umay tüp bebek ve bebegimiz..

Cnm hayırlı uğurlu olsun inş bebişin seninledir. Birşey sorucam. Sizdeki problem neydi ki tüp bebek yaptırdınız ? Benim eşimde varikosel vardı. Ameliyat oldu. 6. Ayımızdayız. Sperm sayımız morfolojimiz iyi ama hızımız kötü ve eşimin prolaktini 145 çıktı. İltihapta var spermlerde. Anlayacağınız sürekli problem çıkıyor. Biryer düzeliyor diğer taraf bozuluyor. 3 aya kadar olmazsa tüp bebeğe başlıycaz. Ya Umay’da yada Diyarbakır bahçecide. Ne kadar ödediniz toplamda? Ve sorununuz neydi ?
Umaydaki doktor işinin ehli. Ben sevdim doktorumu. Sadece oranın koordinatörüyle yaşadığımız o olumsuz olay beni o kurumdan soğuttu. Adamlar işi tamamiyle ticaret olarak yapıyor. Yoksa doktorum iyiydi. Ona göre karar ver canım

Umaydaki doktor işinin ehli. Ben sevdim doktorumu. Sadece oranın koordinatörüyle yaşadığımız o olumsuz olay beni o kurumdan soğuttu. Adamlar işi tamamiyle ticaret olarak yapıyor. Yoksa doktorum iyiydi. Ona göre karar ver canım
Cnm merhaba. Ne oldu sonucun merak ettim ?

Cnm hayırlı uğurlu olsun inş bebişin seninledir. Birşey sorucam. Sizdeki problem neydi ki tüp bebek yaptırdınız ? Benim eşimde varikosel vardı. Ameliyat oldu. 6. Ayımızdayız. Sperm sayımız morfolojimiz iyi ama hızımız kötü ve eşimin prolaktini 145 çıktı. İltihapta var spermlerde. Anlayacağınız sürekli problem çıkıyor. Biryer düzeliyor diğer taraf bozuluyor. 3 aya kadar olmazsa tüp bebeğe başlıycaz. Ya Umay’da yada Diyarbakır bahçecide. Ne kadar ödediniz toplamda? Ve sorununuz neydi ?
Merhaba ben de urfa da yaşıyorum ve bu konuda kimse bişey anlatmiyor bu şehirde, şanmed de aşılama yaptırdık tutmadı bide hijyen konusu çok vasat hiç içime sinmiyor bi dahaki ay tekrar deneyelim dedi doktor ama hiç oraya gidesim yok, ben de Bahçeci yi iyi diye duydum ama siz ne yaptınız?

Merhaba ben de urfa da yaşıyorum ve bu konuda kimse bişey anlatmiyor bu şehirde, şanmed de aşılama yaptırdık tutmadı bide hijyen konusu çok vasat hiç içime sinmiyor bi dahaki ay tekrar deneyelim dedi doktor ama hiç oraya gidesim yok, ben de Bahçeci yi iyi diye duydum ama siz ne yaptınız?

Cnm bi arkadaş bahçecide yaptırdı daha doğru yaptıramadı çünkü yumurta ve spermi almışlar sonra arayıp kaliteli değil deyip kapatmışlar o kadar para umut heyecan çöp olmuş

İyi dileklerin için teşekkür ederim. Aslında sorununuz aynı gibi. Benim eşimde de varikosel vardı. Ameliyat oldu 7. Ayda hamile kaldım ama 7. Haftada düşük oldu. Bu dediğim tam bir sene önce oldu. Bir senedir tekrar gebelik yaşamadım. Eşimin değerleri çok kötü değil ama iyi de değil. Sayı olarak 20 milyon bazen artıyor bazen azalıyor. Morfoloji en son fena değildi. Hız ise normalde bizim 25 falandı en yüksek çıktığı. Ama bu son iki üç Aydır iki test yaptık ikisinde de ileri hız sıfır çıktı maalesef. Doktorum bana doğal yoldan zor deri. Geçen ay aşılama yaptım novada olmadı. Bu sene Umay'da tüp bebek yaptık. Canım masraf olarak şöyle : tüp bebek tedavisi için 5500 milyar alıyorlar ama bizden doktor 5000 aldı biz bir şey demeden. Ki zaten geçen aylarda da 5000 bin miş. İlaçlara yaklaşık 1500 gidiyor ama ben aşılama raporu çıkardım ilaçlatımnbir kısmını ödedi bin lira gitti ilaçlara da. Dondurma işlemine de bin lira verdik ayrıca. Yani ortalama 7000-7500 gitti canım aşılama raporunu tüp bebekte kullanmama rağmen. Bi de yumurta toplama işleminden sonra da baya bi ilaç yazdı iğne fitil hap vs. Onlar da toplam 250 lira tutuyor. Ve 2-3 ay boyunca sürekli kullanman gerekiyor. Ama bugün sağlık ocağına gittim aile hekimi yazdı. Aklında bulunsun. Bi kısmını ödersin sadece. Sen aşılama falan denemiş miydin canım?
Canım bide ben clexane progestan dostinex coraspine başladım toplama yapıldı bi hafta önce hangilerini aile hekimine yazdırabilirim

