Tüp bebek yumurta toplama,yumurta kalitesi ve prp

papatyayaprak

Üye
Kayıtlı Üye
7 Mart 2021
14
4
38
Merhaba 4 ay önce tüp bebek için tedavi gördüm ve yumurtalar toplandı.10 yumurtadan 6 sı döllendi. 5.gün sadece tek embriyo kaldı ve benim doktorum 5. Gün 3bb kalitesinde olduğu için transfer yapmak istemedi dondurduk ve havuz sistemine gidelim dedi. Fakat öncesinde prp yapalım dedi. 3 ay önce prp yaptım . Bu ay da tekrar ikinci yumurta toplama işlemi yapıldı. bu sefer 13 yumurta toplandı. Bugün ilk gün aradılar ve 4 tanesi sadece döllenmiş. Bu sefer hem yumurtada hem spermde morfoloji sorunu varmış. Gerçekten anlayamıyorum . Bir sürü multivitaminde kullanıyorum neden böyle oluyor bilmiyorum

Moralinizi bozmamaya çalışın bir tanesi sizin için yeterli destek vitaminlerinizi kullanmaya devam edin bence

Bugün tüp bebek merkezinden aradılar .Bir tane yumurta daha döllenmiş toplamda 5 tane olmuş ama 2 tanesinin gelişimi yavaşmış.

İyi akşamlar;
Ben 27 Temmuz 2021 de tüp bebek tedavisine başladım.Kontrollere gittiğimde 4tane yumurtam olduğu söylendi.Fakat yumurta toplama işlemi sonrasında 1 tane yumurtam olduğu onu döllendireceklerini söylediler,ilk gün aradıklarında yumurtanın döllendiğini canlı olduğunu söylediler.2.aradıklarında yumurtanın hala canlı fakat geriden seyrettiğini söylediler.3.aradıklarında yumurtanın canlılığını yitirdiğini 2 ay sonra tekrardan geri tüp bebek yapılması gerektiğini ilettiler.BEN YUMURTA SAYIMIN VE KALİTEMİN ARTMASI İÇİN NE YAPABİLİRİM???
Yardımcı olursanız çok sevinirim

Merhaba ben prp yaptım doktor özellikle sayıyı arttırmaz kaliteyi arttırır dedi. Gerçekten de 4 yumurta döllendi 3 ü donduruldu ve kalitesi bir tık daha arttı. Artık prp etkisi mi bilmiyorum ama prp yaptırdıktan sonra oldu. İlkinde prp yaptırmamıştım altı yumurta döllendi bir tane sadece kalmıştı o da orta kalite diye doktor tekrar prp yaparak deneyelim dedi.ayrıca prowomen kullandım 2-3 ay boyunca.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…