Tüp bebek sürecimi tüm detayları ile paylaşıyorum

Derdimvarr

🌸
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2022
184
191
Merhaba kızlar 3 buçuk yıllık evli, evlendiği ilk günden beri bebiş isteyen ve korunmayan 32 yaşında hanım kişisiyim :)) ilk 1 buçuk sene bebiş olmamasını önemsemedik nasıl olsa olur diye üzerinde durmadık. 2 seneye yaklaşırken devlet hastanesi serüveni başladı jinekoloji bölümü muayenelerinden sonra bir şey bulunamayınca infertilite bölümüne sevk edilmemin ardından yeniden muayeneler, eşimin kontrolleri vs. derken benim pcos olabileceğimden şüphelenildi ve ultrasonda pcos görüntüsü olduğu söylendi fakat sonrasında o görüntünün pcos olmadığı kesinleşti. Vajinal muayenede Pcos görüntüsü olması polikistik olduğunuz anlamına gelmiyor hanımlar. Her fazla yumurta görünümü pcos olmuyormuş. En son Hsg çekilecek dendi ve anestezisiz şekilde devlet hastanesinde rahim filmi çekildi. Canı tatlı biri değilimdir hiç, ama aklı olan anestezisiz Hsg çektirmesin. Ben neden bilmiyorum ama zorlandım. Sonucunda bir tüp kapalı çıktı ve açılmadı da. 3 ay deneyin olur dediler Hsg sonrası olmadı. Aşılamanın bizde tutmayacağını bu sonuçlarla da devletin bize tüp bebek yapmayacağını söylediler (çok daha vahim durumdaki vakalara devlet bakıyormuş vakit kaybetmek istemiyorsanız özele gidin dediler bizi gönderdiler) benim amh yani yumurta rezervi yüksekti 3.5 civarı. Genel anlamda elle tutulur bir probleme rastlanmadı. Sebepsiz infertiliteye çıkıyor yollar. Her neyse bir arkadaş önerisi ile vakit kaybetmeden özel bir tüp bebek uzmanına başvurduk ama maddi anlamda suistimal edildiğimizi anlayınca başlamadan vazgeçtik (birkaç durum yaşadık göze batan)

Veee aradan öylece 6 ay geçer akışına bıraktığımız...

Gebelik olmayınca yine başka bir tavsiye ile şimdiki hocamız ile tanıştık. Müthiş şekilde içimiz ısındı emin olduk. Ve sürecimiz vakit kaybetmeden başladı. İlaçlar temin edildi.

14 Aralık 2023 regl başlangıcı

15 Aralık reglin 2. günü + KONTROL + gonalf 300 başlandı

16 Aralık gonalf 300

17 Aralık gonalf 300

18 Aralık gonalf 300

19 Aralık KONTROL (yumurtalar 10mm) + gonalf 300 + meriofert 150 başlandı

20 Aralık gonalf 300 + meriofert 150 + cetrotide başlandı

21 Aralık gonalf 300 + meriofert 150 + cetrotide

22 Aralık KONTROL (yumurtalar 15mm) + gonalf 300 + meriofert 150 + cetrotide

23 Aralık KONTROL (yumurtalar 16mm) + gonalf 300 + meriofert 150 + cetrotide

24 Aralık gonalf 300 + meriofert 150 + cetrotide

25 Aralık KONTROL (yumurtalar 17-20mm) + gonalf 150 + meriofert 150 + cetrotide
Akşamına 21:00 da çatlama iğneleri uygulandı.
2 adet gonapeptyl + ovitrelle 1/4 çeyrek dozda

26 Aralık BOŞ GÜN DİNLENME

27 Aralık OPU (yumurta toplama) 14 yumurta toplandı

28 Aralık 1.gün 14 yumurtadan sadece 2 tanesi sağlıklı çıktı (inanılmaz üzgünüm ağlamaktan helak oldum)

29 Aralık 2.gün 2 yumurta ile devam (ağlamalar devam ediyor)

30 Aralık 3.gün 1 yumurta sağlıklı bölünmeye devam ediyor diğer yumurta gelişimi geriden geliyor. 3.gün donduralım mı 5.güne devam edelim mi diye soruldu, hocamla battı balık yan gider diyerek risk alıp 5.güne gidip gitmeyeceğini izleme kararı aldık

