umursamaz eş, delireceğim

kafestekikiz

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2020
1.468
2.630
33
selamlar herkese. halihazırda kötü giden bir evliliğim var. şu anki şartlardan dolayı bir şeyleri düzeltmeye, olayları büyütmemeye çalışıyorum ama artık delirme noktasına geldim. psikolojim hiç yerinde değil. kötü yorumlara hiç hazır değilim…

2 yaşında kızımız var. eşim işi dolayısıyla hafta sonları eve geliyor iş yeri buraya iki saat uzaklıkta, yol parası da epey fazla her gün gidip gelmek için. eşim gelirse akşam geç saatte geliyor, onda da sabaha kadar oturup oyun oynar, balkonda sigara kahve içer vs.

sabahları kızım kalktığında o varsa bir günlük kızıyla ilgilensin, bağları zayıflamasın istiyorum. altını alsın, yemek yedirsin oyun oynasın vs. sabah kalk hadi kahvaltı yapalım dediğimde yorgunum anlamıyor musun sen eşşek gibi çalışıyorum her gün vs cevaplar alıyorum, yorgun olan insan sabaha kadar oturmaz gelir gelmez yatar. bir tek bize gelince mi yorgunsun sen diyorum. karşılık verirsem olay kavgaya dönüyor. kızım şahit olmasın diye o yokmuş gibi davranıyorum, akşam 3 4lere kadar yatıyor.

kalkınca uykusunu aldığı için her şey normalmiş gibi davranıyor şakalar muhabbet etmeye çalışmalar vs. daha çok sinir oluyorum. işim var çocukla ilgilen derim, bakıyorum ki oyun açmış telefondan çocuğa da çizgi film açmış oturuyor. yahu diyorum ki yarım saat oynasan ölecek misin çocukla? biz oynuyoruz onunla diyor. yok içinden gelmiyor adamın.

hadi bizi geçtim çocuğuna ilgi alaka göster diyorum sadece. ayın maksimum 10 günü evdesin, bu çocuk benim mi sadece diyorum. başlıyor bu sefer sen de anne misin, sen baktığın için böyle oluyor bu çocuk. böyle oluyor dediği de kızım babasından ilgi görmediği için benim peşimde dolanıyor sürekli. iki dakika dursunlar kızım ağlayarak yanıma geliyor. ne oluyor yine diyorum yanına gelmesin diye alırken ağladı diyor.

güzellikle konuşsan ilgi görse hemen koşan bir çocuktur, hiç huysuzluk etmez. kendi çocuğumu tanımıyormuşum gibi yalan söylüyor. bir kere kızını şöyle koklayarak öptüğünü prensesim, bir tanem dediğini görmedim. çocuk bir şey yapsa bağırmaya başlıyor hemen yapmasana, yürü içeri vs. öyle yapınca o kadar zoruma gidiyor ki kendimi tutamıyorum kavga ediyoruz ister istemez. sıkılıp okumayı bırakmanızı istemem burda bitireyim bu sadece kızımla ilgili kısım. bu arada çok araştırdım ettim, narsist olduğunu düşünüyorum eşimin. bildiğim kadarıyla eğer öyleyse tedavisi imkansız gibi bir şeymiş. böyle bir insanı yola getirmenin bir yolu var mı hanımlar bilen varsa söylesin ben yapamadım.

Yoğun iş temposu var.
Adam boş kalan zamanında da oyun oynuyor,bununla deşarj oluyor.
Sonra dinlenmek icin yatıyor.
Ardından kalkıyor..
Yani çocuğa ve size usulden selam verip hal hatır sorarak geçen millet vekilleri gibi davranıyor.İki şaka yapıp,biraz yanınizda duruyor ve sonrasında yine oyun.
Burada adamın boş zamanı kullnma biçimi sadece oyuna endeksli.
Zaten çalıştığı için bunun karşılığı olarak da para getirdiği için sizinle vakit geçirmiş sayıyor kendisini.
Yani ekstradan sizinle zaman gecirmek yerine oyun oynamak istiyor.
Çünkü sıkılıyor sizden..Sevmiyor değil sıkılıyor..
Mantık olarak yanlış ancak kocan bu yani.
Değişmez.

