tüp bebek yaptırıp pozitif sonuç alanlar lütfen ankete katılım yapalım

transferden test gününe kadar istirahat mı ettiniz?

• Ankete Katılan
    80

tunavy

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2012
441
108
Herkese merhaba;
Hepimize faydalı olması açısından sadece pozitif sonuç alanlar ankete katılabilir mi?Sonucu negatif olanlarda benim gibi yazabilir.
Allah tez zamanda hepimizin sağlıkla ve mutlulukla bebeklerimize kavuşmamızı nasip etsin.
Bu soru kafamı çok karıştırıyor.Bazıları hep yatılsın diyor bazıları istirahat diyor.Doktorlar bile net bir şey söyleyemiyor.
Ben ne zaman aynı gün biriyle transfer olsam ve o otobüs ile 1-2 saat yolculuk yapsa onun tutuyor ve ben transfer yerinde hiç kalkmadan 2-3 saat yatıp arabamla evime gelip,test gününe kadar istirahat halinde geçiriyor olsam da sonuçlarım hep negatif
Şimdi önümüzde yeni bir süreç var ve ben artık transfer sonrası hemen 30 dakika sonra kalkıp test gününe kadar günlük hayatıma aynı şekilde devam etmeyi planlıyorum.Sizde durumlar nasıldı.Yazmak isteyen olursa çok sevinirim.
Dışarı çıktınız mı?
Yürüyüş yaptınız mı?
Ne kadar ev işi yaptınız?
Tavsiyeleriniz olabilir mi?Ne olursa..
Rahim duvarı kalınlaştıran bilginiz var mı?
embriyo glue?intralipid serum?Natural killer cell-Prednisolon?yaptırdınız mı?sonucu nasıl oldu?
Yani tüm bilgilere açığım kısacası.

Son düzenleme:
Herkese merhaba;
Hepimize faydalı olması açısından sadece pozitif sonuç alanlar ankete katılabilir mi?Sonucu negatif olanlarda benim gibi yazabilir.
Allah tez zamanda hepimizin sağlıkla ve mutlulukla bebeklerimize kavuşmamızı nasip etsin.
Bu soru kafamı çok karıştırıyor.Bazıları hep yatılsın diyor bazıları istirahat diyor.Doktorlar bile net bir şey söyleyemiyor.
Ben ne zaman aynı gün biriyle transfer olsam ve o otobüs ile 1-2 saat yolculuk yapsa onun tutuyor ve ben transfer yerinde hiç kalkmadan 2-3 saat yatıp arabamla evime gelip,test gününe kadar istirahat halinde geçiriyor olsam da sonuçlarım hep negatif
Şimdi önümüzde yeni bir süreç var ve ben artık transfer sonrası hemen 30 dakika sonra kalkıp test gününe kadar günlük hayatıma aynı şekilde devam etmeyi planlıyorum.Sizde durumlar nasıldı.Yazmak isteyen olursa çok sevinirim.
Dışarı çıktınız mı?
Yürüyüş yaptınız mı?
Ne kadar ev işi yaptınız?
Tavsiyeleriniz olabilir mi?Ne olursa..
Rahim duvarı kalınlaştıran bilginiz var mı?
embriyo glue?intralipid serum?Natural killer cell-Prednisolon?yaptırdınız mı?sonucu nasıl oldu?
Yani tüm bilgilere açığım kısacası.
Canim bana doktorum ilk iki gun wc haricinde kalkmicaksin dedi bende oyle yaptim tabi arada az gezip evin icinde kan akisi sagladim. 3.gun odami supurdum yavas yavas zorlamadan. 4.gun mutfakta ufak tefek seyler yaptim. disari ciktim ignem vardi. Aksamina kafeye gittim derken 5.gunden sonra cok yormamak sartiyla evdeki islerimi yaptim yatak yorgan topladim mesela. Ama agri sizi olunca mutlaka birakip uzandim. Banyomu yaptim. 5.gunden sonra normale dondum. ev hanimiyim zaten evden cikamiyorum olan islerimi yaptim. Yeme icme konusunda da doktorum kola ve kahve yasak dedi onun disinda acida yiyebilirsin tatlinida problem degil dedi. Isim oldukca evden de cikiyorum yuruyus yapiyorum. Aslinda hersey bi vesile tabi once Allah ol dicek sonra olacak ki biz o zaman daha cok dikkat edicez. Bu arada veriyorlar zaten progesteron ilaclari. Rahim kalinlastirmak icin. Ektra bi ilac mi sordun orasini anlamadim. saatinde kullanmak lazim. Ben 10 dk bile oynatmiyorum ilac saatimde. Kan sulandirici ve dusuk onleyici ignem de var. Rabbim en kisa zamanda sanada nasip etsin. Pozitif sonuclar al.