31 Aralık 4.gün 1 tanesi morula halini aldı, diğerinin gelişimi zayıf. Yılbaşı gecesi dileklerim 5.güne ulaşabilmeleri.

1 Ocak 5.gün yeni yılın ilk muhteşem haberini aldık 1 embriyom blast kalite donduruldu diğerinin gelişimi izleniyor.

2 Ocak 6.gün izlenen embriyo gelişimi durdu.

Elimizde sadece 1 tane blastosist embriyo ile yolumuza devam ediyoruz. 2. regl ile birlikte hocanın yanına gideceğim. Her şey yolunda giderse transfer olacak.

-İlk reglim olması gereken günden 4 gün önce geldi opu sonrası çok normalmiş. Biraz ağrılıydı.

4 Şubat ikinci regl başladı

5 Şubat reglin 2.günü hormon testleri + KONTROL (kan sonuçlarına göre bir sıkıntı yok değerler normal, vajinal muayenede rahim iyi kist görülmedi. 13 Şubatta kan verilecek ve tekrar vajinal muayene olacak kontrol olumlu geçer ise çatlamadan 5 gün sonra transfer planlanacak. Bu arada doğal siklus protokolüne göre ilerletiyoruz süreci (ilaçsız)

13 Şubat'ta görüşmek üzere sormak istediklerinizi yazın lütfen elimden geldiğince yanıtlamaya çalışacağım.

Herkese bebişli günler:)

Son düzenleme:
Merhaba
Süreciniz hayırlı olsun, inşallah çok güzel sonuçlar alırsınız ve bence başaracaksınız, insanın hiç tanımadığı birine bile dua ettiği bir platform burası ve iyiki var insan derdine yoldaş arıyor. Benim sürecim biraz kötü geçti ne yazıkki. Kasım ayında 8 folikül ile 225 lik gonalf ile adetin 5. Günü başladık böyle ortasından da başlanabiliyormuş. Yumurtalarım asenkronize oldu eşit büyümedi bir tanesi önden gitti son kontrolde 698 e2 değerim vardı tedavim durduruldu. 1 tane 19 mm yumurta ve diğer küçük 5 yumurta görünmüştü. Öyle zor bir süreçli doğal yollada da deneyemedik insanın psikojisi gidiyor. Diğer ayı pas geçecektik doğum kontrol hapı başladık. İlaç beni alt üst etti sıcak basmaları asabiyet içimde parça parça kan pıhtıları geldi ve ilaç bitiminde regl olamadım daha doğrusu az mikrar kanamam oldu. Regl gibi de değildi, rahim inceldi diye şüphelendim regl oldum sanırım dedim ve dr a gittim yeni protokol başladık. Bu kez gonalf300 le yaklaşık 14 gün sürdü 4-5 folikül vardı bir önce ay 8 di büyür diye bekledik sınırlı büyüdü yine de opu yapma kararı aldık bir tane bile olsa umut vardı. Ancak opu da foliküller boş çıktı. Allah kimseye yaşatmasın inanın dr içinde zor bir durum hasta için tarifsiz. 1-2 taneye bile razı oluyor insan. Opu kararı alındığı yani opuya yaklaşık 2 gün kala e2 600 den 168 e düşmüştü. Çok okuyup araştırıyorum böyle bir tabloyu bekliyordum ama insan yine de umut ediyor. Sizin tedaviniz ilaçlar ile çeşitlendirilmiş bende çatlatma iğnesi kaynaklı olabileceği de söylendi size ilave doz verilmiş. Tedaviler kişiye özel tabi ama bence doktorunuz oldukça iyiymiş. İnşallah herşey gönlünüzce olur. Ben regl bekliyorum denemelere devam edeceğiz, takviyelere başladım bir umut belki aynı şeyleri yaşamam. Doz ayarlaması da farklılaşacak. Gelişmeleri yazarım. Sizin opu öncesi e2 değeriniz kaçtı? E2 tek başına bir gösterge olmasa da yine de kendi sürecimde kafamı kurcalıyor 168 değer yüzünden mi başarısız olduk. Çok uzun yazdım affola, sevgiyle kalın

