Türkiye'den Azez'e giden tır görüntüleri yayınlandı.

katikula

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2008
34.741
12.322
İngilizce yayın yapan Rus medya grubu Russia Today, Türkiye’den Suriye’nin El Nusra kontrolündeki Azez kasabasına giden TIR’lara ait olduğunu öne sürdüğü görüntüler yayınladı.

azez-tir.jpg

Daha önce MİT’e ait olduğu anlaşılan TIR’lar, cihatçı gruplara silah ve mühimmat taşıdıkları iddiasıyla Adana ve Mersin’de durdurulup aranmıştı.

Rusya savunma bakanlığı da Türkiye’nin IŞİD petrolünün ticaretini yaptığını öne sürdüğü bazı uydu görüntülerini de yayınlamıştı.

Russia Today’in yayınladığı görüntülerde Azez civarındaki YPG mevzilerinden haber geçen muhabir Lizzie Phelan’ın, Kilis’e bağlı Öncüpınar Sınır Kapısı üzerinden Azez’e geçen ağır yük dolu araçlara dikkat çektiği görülüyor.

Bulundukları yerden yaklaşık 1 kilometre uzakta bulunan TSK’ya ait araçları da işaret eden Phelan, YPG’lilerden aldığı istihbarat doğrultusunda El Nusra’nın eğitim kampını da gösteriyor.

Cumhuriyet’in MİT TIR’ları görüntülerine de yer verildi
Türkiye-Suriye sınırında yer alan Türk bayrağının bulunduğu mevkiyi Türkiye’nin, El Nusra kampına düzenli olarak giden silahları gözlemlemek için kullandığını söyleyen muhabir, bu iddiayı da YPG’ye dayandırıyor.

Russia Today, haberinde muhabirin aktardığı bilgilerin yanı sıra Cumhuriyet gazetesinin yayınladığı MİT TIR’ları görüntülerine ve Rus savunma bakanlığının Türkiye’nin IŞİD’e silah yardımında bulunduğunu iddia ettiği görüntülere de yer verdi.

İddialar Ceyş el Şuvar ve YPG’ye dayandırıldı
Russia Today’e konuşan Ceyş el Şuvar’ın kurucusu Ebu Cuma Benavi ve YPG’nin Afrin lideri Abdu Halil de Türkiye’nin El Nusra’ya yardım ettiği iddialarını tekrarladı.

Türkiye’nin bölgedeki terörist gruplara açık biçimde destek sunduğunu öne süren Halil, “Kürt bir mahkum Türklerin eline düştüğü zaman, El Nusra’ya teslim ediliyor” diye konuştu.

Türkiye’nin IŞİD ve El Kaide gibi gruplara yardım ettiğini söyleyen Benavi ise, “Türkiye buradaki pek çok silahlı grubu bölgeden çıkardı ve bize karşı El Nusra’yı destekledi” dedi.

Rusya, Türkiye’yi birçok kez IŞİD’e yardım etmekle itham etmişti
Rusya, 24 Kasım’da uçağının TSK tarafından Suriye sınırında düşürülmesinin ardından Türkiye’yi birçok kez IŞİD’e yardım etmekle itham etmişti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve hükümet YPG ve PYD’yi ‘terörist’ olarak nitelemiş, Türk Silahlı Kuvvetleri ise geçen ay YPG mevzilerini vurmuştu. Bunun üzerine ABD, YPG’yi terör örgütü olarak görmediğini ısrarlı bir biçimde vurgulamıştı.

ABD ve Rusya, ortak plan doğrultusunda Suriye’de ateşkes planını devreye sokmuş, ancak IŞİD ve El Nusra ateşkes kapsamının dışında bırakılmıştı.

http://www.diken.com.tr/russia-today-turkiyeden-azeze-giden-tirlara-ait-goruntuleri-yayinladi/

Turkiyenin ISIDa yardim ettigi, onlarin petrol satisina aracilik ettigi, hatta bazi unlu Turk sahipli gemiciklerin de bu islerden ekmek yedigi dunya basininda coktan beri yazilip cizilen birsey zaten, hatta ben bile bu haberlerden birini CHPli Mahmut Tanalla ilgili bir konu basliginda paylasmis, Turkceye tercume etmistim. Haber de Temmuz 2015ten, bir ABD gazetesinden.. http://www.veteranstoday.com/2015/07/21/erdogans-daughter-joins-isis/

Dunyanin bildigi Turk halkina devlet sirri olunca.. Turk halkinin duymasi bugune kismetmis demek ki.. Rusya dibimizden fazlaca gundeme getirince.. Turkiye zaten tum dunyada ISIDin destekcisi olarak biliniyor.

Olsun, artik biz de yuzumuzu tamamen Ortadoguya cevirdigimize ve onlar gibi karmakarisik, kendi ile bile savasan, heryerinde bombalar patlayan bir ulke haline geldigimize gore ayni onlar gibi teroru besleyip buyuten, bir kac teror orgutunu destekleyen bir ulke olmamiz normaldir.

Normal şartlarda laheyde yargılanması için yeterince sebep var.. Irakta olduğu gibi laheye çıkmadan yerel mahkemelerde kısa sürede halledileceğini ya da Miloseviç gibi mahkeme beklerken hakkın rahmetine kavuşacağını düşünüyorum.. Suç ortakları kendilerini deşifre ettirmezler..

X