Erkek İnfertilitesi Tüp bebek süreci mazeret tayini

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

Minsa

Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2017
16
2
33
Arkadaşlar mrb bende buraya yeni katıldım eşime azosperm tanısı konuldu ve biran önce tedaviye baslamamiz gerektiği söylendi. Bende esimde Gümüşhane'de görev yapıyoruz.bulundugumuz ilde tüp bebek tedavisi yapan bir yer yok. Biz Ankara'da gittik doktora tedavinin uzun süreceğini söyledi doktor. Burda ulaşım sıkıntısı da var küçük bir ilcedeyiz. Sağlık mazeretinden tayin istemeyi dusunuyoruz. Bu şekilde tayini olan var mı. Yardımcı olursanız çok sevinirim

Bende bu konuyu arastiriyorum ama bilgim yok benim esimde azosperm

Peki nerelerde yapiliyo bu tedavi Doğu'da var mi. Çok riskli bir durum ve iyi bir doktora gitmek gerekiyor bizde Ankara'da başladık ama gidiş geliş çok zor. Maddi manevi yıpratıyor. Kamuda mı çalışıyorsunuz sizde

Erzurumda denedik ama bos cikti hicte memnun kalmafik ankara gen artta denedik en iyisiydi devlet te cok ilgili degiller simde bir yazi okudum memurlar nette birisinin olmus esinin saglik durumundan kendide es durumunda gitmis

Ben araştırdım biraz tam teşekküllü hastaneden heyet raporu almak gerekiyomus oncelikle. Bulunduğumuz ilde tüp bebek tedavisinin olmadığı durumlarda ve heyet raporunda bulundugu ilde kaldığı taktirde hayatı tehlike olusturacagina dair bir ibare bulunması gerekiyormus. Yani burda işimiz heyet raporuna kaliyo gibi gorunuyor

Peki nerelerde yapiliyo bu tedavi Doğu'da var mi. Çok riskli bir durum ve iyi bir doktora gitmek gerekiyor bizde Ankara'da başladık ama gidiş geliş çok zor. Maddi manevi yıpratıyor. Kamuda mı çalışıyorsunuz sizde
Eşinizde problem ne acaba yani azospermi sebebi ne ?

Evet kamuda memuruz ama ankaraya tayin istemekte zor geliyor calisma ve yasam sartlari bilemiyorum

Tedavi sureniz nasil isliyor aceba biz o kadar gidip gelmedik 1 ay izne ayrildik bi ev tuttuk 20 gunde bitti donduk tekrar

Eşinizde problem ne acaba yani azospermi sebebi ne ?
Genetik araştırma yapılıyor daha sonucu almadık ama eşim çocuk yaşta lösemi tedavisi görmüş kemoterapi almış ona bağlı olabilir diyorlar. Mikrotese yapılacak büyük ihtimalle onda çıkarsa o zaman başlayacak tüp bebek kesin konusamiyolar tabi

Genetik araştırma yapılıyor daha sonucu almadık ama eşim çocuk yaşta lösemi tedavisi görmüş kemoterapi almış ona bağlı olabilir diyorlar. Mikrotese yapılacak büyük ihtimalle onda çıkarsa o zaman başlayacak tüp bebek kesin konusamiyolar tabi

Trabzonda yapılıyor olabilir veya Erzurumda bu iki ile bakabilirsiniz. Gümüşhaneye yakın oldugu için söylüyorum. Ama mikrotese için Ankara veya Istanbuldaki birkaç doktoru öneriyor herkes. Çünkü riskli ve hassas bir ameliyat.

Tedavi sureniz nasil isliyor aceba biz o kadar gidip gelmedik 1 ay izne ayrildik bi ev tuttuk 20 gunde bitti donduk tekrar
Biz daha yeni başladık yeni öğrendik.ankaraliyiz zaten. En iyi doktorlarda Ankara ve İstanbul'da diğer illerde nasıl bilmiyorum

Trabzonda yapılıyor olabilir veya Erzurumda bu iki ile bakabilirsiniz. Gümüşhaneye yakın oldugu için söylüyorum. Ama mikrotese için Ankara veya Istanbuldaki birkaç doktoru öneriyor herkes. Çünkü riskli ve hassas bir ameliyat.
Aynen öyle tayinimiz çıksa Ankara'ya işler daha kolay olur yıllık izinde bi yere kadar . Trabzon'da araştırdık mikrotese yapmiyo gerçekten çok zor bir süreç Allah yardımcımız olsun

Bizde iki yıl bekledik. tayinimiz çıktı öyle başladık tedaviye. Mazeret tayini olabileceği hiç aklımıza gelmemisti. Keşke düşünebilseydim. Bence peşini bırakmayın ne kadar erken o kadar iyi. Insallah gönlünüze göre olur.

Bizde iki yıl bekledik. tayinimiz çıktı öyle başladık tedaviye. Mazeret tayini olabileceği hiç aklımıza gelmemisti. Keşke düşünebilseydim. Bence peşini bırakmayın ne kadar erken o kadar iyi. Insallah gönlünüze göre olur.
İnşallah olur şuan içime bi su serptiniz tayininiz nereden nereye oldu acaba

Bizim mazeret tayini olmadı. Zorunlu görev süremizi doldurmayı bekledik iki yıl. Vandan Kocaeli ne çıktı tayinimiz. Istanbulda tedavi göreceğiz nasip olursa.

Bizim mazeret tayini olmadı. Zorunlu görev süremizi doldurmayı bekledik iki yıl. Vandan Kocaeli ne çıktı tayinimiz. Istanbulda tedavi göreceğiz nasip olursa.
Hmm bende biran mazeret sandım bizde buraya geleli 1 yıl oldu daha ebeyim bende sağlık bakanlığı bu konuda nasıl bir yaklaşım gösterir bilmiyorum

X