üçlü tarama testinde afp değeri yüksek çıkan var mı

acelya55

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2021
31
4
30
arkadaşlar dün tarama testimi yaptırdım mom değeri 2,09 çıktı doktor sırtta açıklık olma ıhtımalıne karsı detaylı ultrason yapacağız 22.haftada dedi lütfen bir teselli edin aşırı üzgünüm ilk bebeğim kendimi toparlamaya çalıısyorum ama duramıyorum aynı durumda olup sorunu olmayan ya da böyle bir şeyle karşılaşan var mı benım ultrasona göre gebelık tarıhım bir hafta ileride o da etkilermi

arkadaşlar dün tarama testimi yaptırdım mom değeri 2,09 çıktı doktor sırtta açıklık olma ıhtımalıne karsı detaylı ultrason yapacağız 22.haftada dedi lütfen bir teselli edin aşırı üzgünüm ilk bebeğim kendimi toparlamaya çalıısyorum ama duramıyorum aynı durumda olup sorunu olmayan ya da böyle bir şeyle karşılaşan var mı benım ultrasona göre gebelık tarıhım bir hafta ileride o da etkilermi

şu an kaç haftalıksınız 16 mı?
Detaylı ultrason 20-22 arası herkes yaptırıyor. Sizin ekstra risk durumu varsa şimdi yaptırabilirsiniz bence. Şimdi de gözükür. O tarihe kadar beklemek daha sıkıntı değil mi? Bence önümüzdeki hafta iyi bir perinatoloji uzmanına görnün. 22yi beklemeyin.

Detaylı ultrason 20-22 arası herkes yaptırıyor. Sizin ekstra risk durumu varsa şimdi yaptırabilirsiniz bence. Şimdi de gözükür. O tarihe kadar beklemek daha sıkıntı değil mi? Bence önümüzdeki hafta iyi bir perinatoloji uzmanına görnün. 22yi beklemeyin.
doktorum 22 de yapacağız deyince herhalde uygun zmaan bu diye düşündüm şu an 18.haftadayım

yüksekovada öğretmenım vana sevkedecek 31 marttan önce randevu göremıyorum özele gitmem gerekiyor mu bılmıyorum kararsız kaldım ne yapacağımı da bilmiyorum burada doktor sıkıntımız da var rahat muayene olamıyorum

doktorum 22 de yapacağız deyince herhalde uygun zmaan bu diye düşündüm şu an 18.haftadayım

mom değerini gerçekten bilmiyorum. Ama arkadaşımın başına geldi sırtta açıklık olayı daha 3lü test yapılmamıştı 16. Haftaydı. Doktor normal ultrasonda gördü leke gibi bir şey var dedi. Şüphelendim dedi. Hemen perinatolojiye sevk etti. Bence siz de perinatolojiye danışın umarım bir şey yoktur olsa gözükürdü diye düşünüyorum 🙏🏻

mom değerini gerçekten bilmiyorum. Ama arkadaşımın başına geldi sırtta açıklık olayı daha 3lü test yapılmamıştı 16. Haftaydı. Doktor normal ultrasonda gördü leke gibi bir şey var dedi. Şüphelendim dedi. Hemen perinatolojiye sevk etti. Bence siz de perinatolojiye danışın umarım bir şey yoktur olsa gözükürdü diye düşünüyorum 🙏🏻
şu ana kadar ultrasonda herhnagı bır sorun gorunmedı yanı bana sorun var demedı hep sordum ense kalıngı omirilik vs bakıldı cok teşekkür ederim sağolun

benim bebegimde afp mom 2.69 yüksek çıktı .3lü test riskli çıkınca perinatolojiye sevk edildik ,dr. bebeğimde 1.6 mm kalpte vsd böbreklerde hafif genişleme gördü..benim sorum afp momu yüksek çıkıpta ultrasonda herhangi bir anomoliye rastlayan oldumu kızlar yada buna benzer şeyler duyan varmi çok kötüyüm,hic biryerde cevap bulamadım

ben devlet hastanesine gittim dr bana 18 haftalıkken bakmam normalde 20. haftadan sonra bakılması gerekiyor dedi ,keske bakmasaydi :KK43:

benim bebegimde afp mom 2.69 yüksek çıktı .3lü test riskli çıkınca perinatolojiye sevk edildik ,dr. bebeğimde 1.6 mm kalpte vsd böbreklerde hafif genişleme gördü..benim sorum afp momu yüksek çıkıpta ultrasonda herhangi bir anomoliye rastlayan oldumu kızlar yada buna benzer şeyler duyan varmi çok kötüyüm,hic biryerde cevap

Merhabalar, benim de AFP değerim yüksekti ama detaylı ultrasonda bir aksilik görmemişti doktor. Aylarca AFP degerini ve olası sonuçları araştırdım, içimde hep bir korku vardı. O zamanlar ben de sorularıma hiç cevap bulamamıştım ama şu an 3 yasinda çok sağlıklı bir çocuğum var. Belki de ultrasondaki genişlemenin AFP değeriyle bir ilgisi yoktur? Doktorunuz ne dedi

Merhabalar, benim de AFP değerim yüksekti ama detaylı ultrasonda bir aksilik görmemişti doktor. Aylarca AFP degerini ve olası sonuçları araştırdım, içimde hep bir korku vardı. O zamanlar ben de sorularıma hiç cevap bulamamıştım ama şu an 3 yasinda çok sağlıklı bir çocuğum var. Belki de ultrasondaki genişlemenin AFP değeriyle bir ilgisi yoktur? Doktorunuz ne dedi
Merhaba benim de aynı değerim çok yüksek 3.14 ama ultrosan da birsey görmedi doktor detaylıyı bekliyprım çok tedirgini

Merhaba anneler size bir sorum olacak. 3lü test yaptırdınız mı ? Yaptırdıysanız AFP MOM değeriniz yüksek miydi? Benim 3,16 çıktı normalin 3 katı dedi doktor detaylı ultrasona yönlendirdi. Merak ettiğim şey şu bu değer yüksek çıkıp ultrason da bir sıkıntı görmeyen oldu mu çevrenizde ya da sizde örnekleri var mı ? Çok korkuyorum bir sıkıntı çıkacak diye:KK43:(

X