Premature Bebekler Üçüzlerim biberon tutamadıkları için hala küvezde

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

Gmysmrt

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2019
381
374
Merhaba güzel anneler. Size bir sorum olacqktı üçüzlerimi 17 haziranda 31 haftalık dünyaya getirdim ilk 3 4 gün entübe daha sonra oksijen desteği aldılar şuan hiç bir tedavi görmüyorlar sadece ve sadece emme reflekslerinin olmadığını ve biberonu akıttıklarını söylüyorlar. Doğum yaptığım hastane kadın doğum üzerine bir hastane gelirini doğumlardan ve devletin karşıladığı küvez ücretlerinden kazanan bir hastane. Şuan çok fazla şüpheye düştüm 37 haftayı dolduruyorlar ve iki büyük oğlum biberon hala tutamıyormuş ( zamanında doğan bebekleri bile küveze aldıklarını okudum buarada) 10 gündür deniyorlar. Başına böyle birşey gelen oldu mu?bu arada güncel kiloları 2 kg 2350 ve 2250 kg
Ve sadece bu 40 günde 2 kere görebildim.. Göstermiyorlar da.. Lütfen bilgisi olan varsa yazsın.. Şimdiden teşekkürler

Bunu bende duydum geçen gün bir arkadaşımdan ama aslı var mıdır bilmem…

Allah bebişlerinize sağ Salim kavuştursun inşallah sizi,
40 günde 2 kere görmek çoooook az değil mi ama ya? Normali mi buymuş?
Valla kuzum pandemiden dolayı diyorlar ama bakıyorum arkadaşlara hepsi görüyor hergün. Sağlık bakanlığına şikayet ettik ama hastane kendi kurallarını koyma hakı varmış.. Allah dermansız dert vermesin tabi ama çok zor kimseye yaşatmasın.. İyi dileklerin için çok teşekkürler

Kardeşim de erken doğum yaptı ve bebek çok küçük olduğu için hemen kuveze aldılar.tam 8 aylık doğmuştu.1 ay kuvezde kaldı bebek.ilk başlarda hiç gostermediler.camdan baktı kardeşim ve eşi.daha sonra süt verelim dediler ama biberon ile değil serum ile damla damla veriliyor önce.sonra emmesini sağlamak lazım ama kardeşim emziremedi.
Özel hastanede doğum oldu sonra kardeşim çıktı hastaneden yeğenim 1 ay özel hastanede kaldı.bizde duymuştuk ücret için kuvezde daha çok tutuyorlar diye.o dönemde pandemi yoktu kardeşim 2 günde bir kez hem süt vermek için hem bebeği görmek için gidiyordu.
Biz aslında hastanede kaldığı için biraz rahattık.cok küçük ve enfeksiyon riski oluyor diye.kuvezden çıktığında bile çok küçükler.
Bence biraz içiniz rahat olsun.sadece para için kuvezde tutuyorlar diye çok duyuyorum bende ama biz çok şükür sağlıklı çıktı bebek diye seviniyoruz.bir hafta fazla dursun ama sağlıkla çıksın.
Allah ucuzlerinizi size bağışlasın,sağlıkla kucağınıza alın 😊

Kardeşim de erken doğum yaptı ve bebek çok küçük olduğu için hemen kuveze aldılar.tam 8 aylık doğmuştu.1 ay kuvezde kaldı bebek.ilk başlarda hiç gostermediler.camdan baktı kardeşim ve eşi.daha sonra süt verelim dediler ama biberon ile değil serum ile damla damla veriliyor önce.sonra emmesini sağlamak lazım ama kardeşim emziremedi.
Özel hastanede doğum oldu sonra kardeşim çıktı hastaneden yeğenim 1 ay özel hastanede kaldı.bizde duymuştuk ücret için kuvezde daha çok tutuyorlar diye.o dönemde pandemi yoktu kardeşim 2 günde bir kez hem süt vermek için hem bebeği görmek için gidiyordu.
Biz aslında hastanede kaldığı için biraz rahattık.cok küçük ve enfeksiyon riski oluyor diye.kuvezden çıktığında bile çok küçükler.
Bence biraz içiniz rahat olsun.sadece para için kuvezde tutuyorlar diye çok duyuyorum bende ama biz çok şükür sağlıklı çıktı bebek diye seviniyoruz.bir hafta fazla dursun ama sağlıkla çıksın.
Allah ucuzlerinizi size bağışlasın,sağlıkla kucağınıza alın 😊
İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim yiğeninizede uzunn sağlıklı yıllar nasip etsin rabbim.. Evet bir yandan iyi ama bi yanımda yanımda olsunlar istiyor çok zor bir süreç Allah gerçekten kimseye yaşatmasın tabikide bi dermansız dert vermesin çok şükür sağlıkları yerinde.. 🤲😊

Merhaba güzel anneler. Size bir sorum olacqktı üçüzlerimi 17 haziranda 31 haftalık dünyaya getirdim ilk 3 4 gün entübe daha sonra oksijen desteği aldılar şuan hiç bir tedavi görmüyorlar sadece ve sadece emme reflekslerinin olmadığını ve biberonu akıttıklarını söylüyorlar. Doğum yaptığım hastane kadın doğum üzerine bir hastane gelirini doğumlardan ve devletin karşıladığı küvez ücretlerinden kazanan bir hastane. Şuan çok fazla şüpheye düştüm 37 haftayı dolduruyorlar ve iki büyük oğlum biberon hala tutamıyormuş ( zamanında doğan bebekleri bile küveze aldıklarını okudum buarada) 10 gündür deniyorlar. Başına böyle birşey gelen oldu mu?bu arada güncel kiloları 2 kg 2350 ve 2250 kg
Ve sadece bu 40 günde 2 kere görebildim.. Göstermiyorlar da.. Lütfen bilgisi olan varsa yazsın.. Şimdiden teşekkürler
Ay inanamıyorum bide üç mu 🤩😍🤩😍🤩😍🤩😍🤩😍

Merhaba ikizlerimi 31 haftalık doğum yapmıştım 25 günün sonunda biberon tutmaya başlamışlardı. Oradaki başka bir bebek ailesi 38 günün sonunda kavuşmuştu aynı haftada olmamıza rağmen. Her bebekte farklılık gösteriyor sanırım umarım kavuşmuşsunuzdur bile 🥰 Malesef hastanelerin böyle uygulamaları olduğunu çok duyar olduk umarım gerçeklik payı yoktur.

Benimkiler pandemiden önceydi ilk bir hafta küvezden bakıp dokunuyordum bir haftadan sonra bebekleri kucağıma verdiler emme gücü oluştu emzirmeye başladım günde 1 veya 2 kez gidip görüp emziriyordum doktorumuz emmeseler bile kucağıma almamı söylüyordu, 54 günün sonunda kavuştum. Darısı başınıza inşallah.

Ben bebeğimin kokusunu bile anlamamıştım benimkinin akciğeri ıslaktı sezaryan doğum şöyle bir şey var bebekler bir öğünde 60 ml emebilmeliler galiba bunu bekliyor hastanede de taburcu etmek için sakin olun işinin ehli insanlar evet çok zor ben de dayanamıyordum. Bizimkinin de tavusi bitmişti 60 ml olmasını bekliyordum beslenmesinin sonuca oldu getirdik evimize Allah sabır versin güçlü olun yavrularinizi büyüyecek siniz Allah'ın izniyle🙏🏻

X