Merhaba
Süreciniz hayırlı olsun, inşallah çok güzel sonuçlar alırsınız ve bence başaracaksınız, insanın hiç tanımadığı birine bile dua ettiği bir platform burası ve iyiki var insan derdine yoldaş arıyor. Benim sürecim biraz kötü geçti ne yazıkki. Kasım ayında 8 folikül ile 225 lik gonalf ile adetin 5. Günü başladık böyle ortasından da başlanabiliyormuş. Yumurtalarım asenkronize oldu eşit büyümedi bir tanesi önden gitti son kontrolde 698 e2 değerim vardı tedavim durduruldu. 1 tane 19 mm yumurta ve diğer küçük 5 yumurta görünmüştü. Öyle zor bir süreçli doğal yollada da deneyemedik insanın psikojisi gidiyor. Diğer ayı pas geçecektik doğum kontrol hapı başladık. İlaç beni alt üst etti sıcak basmaları asabiyet içimde parça parça kan pıhtıları geldi ve ilaç bitiminde regl olamadım daha doğrusu az mikrar kanamam oldu. Regl gibi de değildi, rahim inceldi diye şüphelendim regl oldum sanırım dedim ve dr a gittim yeni protokol başladık. Bu kez gonalf300 le yaklaşık 14 gün sürdü 4-5 folikül vardı bir önce ay 8 di büyür diye bekledik sınırlı büyüdü yine de opu yapma kararı aldık bir tane bile olsa umut vardı. Ancak opu da foliküller boş çıktı. Allah kimseye yaşatmasın inanın dr içinde zor bir durum hasta için tarifsiz. 1-2 taneye bile razı oluyor insan. Opu kararı alındığı yani opuya yaklaşık 2 gün kala e2 600 den 168 e düşmüştü. Çok okuyup araştırıyorum böyle bir tabloyu bekliyordum ama insan yine de umut ediyor. Sizin tedaviniz ilaçlar ile çeşitlendirilmiş bende çatlatma iğnesi kaynaklı olabileceği de söylendi size ilave doz verilmiş. Tedaviler kişiye özel tabi ama bence doktorunuz oldukça iyiymiş. İnşallah herşey gönlünüzce olur. Ben regl bekliyorum denemelere devam edeceğiz, takviyelere başladım bir umut belki aynı şeyleri yaşamam. Doz ayarlaması da farklılaşacak. Gelişmeleri yazarım. Sizin opu öncesi e2 değeriniz kaçtı? E2 tek başına bir gösterge olmasa da yine de kendi sürecimde kafamı kurcalıyor 168 değer yüzünden mi başarısız olduk. Çok uzun yazdım affola, sevgiyle kalın
Merhaba estağfurullah aksine uzun uzun yazmanıza ve kendinizi açmanıza çok sevindim. Süreç çok zor ve yıpratıcı olsa da insan kendini hep motive edip mutlu sona ulaşmak için kendini hazırlıyor. Affınıza sığınarak kafama takılan şeyleri söylemek isterim. Adetin 5. günü tedaviye başlamayı açıkçası hiç duymamıştım ilaç tedavisine 2. gün mutlak suretle başlanması gerektiğini biliyorum doktor ihmali midir? Yoksa siz mi geciktiniz bundan kaynaklı folikuller istenilen performansı vermeyebilir diye düşünüyorum. Deneyimli bir hekim ile yola devam edebilmek çok önemli sizin için de diliyorum ki sizi en iyi şekilde yönlendiren bir hekim ile birliktesinizdir. Psikolojik durumlar inanın beni de mahvetti sinir hali, aşırı depresiflik, gerginlik, duygusallık, ağlama krizleri çok şükür geçti geçiyor. Sizin adınıza o kadar üzgünüm ki, ama umudunuzu asla kaybetmeyin çok vahim vakalar da var. Allah herkesin yardımcısı olsun bu yolda. Şöyle düşünün en azından yumurta elde edilebiliyor yumurta kalitesi artırılabilir bir durum. Ama olmamasına çare çok zor. Benim de yumurta sayısı yeterliydi ama kaliteli çıkmadı. Estradiol opu öncesi >3000 pg/mL idi.
Progesteron opu öncesi 3.11 yüksek çıktığı için taze transferi erteledi doktorum bebek tutunmaz diye donduracagız rahim dinlendirecegiz dedi açıkçası bu durum işime geldi. Hem ilaçlardan arınmak, rahmin toparlanması, en önemlisi benim o psikolojik buhrandan siyrilmam için. Rabbim yardımcın olsun arkadaşım bu güzel günün yüzü suyu hürmetine çok dua edeceğim sana.

