Uğur Babat Yazilari

meltosh

Nirvana
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2007
1.059
52
31

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
1)

--------------------------------------------------------------------------------
Demek Sevme İŞİ Sana AĞir Geldİ,sikldin Ve Artik Bİtsİn İstİyorsun.pekİ. Sen Bİlİrsİn GÖnÜl GÖzÜm.haydİ Şİmİ Gİt..

desene , Yİne Cam Çerve PerİŞan Olacak.kirmadik Kapi , Kalp Birakmiycam? Ben Yİne Ayrilklarin Şarkilarinda Kendİmİ Kaybedİp, Bİr ŞİŞe Rakiya RÜŞvet Verİp, Teslİm Edİcem CİĞerlerİmİ Alkollu Saatlere.gİdİŞİnle Bana Mİras Kalan ÖzgÜrlÜklerİn Kahredİcİ YalnizliĞinda GÖnderİrken Bİr Bardak Alkolu CİĞerlerİme, Hala Kanser Olamamanin VerdİĞİ Aciyi YaŞaticam Beynİme Ve Kalbİme..kendİmden GeÇİcem Belkİde Bİr Park KÖŞesİnde , Adimi Serserİye Çikartacak Hareketlerde Bulunucam.mİlyon Kere Dayak YİĞİcek Olsamda , Gece Yarilarinda BaĞirarak SÖylİycem O Çok SevdİĞİn Şarkiyi.devam Edecek Bazi Şeyler.sen VarmiŞsin Gİbİ Sarilicam Hayalİne. Adimi Delİye Çikartasiya Kadar KonuŞucam Senİnle.eskİ Sevgİlİn MeĞer Bİr EŞkİyaymiŞ Dİyecekler Artik Sana.İyİkİ AyrilmiŞsin Bak Şİmdİ Delİ Gİbİ Sokaklarda Gezİp Sabahliyor Her Gece Sokak EŞkİyalarindan Dayak YİĞİyormuŞ Kelİmelerİnİ İŞİteceksİn.

sikildim Artik. Senden Ve ÖzgÜr Kizin Pirlantasini ParmaĞina Tek BaŞina Takmasini Marİfet Bİlenlerden , TecavÜze UĞramiŞ BaŞiboŞ Sevdalardan .adam Gİbİ Adam , Anam Gİbİ Osmanli Olan Bİr Kadinin Sevdasina Mutluluktan Nara Atmak Varken, Ben Daha Kİm Bİlİr KaÇ Cİnayetİn Kahramiani Olucam ? Masum Bİr Papatyanin Aptal Bİr Fal İÇİn, Faİlİ MeÇhul Cİnayetlerde Koparilma Sebebİ Kadar V SaÇmaydin Belkİ Ama Ben Adamdimya, Senİde Adam Sandim...

dÜn Bİr ŞİŞe Alkolu Zİmmetİme GeÇİrİrken Yakalandim İkİ Aynasiza.sana Sebeb İÇmelerİn CezasiymiŞ Mapusluk .hakİm Senİ Adam Yerİne Koydu Benİde Mapusa.. Ulan Sende Adam Oldunya..?

duydumkİ, HarammiŞ İÇtİĞİm Alkol Ve GÜnahmiŞ Sana EttİĞİm KÜfÜrler . Pekİ Yaptirana Afmi Var Da Ben Burada Sen DiŞardasin? Bunasil İŞ GardaŞ. Hafİfletİcİ Bİr Sebeb Bİle Olmadi Mahkeme Salonlarinda Hİkayemİz.her Delİnİn Anlatacak Bİr Hİkayesİ Vardir Derler Ama Benİmkİnİ Anlayacak Bİr Akilli Bİle Yok ...

uĞur Babat
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
2)
devam Edecektİr İÇİndekİ Sevgİnİn Romani, OnsuzluĞa RaĞmen. Son Satira Noktayi Terkeden KoymuŞtur Ama Sen İnatla Bİr VİrgÜl Koyarsin.

.her TerkedİlİŞ BaŞlingici Olur Şİzofren Hayallerİn. Gecelerİ YataĞina UzandiĞinda , YastiĞina O Dİye Sarilirsin... KonuŞmaya BaŞlarsin Karanlikta , Duvarlarla..sonra Sen Susarsin, O BaŞlar KonuŞmaya.hayal Buya, Her CÜmlenİn Sonunda Sana Senİ Ne Kadar SevdİĞİnİ SÖyletİrsİn.İyİce Kaptirmaya BaŞlarsin Kendİnİ . Buruk Bİr Heyecanla Kan Damarlarinda Gezmeye BaŞlar. Hayaller Bİter Anilara Gelİr Sira. Ama Hep En İyİlerİnİ Hatirlatir Sana, Psİkolojİsİ Bozulan Beynİn....ama Fİlm Bİr Yerde Kopar. Kendİne GeldİĞİnde Farkedersİn, YastiĞinin AĞlamaktan IslandiĞini....

