Bebek Beslenmesi Ücretsiz emzirme danışmanlığı

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
merhaba
oncelille cok tesekkurler kimse yaolpmaz bunu cesitli danisman sayfalarini takip ediyoruz ama yeterli gelmiyor bebekler 40 i cikana kadar bilemedin 2 ay olana kadar belli.bir sure emmediginde sut memeden akiyor ya sonrasinda bunu hic yasamadim sayilir saatlerce emmediginde bile akan sut yok bu sut yetersiz anlamina mi gelir
bide bu atak donnemlerinde emmemek.icin direnen bebekler icin dusunceleriniz nedir.
bu ikisi cok meraklandigim konular

merhaba
oncelille cok tesekkurler kimse yaolpmaz bunu cesitli danisman sayfalarini takip ediyoruz ama yeterli gelmiyor bebekler 40 i cikana kadar bilemedin 2 ay olana kadar belli.bir sure emmediginde sut memeden akiyor ya sonrasinda bunu hic yasamadim sayilir saatlerce emmediginde bile akan sut yok bu sut yetersiz anlamina mi gelir
bide bu atak donnemlerinde emmemek.icin direnen bebekler icin dusunceleriniz nedir.
bu ikisi cok meraklandigim konular
Öncelikle teşekkür ederim. Her annenin sütü kendi bebeğine özeldir. Yani bebeğin hastalık durumunda, büyüme durumunda, atak dönemlerinde vs sizin sütünüz bebeğinizin ihtiyacına göre artıp azalmaktadır. O hasta olduğunda bebeğiniz için daha antikorlu süt yapımı olur, büyüme ve enerjinin daha fazla gereksinim olduğu dönemlerde sütun içeriği daha farklı olur. Bebek ne kadar ne sıklıkla emmek isterse o zaman verin. Süt üretimini ve salgılanmasını etkileyen pek çok faktör ama en önemlisi gece ve gündüz bebeği sık sık emzirmek. Çünkü memeler bosalmazsa süt üretimi için beyne mesaj gitmez. Sütü menülerden tamamen bosaltmamiz gerekiyor. Ayrıca biraz ondan biraz ondan emzirmek yerine memenin tamamen boslamasi gerektiğinden ve yağlı olan süt alveollerde kenarlarda biriktiginden bebek önce karbonhidratlı sulu olan kısmı alır bu da büyüme ve gelişme için yeterli olmayabilir. Bebeklerin yeterli kilo alımının olması, büyüme gerisine göre takip edilmesi gerekiyor. Kilo alımı içinde sonda gelen o yağlı sütü bebeğin alması gerekiyor. Sizin yediğiniz içtiğiniz hissettiginiz ne varsa süt yoluyla bebeğe geçecektir. Süt a kisinde çok akmış, sende almamış bu senin kriterin olmamalı. Sen bir annesin ve bebeğin için gerekli sütü sen zaten yapıyorsun. Bedenine ve bebeğine güven zihnini boşalt ve emzirmenin tadını çıkar. İyi günler dilerim.

M Mathilda_8 'e ulaştım ve danışmaya başladık. Bebegim 9 günlük. Beni emmediği için sütümü sağarken aradım seyma hanımı. Yalnızca iki görüşme sonrası şimdilik silikon göğüs ucuyla da olsa ( ki bu devam edilmesi istenilmeyen bir yöntem) bebegim mememi tuttu ve emzirmeye başladım inanıyorum ki ilerleyen günlerde silikon uçları da bırakıp emzirmeye baslayabilecegim. İhtiyacınız varsa mutlaka ulaşın kendisine. İlgisiyle, bilgisiyle eminim sizde sorunlarınıza çözüm bulabileceksiniz. Kendisine o kadar minnettarım ki. En çaresiz olduğum zamanda denk geldi karşıma.🌺😊🥰

