Tüp bebek tutunma belirtileri

Yeliz5259

Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2021
1
0
30
Merhaba arkadaşlar tüp bebek tedavisi görüyorum ve transferimin 7.günü ama adet olacakmış gibi şiddetli ağrım var ama adetime de daha cok var sizce bu ağrılar tutamayacağını mı gösteriyor. 7.günüm olmasına rağmen hiçbir belirti yok. Acaba tutmayacak mı olumsuz mu.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar tüp bebek tedavisi görüyorum ve transferimin 7.günü ama adet olacakmış gibi şiddetli ağrım var ama adetime de daha cok var sizce bu ağrılar tutamayacağını mı gösteriyor. 7.günüm olmasına rağmen hiçbir belirti yok. Acaba tutmayacak mı olumsuz mu.
Sonuç ne oldu canım?

Yazdıklarımı sonuna kadar okuyun ve lütfen biraz rahatlayın. Pcos hastasıyım ve kan pıhtılaşmam vardı. Kendiliğimden gebe kaldm ancak 5.haftada gebelik sonlandı. 2 sene boyunca gebe kalamadım ve 3 kere aşılama oldum tutmadı. İlk tüp bebek denememde çok şükür tuttu. O belirti bu belirti deyip kendinizi strese sokmayın. Bende neredeyse hiçbir belirti olmadı. Sadece kasıklarım adet olacak gibi ağrıdı ama hemen olup geçti o ağrılar. Adet ağrısı uzun uzun sürüyor hamilelik belirtisinde kısa kısa ağrılar. Birde ara ara çok üşüdüm ama bu herkeste olmuyor herkesin bünyesi farklı tabiki. Kullandığımız ilaçlar çok fazla öncesinde ve sonrasında. Maddi ve manevi hazır olmak gerek. Ve kesinlikle tüp bebek yaptırdığınız yer çok çok önemli ben Bahçecide yaptırdm. Labrotuvar işi bu işin neredeyse yarısını oluşturmakta. İlaç olarak fitil progestron iğne progestron östrojen vitamin coraspin ve oksapar iğne. Birde omega serum verildi hatfada 1 kez olmak üzere 2 defaya mahsus. İlaçları kafanıza göre bırakmayın. Mesela okuyup okuyup östrojen zararlı bırakıyorm demeyin. Zararı olsa zaten vermezler. Progestron ile birlikte çalışıp bebeğin tutunmasına yardımcı oluyor. Rahatlayın ve inanın. Tüp bebek başarı oranı çok yüksek neticede. Birincide olmazsa ikincide olur. Ancak dediğim gibi merkezini iyi seçin. Sevgiler.

X