Tüp bebek süreci

Limonkus

Üye
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2022
118
57
33
Merhaba kızlar;
Tüp bebek süreci nasıl başlıyor. Neler uygulanıyor. Sırasıyla aşamalarını yaşayan arkadaşlar paylaşabilir mi?
Adet 2. Günü tedaviye başlayacağım. Ank. Özel doktora gittim tavsiye üzerine. Dr'um murat sönmezer. Aynı doktora giden varsa tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.

Merhaba öncelikle Cook geçmiş olsun. Şöyle adetin 2. Günü yada 3. Günü doktorun ultrasonla folikul sayina bakıyor yani yumurta olabilecek miktara eğer boyutları istenilen düzeyde ise ilaç yada iğne göbekten vurulan şekilde ( hiç korkma acı yok) iğneleri veriyor . Bazen 2 bazen 3 günde bir yumurtalarin ilaca verdiği tepkiyi ölçüyor ve ilaç tedavin devam ediyor. 8 yada 12 gün içinde yumurta toplama yapılıyor anestezi ile sıfır korkulacak bir durum bence sürecin en kolay aşaması . Bu arada eşinden de sperm örneği alıyorlar.Sonra sana toplamadan bir gün sonra yumurta döllendi mi bilgi veriyorlar. Sonra 3. Gün ve 5. Güne kadar bekletiyorlar. Bu tamamen doktoruna kalmış kaçıncı güne gideceği. Sonrasinda da bazen taze transfer yani adet olmanı beklemeden trasnfer yapıyorlar yada diğer adetini bekleyip birkaç ilaç tedavisi ile trasfer yapıyorlar. Kendimle ilgili sana tavsiyem yürüyüş yap su iç keyifli ol vitamin takviyesi al ve incir ye ❤️❤️

Çok teşekkür ederim aydınlattıgınız için. Süreç iyi gitti diyelim ne kadarsürede tamamlanıyor. Ve bu süreçte takviye gıda dışında bir ilaç veriyor mu? Bana şuanlık redostim, d vitamini, decovit pranotol verdi.

Çok teşekkür ederim aydınlattıgınız için. Süreç iyi gitti diyelim ne kadarsürede tamamlanıyor. Ve bu süreçte takviye gıda dışında bir ilaç veriyor mu? Bana şuanlık redostim, d vitamini, decovit pranotol verdi.
Kaçıncı günde teansfer olacağı doktoruna kalmış değil yumurtalarına kalmış eğer kaliteli 3ten fazla yumurtan varsa 5.günü beklerler eğer yumurtan azsa 5.güne gidemeyecek olabilme ihtimaline karşı 3.gün transfer ederler ama bu tutmicak anlamına gelmez yumurtalar rahimde daha güzel büyürler yerleri orası çünkü:) Yumuttalara göre15gün gibi bi sürede tamamlanıyor ama işlemler bitince test için 10gün beklemek ahh ahhh :) ek gıdaya gerek yok stres yapma bıraları fazla okuma okıdukça kendini dinliyor insan panik oluyor

Rabbim isteyen herkesin yüzünü güldürsün. Teşekkür ederim. 😊 sabırla bekliyorum güzel sonuçlar gelir inşallah

Teşekkür ederim. İlk iğnelerime başladım dün. Sen kaçıncı aşamadasın bu süreç ne kadar sürer?
Yaa super sonu bebiş olsun. Ben nisan ayinda 3. Gun taze transfer oldum malesef kimyasal oldum . Kromozom testlerimizin sonucunu bekliyoruz hemen tekrar surece basliycaz insallah . Taze trasfer olcaksan yunurta toplamindan sobra transfer oluyor 1 ay yeterli. Dondurulacaksa 2 3 ayi buluyor biraz senin vucudunla alakali kuzumm

Yaa super sonu bebiş olsun. Ben nisan ayinda 3. Gun taze transfer oldum malesef kimyasal oldum . Kromozom testlerimizin sonucunu bekliyoruz hemen tekrar surece basliycaz insallah . Taze trasfer olcaksan yunurta toplamindan sobra transfer oluyor 1 ay yeterli. Dondurulacaksa 2 3 ayi buluyor biraz senin vucudunla alakali kuzumm
Taze transfer kararını neye göre veriyor.birde ben şimdi iğneye başladım 5gün sonra çağırıyor. Yumurtaları sanırım kontrol edecek. Yumurta toplamı işlemi ne zaman olacak acaba. Birde yanlış anlamazsan. Tekrar transfer işleminde yumurtaa dondurmada falan ücret ödüyor musun. Benim ilaçlar cok fazla tuttu😨

Merhaba ben 7 temmuzda transfer oldum ve hamileyim coraspirin folic estrofem dubaston progestan ve prolutex iğne kullanıyorum kızlar ilaç kullanımı nezaman bitiyo kaç hafta sürüyo bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi

Taze transfer kararını neye göre veriyor.birde ben şimdi iğneye başladım 5gün sonra çağırıyor. Yumurtaları sanırım kontrol edecek. Yumurta toplamı işlemi ne zaman olacak acaba. Birde yanlış anlamazsan. Tekrar transfer işleminde yumurtaa dondurmada falan ücret ödüyor musun. Benim ilaçlar cok fazla tuttu😨
Evet hastanenin parasını veriyosun yumurta toplanmadan önce dolar kuru fiyatları çok yükseltti tabi ilaçları bılmak bile çok zormuş artık

X