2 sürecim de böyle saçma sapan geçti, bende ihmal olduğunu düşünüyorum, aslında insanın içinde en ufak bir şüphe bile olmamalı bu süreçte, yoğun mesaili çalışıyorum evime yakın diye tercih ettm ama değişiklik yapacağım. E2 düştüğünde opu öncesi benim inancım bitmişti bu arada doktor değilim sağlıkçı değilim insan diyor ki dokturun vardır bir bildiği diyor ve teslim oluyor. Hakkımızda hayırlısı bende takviyelere başladım psikolojimi de iyi tutmaya çalışıyorum. Güzel temennileriniz için teşekkür ederim 🙏🏻

2 sürecim de böyle saçma sapan geçti, bende ihmal olduğunu düşünüyorum, aslında insanın içinde en ufak bir şüphe bile olmamalı bu süreçte, yoğun mesaili çalışıyorum evime yakın diye tercih ettm ama değişiklik yapacağım. E2 düştüğünde opu öncesi benim inancım bitmişti bu arada doktor değilim sağlıkçı değilim insan diyor ki dokturun vardır bir bildiği diyor ve teslim oluyor. Hakkımızda hayırlısı bende takviyelere başladım psikolojimi de iyi tutmaya çalışıyorum. Güzel temennileriniz için teşekkür ederim 🙏🏻
Umarım herkes için hayırlısı olur 🙏 emeklerimizin karşılığını en güzel şekilde alalım. Her şey gönlünüzce olsun 🕊️

Merhaba kızlar 3 yıllık evli, evlendiği ilk günden beri bebiş isteyen ve korunmayan 32 yaşında hanım kişisiyim :)) ilk 1 buçuk sene bebiş olmamasını önemsemedik nasıl olsa olur diye üzerinde durmadık. 2 seneye yaklaşırken devlet hastanesi serüveni başladı jinekoloji bölümü muayenelerinden sonra bir şey bulunamayınca infertilite bölümüne sevk edilmemin ardından yeniden muayeneler, eşimin kontrolleri vs. derken benim pcos olabileceğimden şüphelenildi ve ultrasonda pcos görüntüsü olduğu söylendi fakat sonrasında sadece o görüntünün olduğu pcos olmadığım kesinleşti. Vajinal muayenede Pcos görüntüsü olması polikistik olduğunuz anlamına gelmiyor hanımlar. Her fazla yumurta görünümü pcos olmuyormuş. En son Hsg çekilecek dendi ve anestezisiz şekilde devlet hastanesinde rahim filmi çekildi. Canı tatlı biri değilimdir hiç ama aklı olan anestezisiz Hsg çektirmesin. Ben neden bilmiyorum ama zorlandım. Sonucunda bir tüp kapalı çıktı ve açılmadı da. 3 ay deneyin olur dediler Hsg sonrası olmadı. Aşılamanın bizde tutmayacağını bu sonuçlarla da devletin bize tüp bebek yapmayacağını söylediler (çok daha vahim durumdaki vakalara devlet bakıyormuş vakit kaybetmek istemiyorsak özele gidin dediler bizi gönderdiler) benim amh yani yumurta rezervi yüksekti 3.5 civarı. Genel anlamda elle tutulur bir probleme rastlanmadı. Sebepsiz infertiliteye çıkıyor yollar. Her neyse bir arkadaş önerisi ile vakit kaybetmeden özel bir tüp bebek uzmanına başvurduk ama maddi anlamda suistimal edildiğimizi anlayınca başlamadan vazgeçtik (birkaç durum yaşadık göze batan)

Veee aradan öylece 6 ay geçer akışına bıraktığımız...