9 günlük bebeğime mama takviyesi yapıyorum ve sütümün yetmediği düşüncesi bir de sarılık derdiyle uğraşırken Şeyma hanım bana ilaç gibi geldi. Hoşgörüyle dinleyip sabırla anlattı. Lohusa anneleri anlayan birisinin olduğunu bilmek ve cesaret bulmak çok anlamlı. Çok teşekkürler 🥰

Sevgili anneler, ben bir devlet üniversitesinde öğretim görevlisi olarak calisyorum. Kadın sağlığı ve hastalıkları hemşireliği alanım, ayrıca temas derneğinden emzirme danışmanlığı eğitimi aldım. Emzirme sürecinde sorun yaşayan annelere ücretsiz danışmanlık yapacağım. İlgilenenler ile haberlesiriz.
Yardım lütfen 😔

Ablamin bebegi 3 aylıkken meme reddi yapti, ne yaptiysa düzelmedi, en son bir emzirme danışmanından yardım aldı, Allah razı olsun onun teknikleriyle bebegi memeyi bırakmadı. Annem dedi ki bizim zamanimizda da bebekler 3-5 aylikken veya biraz daha büyükken böyle emmeyi istemezdi biz de nasibi bu kadarmıs deyip mama verirdik sütümüz de bi sure sonra kesilirdi, hic bilmezdik böyle şeyler, bilseydik ben de sizleri 2 yaşına kadar emzirmeyi cok isterdim daha güçlü kuvvetli olurdunuz dedi.. bu cok önemli bi konu yani başına gelmeyen anlamaz.. tebrik ederim sizi cok dua alacaksiniz eminim ♥️

Ablamin bebegi 3 aylıkken meme reddi yapti, ne yaptiysa düzelmedi, en son bir emzirme danışmanından yardım aldı, Allah razı olsun onun teknikleriyle bebegi memeyi bırakmadı. Annem dedi ki bizim zamanimizda da bebekler 3-5 aylikken veya biraz daha büyükken böyle emmeyi istemezdi biz de nasibi bu kadarmıs deyip mama verirdik sütümüz de bi sure sonra kesilirdi, hic bilmezdik böyle şeyler, bilseydik ben de sizleri 2 yaşına kadar emzirmeyi cok isterdim daha güçlü kuvvetli olurdunuz dedi.. bu cok önemli bi konu yani başına gelmeyen anlamaz.. tebrik ederim sizi cok dua alacaksiniz eminim ♥️
Teşekkürler ❤️

Sevgili anneler, ben bir devlet üniversitesinde öğretim görevlisi olarak calisyorum. Kadın sağlığı ve hastalıkları hemşireliği alanım, ayrıca temas derneğinden emzirme danışmanlığı eğitimi aldım. Emzirme sürecinde sorun yaşayan annelere ücretsiz danışmanlık yapacağım. İlgilenenler ile haberlesiriz.
Merhaba böyle bir konuda gönüllü olmanız takdire sayan benimde meme reddi sorunum var yanliz bende şöyle bir problem daha var ki bebeğimin kalbi delik ve kilo almasi gerekiyor doğduğundan beri çok az emiyor yoruluyordu şu an 2 ay 10 günlük son kontrolde dr kilo almasi iyi olur dedi hep az emdi sütünde az di bende pompa ile sandım hep ve hem emzirirken hemde sagdığım sütü biberon ile verdim yaklaşık 1 haftadır meme emmiyor memeye tutugmda ağlamaya başlıyor çok çabaladım onu aç bırakmaya da kıyamıyorum sağlıklı bir bebek olsa diretir illa meme verirdim ama ne yaoacsgimi bilmiyorum bir taraftan çok üzülüyorum beni emmiyor diye diger taraftan emdiği günlerde bile en fazla 3,4 dakika emip bırakırdi ve doymuyordu yavrum doğrumu yaptım yanlismi artık bilmiyorum yerimde olsanız siz ne yapardınız yada öneriniz nedir.sevgiler

