Uludağ üniversitesinde tüp bebek yaptıranlar ve yaptıracaklar

NaaNaa

Duam belli,duyan belli gerisi takdiri ilahi...🤲
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mart 2019
920
1.014
Canım bişey sorucam merional kaç gün vurdurdun bide kaçıncı gün toplandı yumurtan???
Arkadaşlar öncelikle şunu tekrar hatirlatmak istiyorum.Tüp bebek kişiye özel bir tedavi,hepimizin tedavisinde kullanılan ilaç ve iğneler aynı olabilir ,fakat dozlar kişinin rahim, yumurta ve hormonal durumuna göre değişkenlik gösterebilir.Bu şekilde kıyas yapılmasının doğru olduğunu düşünmüyorum.Sadece tedavi sürecindeki merakımızin gidermesi adına paylaşımlarda bulunduğumuzu düşünerek bende cevap yaziyorum.Benim iğne tedavim reglimin 2 günü değil 4.gunu başladı jenekolojik muayane,yumurta ve hormon değerlerime uygun olduğu için tedavi uygulandı.

Tedavi sürecinde kullanilanlar;
4 gün Merional 300 ünite
7 gün Merional 375 ünite,5 gün Cetrotide
Toplamda 11 gün iğne yaptırdım.13. gün yumurta toplama işlemi gerçekleştirildi.

Yumurta toplama ve transefer işlemini asistanlar değil operatör doktorlar yapıyorlar.

pinkbuyu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2012
1.725
1.095
Bende bugün gittim fakülteye...ilaç ve iğneler verdi tüp bebek tedavisine başladık...3 gün femera ve pazartesiye kadar iğneler var sonra kontrole gidicem..bakalım süreç nasıl geçicek 😊 yalnız femera rapaorda yok diğer ilaçlar 1000 TL tutuyor...femerayi neden rapora sokmamışlar anlamadım...
Ilaclar rapor çıktıktan kac ay sonra karşılanıyor. Ben bu ay rapor çıkartsam önümüzdeki ay da ozel bir yerde tedaviye başlasam ilac hakkim gecmis mi oluyor,n

NaaNaa

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mart 2019
920
1.014
Ilaclar rapor çıktıktan kac ay sonra karşılanıyor. Ben bu ay rapor çıkartsam önümüzdeki ay da ozel bir yerde tedaviye başlasam ilac hakkim gecmis mi oluyor,n
Benim rapor çıkar çıkmaz hemen tedavime başlandı.ilaclari yazdıkları gün ilaç raporuda cikartiliyor.ilac raporu 1 ay geçerli ,tedavi negatif sonuçlanırsa yeniden ilaç raporu düzenlenmesi gerekiyor.

baby84

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2017
250
436
37
Arkadaşlar öncelikle şunu tekrar hatirlatmak istiyorum.Tüp bebek kişiye özel bir tedavi,hepimizin tedavisinde kullanılan ilaç ve iğneler aynı olabilir ,fakat dozlar kişinin rahim, yumurta ve hormonal durumuna göre değişkenlik gösterebilir.Bu şekilde kıyas yapılmasının doğru olduğunu düşünmüyorum.Sadece tedavi sürecindeki merakımızin gidermesi adına paylaşımlarda bulunduğumuzu düşünerek bende cevap yaziyorum.Benim iğne tedavim reglimin 2 günü değil 4.gunu başladı jenekolojik muayane,yumurta ve hormon değerlerime uygun olduğu için tedavi uygulandı.

Tedavi sürecinde kullanilanlar;
4 gün Merional 300 ünite
7 gün Merional 375 ünite,5 gün Cetrotide
Toplamda 11 gün iğne yaptırdım.13. gün yumurta toplama işlemi gerçekleştirildi.

Yumurta toplama ve transefer işlemini asistanlar değil operatör doktorlar yapıyorlar.
Tabiki haklısın herkese farklı uygulama yapıyorlardır muhakkak...ben merak ettiğim için sordum...benimde reglimin de 5.günü başlanacak igneler...ama ben bu sabah erken gitmedim o yüzden öyle oldu diye düşünüyorum...benim birde diş tedavim olcakta transfere kadar yaptırayım diye sormuştum...

baby84

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2017
250
436
37
Siz tedavi sürecinin hangi aşamasında siniz? Bu soylediklerimiz adetin 2.günü gidip muayene oluyorsun sonra aynı gün rapor çıkartıyorlar..online zaten.. reçeteyle gittiğinde rapor tanımlanmış oluyor sistemde ve ilaçlarını alıyorsun..

NaaNaa

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mart 2019
920
1.014
Tabiki haklısın herkese farklı uygulama yapıyorlardır muhakkak...ben merak ettiğim için sordum...benimde reglimin de 5.günü başlanacak igneler...ama ben bu sabah erken gitmedim o yüzden öyle oldu diye düşünüyorum...benim birde diş tedavim olcakta transfere kadar yaptırayım diye sormuştum...
Hepimiz için hayırlısı olsun canım🤲🏻Aklınıza gelen herşeyi sorabilirsiniz.Bildigim birşey ise seve seve cevap veririm.Sadece yanlış anlaşılmamak ve yanlış yorumlamamak adına hatirlatmak istedim.Benimde ilk defa başıma gelen birşey,tecrübesiz olunca insan ister istemez merakından her şeyi soruyor öğrenmek istiyor.🤗mesajla ben en son gittiğimde tesadüfen embriyonun hangi kalitede olduğunu ,doktorun hocaya benimle ilgili bilgi verirken duydum.Aklinizda olsun embriyoglar sizi aradığında kalitesini de sorarsınız😉Bununla ilgili de detaylı bilgiyi aşağıya bir link bırakıyorum oradan izleyebilirsiniz.

NaaNaa

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mart 2019
920
1.014
maalesef şehir dışındayım randevu alsam kaç ay sonra sıra geliyor
Valla canım benim herşey yaşımdan dolayı çok çabuk gelişti.Bazi arkadaşların 2-6 arasi sürdüğünü duyduk.Yas,sağlık durumu ,kadın ve erkekteki üreme problemlerine göre değişebiliyor.

nily_y

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2013
72
28
maalesef şehir dışındayım randevu alsam kaç ay sonra sıra geliyor
Suan icin fakultede hic islem yapmadiysaniz tup bebege dosya teslim etmeniz tum tahlilleri orda istediklerinden ve uzun sureli tarihlere randevu verdiklerinden yaklasik 6 ay surer. Ilk kadin dogumdan randevu aliniyor onlar infertiliteye yonlerdiriyor ordanda tup bebege. Dosya teslimi sonrasi da sizin ozel durumlariniza gore sirq geliyormus. Burdan gordugum kadariyla 2 aya cagrilmis arkadaslar. Ben henuz teslim edemedim