Gebelik olmayınca yine başka bir tavsiye ile şimdiki hocamız ile tanıştık. Müthiş şekilde içimiz ısındı emin olduk. Ve sürecimiz vakit kaybetmeden başladı. İlaçlar temin edildi.

14 Aralık 2023 adet başlangıcı

15 Aralık adetin 2. günü+KONTROL+gonal f 300 başlandı

16 Aralık gonal f 300

17 Aralık gonal f 300

18 Aralık gonal f 300

19 Aralık KONTROL(yumurtalar 10mm)+gonal f 300+meriofert 150 başlandı

20 Aralık gonal f 300+meriofert 150+cetrotide başlandı

21 Aralık gonal f 300+meriofert 150+cetrotide

22 Aralık KONTROL(yumurtalar 15mm)+gonal f 300+meriofert 150+cetrotide

23 Aralık KONTROL(yumurtalar 16mm)+gonal f 300+meriofert 150+cetrotide

24 Aralık gonal f 300+meriofert 150+cetrotide

25 Aralık KONTROL(yumurtalar 17-20mm)+gonal f 150+meriofert 150+cetrotide
Akşamına 21:00 da çatlama iğneleri uygulandı.

2 adet gonapeptyl+Ovitrelle 1/4 çeyrek dozda

26 Aralık BOŞ GÜN DİNLENME

27 Aralık OPU (yumurta toplama) 14 yumurta toplandı

28 Aralık 1.gün 14 yumurtadan sadece 2 tanesi sağlıklı çıktı (inanılmaz üzgünüm ağlamaktan helak oldum)

29 Aralık 2.gün 2 yumurta ile devam (ağlamalar devam ediyor)

30 Aralık 3.gün 1 yumurta sağlıklı bölünmeye devam ediyor diğer yumurta gelişimi geriden geliyor. 3.gün donduralım mı 5.güne devam edelim mi diye soruldu, hocamla battı balık yan gider diyerek risk alıp 5.güne gidip gitmeyeceğini izleme kararı aldık

31 Aralık 4.gün 1 tanesi morula halini aldı, diğerinin gelişimi zayıf. Yılbaşı gecesi dileklerim 5.güne ulaşabilmeleri.

1 Ocak 5.gün yeni yılın ilk muhteşem haberini aldık 1 embriyom blast kalite donduruldu diğerinin gelişimi izleniyor

2 Ocak 6.gün izlenen embriyo gelişimi durdu.

Elimizde sadece 1 tane blastosist embriyo ile yolumuza devam ediyoruz. 2. adetim ile birlikte hocanın yanına gideceğim. Her şey yolunda giderse transfer olacak.

-İlk adetim olması gereken günden 4 gün önce geldi opu sonrası çok normalmiş. Biraz ağrılıydı.

4 Şubat ikinci adetim başladı

5 Şubat adetin 2.günü hormon testleri + KONTROL (kan sonuçlarına göre bir sıkıntı yok değerler normal, vajinal muayenede rahim iyi kist görülmedi. 13 Şubatta kan verilecek ve tekrar vajinal muayene olacak kontrol olumlu geçer ise çatlamadan 5 gün sonra transfer planlanacak. Bu arada doğal siklus protokolüne göre ilerletiyoruz süreci (ilaçsız)

13 Şubat'ta görüşmek üzere sormak istediklerinizi yazın lütfen elimden geldiğince yanıtlamaya çalışacağım.

Herkese bebişli günler:)
Ahh canımm tek yorumum nacizane çok fazla yüksek dozda ilaç uygulanmış hayırlısı olsn inşallah Allah emeklerinizi boşa çıkartmasın.güzel haberlerle inşallah

Ahh canımm tek yorumum nacizane çok fazla yüksek dozda ilaç uygulanmış hayırlısı olsn inşallah Allah emeklerinizi boşa çıkartmasın.güzel haberlerle inşallah
Çoook teşekkür ederim amin inşallah 🙏 doz olarak fazla uygulanma sebebi tamamen benim durumumla alakalı. Tedavi kişiden kişiye değişiyor tabii ama benim ilave ilaçlarım oldu tedavi sürecinde, çünkü ilk kontrolden bu yana yumurtalarım biraz yavaş büyüdü istenilen şekilde cevap vermedi. Fazla müdahale gerektirdi. Umarım değer tüm emeklere 🐞 Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim.

