Tuvalet Eğitimi Tuvalet eğitiminde 3 aydır gece eğitimi tamamlanmadı nerde hata yaptım

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Anlayann muczsx

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2020
820
951
Arkadaşlar selam.Benim kızım 29 aylık ve üç aydır tuvalet eğitiminde bezi bıraktık.Uyanikken hiç bir sıkıntı olmuyor çok şükür binde bir nadiren oyuna dalınca falan dışında.Ancak sorun şu ki gece eğitimini de hemen bir hafta sonra vereyim diye bezini çıkarıp yatağına alez serdim ama olacak gibi değil bu böyle.Uykudan iki saat sonra çise tutuyorum yaparsa gece dörde kadar falan dayanıyor yapmazsa (ki inat ediyor çoğu kez yapmıyor) yatağa tekrar dönüp ilk yarım saat içinde bir bakıyorum yatak ıslanmış.neyse değiştiriyorum her şeyi bu sefer sabah da uyuyup kalırsam hemen o zaman da yapmış oluyor en geç 7 de kaldırmış olmam lazım.Gece hiç beslemedim ama Alez de dayanmıyor çarşaf hatta yastık da.Ustelik öğlen de uykusunda yapıyor yetişemiyor malesef ağlamış olduğunda çoğu kez yapmış oluyor.Yani uykuda öncesinden haber vermiyor çişini.Simdi sorum sizce ne yapayım az önce bez bağladım çünkü şu son haftada her hun makinede çamaşır yıka sudan gecir beni çok yordu.Zaman alacak gibi görünüyor.İlk iki ay hiç ağlamazdi bile şimdi yeni yeni çiş kaçırınca ağlamaya başladı acaba iyi mi kötü mü bez baglarsam geri döner mi geriler mi böyle devam etmek beni de onu da yordu artık.Tecrubelerjnizi bekliyorum

Hic bez bağlanmayacaksın çünkü geçirdiğin bunca zaman boşuna gider. Uykusuz kalacaksın ustesinden gelenilmen icin yapacak başka çare yok acaba hazır mı degildi daha ama gerçi surece başlamışsın. Bence güzelce konuşup anlamalısın birlikte tuvalete gitmelisin vs vs zor bi surec ben hiç uyumuyordum alışma süreci zaten çocuklarda 21 gün. Biz 21 güne kalmadan herseyi halletmistik. Sureci yatakta yaşamadım açıkçası ama yerlere halılara bir kaç sefer yapmadı degil çişini. Zor bir süreç Allah kolaylık versin lakin sürekli konuşup telkinler verip eger başarabilecegine dair inanc ve güven vermen gerekiyor senin sabrın ve uykusuzluğun önemli tabi ki. Ama sakin bez takip süreci geriletmemelisin

Dün gece geç vakit bir kez tuvalete kaldırıp bezledim sonrasında o anlamadan.Sabah 8 de kalkmış yapmıştı çiş.Aslinda gündüz hiç zor olmadi bir kez başlamış hemen bırakmıştım hazır olamadığini anlayınca.İki ay sonra kendisi istedi bir haftada da alıştı.Ama gece dediğiniz gibi sürekli takip uykusuzluk gerekiyor büyük çocuğu da sabah erken okula bırakıyorum biraz bıkkınlık buna sebep oldu diyebilirim

Dün gece geç vakit bir kez tuvalete kaldırıp bezledim sonrasında o anlamadan.Sabah 8 de kalkmış yapmıştı çiş.Aslinda gündüz hiç zor olmadi bir kez başlamış hemen bırakmıştım hazır olamadığini anlayınca.İki ay sonra kendisi istedi bir haftada da alıştı.Ama gece dediğiniz gibi sürekli takip uykusuzluk gerekiyor büyük çocuğu da sabah erken okula bırakıyorum biraz bıkkınlık buna sebep oldu diyebilirim
Allah kolaylık versin başka ne diyebilirim ki zor bir süreç ama yılmak yoooouh 🤩

Bende konu açmıştım tam da bu konuyla alakalı üç gün oldu bugün şükür çişi söyleyemeye başladı Arada kaçakları oldu ama lazımlıga bile elbisesiyle oturmak istemeyen bir çocuktu buraya gelmek bile büyük bişi bende gece uykudan uyanınca çok huzursuz bağırıp çağıran inat bir çocuk olduğu icin zorlanacağımı bildiğim için o uyuyunca çaktırmadan bez taktım 3 gündür biraz daha kendine geldikten sonra gecede bağlamamam lazım su an 3 gündür bezi sabah baktığımda illaki işemiş oluyo muhtelemen 3-4 kere işiyodu öğlen uykusunda bazen kuru kalkıyordu önceden ama 3 gündür azıcıkta olsa işemiş oluyo bende gece konusunda tedirginim bide kaka konusu 2.günü zar zor korka korka yaptı normalde hergün düzenli yapardı ilk gün tuttu muhtelemen bugün de az evvel yapıp söyledi kakayı üst baş değiştik korkuyo kabızlık Yaşar diye kayısı hoşafı yapmıştım o rahatlattı ama altına yapmış 🙆🏻‍♀️Korktuğu icin hakkımızda hayırlısı olsun çok zor stresli yorucu bir durum

X