bu Roman Devam Eder O Yokkende.noktayi Bİr TÜrlÜ Koyamassin Kalbİne. Şİzofrence YaŞarsin Bİten AŞkini.ÇocukkluĞunda Senİ SÜpermen Yapan Hayallerİnİn Yerİnİ Artik O Alir. Her Sanİyen BİtİremedİĞİn AŞkini DÜŞÜnerek GeÇer.o MeŞk İle Kendİnden GeÇerken Sen Bİr Bardak Alkole Susarsin.onun MutluluĞu Senİn MutsuzluĞun Halİne Gelİr. Hele Bİrİ Sana Yenİ İlİŞkİsİ OlduĞu Haberİnİ VermİŞse ,,,,,

her TerkedİlİŞ BaŞlangicidir Aslinda Yenİ Bİr AŞkin.hayallerİnde YarattiĞin Eskİ Sevgİlİndİr Artik SevdİĞİn.gerÇeklerle İlgİlenmezsİn. Etrafindakİ NasİhatÇİlerİn Dedİklerİne Kapatirsin KulaĞini. İnanÇla Bİr Umut Beslersİn İÇİnde. Gerİ DÖneceĞİnİ DÜŞÜnÜr Umutla Bekler, Umutsuzca Hareket Edersİn..o Gerİ Gelmesede Sen Hayallerİnle Yanina Getİrİrsİn...

zaman İlerledİkÇe Ümİtlerİn TÜkenmeye BaŞlar. Gerİ DÖnmesİ İÇİn TÜm İmkansizliklari YaptiĞin Halde BaŞaramassin. Yenİlİrsİn. Kanserlİ Hastalar Gİbİ Beklemeye BaŞlarsin ÖlÜmÜ. HerŞey BoŞtur Artik.eskİ Senİ Özlersİn. O Civil Civil Olan HerŞeye GÜlen GenÇlİĞİnİ.....

.artik Dua Fasli BaŞlar. Yaradanla BaŞlarsin Gecelerİ KonuŞmaya. Bana Onu Vermİyorsan , İÇİmden Sevgİsİnİ Al Olur TÜm CÜmleler...

.ne Ertesİ GÜn Nede Takİp Eden GÜnlerde Bİr Şey DeĞİŞmeyİnce Tanrinin Dahİ Senİ DİnlemedİĞİnİ Zanedersİn. İŞte Tam O Noktada Bİrİ Çikar KarŞina. Bİr Anda Olmasada Bazi Şeyler DeĞİŞmeye BaŞlar.kum Saatİnİ Ters Çevİrİlmesİ Gİbİ YavaŞÇa Olur.eskİsİnden Daha Az Aci Çekmeye BaŞlarsin. GÖz YaŞlarinda Azalmalar Olur. Gece Karanliklari GÜndÜzlere DÖner. Delİcesİne İstedİĞİn , Hayatini Karartmana Neden Olan KİŞİ Önemİnİ Yİtİrmeye BaŞlar. Tedavİye Cevap Vermeye BaŞlar Tikanan Kalbİn.kronemetre Artik Gerİye DoĞru İŞlemeye BaŞlar.aylardir TaramadiĞin SaÇlarini Kestİrİr,kendİnİ Yenİden Yaratmaya BaŞlarsin....

.her TerkedİlİŞ, BaŞlangicidir Aslinda Yenİ Bİr Sevdanin....
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
3)Aşk dediğin Alıntı

--------------------------------------------------------------------------------

Merhaba ile ELVEDA arasına sıkışmış bir duygu değildir aşk dediğin.Bir kez girdimi vücuna çıkmak istemeyen kanser hücresidir. Hayatın senin için bittiğini sandığın andır. İçtiğin rakının , ciğerlerini parçalarcasına içine çektiğin sigaranın nedenidir. İşlediğin cinayetlerin hafifletici sebebidir mahkeme salonlarında.

ALYANS ile MAHKEMEYE gittiğin ana kadar yaşadıkların değildir aşk dediğin. Evin bomboş kaldığını anladığın anda eline aldığın albüme bakıp bakıp kahretmektir kendini.Yattığında ağlayarak ettiğin duan dır. Geceleri uyandığında gördüğünün bir RÜYA olduğunu anlamaktır.

Aşk dediğin kendisini varken saklayıp yokken var eden şizofren bir duygudur. Binlerce şairin VE yazarın anlatıpta öğretemediğiDİR

Ayrılık şarkılarının kendin için yazıldığını zannedip ağlamak için kuytu bir köşe aramaktır.

Her biten ilişkinden sonra insanlara olan güvenini azaltıp seni uzun süre karşı cinsten uzak tutan sonra da bir serseriyle buluşturup aynı şeyleri tekrar yaşatan ,dolandırıcıdır.

Çalan her telofonun ondan geldiği düşüncesiyle umutla koşup, arayanın başka biri olduğunu anladığında umutsuzca kaptmaktır.