Sizin için çok üzüldüm ve benimde ilk tüp bebek denemem de pkoslu olduğum halde umut verilip 1 yumurta toplandı. Ve şok oldum bu duruma. İşin komik yani gittiğim devlet hastanesinde 5 doktor sirayla muayene ediyor ben onlara yumurtam kolay tepki vermiyor dediğim halde dozu düşük başladılar. Şimdi ikinci denemem 1 sene sonra yine aynı hastahane bana 30 40 yumurta elde etmek istiyoruz denilip gonal f 300 başlandı 2 kontrol sonrası bence yine güzel ilerlemiyoruz. Bir doktor oraya ekstra bi ilsc yazdığı halde diğeri neden bunu yazmış deyip sorgulamadan kullandirtmadj. Şimdi ben kime nasıl güveneceğim.

Sizin için çok üzüldüm ve benimde ilk tüp bebek denemem de pkoslu olduğum halde umut verilip 1 yumurta toplandı. Ve şok oldum bu duruma. İşin komik yani gittiğim devlet hastanesinde 5 doktor sirayla muayene ediyor ben onlara yumurtam kolay tepki vermiyor dediğim halde dozu düşük başladılar. Şimdi ikinci denemem 1 sene sonra yine aynı hastahane bana 30 40 yumurta elde etmek istiyoruz denilip gonal f 300 başlandı 2 kontrol sonrası bence yine güzel ilerlemiyoruz. Bir doktor oraya ekstra bi ilsc yazdığı halde diğeri neden bunu yazmış deyip sorgulamadan kullandirtmadj. Şimdi ben kime nasıl güveneceğim.

Benzer durumu yaşamışız. İlaçlar da öyle pahalı ki, ama doktorların umrunda değil, maddi manevi yıpratıcı bir süreç. Umarım sizin için de en hayırlısı olur güzel haberler alırsınız. Ben regl bekliyorum tekrar aynı durum olur ise bırakacağım tedaviyi. Ya da başka yere gideceğim. Zihnen bedenen çökmüş durumdayım. Moral motivasyonu yüksek tutmaya çalışıyorum sizde öyle yapmaya çalışın.. 300 doz yüksek doz günlerce kullandım bana etki etmedi büyümediler bir tanesi önden gitti. Böyle durumlarda regl 21. Gğn tedaviye başlanıp dominant yumurta oluşmaması için tüm yumurtaların aynı anda büyümesi için ilaç verilmeye başlanıyormuş. Çeşitli yöntemler var. Umudumuzu yitirmeyelim inş güzel baberler alırız.

Benzer durumu yaşamışız. İlaçlar da öyle pahalı ki, ama doktorların umrunda değil, maddi manevi yıpratıcı bir süreç. Umarım sizin için de en hayırlısı olur güzel haberler alırsınız. Ben regl bekliyorum tekrar aynı durum olur ise bırakacağım tedaviyi. Ya da başka yere gideceğim. Zihnen bedenen çökmüş durumdayım. Moral motivasyonu yüksek tutmaya çalışıyorum sizde öyle yapmaya çalışın.. 300 doz yüksek doz günlerce kullandım bana etki etmedi büyümediler bir tanesi önden gitti. Böyle durumlarda regl 21. Gğn tedaviye başlanıp dominant yumurta oluşmaması için tüm yumurtaların aynı anda büyümesi için ilaç verilmeye başlanıyormuş. Çeşitli yöntemler var. Umudumuzu yitirmeyelim inş güzel baberler alırız.
Maalesef biraz denek gibi kullanıldigimiza inaniyorum. Yarın belli olacak yumurtalarını akıbeti. Allahtan hayırlısı insallah

Patch yöntemi var bir yumurtanın önden gidip büyümesini engelleyen ve hepsini aynı anda büyüten baskılama yöntemiymiş koldan bant takılıyormuş hangi şehirdeainiz