selamlar herkese. halihazırda kötü giden bir evliliğim var. şu anki şartlardan dolayı bir şeyleri düzeltmeye, olayları büyütmemeye çalışıyorum ama artık delirme noktasına geldim. psikolojim hiç yerinde değil. kötü yorumlara hiç hazır değilim…

2 yaşında kızımız var. eşim işi dolayısıyla hafta sonları eve geliyor iş yeri buraya iki saat uzaklıkta, yol parası da epey fazla her gün gidip gelmek için. eşim gelirse akşam geç saatte geliyor, onda da sabaha kadar oturup oyun oynar, balkonda sigara kahve içer vs.

sabahları kızım kalktığında o varsa bir günlük kızıyla ilgilensin, bağları zayıflamasın istiyorum. altını alsın, yemek yedirsin oyun oynasın vs. sabah kalk hadi kahvaltı yapalım dediğimde yorgunum anlamıyor musun sen eşşek gibi çalışıyorum her gün vs cevaplar alıyorum, yorgun olan insan sabaha kadar oturmaz gelir gelmez yatar. bir tek bize gelince mi yorgunsun sen diyorum. karşılık verirsem olay kavgaya dönüyor. kızım şahit olmasın diye o yokmuş gibi davranıyorum, akşam 3 4lere kadar yatıyor.

kalkınca uykusunu aldığı için her şey normalmiş gibi davranıyor şakalar muhabbet etmeye çalışmalar vs. daha çok sinir oluyorum. işim var çocukla ilgilen derim, bakıyorum ki oyun açmış telefondan çocuğa da çizgi film açmış oturuyor. yahu diyorum ki yarım saat oynasan ölecek misin çocukla? biz oynuyoruz onunla diyor. yok içinden gelmiyor adamın.

hadi bizi geçtim çocuğuna ilgi alaka göster diyorum sadece. ayın maksimum 10 günü evdesin, bu çocuk benim mi sadece diyorum. başlıyor bu sefer sen de anne misin, sen baktığın için böyle oluyor bu çocuk. böyle oluyor dediği de kızım babasından ilgi görmediği için benim peşimde dolanıyor sürekli. iki dakika dursunlar kızım ağlayarak yanıma geliyor. ne oluyor yine diyorum yanına gelmesin diye alırken ağladı diyor.

güzellikle konuşsan ilgi görse hemen koşan bir çocuktur, hiç huysuzluk etmez. kendi çocuğumu tanımıyormuşum gibi yalan söylüyor. bir kere kızını şöyle koklayarak öptüğünü prensesim, bir tanem dediğini görmedim. çocuk bir şey yapsa bağırmaya başlıyor hemen yapmasana, yürü içeri vs. öyle yapınca o kadar zoruma gidiyor ki kendimi tutamıyorum kavga ediyoruz ister istemez. sıkılıp okumayı bırakmanızı istemem burda bitireyim bu sadece kızımla ilgili kısım. bu arada çok araştırdım ettim, narsist olduğunu düşünüyorum eşimin. bildiğim kadarıyla eğer öyleyse tedavisi imkansız gibi bir şeymiş. böyle bir insanı yola getirmenin bir yolu var mı hanımlar bilen varsa söylesin ben yapamadım.
Neden çalıştığı yere yakın bir yere taşınmıyorsunuz

