Türkye'de Istanbul'da ozel dogum kaça patlıyor?

benkibele

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2008
4.925
43
43
Arkadaslar, ben yurtdısında yasıyorum ve insallah bir gun ben de size bu sayfadan ben de hamişiiiim diye seslenecegim.

Ama merak ettigim bir konu var. dogu yapan arkadaslar dogum masraflarının ortalama ne kadar cıktıgını yazabilirler mi? tamamen meraktan soruyorum.

Yasadıgı yerde hamile oldugun andan itibaren sigortalısın ve dogum bedava. hatta dogumdan sonra gogus pompasını da bedava veriyorlar. ister emzir ister emzire me.

bir de arkadaslardan duydugum bir sey var. Onu paylasmak istiyoru. TR de her doktor kontrolune gidisinde dokto doktor parası + ultrason parası alıyormus. dogru mu? her seferinde de ultrasonla bakıyormus. bu eminim anne icin heyecan verici bir olaydır ama burada bir arkadasımın 1.5 ayı var. en son 19. haftada ultrasonla bakıldı. hersey normal. tekrar sokmadıar. baska birini ise sık sık soktular ki bebekte takip edilmesi gereken bir sey vardı. bu ultrason mselesini bizim doktorlar biraz abartıyorlar sanırım.

gorusleriniz?

ya bu arada benim klavyede sorun var. bazı harfler eksik cıkıyor. artık siz anlarsınız.

doğru canım ben 18 haftalık hamileyim her 15 günde bir doktora gidiyorum ilki muayene 2. si kontrol her seferinde ultrosana giriyorum.benim gittiğim hastahanede normal doğum 850 sezeryan 1500 ytl doktor muayenesi de 60 ytl ama ayrıca ultrosan parası yok muayene ücreti içinde .Ama bu hafta detaylı ultrosan var ona ayrıca ücret ödiycem.Ama hastaneye göre ücretler çok değişiyo mesela Acıbademde normal doğum 5500 ytl..Yurt dışında nasıl bilmem ama 19. haftadan snra doğuma kadar ultrosana girmesem çatlarım meraktan ya :)

canım ewet her gittiğinde dr ücreti var... ama ulturasaon dahil..
dopler ve diğerleri ücrete tabi....
testlerde ücretli..
mesela lüx bi yerde doğum acı badem hastenesi sut ise 6,5 - 7 milyar civarında....
normal bi hastanede sezeryan ise;1,5 - 2 milyar civarında...
bu hastaneden hastaneye değişiyor..
ssk veya herhangi bi sosyal güvenceyle doğumun ücretini bilmiyorum...
normal doğum ise çok daha ucuz......
eğer bebek yoğun bakım ünitesine ihtiyaç duyarsa, buda ücrete tabi....
ilaçların ve diğer tüm şeylerde sana ait..

X