Canım bide ben clexane progestan dostinex coraspine başladım toplama yapıldı bi hafta önce hangilerini aile hekimine yazdırabilirim
Bana clexane değil de enox yazdı. O da aynı kan sulandırıcı. Ayrıca dostinex diye bir ilaç yazmadı. Yazdıklarını yazayım canım enox kan sulandırıcı iğne, progestan 200 mg lık, estrofem, crinone jel, corasprin. Benimkilerin hepsini sağlık ocağı yazıyor canım. Yüzde 20 sini ödüyorsun sadece. Seninkileri de yazar muhakkak. Aklında bulunsun eğer inşallah pozitifi görürsen hemen git bir kadın Doğum doktorundan rapor çıkarttır. Hem bi ayda daha fazla ilaç alabilirsin hem de bedavaya gibi bir şeye geliyor

Bana clexane değil de enox yazdı. O da aynı kan sulandırıcı. Ayrıca dostinex diye bir ilaç yazmadı. Yazdıklarını yazayım canım enox kan sulandırıcı iğne, progestan 200 mg lık, estrofem, crinone jel, corasprin. Benimkilerin hepsini sağlık ocağı yazıyor canım. Yüzde 20 sini ödüyorsun sadece. Seninkileri de yazar muhakkak. Aklında bulunsun eğer inşallah pozitifi görürsen hemen git bir kadın Doğum doktorundan rapor çıkarttır. Hem bi ayda daha fazla ilaç alabilirsin hem de bedavaya gibi bir şeye geliyor
Canım ben Bülent Kahraman’ın özel muayenesine gidiyorum hatem hastanesine gidip raporu kendim mi çıkarıyım nasıl olucak özel olunca anlamadım

Allah razı olsun inşallah sen de olumlu cevap alırsın. 2 tane 5. Gün embriyosu konuldu canım. İki tane kaldı onlar da donduruldu. Senin nasıl oldu peki
Canım ben puregon 150 ile başladım pko olunca düşük doz oldum .. 9gün sürdü 15 yumurta toplandı 7si 3. Güne geldi 5. Günü bekleyelim dediler 2 si 5aa kaldı donduruldu canım. Ben ohss oldum o yüzden dondurulmuş transfer olucak senin tazemiydi canım ☺️( bu arada doktorum Umay la anlaşmalı opu ve transferimi o yapacak inşallah)

Canım ben Bülent Kahraman’ın özel muayenesine gidiyorum hatem hastanesine gidip raporu kendim mi çıkarıyım nasıl olucak özel olunca anlamadım

Cnm bende Bülent Kahraman’a gitmeye başladım. Sen memnun musun???? Tüp bebek için değilde 2 düşüğüm var düşüklerin sebebini öğrenmek için ve gebe kalabilmek için gidiyorum.

Ay çok mutlu oldum bunu duyduğuma. Bana tüp bebeğe gerek yok dedi senin için dedi. Ne kadar süredir gidiyorsun??? Ben Urfa’dan gidip geliyorum çok pahalıya patlıyor ama inş değer ve bebeğimi kollarıma almamda vesile olur...
Canım ben 2.5 yıllık evliyim 1 yıllık evliyken bi kaybım oldu 6ay korunduk sonra denemelere başladık tam bir yıl olmayınca Bülent beyi buldum bi ay femara kullandık olmadı . Bana bu sefer bi yol çizdi 2 ay böyle iğneli ilaçlı deneyelim sonra aşılama yaza da tüp olur hamile kalamazsan eğer dedi ben de başarı oranlarını sordum çünkü aşılamada da epey hormon alacaktım ve aşağı yukarı aynı masraf olacaktı .. normal yoldan %7 aşılama %13 tüp bebek %50-60 senin mutluluğun hepsinden önemli sen seç dedi bende Allah’ın izniyle tüp bebeği seçtim canım

Canım ben 2.5 yıllık evliyim 1 yıllık evliyken bi kaybım oldu 6ay korunduk sonra denemelere başladık tam bir yıl olmayınca Bülent beyi buldum bi ay femara kullandık olmadı . Bana bu sefer bi yol çizdi 2 ay böyle iğneli ilaçlı deneyelim sonra aşılama yaza da tüp olur hamile kalamazsan eğer dedi ben de başarı oranlarını sordum çünkü aşılamada da epey hormon alacaktım ve aşağı yukarı aynı masraf olacaktı .. normal yoldan %7 aşılama %13 tüp bebek %50-60 senin mutluluğun hepsinden önemli sen seç dedi bende Allah’ın izniyle tüp bebeği seçtim canım

E ama sen doğal gebe kalabilmişsin neden tekrar gebe kalman için uğraşmamış ??? Neden tüp bebek demiş ki ?

X