Uludag Üni. Psikoloji için ne kadar çalışmak gerek? Çok zormudur?

kardanadammiolurmus

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2012
491
677
Arkadaslar mrb. ben liseden cıkalı 9 sene oldu.26 yasındayım. evlendım 2 cocuk annesıyım. buyugu 8 kucugu 1 yasında. kucuk oglumu buyuturken ossye hazırlanmaya o anaokulu cagına gelıncede sınavı kazanıp orgun egıtımden okumaya karar verdım. pek parlak bı ogrencılıgım yoktu, tembeldım, guc bela bıtırdım lıseyı. aile ve cocuk sorumluluklarını alınca tembellıkle vedalastım. suanda delı gıbı okumak daha sonrada elle tutulur bı meslege sahıp olmak ıstıyorum. uzun zamandır dusunuyorum en ılgımı ceken seve seve okurum dedıgım bolumun psikoloji olduguna karar verdım. bursada uludag unıverstesının dıbınde oturuyorum.baska sehıre gıtme luksum yok halıyle. bolumun taban puanı 457 gıbı bısı. cok yuksek halıyle guzel bolum cunkı :S bu sınavlarla derslerle ıc ıce olan veya bu bolumu kazanmıs arkadaslarımdan yardım ıstıyorum. durumum bu. ancak cok heveslıyım ve okumak fıkrı bıle benı delı gıbı heyecanlandırıyor. sızce bu hayalım yapılabılecek bırseymı? yoksa ımkansızmı? hazırlanmak ıcın 3 4 senem var acelem yok. nasıl bır yol ızlemelıyım. lutfen paylasımlarınızı esırgemeyın..

ben psikoloji okumuyorum ama yorum yapmak istedim bence sen istersen yapabilirsin imkansız bir şey değil kazanan nasıl kazanıyorsa sende kazanabilirsin hedefini belirlemişsin zaten yolu yarılamışsın madem 3 4 yıl sonra sonra kazanmayı hedefliyorsun o zaman temel oluşturmaya başla araştırdıysan psikoloji tm-3 puan türüyle alıyor sınav sistemi değişecek ama ben şimdiki sistemi anlatayım sonuçta sistem değişse bile çalışacağın konular değişmez öncelikle ygs de türkce matematik geometri tarih coğrafya din kültürü felsefe yapmak zorundasın bir kere şimdi bu derslerde ne durumdasın sıfırmısın.ikinci sınavda da matematik 2 geometri edebiyat ve coğrafya bir testlerini cevaplandırmak zorundasın eğer sıfırsan ilk yıl temel oluşturacaksın

sözel derslerde fena degılım asıl korktugum matematık ve geometri. cunkı bunlarda sıfırım :) temel olusturmak nasıl bı yontemle olabılır? mesela 9. sınıf konularından baslayıp ders ders ogrenıp, her dersın sonunda ılgılı testler cozmek olabılırmı? aklıma boyle bısıler gelıyor. ornegın 2 sene bu sekılde konuları ogrensem, son bır kac senede genel deneme testleri cözsem? bırde sunu danısmak ısterım; dershaneye gıdemem halıyle evden calısıcam. bu goruntulu anlatımlı hazırlık setleri yeterli olurmu?dershanelerın yerını tutarmı? belkı son sene dershaneye gıdıp altın vurus yaparım :) ozaman mınıgım buyumus olcak

matematikten temel için antremanlarla matematik kitabı varmış iki kitaptan oluşuyor herhalde onu alır başlarsın bir yıl temel için yeterli bence sonra daha zor bir kitaba geçersin matematikten bir yıl hepsinden temel oluştur yani önce konu sonra test şeklinde çalış ikinci yıl yine konu test şeklinde çalışırsan bence olur bu iş yani öyle iki yıl temel sonra 3 yılda kazanma bence çok uzanmış olursun istikrarlı çalışırsan 2 yılda kazanırsın