Yoğun iş temposu var.
Adam boş kalan zamanında da oyun oynuyor,bununla deşarj oluyor.
Sonra dinlenmek icin yatıyor.
Ardından kalkıyor..
Yani çocuğa ve size usulden selam verip hal hatır sorarak geçen millet vekilleri gibi davranıyor.İki şaka yapıp,biraz yanınizda duruyor ve sonrasında yine oyun.
Burada adamın boş zamanı kullnma biçimi sadece oyuna endeksli.
Zaten çalıştığı için bunun karşılığı olarak da para getirdiği için sizinle vakit geçirmiş sayıyor kendisini.
Yani ekstradan sizinle zaman gecirmek yerine oyun oynamak istiyor.
Çünkü sıkılıyor sizden..Sevmiyor değil sıkılıyor..
Mantık olarak yanlış ancak kocan bu yani.
Değişmez.
doğru söylüyorsunuz, ama aile kavramı böyle olmamalı bence. ciddi bir sorun benim için bu… çocuğumuz olması için o kadar istekliydi ki, şimdi beni her şeyle tek başıma bıraktı.

Bu soruyu hiç sevmem ama hep böyle değil miydi bu adam neden çocuk yaptınız? Tüm hafta çocuğunu göremeyen bir baba peşinde koşmak çocuğun, yazık değil mi o çocuğa.
değildi açıkçası, bu zamana kadar çok sorun yaşadık. hiç umursamaz bir adama dönüştü. kızım doğduğunda ilk aylarda belki de benden çok ilgilendi o sezaryen dönemi sonrası vs. belki de oyun çağında olması sürekli bir şeyler istemesi onu sıkıyor artık, anlayamıyorum

Bana narsist gibi değil de bunalmış gibi geldi. Adam evli çocuklu ama haftaiçi yani koskoca 5 gün yok. Evinden uzak, çalışıyor tek başına. Sonra yorgun argın geliyor 2 gün için. Hayatı sürekli çalışıp sonra da yolda yorulmakla ve yalnız başına geçiyor.Bu yaşadığınız hayat tarzı çok yorucu. İş ya da ev değiştirmezseniz sadece psikolojik destekle de ne kadar toparlanır bilemem.

İş değiştiremez mi o zaman daha yakın bir yere
maalesef ofis gibi bir yeri yok. çalıştığı yer değişiyor mobilya işi yaptığı için. iş aldığı zaman gidip o binada evde vs çalışıyor
Bana narsist gibi değil de bunalmış gibi geldi. Adam evli çocuklu ama haftaiçi yani koskoca 5 gün yok. Evinden uzak, çalışıyor tek başına. Sonra yorgun argın geliyor 2 gün için. Hayatı sürekli çalışıp sonra da yolda yorulmakla ve yalnız başına geçiyor.Bu yaşadığınız hayat tarzı çok yorucu. İş ya da ev değiştirmezseniz sadece psikolojik destekle de ne kadar toparlanır bilemem.
narsist kısmı kızımla alakalı değil aslında. yaşadığımız problemlerle alakalı. sürekli yalan, karşıdakini suçlama, arkadan iş çevirme açığa çıkınca salağa yatma ve asla suçunu kabullenememe gibi şeyler. mesela eve geliyor, yarın bi şeyler yapalım diyorum yarın erkenden gideceğim işim var diyor. sonra sabaha kadar oturup bütün gün yatıyor, hani işin vardı diyorum ya iş değişti vs oluyor günlerce evde yatıyor. bir de kızıyor sorduğum için, hesap mı vereceğim gibisinden. bizden bunalmak yerine özlemesi gerekmez mi?

maalesef ofis gibi bir yeri yok. çalıştığı yer değişiyor mobilya işi yaptığı için. iş aldığı zaman gidip o binada evde vs çalışıyor

narsist kısmı kızımla alakalı değil aslında. yaşadığımız problemlerle alakalı. sürekli yalan, karşıdakini suçlama, arkadan iş çevirme açığa çıkınca salağa yatma ve asla suçunu kabullenememe gibi şeyler. mesela eve geliyor, yarın bi şeyler yapalım diyorum yarın erkenden gideceğim işim var diyor. sonra sabaha kadar oturup bütün gün yatıyor, hani işin vardı diyorum ya iş değişti vs oluyor günlerce evde yatıyor. bir de kızıyor sorduğum için, hesap mı vereceğim gibisinden. bizden bunalmak yerine özlemesi gerekmez mi?
Sizden bunalmak gibi değil de hayattan bunalmak gibi. Bence eğer yüzyüze konuşamıyorsanız mesaj olarak yazın hissettiklerinizi uzun uzun. Terapiyse terapi, başka bir çözümse ne olabilir o çözüm ona bakalım ben artık bu kadar yoruldum deyin.

