Çocuk Hastalıkları tuvalete nasıl alıştırıcam:((

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
bende yazı bekleyenlerdenım.ıstanbulada bı turlu yaz gelmedıkı.evler buz gıbı.neyse bende herhalde 1 ay sonra baslarım.benım kızda oyle ben onu gece çiş için uyandırırsam bı daha hayatta yatmaz tepemde gezer valla.allah hepımıze kolaylık versın arkadsslar

:sm_cool:kendimi hazirladim bakalim kendime soyluyorum gerekirse eve kakada olacak cisde yapacak hazirlikli olmam lazim cocuklarda hakli napsinlar aliskin degillerki yapa,yapa alisicaklar....iste kendime son bir hafta verdim ayin 19 u baslayip sonuclandirmak istiyorum tekrar bez takmadan....Ama arkadaslar ben gece gunduz ikisini bir halletmeyi dusunmuyorum siz ne dersiniz:sm_confused:gunduz hallolsun gecede zamanla hallolur diyorum ama yanlismi dusunuyorum:sm_confused:cunki oglumu gece cise kaldirirsam uyumaski tekrar sırnaşık şey bakalim hayirlisi insaallah askimda son gaz arkamda ikimiz el ele basiricaz insaallah...
gecede takmamak lazimaslında
eger uykusu agır ise o uyuduktan sonra altını bezleyebilirsin
aksi halde bocalama yasıyorlarmış

Aslinda Biz Annelerin Hatasi Oturakla Aliştirmak Bizler Nereye Yapiyoruz Oturağami? Onu Sonra Oturaktan Tuvalete Nasil Aliştirican Bide O Sorun Var Neyse Fikrime Gelince Onla Tuvalette Iyi Vakit Geçirmeyi Sağla örneğin Bir Balon Koy Fakat Tuvalete Girdiği Zaman Oynamasi Gerektiğini Söyle

çocuklar Genelde Büyük Tuvaletleri Yaparken Korkarlar Oyalamak En Mantiklisi Ama Ne Olursa Olsun Bezi Bir Kere Açtinmi Bir Daha Bağlama

Genelde çocuğunun Hangi Saatler Büyük Tuvaletini Yapabileceğini Bilirsin O Saatlerde Tuvalette Vakit Geçirmesini Sağla Sende Tuvaletini Yapiyormuş Gibi Sesler çikar Oyun Gibi Yapip Ikinma Seslerini Onunda çikarmasini Sağlayarak Yaptir

Bide Anneler 0-6 Yaş Eğitmeni Olarak çocuklari 1,5 Ila 2,5 Yaşlari Arasinda Tuvalet Alişkanliği Kazandirmak En Doğrusu(ileride Psikolojik Sorunlara Yol Açmamasi Için)

bende yazı bekleyenlerdenım.ıstanbulada bı turlu yaz gelmedıkı.evler buz gıbı.neyse bende herhalde 1 ay sonra baslarım.benım kızda oyle ben onu gece çiş için uyandırırsam bı daha hayatta yatmaz tepemde gezer valla.allah hepımıze kolaylık versın arkadsslar

Amin insaallah kolaylikla basaririz elimizi yuzumuze bulastirmadan:roflol:

Bizim burasi 4 mevsim genelde havalar iyi oldugu icin biz herdaim haziriz egitime:teytey:

Benim oglum gündüz bezini 2bucuk yasinda birakti. Yaz tatiline Türkiyeye geldigimizde biraktiracaktim, ama hastalaninca üstüne gitmedim. Tatil sonrasi hemen birakti bezini. geceleri daha bagliyordum. ilk zamanlar benim oglumda kakasi gelince sessiz bir sekilde köselere saklaniyordu. Ve tabi bizdede kabizlik vardi. kolay olmadi, ama sonra alisti ve her zaman söyledi.
Geceleri bagladigim bezi 3 yasinda birakti. O da mecburen oldu. Evde hic bez kalmamisti, bende hadi bu gece bezsiz yatalim, dedim , tabi ilk bir kac hafta geceleri onu cise kaldirdim. Zamanla buna da gerek kalmadi.

her cocuk farkli tabi. Hic zorlamadan kendiliginden gelisiyor hersey. Belki korkusunu yenince alisir.

Arkadaslar birtek cumartesi ve pazar gunumuz kaldi :teytey:pazartesi gunu insaallah basliyoruz insaallah kolay olur yaa.skolay olacaga benziyor artik oglusumun hareketlerinden ama bakalim:1rolleyes:

benim oglum da yeni uc yasina girdi
pipisi gelince soluyor hatta kendi gidip oturuyor kuvetin ustune anne sen gelme ayip diyorsırnaşık şey
ama bazen bez acikken bile yapiyor bi yere hele hamile halimle cok zormus arkasindan kosmak
kizmak istemiyorum ama zaten yere zor egiliyorum :çok üzgünüm:
kakasina gelince isi geldim mi wc gidiyor kakam geldi diye o zaman oturmasi icin yardim ediyorum bitince haber veriyor ama bazen de beze ediyor
ama artik bez kullanmak istemiyorum
aslinda bi actin mi bi daha baglamicaksin iste
hele bi yere giderken cok zor oluyor :kızgın:

X