bugun ilk adımımı attım ve temel için kıtap sıparıslerımı verdım. hafıf hafıf ama saglam baslıyayım. kendıme guvenım geldıkce asıl ygs lys derslerıne gecerım. özellıkle matematıkten baslamak ıstedım, ustune gıdıcem. zaten matematıge kafam basarsa, yapabıldıgımı gorursem bir daha öss benden korksun :) bu sene oğlum henuz cok kucuk oldugundan fazla vakıt ayıramam ancak o kadar heveslıyım kı gunde 1 saat bıle ayırsam o uyurken kar kardır dıye dusunuyorum. resmen aklım basımdan gıttı. yatıyorum kalkıyorum sabırsızlanıyorum. umarım bu ıstegım hıc tukenmez. belkı zaman zaman modum dusebılır umutsuzluklara kapılabılırım ama önemli olan silkelenip kendine gelebılmeyı bılmelı ınsan. ıste bunu yapmayı becerırsem bu ısınde altınan kalkarım.

Layd nickli arkadasım özelden verdıgın destek ıcın cok tesekkur ederım. yenı uye oldugum ıcın ordan cevap yazamadım malesef, umarım bunu gorursun :) bahsettıgın ornektekı komsunuz gıbı ınsanları gorup duydukca ınsan dahada gaza gelıyor ve imreniyor. inşallah sende kazanırsın bu sene, bende senın ıcın dua edıcem :KK66:

Layd nickli arkadasım özelden verdıgın destek ıcın cok tesekkur ederım. yenı uye oldugum ıcın ordan cevap yazamadım malesef, umarım bunu gorursun :) bahsettıgın ornektekı komsunuz gıbı ınsanları gorup duydukca ınsan dahada gaza gelıyor ve imreniyor. inşallah sende kazanırsın bu sene, bende senın ıcın dua edıcem :KK66:

Sağol canım benim. inşallah. Sadece şunu bil her şey senin elinde. Konuları iyi öğrenip anlayarak soru çözdükten sonra istediğin puanı almaman için hiçbir engel yok. Elinden geleni yap canım. Önünde uzun bir zaman var ama iyi değerlendir. inşallah sınava girdiğin sene yine bu siteye giriyor olursak o güzel haberini bekliyorum. Allah gönlüne göre versin:)

merhabalar, bende psikoloji istiyorum ben şuan lisede okuyorum seneye sınava gireceğim ve psikoloj gerçekten yuksek puanla alıyor sagopam antremanlarla matematıgı onermiş ben aldım çok memnunum gerçekten temelden giriyor cd setleri alırsanız, üstüne de soru çözerek giderseniz matematikte çok zorlanacağnızı sanmam özellikle yapamadığınız sorularınız biriktiği zaman konuyu tekrar edip sorulara bir kez daha bakmanız çok iyi olur, bi yakınınız varsa size matematikte destek olacak eğer gerçekten başarabileceğinizi düşünüyorum. sözel kısımı halletmek çokta zor değil.. Ama bu süreçte çok gayret etmeniz gerek çocuklarınızda varmış, İnşallah sıkılmadan ve çok aksatmadan devam edersiniz de kazandığınız zaman bizde burdan okuyup seviniriz sizin adınıza :))

Ben de 460 puan yaptım kolay alamazsın o puanı ben matematiği hep full çekerdim bizim ygs de herkes döküldü ben de 32 doğru 0 yanlış yapmıştım türkçe 35 sosyal 30 fen 10 40 sorudan aşağı yukarı bu netleri yapman gerekiyo bi de lys var tabiki
Dersaneye falan gitmiceksin sanırım ekolhoca var ordan en baştan başla konuları dinlemeye 3 4 yıla yayarsan daha kötü olur sıkı bi çalışma yap bence
bi de matematiği konu anlatımlı kıtaplardan öğrenmeye çalısma canın sıkılır
Matematiğin kötüyae edebiyata ağırlık ver ikisi aynı etkiliyo hatta tm 3 de edebiyat daha etkiliydi heralde

konu sahibi arkadaşım merhaba
bende senin gibi psikoloji istiyorum ve bende 32 yaşındayım
liseden sözel çıkışlıydım ve çok acelem yok yani 2 sene içinde kazanırsam çok iyi olur
ben ege psikoloji istiyorum umarım hedeflerimize ulaşırız
anteramlarla matematik kitaplarına baktım sipariş vermeyi düşünüyorum
sevgili çıtır arkadaşlar bize yol gösterirseniz sevinirim :))

selam herkese benide aranıza alırsanız sevinirim :)
bende turizm önlisans mezunuyum ve 30 yaşındayım evliyim,4 yaşında oğlum var kreşe gidiyor 10 aylık ikiz kızlarım var
çalışıyorum turizm acentasında ama içimde hep psikoloji veya felsefe bölümü vardı,bende bu yıl sınava hazırlanmak istiyorum
bende adanadayım mecburen çukurova üni.psikoloji veya fels.grubu öğrtm.bölümlerini istiyorum