Patch yöntemi var bir yumurtanın önden gidip büyümesini engelleyen ve hepsini aynı anda büyüten baskılama yöntemiymiş koldan bant takılıyormuş hangi şehirdeainiz
İstanbuldayım. İnanır mısınız çok okuyup araştırıyorum, bu yöntemi duydum ama doktora diyemiyorum ki böyle yapın insan diyor ki vardır bir bildiği:KK66: salı ya da çarşamba regl olacağım gideceğim dr a eğer yine aynı protokol der ise böyle böyle yöntemlerde varmış nedir diye sorayım, hep zaman geçiyor hem yıpranıyorum

İstanbuldayım. İnanır mısınız çok okuyup araştırıyorum, bu yöntemi duydum ama doktora diyemiyorum ki böyle yapın insan diyor ki vardır bir bildiği:KK66: salı ya da çarşamba regl olacağım gideceğim dr a eğer yine aynı protokol der ise böyle böyle yöntemlerde varmış nedir diye sorayım, hep zaman geçiyor hem yıpranıyorum
Ben bu ay şişli memorialda başlamıştım benim de yumurtlarım az ve ilk muayenede yarısı diğer yarısına göre öndeydi ve doktor böyle yapabiliriz isterseniz dedi ordan duydum biliyorum. Bu karmaşıklık strese sokar. Okudukça araştırdıkça insan daha çok geriliyor bana 6 ay kaybettirdi o süreç. Tavsiyem şişli memoriala gidin ve tüm hikayenizi eksiksiz anlatın illaki size en uygun yöntemi bulacaklardır ve tüm yorumlara gözünüzü kulağınızı kapatın o olumsuz yorumlar yüzünden ben çok gerildim be kendimi çaresiz nereye gideceğimi bilemez hissettim çünkü bir doktorun beni yanlış yönlendirdiğini düşündüm ve aynısını yaşamaktan çekindim sizi çok iyi anlayabiliyorum ön muayane ve görüşme ücretsi ve bu görüşme 2 saatten az sürmüyor gidip görüşmekten hiçbir şey kaybetmezsiniz inanınki

Sizin için çok üzüldüm ve benimde ilk tüp bebek denemem de pkoslu olduğum halde umut verilip 1 yumurta toplandı. Ve şok oldum bu duruma. İşin komik yani gittiğim devlet hastanesinde 5 doktor sirayla muayene ediyor ben onlara yumurtam kolay tepki vermiyor dediğim halde dozu düşük başladılar. Şimdi ikinci denemem 1 sene sonra yine aynı hastahane b

Kendinizi doktora ifade etmekten çekinmeyin veya aklınıza takılan bir şey rahatlıkla sorun çünkü ben de bunun pişmanlığını yaşadım zamanında. Şimdi belki kulağa en saçma gelen ama benim kafama takılmış olan tüm soruları yöneltiyorum doktoruma, ne kadar hekim olup doğrusunu onlar bilseler de önerilerde bulunuyorum. Eğer bunu yapmazsam içim içimi yiyor. Neden kendime bu eziyeti yaşatayım, süreç zaten yeterince zorken? Kimse sizden değerli değil psikolojik açıdan rahat geçirmelisiniz bu dönemi. 🌸 Yıpranmayın lütfen Allah'ın hepimiz için sunacağı çiçekler bizleri bekliyor inanıyorum, sevgiyle kalın 🐞

