Twitter’da “Sen de Anlat” etiketi Türkiye’ye ayna tutuyor

renklibirnick

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2014
3.882
4.026
Burak Eldem @burak_eldem · 19 saat
Gece ıssız sokakta karşılaştığın kadının, başını öne eğip kaçar gibi yürümesi. Senden korkmakta haklı olduğunu bilmenin utancı. #sendeanlat

Pink Freud @pinkfreud · 19 saat
Taksicinin para bozdurma bahanesiyle ıssıza arabayı sürmesi marketten biralarla dönüp para üstü istemiyorum dedikçe indirmemesi #sendeanlat

Yekta Kopan @yektakopan · 19 saat
Kız arkadaşınız ya da karınızla "evlilik cüzdanı" göstermeden otelde kalacağınız zaman "Güvenliğinizi garanti edemem" denilmesi #sendeanlat

Hande Kuday
@handekuday · 19 saat
Cmk görevi için gittiğim karakoldaki polisin telefonumu sorgu için ararız diye alıp attığı "iltifat" mesajlarını? #sendeanlat

Hakan Hepcan
@hakanhepcan · 19 saat
#sendeanlat etiketinde yazilanlari okuyorum. Meslek olarak 1 numarada taksici abilerimiz var. Ozellikle istanbul'da. Serefsiz herifler

Serkan Altuniğne
@serkanaltunigne · 19 saat
#sendeanlat tag'inde yazılanları okuduktan sonra "bizim insanımız çok şahane" diyenin ağzına kürekle vurmak lazım... Leş gibiyiz...

Zeynep Gürcanlı
@zeynepgurcanli · 19 saat
Kadınlar için öyle korkunç bir ülkede yaşıyoruz ki, burada #sendeanlat diye yazdıklarımızı bile bize karşı kullanır bunlar #sendeanlat

Şebnem Bozoklu
@sebnembozoklu · 19 saat
#sendeanlat Öğrenciyken yurdun önünde sokak köpeği gibi bekleşen öğrenciyse yolludur zihniyetindeki kabus adamlar!

Ayşe Keşir @aysekesir · 19 saat
Pedofili ve tacizcilerin de cirit attığı sanal alemde #sendeanlat başlığını heleki çocuk yaşta olanların anlatılmasını sakıncalı buluyorum.

Nazlıcan Özkan
@nazlicanozkan · 20 saat
polisin ve yargının #sendeanlat demediği yerde konuşan kadın yarasını kanatır. 10 kadın bir masaya otursanız en az 5'inin hikayesi vardır.

Armağan Çağlayan
@Armagan_caglaya · 20 saat
#sendeanlat etiketinin altına yazılanlar, bu ülkede yaşayan her kadının "tehlike altında" Olduğunu gösteriyor! Utanç verici değil mi?

Reyhan Karaca @Reyhan_Karaca · 20 saat
Akmerkez'in önündeki sapık taksiciyi 90lı yıllardan beri bilmeyen yoktur!surekli şikayet alır ama aynı yerde kabus gibi durur! #sendeanlat

Hilâl Kaplan @hilal_kaplan · 20 saat
"Bu kadar da olur", kadın olan bilir. #sendeanlat tagine yazan, yazamayan tüm kadınlar bu mücadele için dayanışma göstermeli, destek olmalı.

Reyhan Karaca @Reyhan_Karaca · 20 saat
hala arkadaşımın beni taksiye bindrdğnde "plakayı aldım,eve vardığında mutlaka bana haber ver"diye tembih edildği bir dönemdeyz #sendeanlat

Hayko Bağdat @haykobagdat · 21 saat
Okudukça utanıyorum. Bakın neler oluyor hergün > #sendeanlat

Bu sendeanlat etiketine yazan kadinlara laf yetistirmeye calisan erkekler var hala. Dun denk geldigim orneklerden biri ; bir kadin tiyatro hocasinin kendisini taciz etmesinden bahsetmis. Bir erkek de ona tiyatro gibi entel dantel seylerle ugrasirsa basina gelen seyin normal oldugunu soylemis. Hala bitmediniz ya.

Hep bu ziynetin cezasını çekiyoruz bizler .
Ben de okuduklarımda o kadar çok ortak yaşanmışlık buldum ki ..
Lise de güpe gündüz otobüste taciz edildiğim, ve 1 hafta dışarı çıkamamam sonrasında da
aylarca okula yalnız gidip gelemem ..
Eğer bir gün bir oğlum olursa onu asla sen erkeksin herşeye hakkın var mantığı ile yetiştirmeyeceğim
ve çevreden bu tarz yorumlardan elimden geldiğince koruyacağım zehirlenmesin çocuğum diye .
Maalesef yanlış, hata taağğğ buralardan başlıyor çünkü .

X