayır vardır bunu böyle düşün.Ben 2004 yılında evlendim.2005 yılından beri tüp bebek için uğraşıyorum bana sadce 4 kez transfer yapılabildi düşün artık arada denediklerimi sayamıyorum artık yumoşlar boş çıktı döllenmedi böyele bir sürü olay yaşadım.en son 22 ARALIK 2010 tarihinde dondulmuşlarımla transfer yapıldı RABBİME binlerce şükürler olsun sonuç pozitif çıktı.İkinci denemende merkeze göre değişiyodur muhakkak ama beni 2.adetimde çağırmışlardı.Sonuç negatif diye üzülme bundan sonraki denemende inşallah RABBİM bebişini kucağına almayı nasip eder canım.Kendini üzme yıpratma hemende vazgeçme güçlü ol hemen umudunu kaybetme.

SELİNEMRE ve BAHAR Kızlar merhaba yazdıklarınız okudum hemen panik yapmayın sizin kaçıncı denemeniz bilmiyorum ama kullandığımız hormon ilaçlarından dolayı göğüslerde şişkinlik ve acı ayrıca kasık ve bel ağrısı oluyo paroyanak olmanız normal bende aynı şeyleri yaşadım çünkü biz çok zorlu yollardan geçen anne adaylarıyız.Kızlar ikinizinde test günü aynı galiba bende sizin gibi çok sabırsızdım doktorumun verdiği tarihten 1 gün önce kanda baktırdım şükür tahlilimn sonucu pozitif çıktı.RABBİM sizinde bebişlerinizi kucağınıza almayı nasip etsin kızlar.Tüm isteyenlerin kucağını boş bırakmasın.[/I][/FONT][/I][/B][/FONT][/I][/B]

ilk denemem iki tane transfer oldu diyince merak ettim doktorunu benim doktorum yasa gereği 1 tane embriyo yerleştirdi sadece 10. gün idrar testim negatifti bugün yeniden baktım yine negatif yarın kan testi vericem bakalım bir umut beklemekteyim sakın erken yaptırma insanın ister istemez moreli bozuluyor

öznurcum benim eşimde ciddi morfoloji ve sayı sıkıntısı var, maalesef değerleri de yükselmek yerine az da olsa gerilediğinden ve yaşım da 31 olduğundan 2 tane transfer edilmesini biz talep ettik.
inşallah hepimiz için hayırlısı olur

X