Aşk dediğin seni yok ettiği halde o kişiyi kötü düşünmemeni sağlayan bir dugudur.

Her biten ilişkiden sonra gönlün ota değil hep boka konduğunu anlamanı sağlayan gerçektir.

Elveda ile ölüm arasında döktüğün tuzu bitmiş göz yaşıdır, aşk dediğin. Tükettiğin çabaya rağmen onun geri gelmediğini anladın anda yaşamanın ölümden daha zor olduğunu hissetmektir..

AŞK DEDİĞİN ,İNSANIN BEYNİNDE YARATTIĞI PSİKOLOJİK BOZUKLUKTAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR.

ugrBBT
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
4)İKİ KELİME
İki kelimeyi bir araya getiremeden yaşadım yıllarca... Ben nezaman konuşmak yada yazmak istesem 'Ali topu at ', kadar saçmalaşırdı cümlerler.Kara tahtada ismimi konuşanlar listesende göremedi kimse.Kompozisyon sınavlarının açıklanan sonuçları alay konusu haline gelirdi 50 kişilik sınflarda..ama dönem ödevlerini çok severdim.Birtek o zaman yazabiliyordum.Zira cümleler korsan olurdu.Yaldızlı bir ansiklopedi kurtarırdı beni her seferinde..İşte bu şekilde bitti ,bitmez dediğim lise.
Bu iki kelimeyi biraraya getirememe durumu , ikili ilişkilerimdede her seferinde bir depreme yol açardı bende.Ne zaman bir kızdan hoşlansam iki kelime edemeden giderdi yanımdan. Kısa keserdik cümleler gibi aşkları her seferinde.Yarım kalırdı sevdalarım.

Benim yazılmış hiç bir şiirim olmadı defter aralarında.Yada adım geçmedi bir kitapta.Kimse adımı zikretmedi bir sevda masalında.Benim anlatacak hiç aşk hikayem olmadı.Çünkü ben ne zaman konuşmak istesem Ali topu at kadar saçmaolurdu cümleler.

Liseden sonra askerlikte bitti. Derken yine bir kız çıktı karşıma. Bukez cümleler gibi kısa bitsin istemiyordum. Bembeyaz tüyleri olan ,yeni doğmuş bir tavşan kadar şirindi çünkü.Ben adını dahi doğru düzgün söyleyemeden aşık oldum o şirinliğe.Hergece uzatırdım evimin yolunu.Çünkü onun evi biraz ters bir yerdeydi.Tek düşüncem onu birdaha nezaman yada nekadar görebilceğimdi..Tam aynaları kendime doğru çevirmiştimki...Kısa keseyim ; zira oda kısa kesmişti ilişkimizi.O şirin kız bir kelime bile demeden gitti..Oysa ben ona tam ikiçift söz etmeye hazırlanıoyordum ama Ben iki kelime dahi edemeden yarım kalmıştı yine cümlem. Ama bu cümle diğerlerinden farklıydı bu kez. İlk defa aşık olmuştum.Onun bu kısa kesmişliğiyle ben kahrettim kendimi. Bugün farkettim. Onun gidişiyle binlerce kelime gelmiş aklıma. Meğer kısa kesmek gerekirmiş bir aşkı, yazabilmek için.
Şu sıralar binlerce kelimeyle evliyim ama bu kez sen yoksun. Keşke yanımda olsaydın . Artık iki kelimeden fazlasını söyleyebiliyorum. Hatta uzun cümleleri dahi tek nefeste söyleyebiliyorum. AMA..

Son cümlesi eksik kalmış bu sevdamdan uzun zaman geçtmişti. Ama ben dün onu sahilde yürürken gördüm .Gözlerimin o şirin kızı gördüğünde yaşadığı çocuksu heyecanın aynısını kalbimede yaşattım. Yanına gidip ona iki kelime edicektim. Bu kez yapacaktım bunu..

Ama heyecandan olsa gerek ellerinden tuttuğu kişiyi farkedemedim. Ayaklarıma ağır gelmiş olucam, biraz sendeledim. Neyseki yanımda yaslanacağım bir ağaç vardı.Şuurum bi süreliğine izne çıktı herhalde o an çünkü tam olarak ne yaptım hatırlamıyorum. Tek bildiğim , kendime geldiğimde onun orada olmadığıydı......

Kimbilir birgün bu yazıyı sende okursun.Belki inanmassın şu satırlardaki kelimelerin tek sahibi olduğuma ama senin kısa kesmişliğinden sonra ben bunun gibi bir çok şey yazdım ..

Neyse kısa kesicem senin gibi. Sana son cümlesi eksik kalmıştı dediğim bu sevdanın diğer yarısını okuyacaksın az sonra.Sana iki kelime edememiştim ya ?şimdi alt satıra yazıcam onu.Bu kısmı sadece sen oku olurmu?

Benimle evlenir....miydin?

uğur babat

not: hicbiri birbirinin devamı değil hepsi ayrıdır..

X