çok zor şartlarda sınava çalışıcağız inşallah emeklerimiz boşa çıkmaz.

ben lisede tm mezunuydum,
sözel hiçbir konuda sıkıntım yok ,tek derdim matematik
ben dersahneye felan gidemem kendi başıma çalışmak sorundayım
matematiği nasıl kolayca çözebilirim bu konuda kafam karışık
arkadaşların dediği matematik setini internetten gördüm sirapiş versemmi sizler neler yaptınız

ikinci bir sorumda biz bu bölmleri bitirince yaş sıkıntısı olurmu acaba ?

Son düzenleme:
selam herkese benide aranıza alırsanız sevinirim :)
bende turizm önlisans mezunuyum ve 30 yaşındayım evliyim,4 yaşında oğlum var kreşe gidiyor 10 aylık ikiz kızlarım var
çalışıyorum turizm acentasında ama içimde hep psikoloji veya felsefe bölümü vardı,bende bu yıl sınava hazırlanmak istiyorum
bende adanadayım mecburen çukurova üni.psikoloji veya fels.grubu öğrtm.bölümlerini istiyorum

çok zor şartlarda sınava çalışıcağız inşallah emeklerimiz boşa çıkmaz.

ben lisede tm mezunuydum,
sözel hiçbir konuda sıkıntım yok ,tek derdim matematik
ben dersahneye felan gidemem kendi başıma çalışmak sorundayım
matematiği nasıl kolayca çözebilirim bu konuda kafam karışık
arkadaşların dediği matematik setini internetten gördüm sirapiş versemmi sizler neler yaptınız

ikinci bir sorumda biz bu bölmleri bitirince yaş sıkıntısı olurmu acaba ?

meryemcim merhaba
umarım gönlümüze göre olur
bende sözel çıkışlıyım ama psikoloji okumak istediğim için matematik yapmam gerekiyor
bende antreman matematik setini sipariş vermeyi düşünüyorum matematikten hiç temelim yok
bu yıl sadece temel oluşturup 2014 ygs ve lys de ciddi ciddi çalışmak istiyorum
canım eğer istersek ve çok çalışırsak olur
birbirimize gaz verelimde başarılım şu işi :KK1:

meryemcim merhaba
umarım gönlümüze göre olur
bende sözel çıkışlıyım ama psikoloji okumak istediğim için matematik yapmam gerekiyor
bende antreman matematik setini sipariş vermeyi düşünüyorum matematikten hiç temelim yok
bu yıl sadece temel oluşturup 2014 ygs ve lys de ciddi ciddi çalışmak istiyorum
canım eğer istersek ve çok çalışırsak olur
birbirimize gaz verelimde başarılım şu işi :KK1:

evt canım yaa burda böyle birbirimize yardımcı olalım çalışalım inşallah kazanırız..
ben o setin siparişini vericem hemen başlayacam matemetiğe

evt canım yaa burda böyle birbirimize yardımcı olalım çalışalım inşallah kazanırız..
ben o setin siparişini vericem hemen başlayacam matemetiğe

canım ben bir topic açıcam şimdi
psikoloji okumak isteyen hatunlar diye :))
belki genel bir isimle açılan topiğe daha çok takılan olur
birbirimize destek oluruz ne dersin

hadi hepimize kolay gelsin kızlar,
ben antremanlarla mat. ve geometri setinin siparişini verdim..
final yayınlarınında hani final dershaneleri varya onlardan da eşit ağırlık bölümü tüm setini aldım elime geçti,

benim sözelden sorunum yok
ders ders biraz konu çalışacağım unutmuşumdur bayapı yıl geçti..
sonra sürekli soru kitapları alıp soru çözeceğim.

matematikte işte bu setten çalışmaya başlayacağım..

X