Canım ben transfer günün ertesi günü çalışmaya başladım . Doktoruma sordum, doktor ‘eğer ağır birşeyler kaldırmıyor çok hoplayıp zıplamıyorsan çalışabilirsin, Evde oturup sürekli ona odaklanmak zaten iyi değil’ demişti .
Sonuçta normal yol ile hamile kalıp , bunun farkında bile olmadan neler yapan insanlar var .
Ben açıkçası ; eğer sağlıklı ise öyle yürümekle , ne bileyim tuvalete gitmekle kayıp gidecek birşey olduğuna inanmıyorum . Ha dediğim gibi burda embriyonun sağlıklı olması , nereye konulduğu hastanın geçmişi tabii ki çok önemli .
Doktorun zaten senin için en uygun olanı önerecektir .
Ben iyi ki çalışmışım , bazen unuttum , düşünmeye vaktim bile olmadı diyorum. Sonucum şükür pozitif .:nazar: İlk denememdi.
Dilerim emeklerinin karşılığını alır sen de olumlu yazarsın buraya :KK200:

Not ; ne kadar etki etti bilmiyorum ama ben bu süreçte bol bol ananas suyu (ama %100 ,içinde şeker olmayan ) içtim ve kabak çekirdeği yedim . Tutunmada katkı yapıyormuş . Ananas suyu değil de ananasın kendisini de yiyebilirsin tabi :*

Sürekli istirahatle sonucum pozitif olmuştu ama sonra kaybettim :KK43: sürekli istirahat dediğin oturma, uzanma modu. Ev içinde kalkıp dolaşıyordum da ama hiç ev işi yapmadım, dışarıya pek çıkmadım

Canim bana doktorum ilk iki gun wc haricinde kalkmicaksin dedi bende oyle yaptim tabi arada az gezip evin icinde kan akisi sagladim. 3.gun odami supurdum yavas yavas zorlamadan. 4.gun mutfakta ufak tefek seyler yaptim. disari ciktim ignem vardi. Aksamina kafeye gittim derken 5.gunden sonra cok yormamak sartiyla evdeki islerimi yaptim yatak yorgan topladim mesela. Ama agri sizi olunca mutlaka birakip uzandim. Banyomu yaptim. 5.gunden sonra normale dondum. ev hanimiyim zaten evden cikamiyorum olan islerimi yaptim. Yeme icme konusunda da doktorum kola ve kahve yasak dedi onun disinda acida yiyebilirsin tatlinida problem degil dedi. Isim oldukca evden de cikiyorum yuruyus yapiyorum. Aslinda hersey bi vesile tabi once Allah ol dicek sonra olacak ki biz o zaman daha cok dikkat edicez. Bu arada veriyorlar zaten progesteron ilaclari. Rahim kalinlastirmak icin. Ektra bi ilac mi sordun orasini anlamadim. saatinde kullanmak lazim. Ben 10 dk bile oynatmiyorum ilac saatimde. Kan sulandirici ve dusuk onleyici ignem de var. Rabbim en kisa zamanda sanada nasip etsin. Pozitif sonuclar al.
maşallah.Yazdığın için çok teşekkür ederim,Allah tamamına erdirsin.
evet,benim rahim duvarım çok gelişmiyor.7-8’de kalıyor sadece estrofem kullanıyorum.

maşallah.Yazdığın için çok teşekkür ederim,Allah tamamına erdirsin.
evet,benim rahim duvarım çok gelişmiyor.7-8’de kalıyor sadece estrofem kullanıyorum.
Rica ederim. Doktorunun verdigi ilactan baska ilac alip kullanmicaksin dimi?

Merhabalar :KK54: ben de ilk denememde 2 saat hastanede tartıp evde geldim 4. gün banyo yaptım 5. gün okula karne vermeye gittim normal hayatına devam et dedi doktorum devam ettim ama sonuç negatifti. Bu sefer yine 2 saat hastanede yattım eve geldim. Çok baharatlı çok acı yeme dedi doktorum bi de küvette oturur biçimde banyo yapma dedi. Ben 1 hafta banyo yapmadım. sonra banyoya sandalye koyup oturur vaziyette eşim yıkadı sağ olsun:KK200: 4. günü yürüyerek sağlık ocağına gittim tekrar rapor almaya çünkü kendi doktorum 3 günden fazla vermedi hayatına devam et dedi. Hiç ev işi yapmadım ama evin için geziyordum bazen karşı komşuma gidiyordum. 9. gün test yaptım tek çizgi 10. gün ağlaya ağlaya tekrar test 2 çizgi. Hemen hastaneye koştum hcg 104. Allah isteyen herkese nasip etsin. Böl bol su içtim bu arada. :KK200::KK68:

