Tuvalet eğitimi hakkında

maviisever

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2018
763
202
Kızlar kızım bu ay sonu 2,5 yaşında oluyor tuvalet eğitimine başladım 3. günümüz. Çok hazır gibiydi bezine yaptığında bazen rahatsız oluyordu değiştirmemi istiyordu veya yaptığı zaman söylediği zamanlar oluyordu birde tuvalet istedi durduk yere ben oraya yapıcam diyince başlattırdım.

İlk gün hep altına yaptı 4-5 defa gecede bez taktım akşam olunca bez takılıyor sabah çıkarılıyor tuvalete yapılıyor diye.. ikinci gün sabah hiç yapmadı öğlen uykusunda uyurken yaptı uyandıktan baya sonra yanımdan birden kalkıp çişim geldi sen gelme diyip tuvalete gitti mızıklanarak geri döndü var ama yapmaya korkuyor bende ay benimde geldi geldi birlikte gidip yapalım dedim lavaboda oyalandırdım biraz öyle yaptı başardı 😅 daha sonrasında ise kabızlık sorunu olduğu için gaz birikintisi oluyor gaz çıkartırken biraz altına kaçırdıktan sonra söyledi o şekilde 3-4 kez az az yaptık gece yine bez taktım bugün ise hiç tuvaletine yapmadı iki defa altına kaçırdı söylemekte söylemiyor anlatıyorum işte geldiği zaman söyle vs duymamazlıktan geliyor veya tamam fakan diyor.. gece bez kullanmam aklını mı karıştırıyor bilemedim sizce? İyice tuvalete yapmaya alışınca gece bezden çıkartmayı düşünüyordum normalde söylemeyi değilde tuvalete yapmaya alışınca.. beya nasıl bir yol izlemem gerek?

X