Sizden bunalmak gibi değil de hayattan bunalmak gibi. Bence eğer yüzyüze konuşamıyorsanız mesaj olarak yazın hissettiklerinizi uzun uzun. Terapiyse terapi, başka bir çözümse ne olabilir o çözüm ona bakalım ben artık bu kadar yoruldum deyin.
defalarca karşıma aldım konuştum. dinledi dinledi bön bön suratıma baktı. ee ne istiyosun yani napiyim dedi. kızımızla biraz daha ilgili ol başka bi şey istemiyorum dedim. sen çok mu ilgilisin diyor 🤦🏼‍♀️ yani ne dersem diyim sen de şöylesin sen böylesin sen daha kötüsün diye sonuçlanıp kavgaya dönüyor.

Tamamen isiyle alakali bir durum. Adam zaten haftanin 5 gunu hem calisip hem kendi basinin caresine bakiyor. Yasadigi yalnizliga alismis durumda. Haftanin 5 gunu nasil yasiyorsa geri kalan 2 gunde o sekilde yasiyor. Sessiz sakin, oyun oynayip, yatarak. Konusmaniz bir ise yaramaz. Duzeninizi degistirip, beraber yasamaya baslamaniz gerekiyor.

Hakli olan sizsiniz ama okurken "cocukla oyna, altini al, cocuga bak" kisimlari beni daraltti resmen. Cocuk bakamayacak adamlarla cocuk yapiyorsunuz sonra yola getirmeyi dusunuyorsunuz, çok zor. Ha boyle diyince kendisi de cok istedi diyen oluyor, erkeklerin bazilari 10 tane olsa yine cocuk ister kendileri bakmadiklari surece. 👍
Ayrica boyle ayri aile hayati olmaz.

çünkü şu an ucuz denilebilecek bir kirada oturuyoruz, burdan çıkmamız bize en az 20 bin liraya mal olacak
Aile birliğinizden önemli mi? O iş yerinde daha kaç yıl çalışacak belli mi? Yollatacak ayrı kalmaya değmez.
Okuduğum böyle konularda en çok merak ettiğim şey yatakta her şey normal mi gidiyor? Eğer öyleyse adam bayağı ihtiyaç gidermeye geliyor eve.
Sizi üzmek için söylemiyorum. Allah yardımcınız olsun

Sadece işiyle alakalı değil.Haftanin 2 günü evde olması da asla normal değil,böyle evlilik olmaz. Adam boş zamanlarında da çocukla ilgisiz,bir tek çalışan o değil. Tüm adamlar çalışıyor,bu tam bir keko. Burnunu surtun ve bu adama asla 2.nci çocuğu yapmayın. Kendinizi her koşula hazırlayın derim.

Ben sizin eski konunuzu başkasınınki ile karıştırmıyorsam bu adamı çoktan dehlemeniz lazımdı zaten. Tabii tamamen karıştırıyor da olabilirim.
Onun dışında adam beş gün yalnız kalıyor yalnız takılıyor alışmış bence.
Bir şekilde her gün aynı evde yaşananın yolunu bulmalısınız beraber

Birde sunu ekleyecegim. Bebege dogumundan itibaren bakmayan bir adama 2 yasindaki cocugu baktiramazsiniz. Ben calisiyorum deyip gece bebek sallamamis, sizi uyutup bebegin altini degistirmemis, bebekle yalniz kalmamis, mamasini hazirlayip beslememis bir insan istediginiz seyleri yapamaz. Kadinlarin en buyuk hatasi dogumdan sonra bebegi babaya emanet etmeye cekinip sonra bebege bakmasini beklemek.

X