Merhaba estağfurullah aksine uzun uzun yazmanıza ve kendinizi açmanıza çok sevindim. Süreç çok zor ve yıpratıcı olsa da insan kendini hep motive edip mutlu sona ulaşmak için kendini hazırlıyor. Affınıza sığınarak kafama takılan şeyleri söylemek isterim. Adetin 5. günü tedaviye başlamayı açıkçası hiç duymamıştım ilaç tedavisine 2. gün mutlak suretle başlanması gerektiğini biliyorum doktor ihmali midir? Yoksa siz mi geciktiniz bundan kaynaklı folikuller istenilen performansı vermeyebilir diye düşünüyorum. Deneyimli bir hekim ile yola devam edebilmek çok önemli sizin için de diliyorum ki sizi en iyi şekilde yönlendiren bir hekim ile birliktesinizdir. Psikolojik durumlar inanın beni de mahvetti sinir hali, aşırı depresiflik, gerginlik, duygusallık, ağlama krizleri çok şükür geçti geçiyor. Sizin adınıza o kadar üzgünüm ki, ama umudunuzu asla kaybetmeyin çok vahim vakalar da var. Allah herkesin yardımcısı olsun bu yolda. Şöyle düşünün en azından yumurta elde edilebiliyor yumurta kalitesi artırılabilir bir durum. Ama olmamasına çare çok zor. Benim de yumurta sayısı yeterliydi ama kaliteli çıkmadı. Estradiol opu öncesi >3000 pg/mL idi.
Progesteron opu öncesi 3.11 yüksek çıktığı için taze transferi erteledi doktorum bebek tutunmaz diye donduracagız rahim dinlendirecegiz dedi açıkçası bu durum işime geldi. Hem ilaçlardan arınmak, rahmin toparlanması, en önemlisi benim o psikolojik buhrandan siyrilmam için. Rabbim yardımcın olsun arkadaşım bu güzel günün yüzü suyu hürmetine çok dua edeceğim sana.
Sizinle aynı durumdaymışız benimde opu öncesi estradiol değerim 3000 di benim doktorum da aynı kararı verdi ve 2 ay rahim dinlendirdik 5 gün önce transfer oldum rabbim işlerimizi kolaylaştırsın hepimize hayırlı güzel haberler almayı diliyorum 🤲🏻🤍

Sizinle aynı durumdaymışız benimde opu öncesi estradiol değerim 3000 di benim doktorum da aynı kararı verdi ve 2 ay rahim dinlendirdik 5 gün önce transfer oldum rabbim işlerimizi kolaylaştırsın hepimize hayırlı güzel haberler almayı diliyorum 🤲🏻🤍
Ne mutlu 🙏 çok sevindim sizin adınıza. Umarım sımsıkı tutunur bebişiniz ve sizinledir 😍 eğer bir aksilik çıkmaz ise ben de ay sonuna doğru transfer olacağım sanırım 13 Şubattaki kontrolde tablo biraz daha şekillenir diye düşünüyorum. Güzel haberlerinizi bekliyorum sabırsızlıkla lütfen bizi de haberdar edin 🌸

Ne mutlu 🙏 çok sevindim sizin adınıza. Umarım sımsıkı tutunur bebişiniz ve sizinledir 😍 eğer bir aksilik çıkmaz ise ben de ay sonuna doğru transfer olacağım sanırım 13 Şubattaki kontrolde tablo biraz daha şekillenir diye düşünüyorum. Güzel haberlerinizi bekliyorum sabırsızlıkla lütfen bizi de haberdar edin 🌸
İnanın bu 12 günlük bekleme süreci de ayrı yorucu belirsizlik insanı mahvediyor elimden geldiğince rahat olmaya çalışıyorum tabi 😅 pazartesi 8. Günüm ve aynı zamanda 5. Yıl dönümümüz pazartesi sabah test yapıcam inşallah günün en güzel hediyesini alırım testte çok istiyorum 🤲🏻🤰🏻 rabbim isteyen bekleyen herkese nasip etsin 🫶🏻 hiçbir belirtim yok bu beni korkutuyor pazartesi bakalım testte neler görücez çoğunun 8. Günde sonuç belli oluyo artık testte

Merhaba. Benim yumurtaligimda kist vardı. Doğum kkntrol ilacı ile kist eridi . Doktor bana reglin ikinci günü gel dedi ancak ben 4. Günü gidebildim. Doktor şu an kist yok beklersek kisteşme olabilir diyerek adetin 4. Günü gonalf f 375 başlattı. İki iğne oldum cuma günü kontrole gittim. 3 iğne daha yazdı. Pazartesi kontrole gideceğim. 8 yumurta zarı var 5i 7,5 mm 3 u 4 mm şu an. Küçükler ilerleyebilir de ölebilir de dedi doktor. Antalya tüp bebek merkezinde tedavi görüyorum mutlak suretle ikinci gün başlanacak diye bir kural yok anladığım kadarıyla

X