Tüp bebek yaptırmak istiyorum fakat!!!

Eceahmet

Guru
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2013
125
43
33
Arkadaslar 1 yıl 2 aylık evliyim ve geçen yıl ocak ayında kimyasal gebelik geçirdim daha sonra kasımda hamile kaldım ama 5 haftadan sonra gelismedi. Şimdi zaman kaybetmek istemiyoruz görünen bir problemimiz olmamasına rağmen tüp bebek yaptırmayı düşünüyoruz. Hiç sorun olmadan da tüp bebek yaptırılabilir mi?

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

bilimsel fikrim olmamakla beraber tüp bebekten önce senin ve eşinin detayla bir muyeneden ve geniş çaplı testlerinizi yaptırmanızı önerebilirim. bunun içinde iyi bir hastahaneye iyi bir doktora ihtiyacınız var. bende kimyasal gebelik geçirdim ama ben bunu eşimin morfoloji sorununa bağlıyorum. bu sizin içinde geçerli olabilir. eşinizin morfolojisi bozuksa hem kimyasala sebebiyet verebilir hemde bebeğim gelişmedi demişsiniz bundan kaynaklı olabilir. bu konu üzerinde eğilecektir doktorunuzda. zaten sorun eşinizin morfolojisiyse de zaten yine tüp bebeğe yönlendireceklerdir sizi yada aşılamaya. tüp bebekten önce aşılamayı da düşünebilirsiniz.. birçok üroloji doktoru morfoloji önemli değil dese de kadın doğum doktorları morfolojiyi çok önemsiyor. ayrıca en son gittiğimde rahim filmi çektirdiğimde de tüplerimin kapalı olduğunu öğrendim. yani açık olan tüplerim sanırım bu kimyasal gebelik sırasında kapandı yada başka bi iltihap durumundan ama neticede artık kendim ve eşimin sorunları hakkındaki bilgilere sahibim ve bu yolda çareler arıyorum. aynısını sizede tavsiye ediyorum. tüp bebek deyip geçmeyin raporsuz fiyatları 10000 i bulabiliyor az rakamlar değil bunlar.

Uzun uzun anlatıp bilgi verdiginiz icin cok teşekkür ederim. Dün gittim mersin de tup bebek merkezine doktor muayene etti adetim 3 gun gecikmişti ve sol kasığımda ağrım vardı ve kist çıktı. Normalde de yumurtalarım polikistikmis sürekli muayene oldugum doktorum söylemişti ama hamile kalmana engel teşkil etmez dedi. Daha sonra rahim de yapisiklik veya başka bir sorun olup olmadıgını değerlendirmek icinde rahim icini kamerali bakıldı Allah'a şükür onda da bir sorun çıkmadı. Esimin sperm testini de değerlendirdi doktor oldukça iyi olduğunu söyledi ama senin de dediğin gibi eşimle netten baktık morfoloji degerleri pek normal görünmüyor bize göre. 20 tup kan verdim ve tüm testleri yaptırıyorum 1600 tl tuttu:KK43: esimin de y kromozom genetiğine bakilacakmis. Eşimden 3 tup kan alındı. Şimdi adet gormek icin ilaç kullanmaya başladım. Biraz da kiloluyum boyum 1.73 kilom 84:KK43: glukofen , folidoce ve coraspin kullanıyorum. Adetin ikinci gunu tekrar muayene edeceğini söyledi test sonucların da bir kısmı cikar o
Zzamana dedi durumu değerlendirip aşılama yada tup bebek kararını verecekmiş. 2 gun oldu daha gelen giden yok bende. Iste durum bu:KK43: parasal kısmı cok önemsemiyoruz sadece hayal kırıklığı yasamak istemiyoruz içinizi ferah tutun olur dedi. Sizin durum nedir suan tedavi görüyor musunuz?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Arkadaslar 1 yıl 2 aylık evliyim ve geçen yıl ocak ayında kimyasal gebelik geçirdim daha sonra kasımda hamile kaldım ama 5 haftadan sonra gelismedi. Şimdi zaman kaybetmek istemiyoruz görünen bir problemimiz olmamasına rağmen tüp bebek yaptırmayı düşünüyoruz. Hiç sorun olmadan da tüp bebek yaptırılabilir mi?

selam canım bende mersinde yaşıyorum daha doğrusu silifkede burda tedavi oldum olmadı çikolata kisti var dendi bende beklemeden temmuzda çikolata kistinden ameliyat oldum. sonra 3 ay kadar bıraktım olmadı kasımda aşılama oldum tutmadı hiç sorun yok denildi tüpler acık eşinin degerleri iyi benim her ay 3 yada 4 yumurtam büyüyor fakat olmuyor. mersinde doğuş hastanesinde bir doktor önerdiler ona gidiyorum şuan inşallah bu doktor vesile olur.. olmazsa bende tüp bebeğe geçiçem ama çok korkuyorum nasıl yaparm ne yaparım bilmiyorum..

Canım benim inşallah birbirimize umut oluruz. Benimde doğuşta ki doktorum Dilek Guler çok iyi biridir. Sanırım sen öznur Hanım'a gidiyorsun. Sende daha detaylı tahlil yaptırsan aslında :-( doğuşun doktorları iyidir ama ben zaman kaybetmek istemediğim icin direk alanında uzman olan birine gittim. Tup bebek Merkezi'de aşılama yapıyor.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

selam canım bende mersinde yaşıyorum daha doğrusu silifkede burda tedavi oldum olmadı çikolata kisti var dendi bende beklemeden temmuzda çikolata kistinden ameliyat oldum. sonra 3 ay kadar bıraktım olmadı kasımda aşılama oldum tutmadı hiç sorun yok denildi tüpler acık eşinin degerleri iyi benim her ay 3 yada 4 yumurtam büyüyor fakat olmuyor. mersinde doğuş hastanesinde bir doktor önerdiler ona gidiyorum şuan inşallah bu doktor vesile olur.. olmazsa bende tüp bebeğe geçiçem ama çok korkuyorum nasıl yaparm ne yaparım bilmiyorum..

Merhaba,
tup bebek, normal doğum denemelerinden başarı alamamış tüm çiftler tarafından tercih edilebilen bir yöntemdir. Tüp bebekte başarı oranı; tek embriyoda % 35 - çift embriyoda % 60-65 civarındadır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
belirttiginiz bu degerlere gore hamilesiniz ve anormal bir durum söz konusu değil ama en saglikli bilgi için, doktorunuzla gorusmenizde fayda var.
Şimdiden hayırlı olsun :)

mrb ben birsey sormak istiyorum benim tup bebkte 16.gunum degerlerim cok iyi hamileyim haftaya keseyi gormeye gidicez ama benim normal sartlarda bugun adet gunum ve kasiklarimda cok agri var sanki adet olucakmisim gibi normalmidir bu ve akintim var kahve pembe karisik lutfen bilgilendirirseniz sevinirim tsk

X