Merhaba böyle bir konuda gönüllü olmanız takdire sayan benimde meme reddi sorunum var yanliz bende şöyle bir problem daha var ki bebeğimin kalbi delik ve kilo almasi gerekiyor doğduğundan beri çok az emiyor yoruluyordu şu an 2 ay 10 günlük son kontrolde dr kilo almasi iyi olur dedi hep az emdi sütünde az di bende pompa ile sandım hep ve hem emzirirken hemde sagdığım sütü biberon ile verdim yaklaşık 1 haftadır meme emmiyor memeye tutugmda ağlamaya başlıyor çok çabaladım onu aç bırakmaya da kıyamıyorum sağlıklı bir bebek olsa diretir illa meme verirdim ama ne yaoacsgimi bilmiyorum bir taraftan çok üzülüyorum beni emmiyor diye diger taraftan emdiği günlerde bile en fazla 3,4 dakika emip bırakırdi ve doymuyordu yavrum doğrumu yaptım yanlismi artık bilmiyorum yerimde olsanız siz ne yapardınız yada öneriniz nedir.sevgiler
Ben telefonla veriyorum danışmanlığı, biberonlu bırakmak lazım sagdiginizi kaşıkla verin ilk etapta

Merhaba çok güzel bir iş yapıyorsunuz öncelikle sizi tebrik etmek istiyorum. 3 aylık bebeğim var. Sadece anne sütüyle besleniyor. Bazen gece 6 saat deliksiz uyuduğu oluyor önceden 3 saatin sonunda bile memelerim çok şiş olur beni rahatsız ederdi. Şimdi 6 saatin sonunda bile o şişkinliği hissedemiyorum bu da sütüm mü azaldı artık diye korku oluşturmaya başladı

Merhaba çok güzel bir iş yapıyorsunuz öncelikle sizi tebrik etmek istiyorum. 3 aylık bebeğim var. Sadece anne sütüyle besleniyor. Bazen gece 6 saat deliksiz uyuduğu oluyor önceden 3 saatin sonunda bile memelerim çok şiş olur beni rahatsız ederdi. Şimdi 6 saatin sonunda bile o şişkinliği hissedemiyorum bu da sütüm mü azaldı artık diye korku oluşturmaya başladı
Memedeki süt yapımı için sütun boşalması lazım. Yani memedeki süt boşalmadan prolaktin hormonu salgilanmaz. Bebeğinizi daha sık emzirin, emzirmiyorsaniz mutlaka 2_3 saatte bir elle sağım yapın. Tabi ki ilk önerim daha iyi olacaktır, bebeğinizi daha sık emzirin. Ne kadar az emzirme ne kadar fazla mama o kadar az anne sütü demektir.

Merhaba ben yeni doğum yaptım, danışmanlığınız benim içinçok kıymetli desteğinizi hissettiğim için mutluyum.
Meme sağmak için tavsiye edebileceğiniz bir pompa var mı? Hastane tipi kiralamak mı mantıklı? memem yumrulaşmaya başladı başedemiyorum

Merhaba ben yeni doğum yaptım, danışmanlığınız benim içinçok kıymetli desteğinizi hissettiğim için mutluyum.
Meme sağmak için tavsiye edebileceğiniz bir pompa var mı? Hastane tipi kiralamak mı mantıklı? memem yumrulaşmaya başladı başedemiyorum
Meme masajı, ılık duş ve elle sağım sonrası pompa ile sağmak etkili olabilir. Özelden mesaj atabilirsiniz

Merhaba,
Bugün 3. Ayını doldurmuş bebeğimle 1 aydır emzirme sorunları yaşıyorum. 2 haftadır tamamen reddediyor sadece uyuklarken emziriyorum. Var mıdır çözümü sizce. Sağıp Biberonla verme yoluna gideceğim artık. Son bir umut arıyorum resmen.

X