Evimde yanizdim hatta esimde yok yanimda transfer oncesi buyuk temizlik yaptim yemegimi kendim yapip yedim yeri geldi sofra saatlerce oyle kaldi canim isteyince topladim hergun dolmusla 5 km git gel yaptim igme icin sonuc 7. gunde 93 cikti 10. gun 230 ve 12 gun 652 kendinizi cok kasmayin
yorulmadan is yapin sadece insallah herkese nasip olur

Evimde yanizdim hatta esimde yok yanimda transfer oncesi buyuk temizlik yaptim yemegimi kendim yapip yedim yeri geldi sofra saatlerce oyle kaldi canim isteyince topladim hergun dolmusla 5 km git gel yaptim igme icin sonuc 7. gunde 93 cikti 10. gun 230 ve 12 gun 652 kendinizi cok kasmayin
yorulmadan is yapin sadece insallah herkese nasip olur
Merhaba oeki

Merhaba peki pozitif ciktiktan sonra igne ve fitile ne kadar devam ettiniz? Benim de sonuc pozitif ama hala kan sulandirici igne olsun prolutex igne progestan fitil hala devam. Ne zaman kurtulacagm ilaclardan

Merhaba peki pozitif ciktiktan sonra igne ve fitile ne kadar devam ettiniz? Benim de sonuc pozitif ama hala kan sulandirici igne olsun prolutex igne progestan fitil hala devam. Ne zaman kurtulacagm ilaclardan
10. haftaya kadar igneye fitile devam ettim ben gunde 1 doz ama dusuk vs tehliken olursa insallah olmaz tabi ama diyelimki oyle bi durum oldu dr ne zaman birak derse o zamana kadar
benim 10. haftada artik kalcamdan siziyordu yapilan ilac hemsireler bile sasiriyordu 38 karindan 51 kalcadan igne okmustum zaten ilackarin haddi hesabi yoktu cok zor gunler gecirdim bende rabbim yardimciniz olsun saglicakla gelsin kuzularimiz

Merhaba tüp bebek annesiyim. Transfer sonrası hemen eve gelmedim yavaş yavaş cafeye gidip oturdum kahvaltı yaptım 1 saat kadar bekledim öyle eve geldim!!!!!ÖNEMLİ BENCE!!!Hep yattım iyi beslendim jel sıkınca yürüdüm yattım ama keyif alarak dinlenerek hep ben anneyim dedim asla kötüsünü düşünmedim. Şimdi oğlum 2.5 yaşında dondurulmuşlarla ikinciyi istiyorum galiba🙃 hep duam bütün anne olamayanlara allahım her isteyene versin🙏🏻

Kızlar bende bu gün sonuç alanlardanım aslında sonuç almama rağmen hala inanmayıp korkan biriyim yazacak o kadar çok şey var ki benim için sonucu pozitif görmek hamile kalma hayali bile imkansızdı ağır çikolata kisti hastasıyım her yere bulaşmış bir kist mahvetti beni 5 sene uğraştım maddi manevi mahvoldum hep bir Ümit doğal yolla dedik olmadı işte tüp bebek denemem bugün sonucum 4414 çıktı çok yüksek bi rakam ama bilmiyorum ne hissettiğimi bile bilmiyorum sadece ağladım bir gün bir dakika bile olsa hamile olduğumu görür müyüm diyodum rabbim hepimizin yardımcısı olsun rabbim istemezse asla nasip olmaz hepimiz için hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin

Kızlar bende bu gün sonuç alanlardanım aslında sonuç almama rağmen hala inanmayıp korkan biriyim yazacak o kadar çok şey var ki benim için sonucu pozitif görmek hamile kalma hayali bile imkansızdı ağır çikolata kisti hastasıyım her yere bulaşmış bir kist mahvetti beni 5 sene uğraştım maddi manevi mahvoldum hep bir Ümit doğal yolla dedik olmadı işte tüp bebek denemem bugün sonucum 4414 çıktı çok yüksek bi rakam ama bilmiyorum ne hissettiğimi bile bilmiyorum sadece ağladım bir gün bir dakika bile olsa hamile olduğumu görür müyüm diyodum rabbim hepimizin yardımcısı olsun rabbim istemezse asla nasip olmaz hepimiz için hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin
Canim benim cok sevindim Allah tamamina erdirsin. Bende bugun test yaptim daha net cikti. Ama bi tuhafim ya. Ikinci tup bebegimi yaptirdim. Oglum suan 2 yasinda. Hani hala inanamiyorum hamile olduguma sanirim gormeden de anlayamicam

X